Μεταμοσχευση μαλλιων

kapa

Μέλος του προσωπικού
Έχω χάσει κανένα επεισόδιο?...
(Πρίν μερικές ημέρες δέν έκλεισε λογαρισμός του "kwnstantinos takis" γιατί Under same I.P είχε διπλό λογαριασμό και έπλεκε το εγκώμιο της DHI?)
ναι το ιδιο μελος ειναι.
προφανως ο συναδελφος εδω δεν εχει γνωσεις στο θεμα μεταμοσχευση και χρειαζεται μια βασικη καθοδηγηση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Corfu Rider

Active Member
kws tak, μπορείς να με ενημερώσεις για το κόστος συνολικά που θα έχει η όλη διαδικασία? Σκέφτομαι και εγώ να κάνω μεταμόσχευση, και από ότι έχω διαβάσει και μου έχουν πει εδώ στο φόρουμ, η εν λόγω κλινική είναι -ίσως- η καλύτερη στην Ελλάδα (βέβαια δεν ξέρω εάν σημαίνει ότι είναι στα 'διεθνή πρότυπα', αλλά για τα λίγα χρήματα που έχω, ίσως να έμενα ικανοποιημένος..). Θα πληρώσεις extra για την όποια φροντίδα πριν και μετά την επέμβαση? Πιστεύω και εύχομαι να πας καλά, είμαι σίγουρος ότι δεν θα πονέσεις και θα είναι απλή διαδικασία.. και μακάρι να περάσει με 'χαλαρότητα' η ώρα σου εκεί και να μην.. βαρεθείς, γιατί η εξαγωγή 4,000 'ριζών' και η τοποθέτηση τους σε άλλο σημείο μπορεί να είναι βαρετή για τον ασθενή..
Πάντως πιστεύω ότι θα είσαι εντάξει και θα έχεις καλά αποτελέσματα και ένα νέο look))
Εάν μπορείς λοιπόν, δώσε μας πληροφορίες για την εμπειρία σου εκεί, και μοιράσου μαζί μας τις εντυπώσεις μας και ότι σου αρέσει και δεν σου αρέσει από την κλινική.. Θα με βοηθήσεις να πάρω μια απόφαση..
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ))))) ;)
 

Δημητρης38

Active Member
Έχω χάσει κανένα επεισόδιο?...
(Πρίν μερικές ημέρες δέν έκλεισε λογαρισμός του "kwnstantinos takis" γιατί Under same I.P είχε διπλό λογαριασμό και έπλεκε το εγκώμιο της DHI?)

Kapa μπορεις να βλεπεις τις ip των χρηστων που γραφουν στο Φορουμ και να τις σχολιαζεις με συγκεκριμενους χρηστες ?
Πως αυτος ξερει τις ip και απο που προερχονται ?

Θυμαμαι οτι ο συγκεκριμενος χρηστης για 2 ημερες ανεγραφε συνεχως ονομαστικα και προσωπικα μου στοιχεια... απο που ξεκινησε?
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa μπορεις να βλεπεις τις ip των χρηστων που γραφουν στο Φορουμ και να τις σχολιαζεις με συγκεκριμενους χρηστες ?
Πως αυτος ξερει τις ip και απο που προερχονται ?

