ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ ΤΗΣ DHI ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

rafahl

Member
Adriano είπε:

Ελπίζω να έγραψες καλά γιατί με αυτήν την ορθογραφία ...κλάφτα Χαράλαμπε.



φιλε adriano σιγνωμη αν δεν μπορεσες να το διαβασεις βλεπεις εχω δισλεξια δεν ειναι κακο βεβαια καποιος να εχει δισλεξια, γιατι σε καποιο ποσοστο τον δισλεκτικον τους δινετε μεγαλητερη εφυια απο τον κανονικων ανθροπων οπως ετιχε να ειμαι και εγω μεσα σε αυτο το ποσοστο ,και δοξα το θεο περασα μιχανολογων μιχανικων θεσσαλονικης ελπιζω να σε καλιψα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DHI

New Member
Αγαπητά μέλη του hairlossgr.com,

Αρχικά, θα ήθελα να ευχαριστήσω όσους υποστηρίζουν την παρουσία μου στο φόρουμ και να πω ότι σέβομαι και κάθε αντίθετη άποψη. Θα ήθελα μόνο να αποφεύγονται οι ύβρεις. Εξάλλου, η θέση μου είναι πολύ πιο δύσκολη από αυτή των υπολοίπων καθώς δεν κρύβομαι πίσω από την ανωνυμία και δημόσια ανακοίνωσα και το λόγο της παρουσίας μου αλλά και τον σκοπό μου.

Τώρα, όσον αφορά τις αποδείξεις που ζητάμε, είναι καθαρά για πρακτικούς λόγους. Δεν μπορώ να βρώ έναν ασθενή μόνο και μόνο από τις φωτογραφίες του. Είναι ανθρωπίνως αδύνατον να βρω έναν άνθρωπο ανάμεσα σε 517 άτομα που έκαναν μεταμόσχευση το 2007. Το έχω προσπαθήσει και στην περίπτωση του mm05035 αλλά δεν γίνεται να τον εντοπίσω καθώς ακόμη και ο αριθμός τριχών που δίνει δεν είναι ακριβής (δλδ πχ 2536 αντί για 2500 στρογγυλοποιημένα) και ενδεχομένως να μιλάει για τρίχες και όχι για τριχοθυλάκια. Αυτό είναι κάτι που θα μου αποκαλύψει ο ίδιος εάν και εφόσον το επιθυμεί. Η ανωνυμία είναι κάτι που σεβόμαστε και σε καμία περίπτωση δεν θα εξέθετα κάποιο μέλος του φόρουμ. Γι'αυτό θα ήθελα να γίνεται με προσωπικό μήνυμα.

Τέλος, καλώ όποιο δυσαρεστημένο μέλος θέλει και επιθυμεί να μου αποστείλει ένα προσωπικό μήνυμα με το πρόβλημά του ώστε να μπορέσω να του δώσω μια απάντηση και εάν επιθυμεί και αν είναι αυτό δυνατό να του δώσω μια λύση.

Σας ευχαριστώ πολύ.
 

Άκης

Administrator
Η Πέγκυ δεν ήρθε εδώ για να πει τιμές, αλλά για να ενημερώσει σχετικά με τις μεθόδους κυρίως της εταιρίας της.

Όπως ξανά είπα, αποφασίσαμε να δώσουμε μια 2η ευκαιρία στην εταιρία. "Τρέχει", ωστόσο, ένα poll όπου ρωτάμε για το πόσο θέλετε εκπροσώπους εταιριών στο forum, που σημαίνει ότι θα ξανά δούμε τα πράγματα από την αρχή με βάση το poll αυτό.

Τώρα με το να βρίζετε και να κατηγορείτε την εταιρία, δεν κάνετε κακό στην -κάθε- εταιρία, αλλά βάζετε ένα "λιθαράκι" στο να δημιουργηθούν προβλήματα μεταξύ του νομικού τμήματος της εταιρίας και σε εμένα.
 

kos1987

New Member
Αφου δεν ηρθε να λεει τις τιμες ας μας απαντησει λιγο συγκεκριμενα:

Ανάπτυξη προγράμματος PRP (πλάσμα αίματος πλούσιο σε αιμοπετάλια) από την DHI
Το P.R.Ρ (πλάσμα αίματος πλούσιο σε αιμοπετάλια) είναι επιδερμική εφαρμογή και είναι μια μέθοδος πολλαπλασιασμού με αυξητικούς παράγοντες-γνωστοί για την αποτελεσματικότητά τους στην κανονική διαδικασία επούλωσης και παρατηρείται σε συνδυασμό με την εμφάνιση νέων τριχών.

