ΜΜ στην Κωνσταντινούπολη 21/06

Πάντως φίλε @Naftaras91 έχεις καταλάβει τι μπορούσε να γίνει με 7000 graft δηλαδή 14000 τρύπες στο κεφάλι απο θέμα μόλυνσης και επούλωσης. Μην χαθείς, έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον η πορεία σου οπότε όσο μπορείς και θέλεις βάζε φωτό με την πορεία σου και ευχαριστούμε πολύ.
Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι. Δεν είχα ιδέα ότι ήταν too much και μάλλον για αυτό με ταλαιπωρεί στην ανάρρωση των πρώτων ημερών.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι. Δεν είχα ιδέα ότι ήταν too much και μάλλον για αυτό με ταλαιπωρεί στην ανάρρωση των πρώτων ημερών.
Μακάρι να φυτρώσουν αδελφέ όλα αυτά, και θα ξεμπερδέψεις από τα 31 σου.
Ας ελπίσουμε ότι αξίζει η ταλαιπωρία που τρως τώρα στην ανάρρωση. Λογικό να υπάρχει πόνος με 7000 τρύπες.
 
Παιδιά καπελάκι από ποια μέρα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε; Η γιατρός μου είπε για 15η μέρα, αλλά παίζουν δουλειές σε δικηγόρους, συμβολαιογράφους κτλ
 

bobby

Well-Known Member
Από κάτι βίντεο του στον ινσταγκραμ φαίνεται να λειτουργούν με pre made incisions & forceps.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgiss

New Member
Φίλε καλή φύτρωση σου εύχομαι και να πάνε όλα καλά. Θεωρω πως το κοστος ήταν εξαιρετικό με την υπηρεσια που σου προσέφεραν, τώρα μένει να δούμε πως θα πάει η μεταμόσχευση!
Είναι πρώτη φορά που διαβάζω στο φορουμ για μια τόσο μεγάλη εξαγωγη-εισαγωγη!
Θα ήθελα να μας πεις λίγες γενικές πληροφοριες για την κλινική, πως ηταν οι μέρες σου εκεί, πόσες μέρες εκατσες; Σου εξήγησαν πως να πλένεις το κεφάλι σου; Σου έδωσαν τίποτα σαμπουάν; Είχε κάποιον εκπρόσωπο της η κάποιον οδηγό να σε περιμένει στο αεροδρόμιο για να σε παραλάβει; Σου έκλεισαν αυτοί ξενοδοχείο; Ηταν κοντά το ξενοδοχείο στην κλινικη; κτλ.
 
Φίλε καλή φύτρωση σου εύχομαι και να πάνε όλα καλά. Θεωρω πως το κοστος ήταν εξαιρετικό με την υπηρεσια που σου προσέφεραν, τώρα μένει να δούμε πως θα πάει η μεταμόσχευση!
Είναι πρώτη φορά που διαβάζω στο φορουμ για μια τόσο μεγάλη εξαγωγη-εισαγωγη!
Θα ήθελα να μας πεις λίγες γενικές πληροφοριες για την κλινική, πως ηταν οι μέρες σου εκεί, πόσες μέρες εκατσες; Σου εξήγησαν πως να πλένεις το κεφάλι σου; Σου έδωσαν τίποτα σαμπουάν; Είχε κάποιον εκπρόσωπο της η κάποιον οδηγό να σε περιμένει στο αεροδρόμιο για να σε παραλάβει; Σου έκλεισαν αυτοί ξενοδοχείο; Ηταν κοντά το ξενοδοχείο στην κλινικη; κτλ.
Σε απάντηση όσων με ρώτησες κάθισα δυο διανυκτερεύσεις σε ξενοδοχείο επιλεγμένο από την κλινική. Σου καλύπτουν μέχρι 3 και μπορείς να επιλέξεις το δικό σου με το ανάλογο ψαλίδι. Μου έδειξαν κανονικά τον τρόπο πλυσίματος της κεφαλής και φυσικά μου έδωσαν σαμπουάν, είχαν και κάτι άλλα δικά τους χρεώσιμα, αλλά δεν τα αγόρασα μετά από παρότρυνση του φίλου. Οι μεταφορές έγιναν όλες με van vito mercedes και το ξενοδοχείο ήταν πολύ κοντά και σχετικά καλό με επαρκές πρωινό.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Από φαρμακευτικές αγωγές π.χ. φίνα για συντήρηση/ενδυνάμωση των υπολοίπων σου μαλλιών σου έκαναν κουβέντα ή τίποτα;
Επειδή μπήκατε και μέσα σε μαμά μαλλιά με μεγάλο αριθμό grafts.
 
Από φαρμακευτικές αγωγές π.χ. φίνα για συντήρηση/ενδυνάμωση των υπολοίπων σου μαλλιών σου έκαναν κουβέντα ή τίποτα;
Επειδή μπήκατε και μέσα σε μαμά μαλλιά με μεγάλο αριθμό grafts.
Δεν μου ανέφερε ακόμα κάτι για φίνα, αν θα μπω μόνο σε μινο.

