ΙΟΥΛΙΟΣ,dr. jose Lorenzo, fue 2401 grafts + 700 beard grafts 22-23/06/2022(2nd operation)

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
20221126_205730.png
20221126_160151~2.png
20221126_210835.png
20221126_210138.png
20221126_210351.png
20221126_210531.png
20221126_210705.png
20221126_205943.png
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Σαν το λουλούδι που ανθίζει σιγά σιγά.
Πως σου φαίνεται εσένα φίλε Ιούλιε?
Ποιά είναι τα συναισθήματά σου?
 

vagosx

Well-Known Member
Ιουλιε στη δίκη σου περίπτωση που ήσουν σχεδόν NW7 (με μια κατά παράδοξο τροπο για τόσο μεγάλο NW ομως πλούσια δότρια) το να ψειρίζουμε τη μαϊμού πραγματικά δεν έχει νόημα.
Μην τρελαινομαστε ούτε πυκνοτητες 50αρες και 55αρες μπορεί να περιμένει κάποιος, ούτε να πιάσεις κάνα σοβαρό CV.
Αυτό που όμως εύκολα μπορεί να δει κάποιος είναι ότι από κρανίου τόπος ξαφνικά το πρόσωπο σου απέκτησε γωνίες, το scalp σου μαύρισε και μετά από παρα πολλά χρόνια χρησιμοποιείς ξανά τη χτένα σου!
Όλες οι άλλες λεπτομέρειες πραγματικά δεν έχουν καμία σημασία, απλά απόλαυσε την καινούργια σου εικόνα!
 

tasos33

Well-Known Member
Ιούλιε η εικόνα σου δεν άλλαξε, η εικόνα σου αλλάζει αργά και σταθερά μεν αλλά όχι εντυπωσιακά, αναμενόμενο αυτό βέβαια.
Αν μου ζητούσες να κάνω μια παρατήρηση σε όλο αυτό που βλέπω , χωρίς υπολογισμούς χωρίς λόγους χωρίς μετρήσεις , θα σου έλεγα ότι κάτι παραπάνω περίμενα να έχει γίνει στο πρώτο κομμάτι της μμ. Οψομεθα για το επόμενο δίμηνο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα κουκιά της 1ης μετρήθηκαν. Δυστυχώς όπως και σε μένα όταν απο πίσω υπάρχει κρανίου τόπος (στον ΙΟΥΛΙΟ ακόμα χειρότερα γιατί το πίσω έχει ....πολύ κενο) προδίδει το μπρος. Τώρα όμως αρχίζει και σχηματοποιείται. Όντως οι επόμενοι 3 μήνες είναι το κομβικό σημείο για να αρχίσει η πλάστιγγα να γέρνει. Το look από μπροστά αρχίζει να δείχνει (η πιο κάτω φώτο μου αρέσει πολύ) από πλάγια όχι ακόμα (αφού αυτές είναι δυσμενέστερες λήψεις ακόμα και σε μικρότερα NW και η ευκρινειά τους είναι ξυράφι - μπράβο βάζεις γυαλία σε πολλούς).

ioylios.jpg
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Σαν το λουλούδι που ανθίζει σιγά σιγά.
Πως σου φαίνεται εσένα φίλε Ιούλιε?
Ποιά είναι τα συναισθήματά σου?
Χμμ μάλλον γαϊδουράγκαθο θες να πεις, αλλά σημασία έχει ότι ανθίζει!
Τώρα για τα συναισθήματά μου τι να πω!!!
Παρόλη την γκρίνια μου, προβληματισμούς και ανησυχίες κι αν και η ηλικία ίσως δεν διευκολύνει έντονους ενθουσιασμούς...ε δεν περιγράφονται!
Αναγνωρίζω πλέον τον εαυτό μου!
Αυτή την εικόνα (περίπου) είχα πάντα στο μυαλό μου.
Οσο ακομπλεξάριστος κι αν ήμουν η ζημιά γινόταν λίγο λίγο εσωτερικα.
Δεν είναι θέμα αυτοπεποίθησης, αλλά πιο πολύ ψυχοσυναισθηματικής ισορροπίας,η οποία επανέρχεται.
Τι να λέμε ρε παιδιά, κοιτάζω τον καθρέφτη και δεν βλέπω κανένα καραφλό κύριο Ιούλιο!!!

