ΙΟΥΛΙΟΣ, a step towards the dream, dr Jose Lorenzo, fue, 2601 grafts, 16/09/2021,(1st operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Θέλω οποίος έχει υπόψιν του να βάλει λινκ από περιστατικό οποιουδήποτε γιατρού (πλην μμ cvial )που η φυτρωση έπιασε 91-92-93_94 ή δεν ξέρω γω τι ποσοστό σε φυτρωση....
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Το valium έκανε δουλειά , το κατάλαβα την δεύτερη που δε πήρα.

Στη πρώτη μεταμόσχευση στην Advanced δεν ένιωσα η δε θυμάμαι τσιμπήματα.
Ίσως να βοηθησε το valium η το Xanax που πήρα πριν από τη συνεδρία.

Στη μετοσχευση που έκανα τώρα ήταν πιο έντονο στη ληπτρια ( δε μου χορηγήθηκε ηρεμιστικό πριν) , βέβαια λίγες φορές στο τεστ μετά την αναισθησία είπα ότι εκεί νιώθω το τρύπημα.
Ειδικά τη δεύτερη μέρα.
Ρώτησα εάν είχα σκληρό δέρμα η αν μου χορηγήθηκε παραπάνω από τη προβλεπόμενη ποσότητα αναισθητικού
Μου απάντησαν ότι γενικά με έπιασε πολύ καλά και ότι το δέρμα δεν ήταν σκληρό επειδή αυτό φαίνεται εάν αλλάζουν βελόνες.
Σε εμένα ας πούμε δε χρειάστηκε. Γι' αυτό ρωτάω τον Cvial
 

giannis1991

Well-Known Member
Εσύ όμως διατυπώσες άποψη φίλε Χρήστο...
Που έχεις δει αποδείξεις για ποσοστά φυτρωσεων και εκφράζεται με δεδομένα?

Κύριοι εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι αν δεν υπάρχουν αποδείξεις όλα τα άλλα είναι να χάμε να λέγαμε...Αν στου Βλαφο δεν έβγαινε το λάθος ακόμα και με τα περισσότερα γκραφτς που θα πιστεύαμε ότι μπήκανε,θα λέγαμε 90+ φυτρωση...
Επίσης οι στάνταρ παράγοντες όπως αντίθεση χρώματος δέρματος με μαλλιού,λιπαρή ή ξηρή τρίχα,μήκος τρίχας κτλπ αλλάζουν κατά πολύ και τα cv και τα πάντα,αλλά μετά την τωρινή μου μμ που βλέπω ακόμα πιο ξεκάθαρα τα πράγματα τον πιο σημαντικό ρόλο παίζει και του τι παρουσίαση θέλει ο καθένας να κάνει...Έχω αναθεωρήσει για πάρα πολλές περιπτώσεις μμ που από φωτό έλεγα τούμπανο,αλλά τώρα που βλέπω εμένα και καταλαβαίνω περισσότερα διακρίνω που υστερεί κάποιος και που δίδεται λάθος εικόνα ..
Σε όλα αυτά το τέλος και η αποκάλυψη θα είναι τα verified...Με στεγνα-βρεγμενα,με διαφορετικά κουρέματα,με το ίδιο φως,με την ίδια κάμερα και με αντικειμενικό φωτογράφο...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χρήστο, ποιός σου είπε ότι παίρνει πάνω από 90%, ποιος το μέτρησε? Επίσης έχεις υπόψιν σου ότι το μετρημένο 90% σε g μπορεί να αντιστοιχεί σε πάνω από 95% σε φύτρωση?
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Ιουλιε η αλλαγή που έχεις είναι η μερα με τη νύχτα.
Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλο δεδομένου από που ξεκίνησες.
Η διαφορά είναι ότι μας δίνεις τη σωστή εικόνα από ένα πολύ μεγάλο NW και είναι πολύ κοντά σε αυτό που περιμένει κάποιος από μια μμ.
Απλά κατά τη γνώμη μου επειδή συνήθως οι φωτο και οι συνθήκες φωτισμού σε άλλες περιπτώσεις είναι απο κάπως έως παρα πολυ κολακευτικες, αρκετοί έχουν στο μυαλό τους τελείως διαφορετικά πράγματα στο τι πραγματικά μπορεί να δώσει μια μμ.
Έτσι είναι vagosx!
Κολακευτικές φωτογραφίες βγαίνουν πολύ εύκολα, ακόμη και στη δική μου περίπτωση.
Και λοιπόν!
Προσωπικα δεν με ενδιαφέρουν ούτε με τέρπουν τα κολακευτικά σχόλια.
Με νοιάζει μόνο η αλήθεια.
 

