ΜΜ στην Κωνσταντινούπολη 21/06

stavrosm

New Member
Μικροτητα για μένα είναι να εκθειάζουμε ένα αποτέλεσμα παραβλεποντας τις αστοχίες του ειδικα οταν τα όσα λεμε έρχονται σε σύγκρουση με τα όσα πιστεύουμε μέσα μας, κάτι που πολλοί από ότι βλέπω δεν έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα να το κάνουν. Σε άλλα νήματα βέβαια θα τους δεις αλλιώς, κερβεροι κανονικοί,αυστητοτατοι κριτές που δεν χαρίζουν και δεν αφήνουν να πέσει κάτω τίποτα.
Πραγματικα χαίρομαι που ανέβηκε η ψυχολογια σου και νιώθεις άλλος άνθρωπος αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα πάψουμε να είμαστε αντικειμενικοι γιατί έτσι θα είναι σαν να σπρωχνουμε και άλλους που δεν έχουν γνώσεις προς τέτοιες επιλογες, κάτι που κατά την απόψη μου είναι το χειρότερο όλων.

Κλείνοντας θα πω πως η φράση ότι πληρώνεις παίρνεις βρίσκει απόλυτη εφαρμογή εδώ, αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν υπάρχουν φθηνές επιλογές που είναι και αξιόλογες. Αλλά από κλινικές του ευρώ και κάτω που βρίσκονται στην τουρκια ,ε ,όπως και να το κάνεις δεν περιμένεις να δοθεί προσοχή στις λεπτομέρειες. Τουλαχιστον έγινε εις γνώση σου, ας μιλάμε ανοιχτά για αυτούς που θα τους έρθει σαν κεραυνός εν αιθρία και θα ψάχνονται μετά αλλά θα είναι αργά.Καλημέρα.

Υ. Γ. Και όσοι αγνοείτε την αναγκαιότητα επίτευξης φυσικότητας σε μια μμ με τσιτάτα του στυλ "αυτά τα κοιτάνε μόνο λίγοι", "είναι μόνο για τους καμένους του hairlosscom.gr" κτλ οπωσ και η ευκολία με την οποία προσπερνάτε την αναγκαιότητα να τηρείται ασφαλές πρωτόκολλο εξαγωγής (και όχι αφαίρεση 7000 grafts, αν ισχύει βέβαια, με την μια! ) κάνετε πολυ μεγαλύτερη ζημιά από αυτή που αισθάνεστε πως προκάλεσε η δική μου άποψη,αφού το αφήνετε να περάσει σαν κάτι φυσιολογικό και ασφαλές.Σοβαρευτειτε κυριοι.

Μεινε με την καραφλα καλυτερα. Ειναι ακομα πιο φυσικη. ;)

Απιστευτη ζηλια και κομπλεξ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Όντως άλλος άνθρωπος έγινε..και του βγήκε και πολύ οικονομικά η επέμβαση με 2000 ευρώ + τα μεταφορικά για 7000 grafts ! Εσύ στον Dr Yaman πόσα είχες δώσει ;
3250, το έχω γράψει και στο νήμα της παρουσίασης.

Ο Συναγωνιστής Σαρλό νομίζω τοποθετείται λογικά. Η μεγαλύτερη συνεισφορά των απανταχού καραφλοφόρουμ, είναι πως προσφέρουν δωρεάν, αντικειμενική γνώση σε οποιονδήποτε είναι διατεθιμένος να ψάξει και να διαβάσει. Δεν είναι ούτε εύκολο, ούτε γρήγορο. Θέλει ψάξιμο, διάβασμα, αφοσίωση και από ένα σημείο και πέρα, αποφασιστικότητα. Φυσικά και θα υπάρχουν -όπως σε κάθε μπίζνα- παπαγαλάκια, προμότορες και ούτω καθ' εξής. Στο χέρι κάθε ευφυούς αναγνώστη είναι να αντιληφθεί τί ακριβώς παίζει και πώς μπορεί ο ίδιος να ωφεληθεί.

Ο Ναυτάρας πήρε ένα μεγάλο ρίσκο και του βγήκε. Άλλοι έχουν δώσει πολλαπλάσια χρήματα σε 'καλούς' γιατρούς για πιο φτωχά αποτελέσματα. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει πως αν όλοι πάνε στο γιατρό του ναύτη θα έχουν το ίδιο αποτέλεσμα. Είπαμε, κάθε μεταμόσχευση μαλλιών έχει τα ρίσκα της, ακόμη και στον κορυφαίο γιατρό του κόσμου να πας.