Τα δικά μου δεν ήταν πολλά, τα μετρούσες στην ανάγκη. χαχαχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Η απορία μας παραμένει για το μεγάλο αριθμό g.
Να υποθέσουμε ότι τόσο στην εξαγωγή όσο και στην εισαγωγή, δούλευαν πάνω στο κεφάλι σου δύο ή και τρία άτομα;

Εντάξει τρία δε χωράνε... Αλλά λέμε!
 

dlazaros

Well-Known Member
Δεν μου ανέφερε ακόμα κάτι για φίνα, αν θα μπω μόνο σε μινο.

Τα δικά μου δεν ήταν πολλά, τα μετρούσες στην ανάγκη. χαχαχα
Αυτό το θέμα με το να μην λένε στον πελάτη να πάρει φίνα 6 μήνες πρίν και 6 μήνες μετά τουλάχιστόν για να έχει το καλύτερο δυνατόν αποτέλεσμα για τώρα και για το μέλλον μου κάνει πολύ one off πρακτική. Σε φτιάξαμε, τελείωσες, αντε εξω απο την πόρτα τώρα να μπούν οι επόμενοι...
 

montecristo

Well-Known Member
Αυτό το θέμα με το να μην λένε στον πελάτη να πάρει φίνα 6 μήνες πρίν και 6 μήνες μετά τουλάχιστόν για να έχει το καλύτερο δυνατόν αποτέλεσμα για τώρα και για το μέλλον μου κάνει πολύ one off πρακτική. Σε φτιάξαμε, τελείωσες, αντε εξω απο την πόρτα τώρα να μπούν οι επόμενοι...
Αυτό το εφαρμόζουν οι ισπανικές κλινικές κυρίως που προαπαιτούν να πάρεις φίνα, γιατί και οι ελληνικές κλινικές δεν σου λένε να πάρεις φίνα σε βάζουν για επέμβαση κανονικά.
 

vlafo

Well-Known Member
Οι ελληνικές κλινικές δεν γνωρίζουν περί φίνας και ούτε έχουν εντρυφήσει.
Οι Ισπανικές είναι σε αυτό πρωτοπόρες και συστήνουν και ντούντα.
Ιατρικώς ορθώς τις περισσότερες φορές,αλλά πολλές φορές στο βωμό του κέρδους και αυτές υποκύπτουν προκειμένου να υποστηρίξουν τα αποτελέσματα τους.
That's the only truth.
 
8η ημέρα. Όλα βαίνουν καλώς θεωρώ, εκτός από λίγη φαγούρα.
 

Συνημμένα

  • inbound9217969177028974374.jpg
    inbound9217969177028974374.jpg
    926.4 KB · Προβολές: 131
Tρία δούλευαν ενίοτε, ένα πίσω, ένα αριστερά, ένα δεξιά.

Τώρα το κομμάτι με την φινα δεν το έχω ψάξει επαρκώς και ούτε ενημερώθηκα, πάντως σε καμία περίπτωση δεν αισθάνθηκα, έλα μπες να τελειώνουμε.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αυτό το θέμα με το να μην λένε στον πελάτη να πάρει φίνα 6 μήνες πρίν και 6 μήνες μετά τουλάχιστόν για να έχει το καλύτερο δυνατόν αποτέλεσμα για τώρα και για το μέλλον μου κάνει πολύ one off πρακτική. Σε φτιάξαμε, τελείωσες, αντε εξω απο την πόρτα τώρα να μπούν οι επόμενοι...
Διότι δυστυχώς οι περισσότερες κλινικές δεν τους ενδιαφέρει το μακροπρόθεσμο πλάνο του ασθενή, παρα μόνο να τον βάζουν ξανά και και ξανά για ΜΜ.
 

montecristo

Well-Known Member
Οι ελληνικές κλινικές δεν γνωρίζουν περί φίνας και ούτε έχουν εντρυφήσει.
Οι Ισπανικές είναι σε αυτό πρωτοπόρες και συστήνουν και ντούντα.
Ιατρικώς ορθώς τις περισσότερες φορές,αλλά πολλές φορές στο βωμό του κέρδους και αυτές υποκύπτουν προκειμένου να υποστηρίξουν τα αποτελέσματα τους.
That's the only truth.
Γνωρίζουν περί φίνας οι ελληνικές κλινικές απλά δεν την έχουν εντάξει στο πλάνο τους για τους δικούς τους λόγους,είτε γιατί δεν έχουν την πολυτέλεια να απορρίπτουν ασθενείς που δεν θέλουν με τίποτα να πάρουν φίνα είτε για άλλο λόγο. Άλλες δίνουν τοπική φίνα.
Και οι Ισπανικές δεν το κάνουν γιατί ενδιαφέρονται για τους ασθενείς όπως λες κ εσύ απλά για να υποστηρίξουν το πλάνο τους αλλά και να μπουστάρουν και να αναδείξουν το αποτέλεσμα τους.
 
Μπλουζα