Θυμαμαι οτι ο συγκεκριμενος χρηστης για 2 ημερες ανεγραφε συνεχως ονομαστικα και προσωπικα μου στοιχεια... απο που ξεκινησε?
σαν διαχειριστης μπορω και βλεπω περισσοτερα πραγματα απο εναν χρηστη.
δεν μπορω να δω τα πμ σας ομως και χαιρομαι που δεν εχω αυτην την δυνατοτητα,και να την ειχα δεν θα την χρησιμοποιουσα.
δεν εχω δωσει ποτε προσωπικα στοιχεια σε κανεναν.
ειναι εντελως αντι ιδεοντολογικο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kws tak, μπορείς να με ενημερώσεις για το κόστος συνολικά που θα έχει η όλη διαδικασία? Σκέφτομαι και εγώ να κάνω μεταμόσχευση, και από ότι έχω διαβάσει και μου έχουν πει εδώ στο φόρουμ, η εν λόγω κλινική είναι -ίσως- η καλύτερη στην Ελλάδα (βέβαια δεν ξέρω εάν σημαίνει ότι είναι στα 'διεθνή πρότυπα', αλλά για τα λίγα χρήματα που έχω, ίσως να έμενα ικανοποιημένος..). Θα πληρώσεις extra για την όποια φροντίδα πριν και μετά την επέμβαση? Πιστεύω και εύχομαι να πας καλά, είμαι σίγουρος ότι δεν θα πονέσεις και θα είναι απλή διαδικασία.. και μακάρι να περάσει με 'χαλαρότητα' η ώρα σου εκεί και να μην.. βαρεθείς, γιατί η εξαγωγή 4,000 'ριζών' και η τοποθέτηση τους σε άλλο σημείο μπορεί να είναι βαρετή για τον ασθενή..
Πάντως πιστεύω ότι θα είσαι εντάξει και θα έχεις καλά αποτελέσματα και ένα νέο look))
Εάν μπορείς λοιπόν, δώσε μας πληροφορίες για την εμπειρία σου εκεί, και μοιράσου μαζί μας τις εντυπώσεις μας και ότι σου αρέσει και δεν σου αρέσει από την κλινική.. Θα με βοηθήσεις να πάρω μια απόφαση..
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ))))) ;)
νομιζω μπερδευεσαι,μιλαμε για 2.000 graft που ειναι 4.000 τριχες
δηλαδη 2.000 ριζες θα μεταφερθουν
 

Stripar

Established Member
Θυμαμαι οτι ο συγκεκριμενος χρηστης για 2 ημερες ανεγραφε συνεχως ονομαστικα και προσωπικα μου στοιχεια...

Όπως καταλαβαίνει το Forum το παραπάνω στοιχειοθετεί ΟΜΟΛΟΓΙΑ & ΔΟΣΟΛΗΨΙΑ...για τις τότε καταγγελίες !!!

Και άν κάποιος αναλογιστεί τί δήλωνε ένα χρόνο πρίν:

Γκούρας.jpg

Με το καλημέρα του στο forum...

Όπου και ένα χρόνο μετά , το έκανε EDIT

http://www.hairlossgr.com/threads/Μ...α-ποια-ειναι-η-αληθεια.85/page-17#post-126014

για να "ΚΡΥΨΕΙ" την "ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ" του

Σε κάνει και αναρωτείσαι τί κάνει ΝΙΑΟΥ - ΝΙΑΟΥ στα κεραμίδια !!!
 

Stripar

Established Member
Kapa μπορεις να βλεπεις τις ip των χρηστων που γραφουν στο Φορουμ και να τις σχολιαζεις με συγκεκριμενους χρηστες ?
Πως αυτος ξερει τις ip και απο που προερχονται ?

Είμαι μέλος της ΚΟΥ ΚΛΟΥΞ ΚΑΝ με διασυνδέσεις στην ΕΥΠ , CIA , FBI !!!

Είσαι στο μικροσκόπιο!!!...

:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

kwsTakis

Active Member
Παδιά, θορυβήθηκα με τα όσα διάβασα εδώ και έκλεισα άλλο ένα ραντεβού στην DHI για να ξαναμιλήσω μαζί τους. Τους είπα τι διάβασα περί μοσχευμάων κλπ και επίσης για το εργαλείο τους. Τελικά όντως το εργαλείο τους είναι παρόμοιο με το Choi, αλλά όπως μου είπαν εξελιγμένο τόσο γιατί ρυθμίζει όλες τις παραμέτρους (βάθος, γωνία κλπ) όσο και γιατί ξεκινάει, όπως μου είπαν, από 0,7 του χιλιοστού διάμετρο. Η αλήθεια είναι ότι μετά από αυτά που διάβασα ήμουν λίγο διστακτικός, αλλά η πλάκα είναι ότι όντως τελικά έχουν κα πατέντα για το εργαλείο τους και μάλιστα τοιχοκολλημένη. Την έβγαλα φωτογραφία και την ανεβάσω για να δείτε και εσείς και αυτοί που ξέρουν περισσότερα από εμένα
 

