Μεταμοσχευση μαλλιων

Δημητρης38

Active Member
Ευχαριστω) εκανα το hair tatoo (που ομως ειναι ΛΑΘΟΣ ΟΡΟΛΟΓΙΑ. το σωστο ονομα ειναι: Scalp MicroPigmentation= S.Μ.P). Μολις καταφερω να αναρτησω φωτογραφιες, θα αναφερω κλινικη, οικονομικο και καποια ΠΟΛΛΑ μυστικα και πληροφοριες που εμαθα και πληροφορηθηκα απο την κλινικη, σχετικα με την διαδικασια, την επιτυχη εφαρμογη και αλλα πολυ σημαντικα. Γιατι πρεπει ΟΛΟΙ στο forum να γνωριζουμε τα μυστικα της μεθοδου αυτης, ανεξαρτητα εαν θα παμε στην συγκεκριμενη κλινικη η στο εξωτερικο για smp..

Ελα ρε φιλε... επιτελους θα δουμε και ενα περιστατικο SMP.
Γραψε μας εντυπωσεις οπως και δηποτε :)
Eμενα με ενδιαφερει το smp γιατι θελω να ξυρισω το κεφαλι μου και να εξαφανισω τις ουλες απο τις strip που εχω κανει...

Aνοιξε δικο σου θρεντ να σε βρισκουμε !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Corfu Rider

Active Member
Πολυ ευχαριστως)
Δεν ξερω, εαν μπορω εγω να δημιουργησω ενα κεφαλαιο για smp, η αυτο μπορει να το κανουν οι υπευθυνοι του forum.
Μεχρι να εχω τις φωτο (γιατι, τις φωτογραφιες τις τραβηξε η κλινικη, που τις θελει και για το αρχειο της, και γιατι τους ειπα πως θελω να τις εχω και εγω, ωστε να τις δειξω σε 'φιλους μου που ενδιαφερονται να κανουν την μεθοδο',-και τις φωτογραφιες υποθετω θα τις στειλουν αυριο που θα ειναι Δευτερα-, μπορω να γραψω αρκετες πληροφοριες για την τεχνικη, αλλα να εχει δημιουργηθει το νεο 'thread' στο forum..
 

Δημητρης38

Active Member
Πολυ ευχαριστως)
Δεν ξερω, εαν μπορω εγω να δημιουργησω ενα κεφαλαιο για smp, η αυτο μπορει να το κανουν οι υπευθυνοι του forum.
Μεχρι να εχω τις φωτο (γιατι, τις φωτογραφιες τις τραβηξε η κλινικη, που τις θελει και για το αρχειο της, και γιατι τους ειπα πως θελω να τις εχω και εγω, ωστε να τις δειξω σε 'φιλους μου που ενδιαφερονται να κανουν την μεθοδο',-και τις φωτογραφιες υποθετω θα τις στειλουν αυριο που θα ειναι Δευτερα-, μπορω να γραψω αρκετες πληροφοριες για την τεχνικη, αλλα να εχει δημιουργηθει το νεο 'thread' στο forum..


Ανυπομονω επισης ....
 

Corfu Rider

Active Member
Εν τω μεταξυ, μπορειτε να ζητησετε απο τους αρμοδιους, να δημιουργησουν ενα κεφαλαιο ια το smp εντος του site, και σε ξεχωριστη ενοτητα?
Γιατι, εγω δεν γνωριζω πως γινεται αυτο...
 

Δημητρης38

Active Member
Πολυ ευχαριστως)
Δεν ξερω, εαν μπορω εγω να δημιουργησω ενα κεφαλαιο για smp, η αυτο μπορει να το κανουν οι υπευθυνοι του forum.
Μεχρι να εχω τις φωτο (γιατι, τις φωτογραφιες τις τραβηξε η κλινικη, που τις θελει και για το αρχειο της, και γιατι τους ειπα πως θελω να τις εχω και εγω, ωστε να τις δειξω σε 'φιλους μου που ενδιαφερονται να κανουν την μεθοδο',-και τις φωτογραφιες υποθετω θα τις στειλουν αυριο που θα ειναι Δευτερα-, μπορω να γραψω αρκετες πληροφοριες για την τεχνικη, αλλα να εχει δημιουργηθει το νεο 'thread' στο forum..

Περιμενω ενημερωση Corfu!!!!!! :)
 

Corfu Rider

Active Member
Ok, μισο να τηλ στην κλινικη να μου στειλουν τις φωτο με email, γιατι απο οσο γνωριζω, για να γραψουμε κατι σχετικα με κλινικες κτλ, ΠΡΕΠΕΙ να αναρτησουμε και τις φωτογραφιες παραλληλα.. εκτος και εαν οι moderators, με αφησουν να γραψω ολες τις λεπτομερειες, και να αναρτησω τις φωτογραφιες την αλλη μερα..
Μιδο λεπτο, να βρω και την 'καρτα' που πηρα απο την κλινικη, που γραφει και το τηλεφωνο τους επανω, ωστε να τους ζητησω και τις φωτος)))
 

Δημητρης38

Active Member
Ok, μισο να τηλ στην κλινικη να μου στειλουν τις φωτο με email, γιατι απο οσο γνωριζω, για να γραψουμε κατι σχετικα με κλινικες κτλ, ΠΡΕΠΕΙ να αναρτησουμε και τις φωτογραφιες παραλληλα.. εκτος και εαν οι moderators, με αφησουν να γραψω ολες τις λεπτομερειες, και να αναρτησω τις φωτογραφιες την αλλη μερα..
Μιδο λεπτο, να βρω και την 'καρτα' που πηρα απο την κλινικη, που γραφει και το τηλεφωνο τους επανω, ωστε να τους ζητησω και τις φωτος)))

Corfu ξεκινα με εναν προλογο σχετικα με τις εντυπωσεις σου.
Απο τον τροπο που γραφεις, ικανοποιημενο σε βλεπω.
Εξηγησε μας τι Norwwod εισαι, πως γινεται αυτη η διαδικασια, ποιο το κοστος της, για ποσα χρονια σου δινει αποτελεσμα και οτι αλλο εσυ θεωρεις χρησιμο που μπορει να βοηθησει χρηστες που σκεφτονται να κανουν την συγκεκριμενη επεμβαση.
 

