ΙΟΥΛΙΟΣ, a step towards the dream, dr Jose Lorenzo, fue, 2601 grafts, 16/09/2021,(1st operation)

giannis1991

Well-Known Member
@tasos33 Τασαρα το είχα καταλάβει γιατί το είχες ξαναγράψει!!!Έκανες την πιο καλή επιλογή και θα το αντιληφθείς!!!Μετά από τόσο καιρό και τόσο ωραία παρουσία εδώ μέσα σου αξίζει!!!
Ιούλιε εσύ άστο καλύτερα!!!!Θα μας κοντραρεις στα ίσα στο τέλος και θα μας την βγεις κιόλας !!!!Θα λες και τα ο παλιός είναι αλλιώς και δεν θα έχουμε και τι να σου πούμε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
@aeratos28 Πες μου ότι θα είσαι και εσύ στο "μενού"?Θα στηθω απέξω και θα κάνω κερκιδα...
@Troufas άσχετο αλλά επειδή έχω μια τρέλα το Σνάουτσνερ τα σπάει!!!Να το χαίρεσαι!!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Δεν πειράζει θα το στήσω εγώ το αντίσκηνο και θα ζητήσω μια φωτό από τον cvial για να σε καταλάβω!Κάπου στην Κηφισίας θα είμαι θα με δεις!
 

Kostas97

Well-Known Member
@Troufas άσχετο αλλά επειδή έχω μια τρέλα το Σνάουτσνερ τα σπάει!!!Να το χαίρεσαι!!!
Χωρις να ξερω τη ρατσα και λογω ονοματος, ειχα συνδυασει το συγκεκριμενο σκυλο με αυτα που ψαχνουν τρουφα χαχα.
Δεν ξερω αν εχει καποια σχεση. :D

Και εμενα μαρεσουν πολυ αλλα δυστυχως αν και εχω χωρο κλπ, δεν ξερω αν θα μπορω να ικανοποιησω τις αναγκες του. Μου εχει περασει η αντιληψη οτι ειναι μεγαλη ευθυνη, σαν να εχεις παιδι, αν θες να εισαι σωστος. Γερμανικο ποιμενικο (λογω ταινιας) ανεκαθεν με ξετρελαινε.
Ιδωμεν. :D
 

giannis1991

Well-Known Member
@Kostas97 ακριβώς όπως το είπες... πρέπει να είσαι 101% ενημερωμένος και σίγουρος και να έχεις και κάποιο χρόνο μόνο για αυτόν μέσα στη μέρα!!!
 

Troufas

Active Member
@aeratos28 Πες μου ότι θα είσαι και εσύ στο "μενού"?Θα στηθω απέξω και θα κάνω κερκιδα...
@Troufas άσχετο αλλά επειδή έχω μια τρέλα το Σνάουτσνερ τα σπάει!!!Να το χαίρεσαι!!

@aeratos28 Πες μου ότι θα είσαι και εσύ στο "μενού"?Θα στηθω απέξω και θα κάνω κερκιδα...
@Troufas άσχετο αλλά επειδή έχω μια τρέλα το Σνάουτσνερ τα σπάει!!!Να το χαίρεσαι!!!
Βασικά στο avatar εχω black giant schnauzer. Εγώ έχω black mini schnauzer. Ιδιο σε μικρότερο. Φανταστικά σκυλιά!

Γιγαντες που έχω δει από κοντά σε εκθέσεις είναι 50+ κιλα, απίθανα σκυλιά, αλλά πολύ μυώδη με τρομερη δυναμη. Χρειάζεται σοβαρή εκπαίδευση για να έχεις τέτοιο σκυλί.

@Kostas97 όλα θέλουν το χώρο τους, χρόνο και απαραίτητα εκπαίδευση για να μαθουν όρια, ωστε να συνυπαρχουν χωρίς πρόβλημα με παιδια/αλλά σκυλιά και να σε ακολουθούν σε κάθε δραστηριότητα.
Γενικά παντως πολλα schnauzer είναι πλεον κ σκυλιά αστυνομίας (σαν τους γερμανικούς ποιμενικού με καλή όσφρηση). Αλλά κατεξοχήν σκυλιά για τρούφες είναι τα Laggoto.

