Ετσι εχουν τα πραγματα!!!Για να ξερετε...

panoslydios

New Member
Dimit είπε:
ρε παιδια μην του την πεφτετε ετσι του παιδιου του panoslydios. Αφήστε τον να ζει οπως θελει τη ζωη του. Φρουτοφάγος θέλει να είναι; Ας είναι.

Παρεπιπτοντως μιας και το εφερε η κουβεντα, εγω στην αρχη με αυτα που εγραφε για ιωδια, καστορελαια, πλασμα ωκεανού κτλ νόμιζα ότι εκανε πλάκα, μετά κατάλαβα οτι τα εννοούσε! Anyway...

Να ενα προσωπικο μηνυμα που πηρα για το καστορελαιο.

Geia sou panoslydios diavasa auta pou legate gia to kastorelaio kai mias kai eimai antithetos me farmaka kai ximika eipa na to dokimasw den xanw tpt.Vazw 2 evdomades kai ta mallia exoun beltiwthe para poly.Regrouth den exw alla exei xontrinh h trixa kai sigoura den fainonta toso poly kena sto kefali.Tha to sunexisw kai vlepw.Pote pisteueis tha dwsei ta megista?

Το καστορελαιο δημιουργει περιβαλλον στον οργανισμο σωστο απο ηλεκτρικη αποψη.
Αρα εκει εχεις αγγειογενηση και νευρικη διεγερση.

Ειχα ποσταρει ενα προγραμμα μασαζ με 3 λαδια αλλα κανεις δεν ενδιαφερθηκε.Γιατι θελει μιση ωρα την ημερα ενω το χαπακι το παιρνεις σε 2 δευτερολεπτα και τη λοσιον σε 1 λεπτο την απλωνεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JohnnyThePirate

New Member
Παν μέτρον άριστον, έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι.Η φράση ανάγεται στην αρχαιότητα και πρωτοδιατυπώθηκε από τον Κλεόβουλο τον Λίνδιο ως «μέτρον άριστον», που σημαίνει ότι το καλύτερο είναι να αποφεύγουμε τις ακρότητες και να τηρούμε το μέτρο σε κάθε έκφανση του δημοσίου και ιδιωτικού μας βίου.

Αυτό που χρειάζεται το σώμα μας είναι ισορροπία.Η σωστή διατροφή περιλαμβάνει όλες τις τροφές οι οποίες δεν έχουν βλαβερές συνέπειες για τον οργανισμό μας.Και το κρέας χρειαζόμαστε και τα λαχανικά-φρούτα αλλά και τα γαλακτοκομικά.Προσωπικά μετά από έντονη άθληση δεν μπορώ να ανακτήσω δυνάμεις αν δεν πιω 2-3 ποτήρια γάλα.

Τώρα πέρα από τη διατροφή,αυτό που έχει μεγάλη σημασία είναι η ψυχική ισορροπία.Το άγχος,η πνευματική πίεση,η θλίψη,η κακία διαφοροποιούν τα εξωτερικά μας χαρακτηριστικά.Πόσες φορές έχουμε καταλάβει ότι κάποιος άνθρωπος είναι "μουντρούχος" ή στενοχωρημένος παρατηρώντας το πρόσωπο του,χωρίς να έχουμε προλάβει να του μιλήσουμε;Σίγουρα πολλές.Ενώ αντίθετα αν είμαστε αισιόδοξοι,χαρούμενοι,δυνατοί και έχουμε θετική σκέψη παράγουμε μια θετική αύρα στους γύρω μας!
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Ρε φιλε panos lydios,γιατι ο κοσμος σε κραζει και στο hairlossgr και στο noiz.gr????το παρατηρησα και το εχω απορια...καθοτι συμπτωση κατ επαναληψη με ιδιες αντιδρασεις απο μελη διαφορετικης φυσεως φορουμ ειναι αξιοπεριεργο...εσυ τι λες;;;

 

vag25

Well-Known Member
Τι ειναι το noise.gr?

Ειναι και αυτοι σαν αυτους που κραζουν εδω και δεν προσφερουν απολυτως τιποτα ή μπαινουν στο hairloss.gr για να κλαινε την μοιρα τους?
 

