ΜΜ στην Κωνσταντινούπολη 21/06

πώς τους πετσόκοψε (τις κλινικές στην Ελλάδα) έτσι ο Τούρκος; Φοβερό αποτέλεσμα φίλε. Να το χαίρεσαι.
Καλά εδώ θα μου έλεγαν έλα μια μέρα να βγάλουμε 2,5κ τριχοθυλάκια, έλα κι άλλη μια μέρα να βγάλουμε αλλά τόσα, θα έκανα αραιό αποτέλεσμα πιστεύω και θα μου έλεγαν έφερε κι από 3κ για κάθε ημέρα.

Χαρά στο κουράγιο όσων πηγαίνουν για 2η ημέρα συνεδρίας.

Βάζω κι άλλη μια σε ήπιο ήλιο που έχω αρχείο για να δείτε και πανοραμικό.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20230108_212554_Instagram.jpg
    Screenshot_20230108_212554_Instagram.jpg
    251.6 KB · Προβολές: 279

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Καλά εδώ θα μου έλεγαν έλα μια μέρα να βγάλουμε 2,5κ τριχοθυλάκια, έλα κι άλλη μια μέρα να βγάλουμε αλλά τόσα, θα έκανα αραιό αποτέλεσμα πιστεύω και θα μου έλεγαν έφερε κι από 3κ για κάθε ημέρα.

Χαρά στο κουράγιο όσων πηγαίνουν για 2η ημέρα συνεδρίας.

Βάζω κι άλλη μια σε ήπιο ήλιο που έχω αρχείο για να δείτε και πανοραμικό.
Βαλε μας και μια δοτρια εξω
 
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα φίλε , να το χαίρεσαι. Εάν θέλεις με ~500grafts στην hairline μπορείς να το απογειώσεις, κάνοντας ένα πιο φυσικό σχήμα ( μου φαίνεται πολύ ευθυγραμμισμένο τώρα) και γεμίζοντας όπου υπάρχουν μικρά κενά. Δεν ξέρω βέβαια αν και ποιος αναλαμβάνει τόσο μικρή ΜΜ εάν δεν έχεις κάνει και την πρώτη εκεί. Όπως και να έχει , η διαφορά με το πριν είναι τεράστια.
 
Βάζω κι αυτές τις 2 σε δυνατό ήλιο και ελάχιστα βρεγμένο μαλλί. Νομίζω είναι αντιπροσωπευτικές.
 

Συνημμένα

  • 323693101_894535141582446_9142887402002260736_n.jpg
    323693101_894535141582446_9142887402002260736_n.jpg
    533.2 KB · Προβολές: 240
  • 324218963_768258740829543_263374664554123322_n.jpg
    324218963_768258740829543_263374664554123322_n.jpg
    587.7 KB · Προβολές: 238

giannis88test

Active Member
η όλη υπόθεση είναι εντυπωσιακή, γιατί είναι κόντρα πάτερν σε σχέση με όσα ξέρουμε. στο 8μηνο θα έχεις σίγουρα head full of hair μαζί με επιθετικότατη hairline
 

Bigk

Well-Known Member
Πραγματικά και εγώ περίμενα άσχημη εικόνα από την δοτρια. Ευτυχώς η εικόνα με διαψεύδει ... να το χαίρεσαι φίλε μου. Σούπερ
 

jersey

Well-Known Member
Η εικόνα της δότριας φαίνεται ομογενοποιημένη και μια χαρά μετά από μια τέτοια μεγάλη εξαγωγή. Η εικόνα σου όντως άλλαξε πολύ φίλε και θα βελτιωθεί και άλλο τους επόμενους μήνες.
 

Gianney

Well-Known Member
Νομίζω εξαρχής το όλο εγχείρημα ήταν λάθος και αντιεπαγγελματικο.Επρεπε να κάνεις δυο μεταμοσχευσεις 3500 και 3500 για παράδειγμα με διάστημα ανάμεσα τους κάνα χρόνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
Καταπληκτικό αποτέλεσμα, παρά το ρίσκο που πήρες, συναγωνιστή. Να το χαίρεσαι. Άλλος άνθρωπος πραγματικά, φτού φτού, ωραίος!
Όντως άλλος άνθρωπος έγινε..και του βγήκε και πολύ οικονομικά η επέμβαση με 2000 ευρώ + τα μεταφορικά για 7000 grafts ! Εσύ στον Dr Yaman πόσα είχες δώσει ;
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ο σχέδιασμος της hairline δεν είναι καλός.Σίγουρα άλλαξε η εικόνα του παιδιού αρκετά αλλά σε μια σοβαρή κλινική θα μπορούσε να έχει γίνει πολύ καλύτερη δουλειά από άποψη φυσικότητας.Η δότρια επίσης θα πρέπει να μπει κάτω από μικροσκόπιο για να φανεί αν έχει γίνει ζημιά η όχι.
Αν κάποιος πάντως ψάχνει για τζάμπα μεταμόσχευσεις υπαρχουν ελληνικές επιλογές που είναι κατά πολυ ανώτερες από τις κλινικές σούπερ μάρκετ της Τουρκιας
 