Συνημμένα

  • δηι.jpg
    δηι.jpg
    5.9 KB · Προβολές: 39

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
μακαρι να πανε ολα καλα,,,
θα ζητησεις να σε αναλαβει ενας απο τους γιατρους που σου προ ανεφερα και θα πανε ολα καλα.
δεν πας για χτισιμο hairline,διασπαρτα σε ολη την αδεια περιοχη και μετα απο εναν χρονο αν το επιτρεπουν τα οικονομικα ακομα μια τετοια επεμβαση για να πετυχεις τελικα ενα κοντοκουρεμενο look
 

Stripar

Established Member
Παδιά, θορυβήθηκα με τα όσα διάβασα εδώ και έκλεισα άλλο ένα ραντεβού στην DHI για να ξαναμιλήσω μαζί τους. Τους είπα τι διάβασα περί μοσχευμάων κλπ και επίσης για το εργαλείο τους. Τελικά όντως το εργαλείο τους είναι παρόμοιο με το Choi, αλλά όπως μου είπαν εξελιγμένο τόσο γιατί ρυθμίζει όλες τις παραμέτρους (βάθος, γωνία κλπ) όσο και γιατί ξεκινάει, όπως μου είπαν, από 0,7 του χιλιοστού διάμετρο. Η αλήθεια είναι ότι μετά από αυτά που διάβασα ήμουν λίγο διστακτικός, αλλά η πλάκα είναι ότι όντως τελικά έχουν κα πατέντα για το εργαλείο τους και μάλιστα τοιχοκολλημένη. Την έβγαλα φωτογραφία και την ανεβάσω για να δείτε και εσείς και αυτοί που ξέρουν περισσότερα από εμένα

@kwsTakis η κλινική έχει κάνει κάποια βήματα προόδου (σε σχέση με το παρελθόν) ένα από αυτά , (όπως έχω πει πολλές φορές ) είναι και η χρήση των Choi Implanters.

Σου ανεβάζω και πάλι , ότι είχα ανεβάσει για σένα , σε άλλο νήμα:
implanter details.jpg

Στο 90% των implanters ρυθμίζεται το βάθος & η γωνία κ.λπ , κάτι που φαίνεται και στην παραπάνω φωτογραφία

Το πιστοποιητικό που ανέβασες δέν διακρίνεται καθαρά ΤΙ πιστοποιεί (μπορεί να είναι το CE mark του choi , μπορεί και οτιδήποτε ) και προσωπικά δέν μου λέει κάτι...
όταν Choi implanters κατασκευάζονται και κατά παραγγελία από πολλές κλινικές!.

Το ότι διατυμπανίζουν σάν κατόρθωμα ότι το Choi Implanter τους ξεκινάει από 0,7 του χιλιοστού διάμετρο , προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο όταν γνωρίζω πρωτοκλασάτους γιατρούς , που εδώ και μια τριετία δουλεύουν από 0.6 και πάνω!!!
(photo 0.6mm και υπάρχουν και ενδιάμεσα νούμερα-διάμετροι )
choi implanter.jpg

Έκανες καλά που έκλεισες και πάλι ραντεβού μαζί τους...και προσπάθησε να μήν είσαι τόσο παρορμητικός και ενθουσιώδεις με την κλινική , όπως ήσουν πριν μερικές ημέρες με τα εγκώμια που της έπλεκες.
Γιατί μπορεί εσύ να έκανες μια μικρή έρευνα αγοράς και θεώρησες ότι είναι οι καλύτεροι , (που ΕΙΝΑΙ, συγκρινόμενη ΟΜΩΣ με την μετριότητα & την ανεπάρκεια των υπόλοιπων Ελληνικών κλινικών) εμείς όμως έχουμε κάνει μια έρευνα αγοράς σε παγκόσμιο επίπεδο και βέβαια παρακολουθούμε χρόνια την συγκεκριμένη εταιρεία , και δέν είναι λίγα τα άσχημα αποτελέσματα που έχουμε δεί και τα κεφάλια που έχει πάρει !.
(μια ανασκόπηση στα νήματα του forum αρκεί για να δείς και μόνος σου)