Dimit

New Member
panoslydios είπε:
Dimit είπε:
ρε παιδια μην του την πεφτετε ετσι του παιδιου του panoslydios. Αφήστε τον να ζει οπως θελει τη ζωη του. Φρουτοφάγος θέλει να είναι; Ας είναι.

Παρεπιπτοντως μιας και το εφερε η κουβεντα, εγω στην αρχη με αυτα που εγραφε για ιωδια, καστορελαια, πλασμα ωκεανού κτλ νόμιζα ότι εκανε πλάκα, μετά κατάλαβα οτι τα εννοούσε! Anyway...

Να ενα προσωπικο μηνυμα που πηρα για το καστορελαιο.

Geia sou panoslydios diavasa auta pou legate gia to kastorelaio kai mias kai eimai antithetos me farmaka kai ximika eipa na to dokimasw den xanw tpt.Vazw 2 evdomades kai ta mallia exoun beltiwthe para poly.Regrouth den exw alla exei xontrinh h trixa kai sigoura den fainonta toso poly kena sto kefali.Tha to sunexisw kai vlepw.Pote pisteueis tha dwsei ta megista?

Το καστορελαιο δημιουργει περιβαλλον στον οργανισμο σωστο απο ηλεκτρικη αποψη.
Αρα εκει εχεις αγγειογενηση και νευρικη διεγερση.

Ειχα ποσταρει ενα προγραμμα μασαζ με 3 λαδια αλλα κανεις δεν ενδιαφερθηκε.Γιατι θελει μιση ωρα την ημερα ενω το χαπακι το παιρνεις σε 2 δευτερολεπτα και τη λοσιον σε 1 λεπτο την απλωνεις.

α ενταξει, αφού το πήρες και σε μήνυμα, θα το αρχίσω και εγώ
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
hairlosscursed είπε:
Ρε φιλε panos lydios,γιατι ο κοσμος σε κραζει και στο hairlossgr και στο noise.gr????το παρατηρησα και το εχω απορια...


Ρε φιλε panos lydios,γιατι ο κοσμος σε κραζει και στο hairloss και στο noise ????το παρατηρησα και το εχω απορια..



Μήπως noize.gr ;
 

3746741

Member
vag25 είπε:
Το παρον thread το μονο που κανει ειναι να απογοητευει(νεους για παραδειγμα στην καραφλα που θα ηθελαν να ψαχτουν) και να μας οδηγει παλι στα κλασικα μονοπατια.

τωρα ειλικρινα,τι λες???
το ποστ που εκανα με την ιστορια της γυναικας που ηταν για 9 χρονια χορτοφαγος κ τελικα σταματησε την χορτοφαγια τι σχεση εχει με την τριχοπτωση κ τους νεους που θελουν να την αντιμετωπισουν???????
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
3746741 είπε:
vag25 είπε:
Το παρον thread το μονο που κανει ειναι να απογοητευει(νεους για παραδειγμα στην καραφλα που θα ηθελαν να ψαχτουν) και να μας οδηγει παλι στα κλασικα μονοπατια.

τωρα ειλικρινα,τι λες???
το ποστ που εκανα με την ιστορια της γυναικας που ηταν για 9 χρονια χορτοφαγος κ τελικα σταματησε την χορτοφαγια τι σχεση εχει με την τριχοπτωση κ τους νεους που θελουν να την αντιμετωπισουν???????

Για το δικό μου σχόλιο το είπε φίλε 3746741 ;)
 

3746741

Member
Chs είπε:
3746741 είπε:
vag25 είπε:
Το παρον thread το μονο που κανει ειναι να απογοητευει(νεους για παραδειγμα στην καραφλα που θα ηθελαν να ψαχτουν) και να μας οδηγει παλι στα κλασικα μονοπατια.

τωρα ειλικρινα,τι λες???
το ποστ που εκανα με την ιστορια της γυναικας που ηταν για 9 χρονια χορτοφαγος κ τελικα σταματησε την χορτοφαγια τι σχεση εχει με την τριχοπτωση κ τους νεους που θελουν να την αντιμετωπισουν???????