Gianney

Well-Known Member
Η δοτρια πιστεύω θα έχει τρύπες dots και μετέπειτα και μάλιστα χωρίς μακρύ μαλλί στην δοτρια ,θα ναι εμφανές
Ο σχέδιασμος της hairline δεν είναι καλός.Σίγουρα άλλαξε η εικόνα του παιδιού αρκετά αλλά σε μια σοβαρή κλινική θα μπορούσε να έχει γίνει πολύ καλύτερη δουλειά από άποψη φυσικότητας.Η δότρια επίσης θα πρέπει να μπει κάτω από μικροσκόπιο για να φανεί αν έχει γίνει ζημιά η όχι.
Αν κάποιος πάντως ψάχνει για τζάμπα μεταμόσχευσεις υπαρχουν ελληνικές επιλογές που είναι κατά πολυ ανώτερες από τις κλινικές σούπερ μάρκετ της Τουρκιας
 

faniskar

Member
Ο σχέδιασμος της hairline δεν είναι καλός.Σίγουρα άλλαξε η εικόνα του παιδιού αρκετά αλλά σε μια σοβαρή κλινική θα μπορούσε να έχει γίνει πολύ καλύτερη δουλειά από άποψη φυσικότητας.Η δότρια επίσης θα πρέπει να μπει κάτω από μικροσκόπιο για να φανεί αν έχει γίνει ζημιά η όχι.
Αν κάποιος πάντως ψάχνει για τζάμπα μεταμόσχευσεις υπαρχουν ελληνικές επιλογές που είναι κατά πολυ ανώτερες από τις κλινικές σούπερ μάρκετ της Τουρκιας
για πες καμία.
 
Για την hairline που λέτε, προσωπικά μου αρέσει. Δίνει νεανικότητα. Όσο για την φυσικότητα θα επιμείνω, ότι αυτά τα παρατηρούμε οι γνώστες και ούτε εγώ να είμαι ειλικρινής που δεν το έχω ψάξει σε τόσο βάθος το θέμα.

Οι hairline τ. κοκλώνη, κρατερού και λοιπών που έχουν ανοιχτούς κροτάφους δεν μ' αρέσουν καθόλου, καθώς περισσότερο δείχνουν να γεροντομπεμπεκίζουν. Όλα αυτά βέβαια είναι υποκειμενικά

Οι περισσότεροι εντωμεταξύ που έχουν να με δουν καιρό νομίζουν ότι αδυνάτισα, όχι ότι έβαλα μαλλί.

All in all πιστεύω ότι για όσα παιδιά δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα ή ψάχνουν κάτι decent γιατί δεν γουστάρουν να δώσουν μια περιουσία, όπως εγώ, είναι τοπ επιλογή.

Βέβαια το να μηδενίζουμε τέτοιο αποτέλεσμα προσωπικά το κρίνω μικρότητα.
 

giannis88test

Active Member
Για την hairline που λέτε, προσωπικά μου αρέσει. Δίνει νεανικότητα. Όσο για την φυσικότητα θα επιμείνω, ότι αυτά τα παρατηρούμε οι γνώστες και ούτε εγώ να είμαι ειλικρινής που δεν το έχω ψάξει σε τόσο βάθος το θέμα.

Οι hairline τ. κοκλώνη, κρατερού και λοιπών που έχουν ανοιχτούς κροτάφους δεν μ' αρέσουν καθόλου, καθώς περισσότερο δείχνουν να γεροντομπεμπεκίζουν. Όλα αυτά βέβαια είναι υποκειμενικά

Οι περισσότεροι εντωμεταξύ που έχουν να με δουν καιρό νομίζουν ότι αδυνάτισα, όχι ότι έβαλα μαλλί.

All in all πιστεύω ότι για όσα παιδιά δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα ή ψάχνουν κάτι decent γιατί δεν γουστάρουν να δώσουν μια περιουσία, όπως εγώ, είναι τοπ επιλογή.