Όπως και να έχει άν "χρεωθείς" ένα απο τους γιατρούς που σου προτείνει ο @kapa λογικά θα πάς καλά!.

Ελπίζουμε τα επόμενα χρόνια να καταφέρει η DHI να δαμάσει την τεχνική των Choi implanters και να ανεβάσει το ποσοστό πύκνωσης απο το 30-35 ανά τετ.εκατοστό άν όχι στο 60-65-70 που υλοποιούν άλλες κλινικές , τουλάχιστον στο 50...γιατί μήν ξεχνάμε ένα από τα πλεονεκτήματα των chois ( πέρα απο την γρήγορη επούλωση:) , και την εξοικονόμηση χρόνου της κλινικής κατά την τοποθέτηση:rolleyes:) είναι και η βελτιστοποίηση των πυκνοτήτων…κάτι που η συγκεκριμένη κλινική ΔΕΝ έχει καταφέρει ακόμα να φτάσει !!!

Αυτά , καλή επιτυχία!
 

poseidonas77

Well-Known Member
εαν την κανεις εκει ανοιξε θεμα να μας ενημερωνεις τακτικα με φωτο και εξελιξη της πορειας σου

@ο stripar με καλυψε απολυτα...η κλινικη εχει κανει βηματα προοδου αλλα στην πυκνοτητα ειναι πισω ακομα και αναγκαζεσαι να ξαναπηγαινεις 2-3 φορες για να φτασεις σε μια καλη πυκνοτητα...και αμα παιξει και σοκλοσ η ελειπης φυτρωση αστα βραστα..you drink it...σακατευεις τη δοτρια και ακομα και στον καλυτερο μετα να πας δεν θα εχεις πολυ καλο αποτελεσμα ....ζητα αυστηρα να στη κανει ο παπανικολαου και σαν δευτερη επιλογη ο ευαγγελατος....
 