Αυτά είναι τα καλά νέα:)
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Τα κουκιά της 1ης μετρήθηκαν. Δυστυχώς όπως και σε μένα όταν απο πίσω υπάρχει κρανίου τόπος (στον ΙΟΥΛΙΟ ακόμα χειρότερα γιατί το πίσω έχει ....πολύ κενο) προδίδει το μπρος. Τώρα όμως αρχίζει και σχηματοποιείται. Όντως οι επόμενοι 3 μήνες είναι το κομβικό σημείο για να αρχίσει η πλάστιγγα να γέρνει. Το look από μπροστά αρχίζει να δείχνει (η πιο κάτω φώτο μου αρέσει πολύ) από πλάγια όχι ακόμα (αφού αυτές είναι δυσμενέστερες λήψεις ακόμα και σε μικρότερα NW και η ευκρινειά τους είναι ξυράφι - μπράβο βάζεις γυαλία σε πολλούς).

Προβολή συνημμένου 54951
Σ'ευχαριστώ CVIAL!
Και με smartphone των 149,90€ ε!
Η αλήθεια είναι, όπως είπε και ο Τάσος, περίμενα κάτι παραπάνω στην περιοχή της πρώτης μμ, σύμφωνα με τα grafts που έχουν τοποθετηθεί.
Δεν ξέρω ίσως είναι νωρίς ακόμα.
Και σε αυτή την περιοχή βλέπω πολλά αδύναμα τρικάκια που μέλλει να δυναμώσουν.
Η hairline ωστόσο έχει βελτιωθεί τα μάλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

platanos

Well-Known Member
Φίλε Ιούλιε χαίρομαι καταρχάς που έχει αλλάξει η ψυχολογία σου που είναι το πιο σημαντικό από όλα. Εννοείται ότι έχει αλλάξει και η εικόνα σου πολύ. Τώρα γι' αυτό το συναίσθημα που ήθελες κάτι παραπάνω ίσως έχεις δίκιο, το γνωρίζω και γω πολύ καλά μετά το αποτέλεσμα της δικιάς μου επέμβασης στο γιατρό παρότι ικανοποιημένος. Είναι αυτό το "κάτι", το λίγο ακόμα, το ανικανοποίητο που έχουμε όλοι όσοι έχουμε βάλει τον πήχη πιο ψηλά. Πιστεύω ότι θα βελτιωθεί και άλλο στους επόμενους μήνες. Δεν ξερω αν φτάσεις στο απόλυτο συμφωνα με τις προσδοκίες σου, πιθανώς και όχι έχοντας καταλάβει (ή νομίζοντας ότι έχω καταλάβει :p) το ανικανοποίητο του χαρακτηρα σου. Όπως και να χει καλή συνέχεια, απόλαυσε τη καινούρια σου εικόνα όπως είπαν και τα παιδιά και έχε στο μυαλό σου οτι είσαι στο μέσο της διαδρομής ακριβώς, στα μισά της δεύτερης επέμβασης και έχεις άλλη μία οπότε έχεις ακόμα μεγάλη βελτίωση να περιμένεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σ'ευχαριστώ CVIAL!
Και με smartphone των 149,90€ ε!
Η αλήθεια είναι, όπως είπε και ο Τάσος, περίμενα κάτι παραπάνω στην περιοχή της πρώτης μμ, σύμφωνα με τα grafts που έχουν τοποθετηθεί.
Δεν ξέρω ίσως είναι νωρίς ακόμα.
Είσαι νωρίς ακόμα, στους 7-8 μήνες θα κάνεις το πρώτο ταμείο.