Corfu Rider

Active Member
Εντάξει, θα ανοίξω 'θέμα' στο forum, αλλά εάν το 'τοποθετήσω' σε λάθος σημείο, ας το μετακινήσουν οι αρμόδιοι, γιατί δεν γνωρίζω σε ποιόν 'τομέα' πρέπει να αναγράψω το καινούργιο αυτό θέμα..
Και πράγματι, είμαι πολύ ικανοποιημένος από την τεχνική, την κλινική και επειδή επίσης, έμαθα πολλά πράγματα που θέλω να τα ξέρετε και εσείς, γιατί ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ που άλλοι άνθρωποι έχουν πρόβλημα αλωπέκειας, τριχόπτωσης και συνεπώς απογοήτευσης, γιατί πραγματικά θέλω οι άνθρωποι να είναι ευτυχισμένοι και 'θετικοί΄
Ξεκινάω λοιπόν το νέο θέμα στο forum))
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Εντάξει, θα ανοίξω 'θέμα' στο forum, αλλά εάν το 'τοποθετήσω' σε λάθος σημείο, ας το μετακινήσουν οι αρμόδιοι, γιατί δεν γνωρίζω σε ποιόν 'τομέα' πρέπει να αναγράψω το καινούργιο αυτό θέμα..
Και πράγματι, είμαι πολύ ικανοποιημένος από την τεχνική, την κλινική και επειδή επίσης, έμαθα πολλά πράγματα που θέλω να τα ξέρετε και εσείς, γιατί ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ που άλλοι άνθρωποι έχουν πρόβλημα αλωπέκειας, τριχόπτωσης και συνεπώς απογοήτευσης, γιατί πραγματικά θέλω οι άνθρωποι να είναι ευτυχισμένοι και 'θετικοί΄
Ξεκινάω λοιπόν το νέο θέμα στο forum))

Corfu θα γεννησουμε στο τελος !!!! :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
το θεμα του corfu rider με τακινηθηκε στην ενοτητα μη χειρουργικη αντικατασταση μαλλιων.
παμε στην επιλογη φορουμ,γενικη συζητηση για την τριχοπτωση,δεξια κατω εχει ενα βελακι,παταμε εκει στο βελακι και θα βγαλει
3 επιλογες,η μια ειναι το μη χειρουργικη αντικατασταση μαλλιων.
απευθειας το λινκ http://www.hairlossgr.com/threads/Θεραπεία-τύπου-smp-στην-κλινική-d-i-αθηνών.10041/
 
Τελευταία επεξεργασία:

Corfu Rider

Active Member
Α, ναι με ενδιαφέρει πολύ για τον κωςτάκις, γιατί θέλω και εγώ να κάνω μμ (πύκνωση) στην συγκεκριμένη κλινική, και θυμάμαι που έλεγε ότι θα κάνει μμ.. ελπίζω να έκανε και να πήγαν όλα καλά..
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
πυκνωση ε? εδω corfu θελει καλο μαεστρο....ποτε με το καλο λες?
εχεις κανονισει ηδη ή εισαι στο ψαξιμο? ποσα γκραφτς?
 

Corfu Rider

Active Member
Ναι έκανα smp.. μην το αποκαλείς tatoo, γιατί διαφέρει πολύ όπως μου είπαν στην DHI..
Θέλω να κάνω τον Μάιο.. και πράγματι, ακούγεται δύσκολο να γίνει πύκνωση..
Η κλινική μου είπε ότι δεν είναι και πολύ απαραίτητο, αλλά εγώ το θέλω γιατί 'με χαλάει'
για αριθμό ριζών δεν ξέρω, ούτε για τιμή.. ο γιατρός που μίλησα, είπε ότι θα ξαναμιλήσουμε..
γιατί του ανέφερα ότι είχα κάνει και το smp, ότι δεν έχω και πολλά λεφτά και εάν γίνεται, αφού
είμαι 'πελάτης', να μου έκανε μια πιο καλή τιμή, και με διαβεβαίωσε ότι θα είναι εντάξει και η
μμ και η τιμή))
εγώ βασικά, περιμένω τον κωστάκις να μας γράψει την εμπειρία του από την μμ..
Και από κάποια πιο παλιά μέλη στο φόρουμ, να μου πουν λίγα περισσότερα για τις
περιπτώσεις πύκνωσης της dhi, γιατί είχα διαβάσει και κάποια πράγματα που με προβλημάτισαν..
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
smp θα επρεπε να γινει μετα τη πυκνωση , αλλα εσυ ξερεις καλυτερα....τωρα οσον αφορα την πυκνωση θα γνωριζεις βεβαια οτι το να μπει ο γιατρος αναμεσα στα υπαρχοντα μαλλια απιατει μεγαλη εμπειρια εκ μερους του και αριστο χειρισμο για να μη χαθουν τα υφισταμενα, ελπιζω οτι και να κανεις να το σκεφτεις αλλες δεκα φορες αφου το αποφασισεις και ναι σιγουρα ολοι κανουμε το σκ..ο μας παξιμάδι για να τα καταφερουμε και καλο ειναι να προστατευουμε ο ενας τον αλλο απο βιαστικες αποφασεις
 
Μπλουζα