aeratos28

Just aeratos
Μάθετε μπαλιτσα από τον άρχοντα...αφού σας τα λέει ωραία..μορφωμένα..Τέρπουν..πολύ ωραίο.!! Θα μπει και ο κύριος καθηγητής τώρα ο @tol θα πει κανένα τέτοιο ακόμα..ανέβηκε επιτοπου επίπεδο η συζήτηση..
Προσωπικα δεν με ενδιαφέρουν ούτε με τέρπουν τα κολακευτικά σχόλια.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Χρήστο, ποιός σου είπε ότι παίρνει πάνω από 90%, ποιος το μέτρησε? Επίσης έχεις υπόψιν σου ότι το μετρημένο 90% σε g μπορεί να αντιστοιχεί σε πάνω από 95% σε φύτρωση?
Και μάλιστα αν κάποιος είναι εκτός μινοξιδίλης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Μάθετε μπαλιτσα από τον άρχοντα...αφού σας τα λέει ωραία..μορφωμένα..Τέρπουν..πολύ ωραίο.!! Θα μπει και ο κύριος καθηγητής τώρα ο @tol θα πει κανένα τέτοιο ακόμα..ανέβηκε επιτοπου επίπεδο η συζήτηση..
Ποιος ήρθε; :D :D :D

Μορφωμένος;!!!
Ο Ιούλιος;
 

Xristos87

Well-Known Member
Τωρα δεν θελω να μπω στο τρυπακι να ψαξω ενα ενα τα νηματα να δω π γραψαμε 90% k πανω. οπως επισης μπορει να μην γραμμενο με το 90% κ πανω αλλα να συναγεται το ποσοστο απο την εμβαδομετρηση κ των αρ gr αμεσως μετα τη μμ και μετα απο χ διαστημα. Τετοιες μετρησεις εχουμ γινει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μετρήσεις πριν το καταλαβαίνω, μετρήσεις μετά και μάλιστα σε εκτεταμένες περιοχές που να μπορεις να τις αντιπαραβάλεις με το πριν δεν υπάρχουν σε κανένα νήμα. Σε 45g φύτευση, το 95% είναι 43g, to 90% είναι 41g. Τέτοιες διαφορές είναι αδύνατον να τις βρεις με spot μετρήσεις και μάλιστα όταν ξέρουμε ότι η πυκνότητα από μόνη της δεν λέει πολλά, πρέπει να μετρηθεί και ο λόγος. Ο μόνος τρόπος για να το προσεγγίσεις είναι μόνο με μέτρηση όλων των g αν το κεφάλι είναι κατάλληλο. Δηλαδή η φύτευση να έχει γίνει σε γυμνή περιοχή οπότε ότι μετράς είναι από την μμ.
 

IoannisG

Active Member
Απλά κατά τη γνώμη μου επειδή συνήθως οι φωτο και οι συνθήκες φωτισμού σε άλλες περιπτώσεις είναι απο κάπως έως παρα πολυ κολακευτικες, αρκετοί έχουν στο μυαλό τους τελείως διαφορετικά πράγματα στο τι πραγματικά μπορεί να δώσει μια μμ.
Αυτό νομίζω είναι και το πιο σημαντικό.. να επαναφέρεις το παλιό το φυσικό είναι αδύνατο ΚΑΤ έμε.. πάντα παίζεις με το illusion κατά κάποιο τρόπο.. εκτος πχ αν είσαι ο Κοντε. Το λέω για το συγκεκριμένο σχόλιο και όχι για τον φίλο Ιούλιο.!
 
Τελευταία επεξεργασία:

IoannisG

Active Member
Eννοείς σε όρους πυκνότητας προφανώς.
yeap. το αναφερω γιατι μιλωντας με πολυ κοσμο, καιμε προχωρημενο προβλημα, πιστευειο πως θα επανελθει οπως ηταν..δεν μπορεις να ξαναβρεις νομιζω την αρχικη πυκνοτητα, εκτος αν το προβλημα ειναι πολυ πολυ μεμωνομενο ισως...
 
Μπλουζα