Ποιοι ειναι αυτοι και σε τι συγκεντρωσεις?

Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί χωρίς τη μεταμόσχευση μαλλιών, κυρίως για την τήρηση της υπάρχουσας τριχοφυΐας και την διατήρησή της.
Τι εννοειτε ακριβως, τηρηση ΚΑΙ διατηρηση της τριχοφυϊας.

Αποδειξεις που εχουν ανακοινωθει σε γνωστα επιστημονικα περιοδικα?

http://www.dhiglobal.com/index.cfm/id/100/lang/greek/prp%28platelet-richplasma%29
 

lab_rat

Member
Δηλαδη η DHI ειναι εδω για να μας ενημερωνει για οτι θελει αυτη και οχι για οτι θελουμε εμεις? Δε το βρισκω ιδιαιτερα σωστο...
 

mm05035

New Member
Εγω παρολο που ειμαι "θυμα" της εν λογω εταιρειας δεν εχω κανενα προβλημα να εκπροσωπειτε εδω.το μονο που ρωτω ειναι το οφελος για μας;θα μας δωσει πισω τα χιλιαδες ευρω που εδωσα για 2 εντελως αποτυχημενες μεταμοσχευσεις;η θα μου διορθωσει το αποτελεσμα;απο λογοα χορτασαμε για αυτο θετω αυτο το προβληματισμο
 

Flosk

Well-Known Member
φιλε adriano σιγνωμη αν δεν μπορεσες να το διαβασεις βλεπεις εχω δισλεξια δεν ειναι κακο βεβαια καποιος να εχει δισλεξια, γιατι σε καποιο ποσοστο τον δισλεκτικον τους δινετε μεγαλητερη εφυια απο τον κανονικων ανθροπων οπως ετιχε να ειμαι και εγω μεσα σε αυτο το ποσοστο ,και δοξα το θεο περασα μιχανολογων μιχανικων θεσσαλονικης ελπιζω να σε καλιψα.


"τους δινετε μεγαλητερη εφυια απο τον κανονικων ανθροπων οπως ετιχε να ειμαι και εγω μεσα σε αυτο το ποσοστο"
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
"τους δινετε μεγαλητερη εφυια απο τον κανονικων ανθροπων οπως ετιχε να ειμαι και εγω μεσα σε αυτο το ποσοστο"

Κάνει μπαμ.. the chosen one..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
lab_hair είπε:
Δηλαδη η DHI ειναι εδω για να μας ενημερωνει για οτι θελει αυτη και οχι για οτι θελουμε εμεις? Δε το βρισκω ιδιαιτερα σωστο...
Η DHI (σαν εταιρία) μπορεί να λέει ότι την ρωτάτε, αλλά όχι τιμές και διαφημιστικού στυλ ποστ, εκτός αν πρόκειται για κάποια προσφορά.
Για πληροφορίες σχετικά με τιμές, μπορείτε να την στέλνετε pm ή να παίρνετε τηλέφωνο.
 

Flosk

Well-Known Member
DHI είπε:
Αγαπητά μέλη του hairlossgr.com,

Αρχικά, θα ήθελα να ευχαριστήσω όσους υποστηρίζουν την παρουσία μου στο φόρουμ και να πω ότι σέβομαι και κάθε αντίθετη άποψη. Θα ήθελα μόνο να αποφεύγονται οι ύβρεις. Εξάλλου, η θέση μου είναι πολύ πιο δύσκολη από αυτή των υπολοίπων καθώς δεν κρύβομαι πίσω από την ανωνυμία και δημόσια ανακοίνωσα και το λόγο της παρουσίας μου αλλά και τον σκοπό μου.