Για το δικό μου σχόλιο το είπε φίλε 3746741 ;)

οκ!
 

vag25

Well-Known Member
3746741 είπε:
vag25 είπε:
Το παρον thread το μονο που κανει ειναι να απογοητευει(νεους για παραδειγμα στην καραφλα που θα ηθελαν να ψαχτουν) και να μας οδηγει παλι στα κλασικα μονοπατια.

τωρα ειλικρινα,τι λες???
το ποστ που εκανα με την ιστορια της γυναικας που ηταν για 9 χρονια χορτοφαγος κ τελικα σταματησε την χορτοφαγια τι σχεση εχει με την τριχοπτωση κ τους νεους που θελουν να την αντιμετωπισουν???????

Φιλε μου το πηγες στο προσωπικο γιατι εχεις παρελθον με τον Πανο.
Θα μπορουσα να παρω στα σοβαρα το thread, αν δεν το πηγαινεις για μαχη.
Δεν εγραψες αποψη, ο τιτλος θα μπορουσε να ειναι ''Πανο κοιτα τι σου εχω?''

Μια χαρα θα ηταν το thread υπο αλλες συνθηκες, αλλα ειδες πως κατεληξε...και εκει θα κατεληγε.
Το ηξερες αυτο πριν το κανεις.(τους κανεις και Like)

Εμενα μου αρεσουν αυτα που διαβασα στο πρωτο ποστ, οταν σταματησει ομως να υπαρχει εμπαθεια θα εχει και νοημα η συζητηση.


Μην κολλας στην λεξη τριχοπτωση.Ετσι και αλλιως η συζητηση για την διατροφη απο εκει ξεκινησε(απο Πανο για την τριχοπτωση) και εσυ σε αυτο ουσιαστικα απαντησες.
 

Άκης

Administrator
Πάντως η διατροφή είναι μεγάλο θέμα και δεν μπορείς να καταλήξεις κάπου.
Εγώ πάντως έχω δοκιμάσει διαφορετικές λύσεις, πχ δίαιτα με λίγους υδατάνθρακες, δίαιτα μόνο με κρέας (καθόλου δηλαδή υδατάνθρακες) με την οποία είχα κάτι προβληματάκια (πχ έντονους πονοκεφάλους, ατονίες κλπ), ενώ επίσης έχω δοκιμάσει να τρέφομαι μόνο με φρούτα και με λαχανικά.
Επίσης έχω δοκιμάσει να κόψω για έναν μήνα (γενικά όλες οι δοκιμές μου γίνονταν για έναν μήνα) ότι περιείχε ζάχαρη και γενικά επεξεργασμένες τροφές και γενικά ότι θεωρεία έχω ακούσει την έχω δοκιμάσει (όχι τις πολύ κουφές, να το τονίσω αυτό) για να μπορώ να εκφέρω και γνώμη.

Θα μου πεις τώρα σε έναν μήνα περιμένεις να δεις αποτέλεσμα ή κάποια διαφορά; Και όμως, όταν ακολούθησα την διατροφή που μου έδωσε διατροφολόγος (τρομερός στην δουλειά του,
γιατί κακά τα ψέματα κάποιες γνώσεις έχω, αλλά δεν είμαι ειδικός σε αυτό το θέμα) σε 15ημέρες είδα τρομερή διαφορά και πάντα με βάση τα νούμερα από τις εξετάσεις αίματος.
Η καλύτερη διατροφή (με βάση τις πριν-μετά εξετάσεις αίματος, για να μιλάμε με σοβαρές αποδείξεις και όχι προτάσεις του στυλ "χτες πετούσα άρα κάνει δουλειά η διατροφή μου") ήταν αυτήν που περιλάμβανε 2 φορές την εβδομάδα όσπρια, 2 φορές την εβδομάδα ζυμαρικά, 2 φορές την εβδομάδα κρέας και μια ψάρι (πάντα με σαλάτα συνοδευόμενα, πλην τα όσπρια).
Όλα τα άλλα "θα βγάλω αυτό γιατί είναι της κακιάς βιομηχανίας και θα τρώω μόνο αυτό γιατί το λένε οι ψαγμένοι ότι κάνει καλό" είναι άρες μάρες κουκουνάρες που λέμε και στα μέρη μας και αυτό γιατί δεν ξέρουμε τι παίζει με αυτό και το σώμα μας.
Ο καλύτερος για να σας πει τι να τρώτε και τι όχι είναι ένας σοβαρός διατροφολόγος, όχι αυτοί που βαριούνται και δίνουν μια στάνταρ δίαιτα.