Corfu Rider

Active Member
νομιζω μπερδευεσαι,μιλαμε για 2.000 graft που ειναι 4.000 τριχες
δηλαδη 2.000 ριζες θα μεταφερθουν
Δηλαδή, σε χρεώνουν (στην dhi) για grafts ή για τρίχες? Εάν εγώ, τους πω ότι θέλω να κάνω πύκνωση στα πλάγια -και ίσως λίγο στους κροτάφους-, τι θα πρέπει να μου απαντήσουν? Θα πουν ότι 'θα σου μεταμοσχεύσουμε πχ 2,000grafts ή μήπως 4,000τρίχες? Τι είναι πιο 'συμφέρον' να ζητήσω? Μια ποσότητα grafts ή μια ποσότητα τριχών? Πολύ μπερδεύτηκα με αυτό που κάνει η dhi: Μεταμόσχευση 'ριζών' που φιλοξενούν τις τρίχες δεν κάνουν? Δηλαδή, σαν αν λέμε: 'Ξεριζώνω μια ελιά από ένα χωράφι, που έχει δυο-τρείς κλώνους (κλαδιά) και την φυτεύω σε άλλο χωράφι, που δεν έχει ελιές, για να φυτρώσει εκεί'. Εγώ, θα ξεριζώσω πχ 10 ελιές, δεν θα πώ 'ξεριζώνω 20 κλώνους (κλαδιά) από ελιές. Σωστά δεν τα λέω?? Μου φαίνεται λίγο 'περίεργο' αυτό που κάνει η dhi? Και άλλες κλινικές έτσι κάνουν? Δεν μου φαίνεται και πολύ σωστή τακτική.. Γιατί, εάν μια ρίζα περιέχει πχ.. 4 τρίχες, και κάποια άλλη ρίζα, περιέχει ΜΙΑ τρίχα, αυτοί τότε, θα 'ξεριζώσουν' τις ρίζες που έχουν 4 τρίχες, αντί για αυτές που έχουν 1 τρίχα, και θα πουν: 'Σου έκανα κύριε, μεταφορά από.. 4,000 τρίχες (διαίρεση με το 4= 1,000 ρίζες'.. Ενώ θα μπορούσαν να μεταφέρουν: 4,000τρίχες διά 1= 4,000 ρίζες!!! Άρα, πιο καλά αποτελέσματα, γιατί οι ρίζες ίσως 'αναβλύσουν' πολλές τρίχες, και να έχει κάποιος full πύκνωση!!!! Ίσως, αυτός είναι ο λόγος που η DHI δεν είναι καλή στις πυκνώσεις???
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιατι δεν μπορει να φτασει μεγαλυτερες πυκνωσεις η d*i ενω ξερουν οτι εχουν θεμα με αυτο και μας απασχολει ολους?
1)Ελειψη εκπαιδευσης?
2)Ελειψη Μηχανηματων?
3)Ελειψη Προσωπικου?
4)Πολιτικη της Κλινικης?
Γιατι δεν κανουν κατι να το διωρθοσουν ενω ξερουν? Χρειαζεται να επενδυσουν εκατομμυρια και δεν εχουν λεφτα?
Αφου ξερουν οτι μετα θα δικαιωθουν και με το παραπανω.
Τοσο καιρο δεν μπορω να το καταλαβω αυτο γιατι δεν θελουν να ανεβασουν το Level τους.
 

Corfu Rider

Active Member
μακαρι να πανε ολα καλα,,,
Θα πάνε, είμαι σίγουρος)))) Μην φοβάσαι τίποτα και να είσαι θετικός)) Καλή επιτυχία, και να μας κρατάς ενήμερους.. Πότε θα κάνεις την μεταμόσχευση, έκλεισες ημερομηνία? Η τιμή που σε χρέωσαν, είναι 'της Ελλάδας της κρίσης' (εάν επιτρέπεται..)? 'Η τίποτα αστρονομικά ποσά που διαβάζω που χρεώνουν κλινικές? [στο εξωτερικό τουλάχιστον...]
 

Corfu Rider

Active Member
Ίδ
Γιατι δεν μπορει να φτασει μεγαλυτερες πυκνωσεις η d*i ενω ξερουν οτι εχουν θεμα με αυτο και μας απασχολει ολους?
1)Ελειψη εκπαιδευσης?
2)Ελειψη Μηχανηματων?
3)Ελειψη Προσωπικου?
4)Πολιτικη της Κλινικης?
Γιατι δεν κανουν κατι να το διωρθοσουν ενω ξερουν? Χρειαζεται να επενδυσουν εκατομμυρια και δεν εχουν λεφτα?
Αφου ξερουν οτι μετα θα δικαιωθουν και με το παραπανω.
Τοσο καιρο δεν μπορω να το καταλαβω αυτο γιατι δεν θελουν να ανεβασουν το Level τους.
Ίδια απορία και εγώ (χωρίς βέβαια να γνωρίζω τα 'whatabouts' της κλινικής..
Κρίμα.. θα μπορούσαν να καταστούν στον.. 'Εθνικό μας τριχομεταφορέα', αφού όπως γράφουν πολλοί, είναι μια 'αξιόλογη' κλινική..
Δεν μπορεί κάποιος από το forum, που ίσως να τους γνωρίζει κάπως και να έχει το θάρρος, να τους ΚΡΑΞΕΙ, ώστε να διορθώσουν αυτό το θέμα?
Όλοι θα ήμασταν οφελειμένοι σε τέτοια περίπτωση.....
 
Μπλουζα