Τώρα, όσον αφορά τις αποδείξεις που ζητάμε, είναι καθαρά για πρακτικούς λόγους. Δεν μπορώ να βρώ έναν ασθενή μόνο και μόνο από τις φωτογραφίες του. Είναι ανθρωπίνως αδύνατον να βρω έναν άνθρωπο ανάμεσα σε 517 άτομα που έκαναν μεταμόσχευση το 2007. Το έχω προσπαθήσει και στην περίπτωση του mm05035 αλλά δεν γίνεται να τον εντοπίσω καθώς ακόμη και ο αριθμός τριχών που δίνει δεν είναι ακριβής (δλδ πχ 2536 αντί για 2500 στρογγυλοποιημένα) και ενδεχομένως να μιλάει για τρίχες και όχι για τριχοθυλάκια. Αυτό είναι κάτι που θα μου αποκαλύψει ο ίδιος εάν και εφόσον το επιθυμεί. Η ανωνυμία είναι κάτι που σεβόμαστε και σε καμία περίπτωση δεν θα εξέθετα κάποιο μέλος του φόρουμ. Γι'αυτό θα ήθελα να γίνεται με προσωπικό μήνυμα.

Τέλος, καλώ όποιο δυσαρεστημένο μέλος θέλει και επιθυμεί να μου αποστείλει ένα προσωπικό μήνυμα με το πρόβλημά του ώστε να μπορέσω να του δώσω μια απάντηση και εάν επιθυμεί και αν είναι αυτό δυνατό να του δώσω μια λύση.

Σας ευχαριστώ πολύ.
Και μεις πως θα ξέρουμε τα προβλήματα που προκύπτουν και πως τα αντιμετωπίζει η dhi ρε Πεγκυ αν γίνονται όλα με pm και τηλέφωνα; Ποιος ο λόγος να εισαι εδω αν δεν μπορουμε να γνωρίζουμε πως θα βοηθήσεις περιπτώσεις σαν του mm05035;
 

DHI

New Member
kos1987 είπε:
Αφου δεν ηρθε να λεει τις τιμες ας μας απαντησει λιγο συγκεκριμενα:

Ανάπτυξη προγράμματος PRP (πλάσμα αίματος πλούσιο σε αιμοπετάλια) από την DHI
Το P.R.Ρ (πλάσμα αίματος πλούσιο σε αιμοπετάλια) είναι επιδερμική εφαρμογή και είναι μια μέθοδος πολλαπλασιασμού με αυξητικούς παράγοντες-γνωστοί για την αποτελεσματικότητά τους στην κανονική διαδικασία επούλωσης και παρατηρείται σε συνδυασμό με την εμφάνιση νέων τριχών.

Ποιοι ειναι αυτοι και σε τι συγκεντρωσεις?

Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί χωρίς τη μεταμόσχευση μαλλιών, κυρίως για την τήρηση της υπάρχουσας τριχοφυΐας και την διατήρησή της.
Τι εννοειτε ακριβως, τηρηση ΚΑΙ διατηρηση της τριχοφυϊας.

Αποδειξεις που εχουν ανακοινωθει σε γνωστα επιστημονικα περιοδικα?

http://www.dhiglobal.com/index.cfm/id/100/lang/greek/prp%28platelet-richplasma%29

Αγαπητέ kos1987,

Κατ’ αρχάς, να τονίσω ότι το PRP χρησιμοποιείται από τις περισσότερες κλινικές και γιατρούς αποκατάστασης τριχωτού στον κόσμο. Στην DHI το χρησιμοποιούμε κυρίως ως συμπληρωματική πρακτική κατά τη διάρκεια της μεταμόσχευσης, τόσο για την γρηγορότερη επούλωση της δότριας, όσο και για τη μερική αναγέννηση της. Σε λίγους μήνες θα έχουμε και εμείς επιπρόσθετα επιστημονικά στοιχεία για την αποτελεσματικότητά του, μιας και υπάρχει μια σειρά ασθενών στους οποίους έγινε εφαρμογή και παρακολουθούνται σε συγκεκριμένα τακτά διαστήματα.

Σου παραθέτω τις απαντήσεις στα ερωτήματα σου εκ μέρους του διαγνωστικού τμήματος της DHI Medical Group.

ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΡΩΤΟ

Στους αυξητικούς παράγοντες περιλαμβάνονται κυρίως :


PDGF (platelet-derived growth factor- αιμοπεταλιακός αυξητικός παράγοντας)
• διεγείρει τον πολλαπλασιασμό των μεσεγχυματικών βλαστικών κυττάρων, των ινοβλαστών και των λείων μυικών ινών,
• προκαλεί την αντιγραφή των οστεοβλαστών και την παραγωγή οστεοειδούς
• διεγείρει τον πολλαπλασιασμό των ενδοθηλιακών κυττάρων και την παραγωγή βασικής θεμέλιας ουσίας των αγγείων,
• σε συνδυασμό με τις αγγειογενετικές ιδιότητες διεγείρει τον πολλαπλασιασμό των ινοβλαστών και την παραγωγή κολλαγόνου και θεμέλιας ουσίας, και
• δρα χημειοτακτικά για τις ινοβλάστες, τα ουδετερόφιλα, τα μακροφάγα και τις λείες μυϊκές ίνες


TGF-β (transforming growth factor beta-μετατρεπτικός αυξητικός παράγοντας β)

• ενισχύει in vivo τον πολλαπλασιασμό των μακροφάγων, των ινοβλαστών και των ενδοθηλιακών κυττάρων ενώ in vitro αναστέλλει τον πολλαπλασιασμό των ενδοθηλιακών κυττάρων
• διεγείρει in vivo την αγγειογένεση μέσω της παραγωγής εξωκυττάριας θεμέλιας ουσίας από τους ινοβλάστες ενώ δεν έχει καμία επίδραση στην διαίρεση των ενδοθηλιακών κυττάρων
• προάγει την in vivo παραγωγή ινωδονεκτίνης, γλυκοζαμινογλυκάνης, ελαστίνης και κολλαγόνου στον συνδετικό ιστό ενώ ελαττώνει την έκφραση του κολλαγόνου και των ενεργοποιητών του πλασμινογόνου διεγείρει την παραγωγή θεμέλιας ουσίας και προάγει την διαφοροποίηση του σε συνδετικό ιστό ή οστούν
• δρα χημειοτακτικά και μιτογενετικά στις πρόδρομες μορφές των οστεοβλαστών ενώ αναστέλλει τον σχηματισμό των οστεοκλαστών και την απορρόφηση, με αποτέλεσμα την οστεοσύνθεση
Γενικά η δράση του TGF-β είναι ανταγωνιστική σε σχέση με τους παράγοντες PDGF και EGF. Ενώ ο TGF-β διεγείρει την ανάπτυξη των ινοβλαστών in vitro παρουσία του PDGF, την αναστέλλει παρουσία του EGF

EGF (epithelial growth factor- επιθηλιακός αυξητικός παράγοντας)
O επιθηλιακός αυξητικός παράγοντας EGF ήταν ο πρώτος αυξητικός παράγοντας που ανακαλύφθηκε. Έχει μοριακό βάρος 6kDaltons. O EGF:
• διεγείρει την αναγέννηση της επιδερμίδας,
• προάγει την επούλωση διεγείροντας την μετακίνηση των κερατινοκυττάρων και των ινοβλαστών του δέρματος, και
• ενισχύει την παραγωγή και την επίδραση των άλλων αυξητικών παραγόντων.