Πάντως διαφορά στα μαλλιά μου δεν είδα με καμία δίαιτα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
Άκης είπε:
Πάντως η διατροφή είναι μεγάλο θέμα και δεν μπορείς να καταλήξεις κάπου.
Εγώ πάντως έχω δοκιμάσει διαφορετικές λύσεις, πχ δίαιτα με λίγους υδατάνθρακες, δίαιτα μόνο με κρέας (καθόλου δηλαδή υδατάνθρακες) με την οποία είχα κάτι προβληματάκια (πχ έντονους πονοκεφάλους, ατονίες κλπ), ενώ επίσης έχω δοκιμάσει να τρέφομαι μόνο με φρούτα και με λαχανικά.
Επίσης έχω δοκιμάσει να κόψω για έναν μήνα (γενικά όλες οι δοκιμές μου γίνονταν για έναν μήνα) ότι περιείχε ζάχαρη και γενικά επεξεργασμένες τροφές και γενικά ότι θεωρεία έχω ακούσει την έχω δοκιμάσει (όχι τις πολύ κουφές, να το τονίσω αυτό) για να μπορώ να εκφέρω και γνώμη.

Θα μου πεις τώρα σε έναν μήνα περιμένεις να δεις αποτέλεσμα ή κάποια διαφορά; Και όμως, όταν ακολούθησα την διατροφή που μου έδωσε διατροφολόγος (τρομερός στην δουλειά του,
γιατί κακά τα ψέματα κάποιες γνώσεις έχω, αλλά δεν είμαι ειδικός σε αυτό το θέμα) σε 15ημέρες είδα τρομερή διαφορά και πάντα με βάση τα νούμερα από τις εξετάσεις αίματος.
Η καλύτερη διατροφή (με βάση τις πριν-μετά εξετάσεις αίματος, για να μιλάμε με σοβαρές αποδείξεις και όχι προτάσεις του στυλ "χτες πετούσα άρα κάνει δουλειά η διατροφή μου") ήταν αυτήν που περιλάμβανε 2 φορές την εβδομάδα όσπρια, 2 φορές την εβδομάδα ζυμαρικά, 2 φορές την εβδομάδα κρέας και μια ψάρι (πάντα με σαλάτα συνοδευόμενα, πλην τα όσπρια).
Όλα τα άλλα "θα βγάλω αυτό γιατί είναι της κακιάς βιομηχανίας και θα τρώω μόνο αυτό γιατί το λένε οι ψαγμένοι ότι κάνει καλό" είναι άρες μάρες κουκουνάρες που λέμε και στα μέρη μας και αυτό γιατί δεν ξέρουμε τι παίζει με αυτό και το σώμα μας.
Ο καλύτερος για να σας πει τι να τρώτε και τι όχι είναι ένας σοβαρός διατροφολόγος, όχι αυτοί που βαριούνται και δίνουν μια στάνταρ δίαιτα.

Πάντως διαφορά στα μαλλιά μου δεν είδα με καμία δίαιτα...

συμφωνω σε ολα 100%

εχω κ εγω ασχοληθει με το θεμα της διατροφης για καμια δεκαετια κ εχω ακολουθησει ουκ ολιγα προγραμματα κ πολλα απο αυτα απο ειδικους!

Βεβαια για τον δικο μου οργανισμο χρειαζομαι λιγο παραπανω κρεας απο δυο μερες λογω μιας ιδιαιτεροτητας μου,αλλα ετσι ειναι στον μεσο ανθρωπο!