Βέβαια το να μηδενίζουμε τέτοιο αποτέλεσμα προσωπικά το κρίνω μικρότητα.
φίλε μου από τη στιγμή που είσαι εσύ ικανοποιημένος όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα, χώρια ότι κάποια από αυτά είναι και θέμα γούστου όπως λες.
από εκεί και πέρα θα ήταν πολύ χρήσιμο να βάλεις καλές φωτογραφίες στο 8μηνο, ακριβώς γιατί το όλο κέις έχει ενδιαφέρων
 

stavrosm

New Member
Για την hairline που λέτε, προσωπικά μου αρέσει. Δίνει νεανικότητα. Όσο για την φυσικότητα θα επιμείνω, ότι αυτά τα παρατηρούμε οι γνώστες και ούτε εγώ να είμαι ειλικρινής που δεν το έχω ψάξει σε τόσο βάθος το θέμα.

Οι hairline τ. κοκλώνη, κρατερού και λοιπών που έχουν ανοιχτούς κροτάφους δεν μ' αρέσουν καθόλου, καθώς περισσότερο δείχνουν να γεροντομπεμπεκίζουν. Όλα αυτά βέβαια είναι υποκειμενικά

Οι περισσότεροι εντωμεταξύ που έχουν να με δουν καιρό νομίζουν ότι αδυνάτισα, όχι ότι έβαλα μαλλί.

All in all πιστεύω ότι για όσα παιδιά δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα ή ψάχνουν κάτι decent γιατί δεν γουστάρουν να δώσουν μια περιουσία, όπως εγώ, είναι τοπ επιλογή.

Βέβαια το να μηδενίζουμε τέτοιο αποτέλεσμα προσωπικά το κρίνω μικρότητα.

Εγω θα συμφωνησω μαζι σου, πρωτα απ'ολα με γεια το νεο σου λουκ, ευχομαι να απολαμβανεις το ψυχολογικο μπουστ! Εκανε ο αδερφος μου σε κλινικη στην Τουρκια εμφυτευση και ειναι και σε εκεινον η hairline ευθεια χωρις μεγαλες καμπυλες στους κροταφους. Πριν το κανει ρωτησε την κοπελα του, και η κοπελα του μιλησε με τις φιλες της, ειδανε φωτο απο διαφορα αποτελεσματα, και σε ολες αρεσε περισσοτερο της Τουρκιας η επιλογη γιατι ακριβως οπως ειπες, δινει περισσοτερη νεανικοτητα. Επισης επειδη ξερανε τα διαφορα κοσμικα κουτσομπολια, ειπαν πως και οι celebrity επισης κανουνε ευθειες περισσοτερο οπως η Τουρκια. Τωρα ας μου πει καποιος πως το αποτελεσμα κατω ειναι "χαλια" και ο ασημος αυτος ηθοποιος οχι μονο εχει καρα-σχολιαστει για το οτι δεν φαινεται "φυσικη" η hairline αλλα εχει και θεμα με τις κοπελες που την βρισκουν και "περιεργη". Μην τρελαθουμε...

1673570830173.png

Αμα δεν σχολιαζουνε τον Μακοναχι, θα σχολιαζουνε τον Μπαμπη τον Σουγια και τον Κωστα τον Πεταλουδα γιατι επιλεξανε ευθεια... Εδω δεν σχολιαζουνε τους επωνυμους, θα σχολιαζουνε εμας που ζηταει ταυτοτητα η μανα μας για να μας βαλει μεσα. Στα δικα μου τα ματια που δεν ειμαι γνωστης, απο την στιγμη που φαινεται να εχει πυκνοτητα η εμφυτευση και δεν φαινεται στην βαση της σαν να εχει κουρεψει καποιος κουκλα, και ουτε ξεκιναει η hairline αρκετα ψηλα και εχει ενα κουτελο 4 στρεμματα και απο πισω ειναι πυκνη, τοτε ειναι μια χαρα. Επισης μονο τοτε εχω ακουσει και απο αλλους ασχημα σχολια για εμφυτευσεις, σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση κανεις δεν καταλαβαινει τιποτα. Σιγουρα θα υπαρχουνε ακομα περισσοτερες λεπτομερειες αλλα στα δικα μου τα ματια οσο πιο κατω ξεκιναει και οσο πιο ευθεια ειναι, τοσο πιο νεανικη φαινεται. Τωρα αμα σε καποιον χωρις αυτες τις τελευταιες λεπτομερειες το αποτελεσμα φαινεται για πεταμα, τοτε μαλλον πασχει απο ιδρυματοποιηση των διαφορων φορουμ για μαλλια. Οταν μου εδειχνε ο αδερφος μου φωτογραφιες απο τα site των πιο γνωστων ελληνικων κλινικων, οχι μονο ηταν αρκετα πιο ακριβες σε λεφτα, αλλα το αποτελεσμα φαινοτανε και πολυ χειροτερο. Επισης συγνωμη αλλα εμενα το αποτελεσμα κατω, δεν μου αρεσει, τεραστιοι κροταφοι αλλα μεγαλη πυκνοτητα στο υπολοιπο, μου φαινεται ασχημο και ας ειναι πιο "φυσικο":