Στην τελική πάντως, χαίρομαι να βλέπω συναγωνιστές που βασανίζονταν για χρόνια, να λύνουν επιτέλους το πρόβλημά τους, με τον ένα τρόπο ή τον άλλο και να βγαίνουν έξω χαρούμενοι και σωστοί, χωρίς αυτό το 'μπαμπούλα' να τους τσακίζει την αυτοπεποίθηση.
 

montecristo

Well-Known Member
Για την hairline που λέτε, προσωπικά μου αρέσει. Δίνει νεανικότητα. Όσο για την φυσικότητα θα επιμείνω, ότι αυτά τα παρατηρούμε οι γνώστες και ούτε εγώ να είμαι ειλικρινής που δεν το έχω ψάξει σε τόσο βάθος το θέμα.

Οι hairline τ. κοκλώνη, κρατερού και λοιπών που έχουν ανοιχτούς κροτάφους δεν μ' αρέσουν καθόλου, καθώς περισσότερο δείχνουν να γεροντομπεμπεκίζουν. Όλα αυτά βέβαια είναι υποκειμενικά

Οι περισσότεροι εντωμεταξύ που έχουν να με δουν καιρό νομίζουν ότι αδυνάτισα, όχι ότι έβαλα μαλλί.

All in all πιστεύω ότι για όσα παιδιά δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα ή ψάχνουν κάτι decent γιατί δεν γουστάρουν να δώσουν μια περιουσία, όπως εγώ, είναι τοπ επιλογή.

Βέβαια το να μηδενίζουμε τέτοιο αποτέλεσμα προσωπικά το κρίνω μικρότητα.
φίλε σε ευχαριστούμε για την παρουσίαση. Πραγματικά έχει αλλάξει πολύ η εικόνα σου και πολλοί που δεν έχουν μαλλιά θα ήθελαν να είχαν την εικόνα σου, με τις όποιες ατέλειες έχει..
Εννοείται αμα πλήρωνες 20.000-30.000 ευρώ σε μια φημισμένη κλινική του εξωτερικού θα έπαιρνες καλύτερο αποτέλεσμα από άποψη φυσικότητας, κάτι το οποίο δεν αναιρεί την επιτυχία του δικού σου αποτελέσματος με το 1/10 της τιμής σε σύγκριση με αυτά που θα πλήρωνες σε μια γνωστή κλινική του εξωτερικού.
Προφανώς και έψαχνες μια εφικτή λύση με βάσει τα οικονομικά σου για να σου αλλάξει την εμφάνιση κάτι το οποίο κατάφερες εν τελεί πηγαίνοντας εν γνώση σου σε μια κλινική που δεν είναι γνωστή όμως είχες δει το αποτέλεσμα του φίλου σου, οπότε και πήρες την απόφαση.
Αναμένουμε και την εξέλιξη σου τους επόμενους μήνες. Καλή συνέχεια να έχεις και να χαίρεσαι τη νέα σου εμφάνιση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bigk

Well-Known Member
Καπετάνιε πήρες ένα μεγάλο ρίσκο και σου βγήκε... είσαι τυχερός και πραγματικά άλλαξε η εικόνα σου. Κοίτα να χαρείς το αποτέλεσμα σου και άσε την γνώμη του καθενός. ΠΟΥΘΕΝΆ με αυτα τα χρήματα δεν θα ειχες κάτι Καλύτερο. Τωρα αν επαναληφθεί το εγχείρημα στο μέλλον απο καποιον αλλον γνωστό σου , μην του δώσεις τον λόγο σου οτι θα γίνει και αυτός έτσι...
 

stavrosm

New Member
3250, το έχω γράψει και στο νήμα της παρουσίασης.

Ο Συναγωνιστής Σαρλό νομίζω τοποθετείται λογικά. Η μεγαλύτερη συνεισφορά των απανταχού καραφλοφόρουμ, είναι πως προσφέρουν δωρεάν, αντικειμενική γνώση σε οποιονδήποτε είναι διατεθιμένος να ψάξει και να διαβάσει. Δεν είναι ούτε εύκολο, ούτε γρήγορο. Θέλει ψάξιμο, διάβασμα, αφοσίωση και από ένα σημείο και πέρα, αποφασιστικότητα. Φυσικά και θα υπάρχουν -όπως σε κάθε μπίζνα- παπαγαλάκια, προμότορες και ούτω καθ' εξής. Στο χέρι κάθε ευφυούς αναγνώστη είναι να αντιληφθεί τί ακριβώς παίζει και πώς μπορεί ο ίδιος να ωφεληθεί.

