ΜΜ στην Κωνσταντινούπολη 21/06

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Γεια σας παιδιά.

23 μέρες μετά, πως τα βλέπετε τα πράγματα;

Κουρεύεται τώρα το μαλλί; Μου είπε μόνο με ψαλίδι, αλλά τι να πάρει εκεί το ψαλίδι;
Καλή επιτυχία φίλε. Εύχομαι να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς. Τώρα είναι νωρίς για συμπεράσματα. Μετά το 6μηνο θα κρίνουμε αποτέλεσμα σε λήπτρια. Και η δότρια όσο περνάνε οι μήνες θα βελτιώνεται.
 

vlafo

Well-Known Member
Τη δότρια μετά από 7000 τρύπες δεν την ακουμπάς τουλάχιστον για 2 μήνες με τη μηχανή.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαι παλι μετα 7000 εξαγωγης μια χαρα ειναι η δοτρια. Αλλα θα δειξει μελλοντικα.
 
Χαίρομαι που διαβάζω ότι την βλέπετε καλά. Σκαλώνω ώρες ώρες, αλλά βλέπω σκάνε πολλά νέα μαλλάκια στη δότρια.
 

dlazaros

Well-Known Member
Kαι παλι μετα 7000 εξαγωγης μια χαρα ειναι η δοτρια. Αλλα θα δειξει μελλοντικα.
Ερώτηση. εαν κάποιος έχει βγάλει 7000 grafts έχει κάνει 7000 τρύπες. Όταν τα ξαναβάζει ο γιατρός στην λήπτρια δεν θεωρείται οπή? Δηλαδή δεν είναι 14000 τρύπες συνολικά για επούλωση?
 

vlafo

Well-Known Member
Ερώτηση. εαν κάποιος έχει βγάλει 7000 grafts έχει κάνει 7000 τρύπες. Όταν τα ξαναβάζει ο γιατρός στην λήπτρια δεν θεωρείται οπή? Δηλαδή δεν είναι 14000 τρύπες συνολικά για επούλωση?
Πολύ σωστά.
Απλά στη δότρια έχεις τρύπα που περιμένεις να κλείσει,ενώ στη λήπτρια πάλι τρύπα αλλά με τη χρυσή τρίχα που περιμένεις να βγεί αλλά σαν χρόνος και αίσθηση επούλωσης πολύ καλύτερα.
Βασικά καμία σχέση.
 

montecristo

Well-Known Member
Πολύ σωστά.
Απλά στη δότρια έχεις τρύπα που περιμένεις να κλείσει,ενώ στη λήπτρια πάλι τρύπα αλλά με τη χρυσή τρίχα που περιμένεις να βγεί αλλά σαν χρόνος και αίσθηση επούλωσης πολύ καλύτερα.
Βασικά καμία σχέση.
Σαν επούλωση δεν εννοούμε να κλείσει η τρύπα, καθώς οι μικροσκοπικές τρύπες που δημιουργούνται από τις οπές κλείνουν αμέσως. Απλά να μη δείχνει ερεθισμένη και ταλαιπωρημένη. Στη προκειμένη περίπτωση δείχνει οκ θα έλεγα σε σύγκριση με άλλες δότριες από άλλες κλινικές που έχω δει με τα μισά grafts εξαγωγής να δείχνουν πιο ερεθισμένες.
 

vlafo

Well-Known Member
Σαν επούλωση δεν εννοούμε να κλείσει η τρύπα, καθώς οι μικροσκοπικές τρύπες που δημιουργούνται από τις οπές κλείνουν αμέσως. Απλά να μη δείχνει ερεθισμένη και ταλαιπωρημένη. Στη προκειμένη περίπτωση δείχνει οκ θα έλεγα σε σύγκριση με άλλες δότριες από άλλες κλινικές που έχω δει με τα μισά grafts εξαγωγής να δείχνουν πιο ερεθισμένες.
H επούλωση αυτό ακριβώς σημαίνει.
Με βάση την εμπειρία μου σε εμένα ήταν θεαματική η αλλαγή και βελτίωση από τον 4ο μήνα και μετά και ειδικά από τον 5ο.
Η συγκεκριμένη δότρια δείχνει μιa χαρά για 7000g.
Αλλά αυτό δε λέει κάτι μετά από ένα εξάμηνο συζητάμε για δότρια.
 