1673571490463.png

Αλλα ουτε και με αφορα κιολας τι επιλεγει ο καθε ανθρωπος, ο καθενας μπορει να κανει αυτο που επιλεγει και του αρεσει περισσοτερο. Οπως δεν σχολιαζω το κουρεμα που επιλεγει ο καθενας, ουτε σχολιαζω αν ειναι καραφλας, τοτε σιγουρα δεν θα σχολιασω και αμα φαινεται φυσικη η εμφυτευση του. Λες και οταν βγεις εξω αντι να μιλας με τους φιλους σου και να κοιτας καμια γκομενα, θα κοιτας τα μαλλια του καθενως να δεις αν ειναι εμφυτευματα και αν ειναι τοτε αν φαινονται τελειως φυσικα. Αν το κανεις υπαρχουνε αλλου ειδους προβληματα. Τωρα αμα σε δει καποιος που το εχει μελετησει παραπανω, σε παρατηρησει καλα και δεν του αρεσει, ενω το υπολοιπο 99% θα πουνε μονο καλα λογια, τοτε τι να πω, μεγαλη καταστροφη... Αντι να πουμε και ευχαριστω που βρηκαμε μια κλινικη που με 2 χιλιαρικα σου γεμιζει ολο το κεφαλι με την μια φορα, που οικονομικα ειναι τρομερο γιατι ο περισσοτερος κοσμος δεν εχει πολλα λεφτα, αντι για αυτο ας τους κραξουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Μικροτητα για μένα είναι να εκθειάζουμε ένα αποτέλεσμα παραβλεποντας τις αστοχίες του ειδικα οταν τα όσα λεμε έρχονται σε σύγκρουση με τα όσα πιστεύουμε μέσα μας, κάτι που πολλοί από ότι βλέπω δεν έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα να το κάνουν. Σε άλλα νήματα βέβαια θα τους δεις αλλιώς, κερβεροι κανονικοί,αυστητοτατοι κριτές που δεν χαρίζουν και δεν αφήνουν να πέσει κάτω τίποτα.
Πραγματικα χαίρομαι που ανέβηκε η ψυχολογια σου και νιώθεις άλλος άνθρωπος αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα πάψουμε να είμαστε αντικειμενικοι γιατί έτσι θα είναι σαν να σπρωχνουμε και άλλους που δεν έχουν γνώσεις προς τέτοιες επιλογες, κάτι που κατά την απόψη μου είναι το χειρότερο όλων.

Κλείνοντας θα πω πως η φράση ότι πληρώνεις παίρνεις βρίσκει απόλυτη εφαρμογή εδώ, αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν υπάρχουν φθηνές επιλογές που είναι και αξιόλογες. Αλλά από κλινικές του ευρώ και κάτω που βρίσκονται στην τουρκια ,ε ,όπως και να το κάνεις δεν περιμένεις να δοθεί προσοχή στις λεπτομέρειες. Τουλαχιστον έγινε εις γνώση σου, ας μιλάμε ανοιχτά για αυτούς που θα τους έρθει σαν κεραυνός εν αιθρία και θα ψάχνονται μετά αλλά θα είναι αργά.Καλημέρα.

Υ. Γ. Και όσοι αγνοείτε την αναγκαιότητα επίτευξης φυσικότητας σε μια μμ με τσιτάτα του στυλ "αυτά τα κοιτάνε μόνο λίγοι", "είναι μόνο για τους καμένους του hairlosscom.gr" κτλ οπωσ και η ευκολία με την οποία προσπερνάτε την αναγκαιότητα να τηρείται ασφαλές πρωτόκολλο εξαγωγής (και όχι αφαίρεση 7000 grafts, αν ισχύει βέβαια, με την μια! ) κάνετε πολυ μεγαλύτερη ζημιά από αυτή που αισθάνεστε πως προκάλεσε η δική μου άποψη,αφού το αφήνετε να περάσει σαν κάτι φυσιολογικό και ασφαλές.Σοβαρευτειτε κυριοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα