Μεταμοσχευση μαλλιων

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω εβαλα ομως 3400 Grafts,
Με βαση το πως ημουν πριν με τωρα ηταν μια επιτυχημενη μεταμοσχευση με αξιοπρεπεστατο αποτελεσμα.
Μπορεις να μπεις στο νημα μου περι μεταμοσχευσεων να παρεις μια ιδεα.
 

kwsTakis

Active Member
john μπηκα,,αποτι καταλαβα εισαι ικανοποιημενοσ,,,απλα δεν μπορεσα να δω φωτο σου..χαιρομαι που πηγαν ολα καλα
 

poseidonas77

Well-Known Member
Κωστα αμα δεν δεις ολλο το νημα των μμ μη παρεις καμια αποφαση...υπαρχουν καλες επιλογες....
 

poseidonas77

Well-Known Member
καλη επιτυχια τοτε..
τουλαχιστον διαλεξε γιατρο..μη παιζεις με τη φωτια γιατι μπορει να καεις....φιλικα
 

Corfu Rider

Active Member
Άντε με το καλό να κάνεις την μεταμόσχευση και να είναι επιτυχής-και η μεταμόσχευση και η ανάπτυξη των νέων μαλλιών-.
Σου το εύχομαι πραγματικά)
 

kwsTakis

Active Member
Άντε με το καλό να κάνεις την μεταμόσχευση και να είναι επιτυχής-και η μεταμόσχευση και η ανάπτυξη των νέων μαλλιών-.
Σου το εύχομαι πραγματικά)
Θα ανεβασω κ φωτο μετα την επεμβαση. Ελπιζω να μην τα ξυρισω ολα τα μαλλια. Δεν μ παει. Χαχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Corfu Rider

Active Member
Η γνώμη μου είναι, ότι ίσως σου ταιριάζει μετά την επέμβαση, να έχεις ήδη κουρέψει τα μαλλιά σου, διότι τα μεταμοσχευμένα μαλλιά θα γίνουν 'ένα σώμα' με τα υπάρχοντα, και έτσι δεν θα φαίνεται ότι έκανες την μεταμόσχευση υποθέτω)
Αλλά πιστεύω αυτό θα σου το πουν οι ειδικοί στην κλινική..
πες μας και την γνώμη/εμπειρία σου από την DHI, πως πήγε η επέμβαση και ότι άλλο θεωρείς χρήσιμο, γιατί θέλω να πάω και εγώ εκεί (για hair tatoo/ smp) γιατί έχω αραιή φύτρωση στα πλάγια..
Ελπίζω να είναι είναι όντως η καλύτερη κλινική στην Ελλάδα -σύμφωνα με όσα γράφουν εδώ- και να πάνε όλα καλά)
Καλή μεταμόσχευση!!
 

kwsTakis

Active Member
Ναι. Θα ειμαστε σε επαφη να σας πω για την εμπειρια μου μετα την επεμβαση. Μεχρι στιγμης ηταν πολυ εξυπηρετικοι..Θα ξανανεβασω κ φωτο μ μετα
 

amunt

Member
Δεν υπαρχει κανενας που να εχει κανει hair tattoo να μας πει τι παιζει ρε παιδια??
Και τι τιμες εχει...
 

Δημητρης38

Active Member
Παιδια... ανοιξτε καποιος ενα θρεντ στις μεταμοσχευσεις (αν ειναι λαθος η ενοτητα ας μετακινηθει) με τοπικ το hair tatto.
Οι περισσοτεροι (τωρα ή στο μελλον) εκει θα καταληξουμε.

Να ποσταρουμε βιντεο, φωτος, πληροφοριες για τα αποτελεσματα ετσι ωστε να γνωριζουμε πως να κινηθουμε.


Jamie_Foxx_Hairstyle.jpg
 

GiannisTak

Active Member
η ταπεινή μου άποψη είναι ότι το τατου-scalp micropigmentation δείχνει πολύ χάλια αισθητικά. Το καταλαβαινουν όλοι ασχέτως που δεν λένε τίποτα για λόγους τακτ.
Σήμερα ήρθα σε επαφή για πρώτη φορά με αυτό το είδος κάλυψης, στο μετρό. Ασυναίσθητα εκατσα να παρατηρώ αυτόν τον κύριο γιατί κάτι δεν πήγαινε καλά, κάτι δεν καθόταν σωστά και ήταν αυτό το τατού-μαλλί. Ενώ ήταν πολύ δουλεμένο, με σβησίματα στο hairline κτλ, εν τούτοις το αποτέλεσμα στο συνολό του ήταν ψεύτικο. Αυτη είναι η προσωπική μου εμπειρια, δεν θέλω να την γενικευσω λέω όμως ότι κάτι που δεν είναι φυσικό χτυπάει αμέσως στο μάτι.

Οπωσδήποτε θέλει συντήρηση -ξυρισμα κάθε μέρα- και ως τατου μετά από κάποια χρόνια θα γίνεται πράσινο όπως τα νεανικά τατου σε μεσήλικες.
 

kwsTakis

Active Member
παιδια δεν παυουνε να ειναι τατουαζ,,οτι κ να κανουν δε θα μοιαζει με μια τριχα ποτε.αυτο νομιζω εγω,,ισωσ ο συνδυασμοσ των 2 να χει καλυτερο αισθητικα αποττελεσμα
 

Corfu Rider

Active Member
Αυτο πιστευω και εγω.. ενας συνδιασμος smp και μεταμοσχευσης.. ωστε το smp να δημιουργει την ψευαισθηση του 'χνουδιου' αναμεσα στα μαλλια.. εγω εγω κανονισει σε κλινικη της Αθηνας να το κανω. Δεν αναφερω τιποτα προς το παρον, για ευνοητους λογους (αποφυγη διαφημισης της κλινικης).Οταν κανω το smp, θα αναρτησω φωτογραφιες (πριν και μετα), και θα γραψω λεπτομερειες για οικονομικο (παρεπιπτοντως, θεωρω την τεχνικη αυτη ως οικονομικη λυση). Λεπτομερειες και αλλα σχετικα, θα τα γραψω μετα την επεμβαση, οπως και την εμπειρια/ εντυπωσεις μου. Απο εκει και επειτα, οσοι ειναι εμπειροι θα μου πουν πως θα φαινεται το -αρχικο?- αποτελεσμα.
 

Corfu Rider

Active Member
Ευχαριστω) εκανα το hair tatoo (που ομως ειναι ΛΑΘΟΣ ΟΡΟΛΟΓΙΑ. το σωστο ονομα ειναι: Scalp MicroPigmentation= S.Μ.P). Μολις καταφερω να αναρτησω φωτογραφιες, θα αναφερω κλινικη, οικονομικο και καποια ΠΟΛΛΑ μυστικα και πληροφοριες που εμαθα και πληροφορηθηκα απο την κλινικη, σχετικα με την διαδικασια, την επιτυχη εφαρμογη και αλλα πολυ σημαντικα. Γιατι πρεπει ΟΛΟΙ στο forum να γνωριζουμε τα μυστικα της μεθοδου αυτης, ανεξαρτητα εαν θα παμε στην συγκεκριμενη κλινικη η στο εξωτερικο για smp..
 
Μπλουζα