Αλλά δεν το τραβάω άλλο, μη χαλάσουμε κ το νημα του φίλου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Επειδή έχω και σκύλι και παιδί θα σου πω ότι είναι χειρότερο από παιδί αν θέλεις να είσαι σωστός απέναντι στο σκύλο σου ....
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Ας κλείσουμε λοιπόν το νήμα τούτο!
Με ή χωρίς shock loss ιδού το αποτέλεσμα ακριβώς 12 μήνες μετά και λίγο πριν κάνουν αντιληπτή την παρουσία τους στο ορατό, τα νέα μοσχεύματα(κάτι αρχίζει).
Να θυμίσω εδώ ότι έχει προηγηθεί η δεύτερη επέμβαση στις 22 - 23 Ιουνίου με έντονη την υποψία chock loss στα μμ προφανώς λόγω αναισθησίας.
Συγκριτικά με τις φωτογραφίες στο οκτάμηνο δεν υπάρχει καμία αμφιβολία.
Ελπίζω μόνο να είναι παροδικό και να επανέλθουν έστω κάποια από αυτά.
Επίσης αναμένω και τη φύτρωση των πεντακοσίων, μείον τις απώλειες (και όχι 450 όπως εκ παραδρομής ανέφερα στο άλλο νήμα) με τα οποία ενισχύθηκε το παρόν.
20220917_180632.png
20220917_180333.png
20220917_181759~2.png
20220917_181212~2.png
20220917_182205.png
20220917_175839.png
20220917_175720.png
20220917_180927.png
 

giannis1991

Well-Known Member
Ιουλιε αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι μέχρι στιγμής έχεις ένα ναι μεν αλλά....
Μπήκες με πολύ μεγάλη αυτοπεποίθηση και περγαμηνές θα έλεγα και με το μυαλο να ξαναγυρίσεις στα παλιά χρόνια...Και εμένα η περίπτωση σου μου έχει αφήσει ένα "δεν θα έπρεπε να ήταν λίγο καλύτερη η εικόνα?" αλλά δεν ξέρω αν με τρίχα κανονική προς τα κάτω όμως,με νορμάλ λόγο και με 32 g/cm2 θα μπορούσε να δείχνει πολύ καλύτερα...Νομίζω εκκρεμεί και μια μέτρηση από κάποιες φωτό σου σωστά?
 

bobby

Well-Known Member
Ιούλιε λαμβάνοντας υπόψη την τρίχα σου (52μm), μέσο λόγο 2,26 και τις επιφάνειες που θέλεις να καλύψεις (frontal 65 cm2, mid 68 cm2, crown 75 cm2 όπως δείχνουν οι φωτο του κεφαλιού σου στην 1η σελίδα) και επιθυμητό CV 5,4 θες 46 graft/cm2 στην frontal δηλαδή σύνολο 2990 graft, ομοίως 46 graft/cm2 στην mid δηλαδή σύνολο 3128 graft και κάτι τις λιγότερο στο crown 35 graft/cm2 στην frontal δηλαδή σύνολο 2625 graft.



Σύνολο δηλαδή (με 100%) φυτρωση 8743 graft για να αποκαταστάσεις. Αν υποθέσουμε 95% φυτρωση τότε θες (να φυτευτούν για να βγουν τα 8743) 9203 ενώ για 90% φυτρωση 9714.



Αν πάρουμε μια μέση κατάσταση (για την φυτρωση), έστω 9500, τότε είσαι ακόμα λίγο μετά τα μισά του δρόμου (έχεις βάλει 5702)….. για την ακρίβεια στο 60,02%. Για να ξαναγυρίσεις στο λύκειο θες ακόμα 2 ΜΜ, εξαρχής ο δρόμος σου ήταν μακρύς για αυτό μην απογοητεύεσαι, ήδη η εικόνα σου έχει αλλάξει πολύ προς το καλύτερο και φαίνεσαι 10 χρόνια νεότερος.



