ΜΜ στην Κωνσταντινούπολη 21/06

Παιδιά καλησπέρα, είχα μία μικρή επαφή με το φόρουμ πριν την ΜΜ, την οποία αποφάσισα να κάνω πριν μερικές μέρες στην Κων/πολη, παρακινούμενος από φίλο του οποίου το αποτέλεσμα που άρεσε πάρα πολύ.

Είπα να παραθέσω και το δικό μου κομμάτι, προς συζήτηση και ίσως για να βοηθηθούν κι άλλα μέλη. Η ηλικία μου είναι 31 και το τελευταίο εξάμηνο είχα σταματήσει και μινο, οπότε άδειασε πιο γρήγορα. Χάπια δεν χρησιμοποιώ.

Η γιατρός μου είπε ότι μου πήρε 7κ grafts, δεν ξέρω αν είναι εφικτό, πάντως η διαδικασία διήρκεσε κοντά 12 ώρες και ήταν θεωρώ μέγας άθλος, όπως και ανάρρωση.

Ό,τι δεν έχω συμπληρώσει βάσει κανόνων μου λέτε να το συμπληρώσω.
 

Συνημμένα

  • IMG-20220626-WA0018.jpg
    IMG-20220626-WA0018.jpg
    280.9 KB · Προβολές: 423
  • IMG-20220626-WA0007.jpg
    IMG-20220626-WA0007.jpg
    500.3 KB · Προβολές: 372
  • IMG-20220625-WA0003.jpeg
    IMG-20220625-WA0003.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 393
  • IMG-20220626-WA0023.jpg
    IMG-20220626-WA0023.jpg
    871 KB · Προβολές: 411
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
7κ σε μία μέρα ; Ας μιλήσουν οι πιο έμπειροι αλλα και από τις φώτο φαίνεται ότι έχουν μπει 5 χιλιάδες grafts τουλάχιστον. Πως γίνεται τόσα σε τόσες λίγες ώρες ;
 

montecristo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Εύχομαι να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς. Σε μπούκωσε στα grafts πάντως, αλλά φαίνεται και να τα χρειαζόσουν κρίνοντας από τη φωτογραφία στο πριν που φαίνεσαι για μεγάλο norwood. Πόσο πλήρωσες και που την έκανες ;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
OMG!!!! Σιγουρα εχουν μπει 6000+
Πριν ποσες μερες την εχεις κανει την μεταμοσχευση? Η δοτρια πως ειναι?
Ριψοκινδυνευμενο περιστατικο ελπιζω να πανε ολα καλα.
 
Την έκανα την Τρίτη που μας πέρασε. Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά και η δότρια επανέρχεται σταδιακά, θεωρώ. Την hairline νομίζω κι εγώ την κατέβασε αλλά είναι πολύ ψηλότερα από το μαμά προς δεκαετίας μαλλί.

Σας παραθέτω και μία σημερινή με την δότρια και την ΜΜ, χωρίς να έχει προηγηθεί λούσιμο.

Εντωμεταξύ, δεν φαίνεται και το crown, σχεδόν άδειο ήταν.
 

Συνημμένα

  • IMG-20220626-WA0002.jpeg
    IMG-20220626-WA0002.jpeg
    1.8 MB · Προβολές: 409

Georgie

Well-Known Member
Την έκανα την Τρίτη που μας πέρασε. Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά και η δότρια επανέρχεται σταδιακά, θεωρώ. Την hairline νομίζω κι εγώ την κατέβασε αλλά είναι πολύ ψηλότερα από το μαμά προς δεκαετίας μαλλί.

Σας παραθέτω και μία σημερινή με την δότρια και την ΜΜ, χωρίς να έχει προηγηθεί λούσιμο.

Εντωμεταξύ, δεν φαίνεται και το crown, σχεδόν άδειο ήταν.
Εντάξει είσαι αδελφέ
Αλλά 3 κεφάλια γεμίζεις !
 

nick90

Well-Known Member
Την έκανα την Τρίτη που μας πέρασε. Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά και η δότρια επανέρχεται σταδιακά, θεωρώ. Την hairline νομίζω κι εγώ την κατέβασε αλλά είναι πολύ ψηλότερα από το μαμά προς δεκαετίας μαλλί.

