ΙΟΥΛΙΟΣ,dr. jose Lorenzo, fue 2401 grafts + 700 beard grafts 22-23/06/2022(2nd operation)

Flag17

Well-Known Member
δηλαδή τι έγινε ακριβώς ; έγινε χρήση περισσότερης αναισθησίας ; Άμα ήταν μαμά μαλλιά επηρεασμένα από την DHT και είχαν shock loss από αναισθησία, τοτε δεν θα είχαν αρκετές πιθανότητες να μη ξαναβγούν ;
Ναι θα ηταν αρκετά πιθανό να μην ξαναβγουν. Γιαυτό άμα είχε μαμά μαλλιά καλό θα ήταν να κάνει τουλαχιστον 8 μηνες με ένα χρόνο πριν θεραπεία με φίνα για να δυναμώσουν οι τρίχες που αναφέρεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δηλαδή τι έγινε ακριβώς ; έγινε χρήση περισσότερης αναισθησίας ; Άμα ήταν μαμά μαλλιά επηρεασμένα από την DHT και είχαν shock loss από αναισθησία, τοτε δεν θα είχαν αρκετές πιθανότητες να μη ξαναβγούν ;

Η αναισθησία έχει σχέση και με την έκταση της λήπτριας περιοχής και τον πόνο του ασθενούς. Αν ήταν άρρωστα μαμά χωρίς φίνα ναι θα είχαν αρκετές πιθανότητες να χαθούν.
 

Gianney

Well-Known Member
Η αναισθησία έχει σχέση και με την έκταση της λήπτριας περιοχής και τον πόνο του ασθενούς. Αν ήταν άρρωστα μαμά χωρίς φίνα ναι θα είχαν αρκετές πιθανότητες να χαθούν.
Αφού ότι η φίνα εμπόδιζει το shock loss λόγω αναισθησίας και αιμάτωσης περιοχής λόγω μμ είναι τελικά μύθος αρχίζω και εγώ να πιστεύω όπως πολλοί ισχυρίζονται και στα ξένα φόρουμ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η φίνα δεν εμποδίζει το σοκλος, η φίνα απλά βοηθάει το g που έπαθε σοκλος να επανέλθει.
 

montecristo

Well-Known Member
Ναι θα ηταν αρκετά πιθανό να μην ξαναβγουν. Γιαυτό άμα είχε μαμά μαλλιά καλό θα ήταν να κάνει τουλαχιστον 8 μηνες με ένα χρόνο πριν θεραπεία με φίνα για να δυναμώσουν οι τρίχες που αναφέρεις.
ναι το γνωρίζω οτι χρειάζεται να παίρνεις αρκετό καιρό φινα πριν για να δυναμώσουν όσο γίνεται αλλα και όσο και να δυναμώσουν (αν δυναμώσουν) δεν θα είναι σαν τα υγιή μαμά μαλλιά ή σαν τα μεταμοσχευμένα που ειναι πιο ανθεκτικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

montecristo

Well-Known Member
Η αναισθησία έχει σχέση και με την έκταση της λήπτριας περιοχής και τον πόνο του ασθενούς. Αν ήταν άρρωστα μαμά χωρίς φίνα ναι θα είχαν αρκετές πιθανότητες να χαθούν.
ναι απλά ρωτάω εδώ στην συγκεκριμένη περίπτωση αν απάντησε ο γιατρός τι ακριβώς συνέβη με την αναισθησία και προκλήθηκε shock loss στον Ιούλιο.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Επανέρχομαι με σημερινές φωτογραφίες σχετικά με το θέμα του chock loss.
Η πρώτη φωτογραφία είναι χωρίς καμία στυλιστική παρέμβαση και δείχνει το άνοιγμα που κάνουν τα μαλλιά στο επίμαχο σημείο.
Στις υπόλοιπες τα 1,8 cm μαλλιά τα έχω ισιώσει με το πιστολάκι, ώστε να έχουν όλα την ίδια φορά.
Ότι κάτι υπάρχει, υπάρχει, αλλά ίσως να μην είναι τόσο όσο φαινόταν στις προηγούμενες φωτογραφίες, πριν ανακαλύψω το φυσικό αυτό άνοιγμα.
20220731_113045.png
IMG_20220730_215919~2.jpg
IMG_20220730_215925~2.jpg
IMG_20220730_221519~2.jpg
IMG_20220730_215758~2.jpg
IMG_20220730_215743~2.jpg
IMG_20220730_221241~2.jpg
IMG_20220730_215748~2.jpg
IMG_20220730_221204~2.jpg
IMG_20220730_221511~3.jpg
 