Κ αν το καλοσκεφτεις αυτη ειναι πανω κατω μια μεσογειακη κλασσικη εβδομαδιαια διατροφη!


vag25 είπε:
3746741 είπε:
vag25 είπε:
Το παρον thread το μονο που κανει ειναι να απογοητευει(νεους για παραδειγμα στην καραφλα που θα ηθελαν να ψαχτουν) και να μας οδηγει παλι στα κλασικα μονοπατια.

τωρα ειλικρινα,τι λες???
το ποστ που εκανα με την ιστορια της γυναικας που ηταν για 9 χρονια χορτοφαγος κ τελικα σταματησε την χορτοφαγια τι σχεση εχει με την τριχοπτωση κ τους νεους που θελουν να την αντιμετωπισουν???????

Φιλε μου το πηγες στο προσωπικο γιατι εχεις παρελθον με τον Πανο.
Θα μπορουσα να παρω στα σοβαρα το thread, αν δεν το πηγαινεις για μαχη.
Δεν εγραψες αποψη, ο τιτλος θα μπορουσε να ειναι ''Πανο κοιτα τι σου εχω?''

Μια χαρα θα ηταν το thread υπο αλλες συνθηκες, αλλα ειδες πως κατεληξε...και εκει θα κατεληγε.
Το ηξερες αυτο πριν το κανεις.(τους κανεις και Like)

Εμενα μου αρεσουν αυτα που διαβασα στο πρωτο ποστ, οταν σταματησει ομως να υπαρχει εμπαθεια θα εχει και νοημα η συζητηση.


Μην κολλας στην λεξη τριχοπτωση.Ετσι και αλλιως η συζητηση για την διατροφη απο εκει ξεκινησε(απο Πανο για την τριχοπτωση) και εσυ σε αυτο ουσιαστικα απαντησες.

εγραφα μια απαντηση στον Ακη κ μου ηρθε (εμπνευση βλεπεις) ο καλυτερος τιτλος που θα μπορουσα να ειχα βαλει σε αυτο το θεμα!!
μακαρι να μου ειχε ερθει την στιγμη που το εγραφα....αν μπορουν να το αλλαξουν οι διαχειριστες απο εμενα οκ!

ΟΤΑΝ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ!!!!!

το εγραψα με καφαλαια γιατι μου αρεσε!!!!
:)
 

panoslydios

New Member
Oσο και να κουτσομπολευετε ,οσο και να αναγετε τα πραγματα σε ιδεολογιες
καποια πραγματα ειναι γεγονοτα.

Το οτι ο ανθρωπος ειναι φρουτοφαγος το απεδειξε ο παλιος γιατρος που ανοιξε κλινικη με νηστεια με χυμο πορτοκαλι θεραπευοντας 63.000 ατομα. Γιατι για να θεραπευτεις πραγματικα πρεπει να ερθεις σε ισορροπια με τη φυση σου.

Τα ζυμαρικα δεν ειναι ανθρωπινο φαγητο.Φαντασου αυτο το πραγμα να πηγαινει στο στομαχι!!!
Θες και ενα 2-3ωρο να το χωνεψεις πριν πας για θαλασσα!!!!!Γιατι ειπωθηκε 2 φορες την εβδομαδα ζυμαρικα!!!!!

Τα περισσοτερα ποστς σε αυτο το νημα δεν βγαζουν νοημα γιατι εχουν να κανουν με προσωπικες ιδεολογιες και οχι με γεγονοτα.

Οποιος θελει να γερασει μια ωρα αρχιτερα, ας τρωει πτωματα(κρεας) και ας χαπακωνεται!!!!
Το ιδιο του το στομαχι θα τον καψει .

Απλα πειτε το ''Αγαπαω το κρεας ,αρα θα βρω οποιαδηποτε ιδεολογια να υποστηριζει αυτη τη χαζη αντιληψη οτι ο ανθρωπος ειναι κρεατοφαγος!!!"

Απλα ο ανθρωπος εχει την ελευθερη βουληση να τρωει ΚΑΙ κρεας οπως επισης την ειχε οταν ετρωγε ανθρωπους σε καποιες φυλες.
 

3746741

Member
Πανο,ακομα περιμενω απαντησεις στις ερωτησεις που σου εχω κανει πολλα ποστ πριν....