Σας παραθέτω και μία σημερινή με την δότρια και την ΜΜ, χωρίς να έχει προηγηθεί λούσιμο.

Εντωμεταξύ, δεν φαίνεται και το crown, σχεδόν άδειο ήταν.
η hairline σου οντως κατέβηκε αλλά πρέπει να είναι ακόμα ψηλή αν μπορώ να καταλάβω καλά από τις φωτογραφίες μετά την επέμβαση που φαίνονται λίγο τα φρύδια σου...Καλή φύτρωση
 
η hairline σου οντως κατέβηκε αλλά πρέπει να είναι ακόμα ψηλή αν μπορώ να καταλάβω καλά από τις φωτογραφίες μετά την επέμβαση που φαίνονται λίγο τα φρύδια σου...Καλή φύτρωση

Συγκεκριμένα μου είπε ότι είσαι πολύ μικρός και καλό είναι να κατέβει λίγο παρακάτω, αλλά δεν είναι όσο κατεβασμένη φαίνεται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Συγκεκριμένα μου είπε ότι είσαι πολύ μικρός και καλό είναι να κατέβει λίγο παρακάτω, αλλά δεν είναι όσο κατεβασμένη φαίνεται.
Βάλε μια φώτο να φαίνονται και τα φρύδια σου για να καταλάβουμε καλύτερα το ύψος της, σε μια φωτο σου φαίνονται οι άκρες των φρυδιών
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βαλε και φωτος πανοραμικες απο πριν. Ποσο μαλλι ειχες πριν κανεις μμ? Ενδιαφερον θα ειναι το τελικο αποτελεσμα οπως και η δοτρια.
 
Οι φώτο παρακάτω είναι σχεδόν ένα χρόνο πριν, δεν βρίσκω κάτι πιο πρόσφατο, οπότε το σήμερα είναι σημαντικά αραιωμένο.

Τα φρύδια δεν έχω να μετρήσω, αλλά ή απόσταση είναι ίση με ένα μικρό αναπτήρα BIC. :D
 

Συνημμένα

  • IMG-20210707-WA0001.jpg
    IMG-20210707-WA0001.jpg
    68.2 KB · Προβολές: 379
  • IMG-20210707-WA0005.jpg
    IMG-20210707-WA0005.jpg
    157.2 KB · Προβολές: 383

ManCyprus87

Well-Known Member
Το ύψος της χερλαιν ίσως να είναι ικανοποιητικό εκεί που είναι.
Διαφωνώ κάπως με το κλείσιμο με τα temporals.
Πηγαίνει πολύ χαμηλά και κάνει αυτό το roundness, αντί να πηγαίνει και να κλείνει από πιο ψηλά, και να είναι πιο sharp.
Θα εξοικονομούσες και κάποια grafts έτσι.
Άποψη μου αυτό.
Καλή επιτυχία αδελφέ.
 

dlazaros

Well-Known Member
Νομίζω φαίνεται καλά εδώ.
Μια χαρά το βλέπω για τώρα. Έχει τις ατέλειες του αλλά αυτό όταν μακρύνουν και κανείς το στιλάκι που σου αρέσει θα φτιάξει. Η απόσταση κούτελο φρύδια είναι εντάξει στα μάτια μου, κοντά 6-7 πόντους.
 

Gianney

Well-Known Member
Καλή φύτρωση η απόσταση μια χαρά μου φαίνεται.Το ζητούμενο σε σένα είναι πως θα ανακάμψει η δοτρια γτ τόσα που έβαλες συνήθως πάνε σε δύο μμ με 3500 3500 καλύτερα.Τωρα επίσης νομίζω βιάστηκες και πηγές δυνατά ενώ πιστεύω έπρεπε να πάρεις φινα να περιμένεις κάνα δυο χρόνια και μετά να μπεις ίσως για κάνα 4 η 5 κ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω πιο πολυ σοκαριστικα που το ειδα μην εχει επιπλοκες υγειας αλλα αφου περασαν τοσες ημερες παλι καλα. μιλαμε για χιλιαδες τρυπες στο κεφαλι δοτρια και ληπτρια.
 
Μπλουζα