Ο Ναυτάρας πήρε ένα μεγάλο ρίσκο και του βγήκε. Άλλοι έχουν δώσει πολλαπλάσια χρήματα σε 'καλούς' γιατρούς για πιο φτωχά αποτελέσματα. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει πως αν όλοι πάνε στο γιατρό του ναύτη θα έχουν το ίδιο αποτέλεσμα. Είπαμε, κάθε μεταμόσχευση μαλλιών έχει τα ρίσκα της, ακόμη και στον κορυφαίο γιατρό του κόσμου να πας.

Στην τελική πάντως, χαίρομαι να βλέπω συναγωνιστές που βασανίζονταν για χρόνια, να λύνουν επιτέλους το πρόβλημά τους, με τον ένα τρόπο ή τον άλλο και να βγαίνουν έξω χαρούμενοι και σωστοί, χωρίς αυτό το 'μπαμπούλα' να τους τσακίζει την αυτοπεποίθηση.

Εγω προσωπικα δεν συμφωνω με οτι ειπε, καταρχας σε Ελληνικες κλινικες τα αποτελεσματα δεν εχουν καμια σχεση και ειναι πολυ ακριβοτερες, ας ξεκινησουμε απο εκει. Ουτε με την λογικη συμφωνω της κριτικης, στερειται σκεψης, εφοσον αυτην η Τουρκικη κλινικη δειξει οτι μπορει να το επαναλαβει, χιλιες φορες να πας εκει να φτιαξεις το 90% του προβληματος με την μια φορα και μετα μπορεις να παρεις 300-400 graft και να δημιουργησεις φυσικοτητα μπροστα σε μια αλλη κλινικη, που θα σου βγει παλι υπερβολικα φθηνοτερο.

Ο αδερφος μου πηγε στην ιδια κλινικη, αυτην την στιγμη ειναι στα 2300 η επεμβαση μαζι με ξενοδοχειο και μεταφορα, οχι στα 2000 που πηγε τοτε ο Ναυταρας, ειναι στους 3 μηνες ακριβως απο την επεμβαση του και εχουν αρχισει σιγα σιγα να βγαινουνε αρκετες τριχες μπροστα. Εβαλε 5000 graft ομως που τα 4500 πηγαν στα μαλλια και τα 500 πηγαν στα μουσια που ηταν αραια. Η επεμβαση κρατησε κοντα 10-11 ωρες που γενικα τον δυσκολεψε αλλα μου ειπε χιλιες φορες μια και εξω παρα να το ξανα τραβουσε την επομενη. Και ηθελε να παει να τελειωνει μια και εξω. Επισης σχεδιασανε μαζι με την γιατρο την hairline και της ζητησε μικρο αλλαγες σε σχεση με το σχεδιο της και η γιατρος δεν ειχε κανενα προβλημα, δεν σε υποχρεωνει κανενας να κανεις αυτο που θελει η ιδια. Λεει αλλοι ζητανε λιγο πιο ευθεια, αλλοι ζητανε λιγο πιο μεγαλη καμπυλη στους κροταφους. Ειχε ζητησει για αρχη 6000 graft αλλα του ειπε η γιατρος πως δεν τα χρειαζεται και δεν συμφωνει να βαλει απο πριν σε περιοχες που εχουν λιγη αραιωση γιατι μπορει να κανει μεγαλυτερη ζημια και του προτεινε σαμπουν μαζι με φινα ή ντουτα. Και απλα του εβαλε πολυ λιγα graft εξτρα σε διαφορα σημεια που ειχαν λιγη περισσοτερη αραιωση σαν μεση λυση. Τα μουσια επισης δεν τα ζητησε ο αδερφος, η ιδια το προτεινε και το εκανε δωρεαν στην ουσια. Απλα η τιμη ειναι φιξ, 2300 ειτε βαλεις 8000 graft ειτε βαλεις 5000. Η δοτρια ειναι ελαχιστα πιο αραιη και προσωπικα οταν τα κουρεψε με την τριτη σκαλα φαινοτανε ελαχιστα η αραιωση, μετα μεγαλωσανε λιγο τα μαλλια και δεν φαινεται τιποτα.

Οποτε το "κλινικες σουπερ μαρκετ" εγω δεν το καταλαβαινω που ειπε ο φιλος. Δηλαδη τι διαφορετικο θα κανανε στην Ελλαδα? Τσιμπουκι@ στην αιθουσα αναμονης? Οταν το κοιταγα μαζι του στην Ελλαδα θελανε καποιοι να πληρωσεις το ραντεβου για να ενημερωθεις, και αλλοι για να μπει ο γιατρος που εχει το ονομα στην κλινικη και οχι καποια αλλη κοπελα θελανε πολυ περισσοτερα λεφτα. Κοροιδευομαστε?
 
Μπλουζα