Εν τω μεταξύ τα μαλλιά είναι κοντά.
Ούτε καν 3cm μπροστά και 2- 2,5 πιο πίσω

Παρόλο που με 3cm δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις κάλυψη (θέλει μαλλί 5-6cm τουλάχιστον) ,σε αυτή την φάση είναι προτιμότερο το κοντό κούρεμα γιατί δείχνει ωραιότερο. Μόλις αυξηθεί η πυκνότητα μπροστά, έχει νόημα το μακρύτερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Φίλε Ιούλιε χαίρομαι καταρχάς που έχει αλλάξει η ψυχολογία σου που είναι το πιο σημαντικό από όλα. Εννοείται ότι έχει αλλάξει και η εικόνα σου πολύ. Τώρα γι' αυτό το συναίσθημα που ήθελες κάτι παραπάνω ίσως έχεις δίκιο, το γνωρίζω και γω πολύ καλά μετά το αποτέλεσμα της δικιάς μου επέμβασης στο γιατρό παρότι ικανοποιημένος. Είναι αυτό το "κάτι", το λίγο ακόμα, το ανικανοποίητο που έχουμε όλοι όσοι έχουμε βάλει τον πήχη πιο ψηλά. Πιστεύω ότι θα βελτιωθεί και άλλο στους επόμενους μήνες. Δεν ξερω αν φτάσεις στο απόλυτο συμφωνα με τις προσδοκίες σου, πιθανώς και όχι έχοντας καταλάβει (ή νομίζοντας ότι έχω καταλάβει :p) το ανικανοποίητο του χαρακτηρα σου. Όπως και να χει καλή συνέχεια, απόλαυσε τη καινούρια σου εικόνα όπως είπαν και τα παιδιά και έχε στο μυαλό σου οτι είσαι στο μέσο της διαδρομής ακριβώς, στα μισά της δεύτερης επέμβασης και έχεις άλλη μία οπότε έχεις ακόμα μεγάλη βελτίωση να περιμένεις.
Φίλε Πλάτανε έχεις όντως καταλάβει το ανικανοποίητο του χαρακτήρα μου, αλλά οι προσδοκίες μου τουλάχιστον στην αρχή, ήταν χαμηλότερες του αποτελέσματος που διαφαίνεται.
Δεν γνώριζα όμως τόσα όσο γνωρίζω σήμερα για τις μμ.
Το ξαναλέω, το μόνο που ζητάω είναι το ποσοστό φύτρωσης που δικαιούμαι
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Παρόλο που με 3cm δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις κάλυψη (θέλει μαλλί 5-6cm τουλάχιστον) ,σε αυτή την φάση είναι προτιμότερο το κοντό κούρεμα γιατί δείχνει ωραιότερο. Μόλις αυξηθεί η πυκνότητα μπροστά, έχει νόημα το μακρύτερο.
Τα ψαλιδίζω κάθε εβδομάδα.
 

platanos

Well-Known Member
Φίλε Πλάτανε έχεις όντως καταλάβει το ανικανοποίητο του χαρακτήρα μου, αλλά οι προσδοκίες μου τουλάχιστον στην αρχή, ήταν χαμηλότερες του αποτελέσματος που διαφαίνεται.
Δεν γνώριζα όμως τόσα όσο γνωρίζω σήμερα για τις μμ.
Το ξαναλέω, το μόνο που ζητάω είναι το ποσοστό φύτρωσης που δικαιούμαι
Τρώγοντας έρχεται η όρεξη και η παραπάνω γνώση φέρνει (συνήθως) και παραπάνω απαιτήσεις. Εύχομαι και πιστεύω οτι τελικά η φύτρωση να κυμανθεί σε υψηλά επίπεδα και το "ταξίδι" σου μετά την τρίτη επέμβαση να έχει αίσιο τέλος, γιατί παραφράζοντας το μεγάλο μας ποιητή σημασία έχει το ταξίδι ... αλλά (στην περίπτωσή) μας και ο προορισμός! :)
 