alex7

Well-Known Member
Σαν επούλωση δεν εννοούμε να κλείσει η τρύπα, καθώς οι μικροσκοπικές τρύπες που δημιουργούνται από τις οπές κλείνουν αμέσως. Απλά να μη δείχνει ερεθισμένη και ταλαιπωρημένη. Στη προκειμένη περίπτωση δείχνει οκ θα έλεγα σε σύγκριση με άλλες δότριες από άλλες κλινικές που έχω δει με τα μισά grafts εξαγωγής να δείχνουν πιο ερεθισμένες.
Είναι και θέμα οργανισμού η κοκκινίλα και ο ερεθισμός .Σε άλλον λιγότερη σε άλλον περισσότερη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Πολύ σωστά.
Απλά στη δότρια έχεις τρύπα που περιμένεις να κλείσει,ενώ στη λήπτρια πάλι τρύπα αλλά με τη χρυσή τρίχα που περιμένεις να βγεί αλλά σαν χρόνος και αίσθηση επούλωσης πολύ καλύτερα.
Βασικά καμία σχέση.
Κατάλαβα, επειδή στην λήπτρια δεν γίνεται εξαγωγή ιστού αλλά εισαγωγή η καταπόνηση είναι αρκετά μικρότερη. Ευχαριστώ.
 

montecristo

Well-Known Member
H επούλωση αυτό ακριβώς σημαίνει.
Με βάση την εμπειρία μου σε εμένα ήταν θεαματική η αλλαγή και βελτίωση από τον 4ο μήνα και μετά και ειδικά από τον 5ο.
Η συγκεκριμένη δότρια δείχνει μιa χαρά για 7000g.
Αλλά αυτό δε λέει κάτι μετά από ένα εξάμηνο συζητάμε για δότρια.
Ναι έτσι ακριβώς. Γι'αυτό δεν έχει νόημα και να κρίνεις μια δότρια πριν το 6μηνο, καθώς αλλιώς θα δείχνει στην αρχή αλλιώς μετά από μήνες από μια μεγάλη εξαγωγή, το οποίο διαπίστωσες και εσύ από την επέμβαση σου που βγάλατε γύρω στα 4200g αν θυμάμαι καλά που σίγουρα χρειάζονταν τον χρόνο της...Τώρα όλα οκ με την δεύτερη σου μμ ;
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι έτσι ακριβώς. Γι'αυτό δεν έχει νόημα και να κρίνεις μια δότρια πριν το 6μηνο, καθώς αλλιώς θα δείχνει στην αρχή αλλιώς μετά από μήνες από μια μεγάλη εξαγωγή, το οποίο διαπίστωσες και εσύ από την επέμβαση σου που βγάλατε γύρω στα 4200g αν θυμάμαι καλά που σίγουρα χρειάζονταν τον χρόνο της...Τώρα όλα οκ με την δεύτερη σου μμ ;
Όταν λένε την δότρια την κρίνεις στο 12 μηνο δεν είναι τυχαίο.
Όπως και με την πρώτη όλα πάνε περίφημα και ο στόχος που είχα βάλει επιτεύχθηκε.
Ακόμα έχω δουλίτσα θέλω να πιστεύω,τους 5 μήνες έκλεισα εχτές.
 
Παιδιά καλημέρα. Εύχομαι καλή σαιζόν σε όλους αφού τελειώνουν οι διακοπές σιγά σιγά.

Δύο μήνες και δύο μέρες μετά ακριβώς από τη μεταμόσχευση. Με φυσικό μάτι φαίνεται πιο πυκνό, δεν ξέρω αν είναι αντιπροσωπευτικές οι φώτο, αλλά νομίζω πάει καλά.
 

Συνημμένα

  • received_767861347831317.jpeg
    received_767861347831317.jpeg
    175.4 KB · Προβολές: 148
  • received_766833844652149.jpeg
    received_766833844652149.jpeg
    242 KB · Προβολές: 147
Τη δότρια πως την νιώθεις φίλε μετά από τις 7000 τρύπες;
Πολύ κομπλέ, μια αμυδρά φαγούρα έχει μείνει στιγμές στιγμές και ένα ελαφρύ πονάκι, αν ξύσεις το κεφάλι. Νομίζω στον επόμενο μήνα θα φύγουν κι αυτά.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Πολύ κομπλέ, μια αμυδρά φαγούρα έχει μείνει στιγμές στιγμές και ένα ελαφρύ πονάκι, αν ξύσεις το κεφάλι. Νομίζω στον επόμενο μήνα θα φύγουν κι αυτά.
Ωραία ρε φίλε.
Άντε υπομονή τώρα να σου ξεκινήσει η φύτρωση.
Με τόσο μεγάλο αριθμό grafts που έβαλες, αν πιάσεις ένα 90%+ φύτρωση, πας για μεγάλη αλλαγή.
Καλή επιτυχία εύχομαι στους επόμενους 4 μήνες που θα είναι οι σημαντικοί.
 
Μπλουζα