Kostas97

Well-Known Member
Επανέρχομαι με σημερινές φωτογραφίες σχετικά με το θέμα του chock loss.
Η πρώτη φωτογραφία είναι χωρίς καμία στυλιστική παρέμβαση και δείχνει το άνοιγμα που κάνουν τα μαλλιά στο επίμαχο σημείο.
Στις υπόλοιπες τα 1,8 cm μαλλιά τα έχω ισιώσει με το πιστολάκι, ώστε να έχουν όλα την ίδια φορά.
Ότι κάτι υπάρχει, υπάρχει, αλλά ίσως να μην είναι τόσο όσο φαινόταν στις προηγούμενες φωτογραφίες, πριν ανακαλύψω το φυσικό αυτό άνοιγμα.Προβολή συνημμένου 52272Προβολή συνημμένου 52273Προβολή συνημμένου 52274Προβολή συνημμένου 52275Προβολή συνημμένου 52276Προβολή συνημμένου 52277Προβολή συνημμένου 52278Προβολή συνημμένου 52279Προβολή συνημμένου 52280Προβολή συνημμένου 52281
Ιουλιε νομιζω σωστη η παρατηρηση σου.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Επίσης ποιος έχει όρεξη για μέτρημα;
Κερνάω "παγωτό" σε φίνο παραλιακό μαγαζί.
Οι φωτογραφίες είναι της κλινικής, της οποίας οι μετρήσεις συμπίπτουν με του Cvial.
Εγώ κρίνομαι αναξιόπιστος.
Σύμφωνα με τις μετρήσεις τις δικές μου ή έχει πιάσει η ευχή του Oreo,(δίτριχο να μπαίνει τετράτριχο να βγαίνει) η ο διάβολος τήρησε τη συμφωνία μας.
Οπτικά δεν φαίνεται πάντως κάτι τέτοιο.
Τουναντίον...
Screenshot_20220727-085004~2.png
Screenshot_20220727-085015~2.png
Screenshot_20220727-084931~2.png
Screenshot_20220727-085229~2.png
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επανέρχομαι με σημερινές φωτογραφίες σχετικά με το θέμα του chock loss.
Η πρώτη φωτογραφία είναι χωρίς καμία στυλιστική παρέμβαση και δείχνει το άνοιγμα που κάνουν τα μαλλιά στο επίμαχο σημείο.
Στις υπόλοιπες τα 1,8 cm μαλλιά τα έχω ισιώσει με το πιστολάκι, ώστε να έχουν όλα την ίδια φορά.
Ότι κάτι υπάρχει, υπάρχει, αλλά ίσως να μην είναι τόσο όσο φαινόταν στις προηγούμενες φωτογραφίες, πριν ανακαλύψω το φυσικό αυτό άνοιγμα.Προβολή συνημμένου 52272Προβολή συνημμένου 52273Προβολή συνημμένου 52274Προβολή συνημμένου 52275Προβολή συνημμένου 52276Προβολή συνημμένου 52277Προβολή συνημμένου 52278Προβολή συνημμένου 52279Προβολή συνημμένου 52280Προβολή συνημμένου 52281
Για αυτό στην μια που είχες ποστάρει δεν το έβλεπα ενώ στην άλλη φαινόταν καραμπινάτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επίσης ποιος έχει όρεξη για μέτρημα;
Κερνάω "παγωτό" σε φίνο παραλιακό μαγαζί.
Οι φωτογραφίες είναι της κλινικής, της οποίας οι μετρήσεις συμπίπτουν με του Cvial.
Εγώ κρίνομαι αναξιόπιστος.
Σύμφωνα με τις μετρήσεις τις δικές μου ή έχει πιάσει η ευχή του Oreo,(δίτριχο να μπαίνει τετράτριχο να βγαίνει) η ο διάβολος τήρησε τη συμφωνία μας.
Οπτικά δεν φαίνεται πάντως κάτι τέτοιο.
Τουναντίον...Προβολή συνημμένου 52282Προβολή συνημμένου 52283Προβολή συνημμένου 52284Προβολή συνημμένου 52285

Μην λες τα μετρησε ο @CVIAL γιατί με βλέπω να αλλάζω επάγγελμα :) Μια κοπελιά από το γραφείο αγγάρεψα. Όποιος έχει κουράγιο μετράει (είχε προτείνει ο Λορένζο στον ΙΟΥΛΙΟ να ξυρίσει την λήπτρια για να παρθούν οι κατάλληλες φώτο για μέτρημα). Θα αφήσω 1-2 μέρες μήπως και έχουμε κανένα εθελοντή και μετά θα το ανακοινώσω.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Τελικά Ιουλιε πήρες Φιναστεριδη?
Ούτε φιναστερίδη, ούτε μινοξιδίλη.
Μόνο τις pilfood μέχρι τον 5ο-6ο μήνα.
Άσχετο, άρχισα να παίρνω και μουρουνέλαιο πριν λίγες μέρες να δω μήπως ρίξω αυτά τα μαμημένα τα τριγλυκερίδια o_O
 

Georgie

Well-Known Member
Καλά κάνεις Ιουλιε με το μουρουνέλαιο.
Το έχω βάλει εδώ και 5 μήνες στη διατροφή μου και η αλήθεια είναι ότι μου έχει δώσει ενέργεια και διάθεση και το σημαντικότερο ότι μου έχει εξ;αφανίσει κάτι πονους που είχα σε αρθρώσεις
 

Aldo

Well-Known Member
Καλά κάνεις Ιουλιε με το μουρουνέλαιο.
Το έχω βάλει εδώ και 5 μήνες στη διατροφή μου και η αλήθεια είναι ότι μου έχει δώσει ενέργεια και διάθεση και το σημαντικότερο ότι μου έχει εξ;αφανίσει κάτι πονους που είχα σε αρθρώσεις
Άμα είσαι συνεχώς ακτιβ άρχοντα …
 
Μπλουζα