vlafo

Well-Known Member
Χμμ μάλλον γαϊδουράγκαθο θες να πεις, αλλά σημασία έχει ότι ανθίζει!
Τώρα για τα συναισθήματά μου τι να πω!!!
Παρόλη την γκρίνια μου, προβληματισμούς και ανησυχίες κι αν και η ηλικία ίσως δεν διευκολύνει έντονους ενθουσιασμούς...ε δεν περιγράφονται!
Αναγνωρίζω πλέον τον εαυτό μου!
Αυτή την εικόνα (περίπου) είχα πάντα στο μυαλό μου.
Οσο ακομπλεξάριστος κι αν ήμουν η ζημιά γινόταν λίγο λίγο εσωτερικα.
Δεν είναι θέμα αυτοπεποίθησης, αλλά πιο πολύ ψυχοσυναισθηματικής ισορροπίας,η οποία επανέρχεται.
Τι να λέμε ρε παιδιά, κοιτάζω τον καθρέφτη και δεν βλέπω κανένα καραφλό κύριο Ιούλιο!!!

Αυτά είναι τα καλά νέα:)
Δεν υπάρχει καμία γκρίνια.
Άλλο ο ρεαλισμός,άλλο οι αναμενόμενες προσδοκίες βασισμένες σε πραγματικές συνθήκες και άλλο ο προβληματισμός.
Σε κάθε περίπτωση η πρότερη εικόνα με την τωρινή απέχουν παρασάγγας.
 

Troufas

Active Member
Ιουλιε το έχεις γυρίσει ήδη το χαρτί! Από καραφλας- με μαλλί πλέον!
Με πολύ κόπο, χρήμα (κυριως) και επιλογη ικανου γιατρού, βέβαια. Να τα λέμε κι αυτά.
Μπράβο για την αποφασιστικοτητα, το πλανο και την υπομονή σου. Το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής είναι φυσικότατο και ωραια ομογενοποιημενο. Το shock loss φαινεται να υποχωρησε. Η πυκνότητα φαινεται ενα τσικ κάτω παντως μεχρι στιγμής. Στους 7 με 8 μήνες από τη 2 θα κάνεις ταμείο όπως είπε και ο @CVIAL

Μετά κάνεις και ένα all in για την 3η μαζί με μπόλικα γενια που έχεις άφθονα.

Αυτό είναι το καλό με τα 2 ή και τα 3 steps procedures. Μπορείς να επανέλθεις και να βελτιώσεις περιοχές.

Καλή συνέχεια!
 

tasos33

Well-Known Member
Ιουλιε το έχεις γυρίσει ήδη το χαρτί! Από καραφλας- με μαλλί πλέον!
Με πολύ κόπο, χρήμα (κυριως) και επιλογη ικανου γιατρού, βέβαια. Να τα λέμε κι αυτά.
Μπράβο για την αποφασιστικοτητα, το πλανο και την υπομονή σου. Το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής είναι φυσικότατο και ωραια ομογενοποιημενο. Το shock loss φαινεται να υποχωρησε. Η πυκνότητα φαινεται ενα τσικ κάτω παντως μεχρι στιγμής. Στους 7 με 8 μήνες από τη 2 θα κάνεις ταμείο όπως είπε και ο @CVIAL

Μετά κάνεις και ένα all in για την 3η μαζί με μπόλικα γενια που έχεις άφθονα.

Αυτό είναι το καλό με τα 2 ή και τα 3 steps procedures. Μπορείς να επανέλθεις και να βελτιώσεις περιοχές.

Καλή συνέχεια!
Αφού έγινε αναφορά σε γένια, θέλω να επισημάνω τις δοκιμές που κανεί ο Lorenzo ώστε μετά την εμφύτευση γενιών στο κεφάλι να μην πέφτουν και να συνεχίζουν να αναπτύσσονται κανονικά. Αυτό θα το παρουσιάσει στο επόμενο work τέλη Μαρτίου. @CVIAL υπάρχουν περισσότερες λεπτομέρειες?
 
Μπλουζα