Ποσο χρονων εισαι?
Ποσα χρονια εισαι φρουτο-χορτοφαγος?
Τι νοργουντ εισαι στην τριχοπτωση?
 

panoslydios

New Member
3746741 είπε:
Πανο,ακομα περιμενω απαντησεις στις ερωτησεις που σου εχω κανει πολλα ποστ πριν....

Ποσο χρονων εισαι?
Ποσα χρονια εισαι φρουτο-χορτοφαγος?
Τι νοργουντ εισαι στην τριχοπτωση?

Ειμαι κατι το εξελισσομενο και προς τις δυο πλευρες.Οποτε δεν θελω να σου απαντησω.

Γιατι αν απαντησω και πιστεψω αυτο σαν απαντηση τοτε στο μυαλο μου θα καρφωθει σαν κατι αμεταβλητο.

Οι ανθρωποι παγιδευονται σε λεξεις-ταμπελες.
 

Dimit

New Member
3746741 είπε:
Πανο,ακομα περιμενω απαντησεις στις ερωτησεις που σου εχω κανει πολλα ποστ πριν....

Ποσο χρονων εισαι?
Ποσα χρονια εισαι φρουτο-χορτοφαγος?
Τι νοργουντ εισαι στην τριχοπτωση?

πάνω από 12 χρονών δεν είναι πάντως.

Πάνο εγώ σε πάω πάντως να ξέρεις!
 

3746741

Member
panoslydios είπε:
3746741 είπε:
Πανο,ακομα περιμενω απαντησεις στις ερωτησεις που σου εχω κανει πολλα ποστ πριν....

Ποσο χρονων εισαι?
Ποσα χρονια εισαι φρουτο-χορτοφαγος?
Τι νοργουντ εισαι στην τριχοπτωση?

Ειμαι κατι το εξελισσομενο και προς τις δυο πλευρες.Οποτε δεν θελω να σου απαντησω.

Γιατι αν απαντησω και πιστεψω αυτο σαν απαντηση τοτε στο μυαλο μου θα καρφωθει σαν κατι αμεταβλητο.

Οι ανθρωποι παγιδευονται σε λεξεις-ταμπελες.

επειδη μπορει να ειμαι λιγο χαζος κ δεν το καταλαβα,μου το εξηγεις αλλη μια φορα σε παρακαλω?
 

panoslydios

New Member
Dimit είπε:
3746741 είπε:
Πανο,ακομα περιμενω απαντησεις στις ερωτησεις που σου εχω κανει πολλα ποστ πριν....

Ποσο χρονων εισαι?
Ποσα χρονια εισαι φρουτο-χορτοφαγος?
Τι νοργουντ εισαι στην τριχοπτωση?

πάνω από 12 χρονών δεν είναι πάντως

Με dutasteride,finasteride ,rogaine και τα αλλα δηλητηρια που βαζεις στον οργανισμο σου ,κοιτα πως εχεις καταληξει!!!κοιτα τη συμπεριφορα σου!!!!

Το ξερω φιλε μου,δεν γινεται να λειτουργησεις κανονικα οταν ο οργανισμο σου ειναι σε φαση να βγαζει αυτα που του βαζεις.

Κριμα που δεν εχουμε ενα φορουμ με πραγματικη εναλλακτικη θεραπεια κατα της τριχοπτωσης και εχουμε ολους αυτους τους επιθετικους τυπους που αυτοδηλητηριαζονται.
 

Dimit

New Member
Παιδιά αφήστε τον Πάνο να γράφει ότι θέλει. Δικαίωμα του να πιστεύει οτι το καστορελαιο και το πλασμα ωκεανού τον βοηθάνε. Αφού του αρέσει να βάζει ιώδιο και πλάσμα, εμάς μας περισσεύει. Ας κάνει ο καθένας ότι θελει


Πάλι καλά που σε υποστηρίζω δηλαδή! χαχα
 

3746741

Member
Πανο δεν θελεις να μου απαντησεις στις 3 σαφης ερωτησεις που σου εκανα με 3 σαφης απαντησεις??

Λιγα λογια κ καθαρα!!
 
Μπλουζα