Κανένας (ακόμα και φαινομενικά εύκολες περιπτώσεις) δεν έγινε έφηβος (στο μαλλί με την μια) εκτός αν είχε πρόβλημα τύπου NW1-2…… για τα μεγάλα NW σαν και εσένα οι 3 ΜΜ είναι δεδομένες με ερωτηματικό την 4η….
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Ιουλιε αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι μέχρι στιγμής έχεις ένα ναι μεν αλλά....
Μπήκες με πολύ μεγάλη αυτοπεποίθηση και περγαμηνές θα έλεγα και με το μυαλο να ξαναγυρίσεις στα παλιά χρόνια...Και εμένα η περίπτωση σου μου έχει αφήσει ένα "δεν θα έπρεπε να ήταν λίγο καλύτερη η εικόνα?" αλλά δεν ξέρω αν με τρίχα κανονική προς τα κάτω όμως,με νορμάλ λόγο και με 32 g/cm2 θα μπορούσε να δείχνει πολύ καλύτερα...Νομίζω εκκρεμεί και μια μέτρηση από κάποιες φωτό σου σωστά?
Φίλε Γιάννη δεν ξέρω τι υπολογισμό έχεις κάνει και προέκυψε το 32.
Καλύψαμε μία επιφάνεια 65 τ.ε. με 2600g, μέσος όρος 40g/cm2.
Σύμφωνα με τις μετρήσεις (όχι τις δικές μου) είχαμε περίπου 90% φύτρωση άρα 36 g/cm2.
Σήμερα το αποτέλεσμα είναι αυτό που βλέπεις και η γνώμη μου είναι ότι είναι κάτω από 30/cm2.
Όσο για τις μετρήσεις η προσφορά ισχύει ακόμα.

Και η διαφορά σε μπύρες ε!!!
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Ιούλιε λαμβάνοντας υπόψη την τρίχα σου (52μm), μέσο λόγο 2,26 και τις επιφάνειες που θέλεις να καλύψεις (frontal 65 cm2, mid 68 cm2, crown 75 cm2 όπως δείχνουν οι φωτο του κεφαλιού σου στην 1η σελίδα) και επιθυμητό CV 5,4 θες 46 graft/cm2 στην frontal δηλαδή σύνολο 2990 graft, ομοίως 46 graft/cm2 στην mid δηλαδή σύνολο 3128 graft και κάτι τις λιγότερο στο crown 35 graft/cm2 στην frontal δηλαδή σύνολο 2625 graft.



Σύνολο δηλαδή (με 100%) φυτρωση 8743 graft για να αποκαταστάσεις. Αν υποθέσουμε 95% φυτρωση τότε θες (να φυτευτούν για να βγουν τα 8743) 9203 ενώ για 90% φυτρωση 9714.



Αν πάρουμε μια μέση κατάσταση (για την φυτρωση), έστω 9500, τότε είσαι ακόμα λίγο μετά τα μισά του δρόμου (έχεις βάλει 5702)….. για την ακρίβεια στο 60,02%. Για να ξαναγυρίσεις στο λύκειο θες ακόμα 2 ΜΜ, εξαρχής ο δρόμος σου ήταν μακρύς για αυτό μην απογοητεύεσαι, ήδη η εικόνα σου έχει αλλάξει πολύ προς το καλύτερο και φαίνεσαι 10 χρόνια νεότερος.



Κανένας (ακόμα και φαινομενικά εύκολες περιπτώσεις) δεν έγινε έφηβος (στο μαλλί με την μια) εκτός αν είχε πρόβλημα τύπου NW1-2…… για τα μεγάλα NW σαν και εσένα οι 3 ΜΜ είναι δεδομένες με ερωτηματικό την 4η….
 

giannis1991

Well-Known Member
Ιουλιε εκ παραδρομης ειδα στα στατιστικα εκει που ελεγε real recipient area frontal 79 και το μπερδεψα...
Αρα θεωρητικα εχεις φυτρωμενες περι τις 80 τριχες με ενα λογο 2,2 και την φυτρωση που οπως λες μετρηθηκε στα 36 g...Τι να σου πω βλεπω τωρα τις φψτο απο λαπτοπ σε πιο μεγαλη εικονα και με προβληματιζει και εμενα ...Μου φαινεται καπως αραιο...
 
Μπλουζα