Εντοπίζεται στα αιμοπετάλια, τα μακροφάγα, τα μονοκύτταρα, ενώ εκκρίνεται από τους σιελογόνους και δωδεκαδακτυλικούς αδένες, τα νεφρά, τα ούρα και το μητρικό γάλα. Η δράση του περιορίζεται στα βασικά κύτταρα του δέρματος και των βλεννογόνων. Σε μελέτες πειραματοζώων έχει διαπιστωθεί πως επιταχύνει την επιθηλιοποίηση.
VEGF (vascular endothelial growth factor-αγγειακός ενδοθηλιακός αυξητικός παράγοντας)
Πρόκειται για ένα ισχυρό αγγειογενετικό αυξητικό παράγοντα που παίζει σημαντικό ρόλο στην δημιουργία αγγειακού δικτύου και την επούλωση των τραυμάτων. (Thomas-1996). ΢υμβάλλει στην δημιουργία και διείσδυση των νεόπλαστων αγγείων εντός ιστών που δεν διαθέτουν αγγειακό δίκτυο καθώς ενεργοποιείται έντονα σε συνθήκες υποξίας.
Έχει μοριακό βάρος 45 kDaltons και εκκρίνεται από τα αιμοπετάλια και τα ενδοθηλιακά κύτταρα. H δράση του ρυθμίζεται από άλλους αυξητικούς παράγοντες και κυτοκίνες όπως o PDGF, o TGF-α και TGF-β ο EGF και η ιντερλευκίνη 1β (IL-1β) και περιορίζεται στα ενδοθηλιακά κύτταρα, την παραγωγή βασικής θεμέλιας ουσίας και την χημειοταξία των περικυττάρων για την δημιουργία του νέου αγγειακού δικτύου. Η διαίρεση των ενδοθηλιακών κυττάρων αποτελεί σημείο-κλειδί στην διαδικασία της αγγειογένεσης και η αγγειογένεση είναι σημαντική για την επούλωση των τραυμάτων καθώς η ελαττωμένη αγγειογένεση οδηγεί σε μειωμένη οστική αναγέννηση. Υαίνεται πως η επούλωση των τραυμάτων σταματά όταν η περιοχή του τραύματος δέχεται επαρκή αιμάτωση και πιθανώς ρυθμίζεται από την πίεση του οξυγόνου
IGF-1 (insulin-like growth factor-1 / ινσουλινόμορφος αυξητικός παράγοντας-1)
Πρόκειται για ένα πολυπεπτίδιο μονής αλύσου με μοριακό βάρος 7,5 kDaltons. Εμφανίζει την ίδια αλληλουχία αμινοξέων με την ινσουλίνη κατά 47% και διεγείρει άμεσα τα κύτταρα πάνω στα οποία δρα. Εμπλέκεται στην ανάπτυξη διαφόρων ιστών, μεταξύ των οποίων και των δοντιών. O IGF-I έχει διαπιστωθεί πως αυξάνει την δράση της αλκαλικής φωσφατάσης στους οστεοβλάστες και διεγείρει την αύξηση του χονδρικού ιστού, την σύνθεση οστικής θεμέλιας ουσίας και τον πολλαπλασιασμό των οστεοβλαστών και των πρόδρομων μορφών τους. Εκτός από τα αιμοπετάλια ο IGF-I έχει αποδειχθεί πως συντίθεται και εκκρίνεται και από άλλα είδη κυττάρων, συμπεριλαμβανομένων των οστεοβλαστών.
Ο IGF-1 σε συνδυασμό με τον PDGF, τον TGF-b και τον EGF προκαλεί αύξηση του πολλαπλασιασμού των οστεοβλαστών ενισχύοντας με τον τρόπο αυτό τον ρυθμό και την ποιότητα της επούλωσης των τραυμάτων.
PF-4 (Platelet factor 4 – Αιμοπεταλιακός παράγοντας 4)
Ο αιμοπεταλιακός παράγοντας 4 έχει μοριακό βάρος 29 kDaltons και εκκρίνεται αποκλειστικά από τα αιμοπετάλια. Έχει χημειοτακτική δράση στα ουδετερόφιλα και τις ινοβλάστες ενώ αποτελεί ισχυρό αντιηπαρινικό παράγοντα. Πιθανώς η αρχική εισροή ουδετεροφίλων εντός της περιοχής του τραύματος να οφείλεται σε ένα βαθμό και στην δράση του παράγοντα αυτού.
ΕΡΩΤΗΜΑ ΔΕΥΤΕΡΟ

Κάποια δείγματα από Δημοσιευμένες Επιστημονικές Έρευνες
http://www.hairsite.com/pdf/platelet-rich-plasma-grantpaper.pdf
http://www.cytomedix.com/Portals/121782/docs/reese_article_prp.pdf
http://journals.lww.com/plasreconsurg/Abstract/2006/11000/The_Role_of_Platelet_Plasma_Growth_Factors_in_Male.26.aspx

.


mm05035 είπε:
συγνωμη κιολας αλλα ποια ειναι η πιθανη λυση που θα μας προσφερεις?

Αγαπητέ mm05035,

Δεν μπορώ να σου προτείνω μια λύση χωρίς να έχω δει το φάκελό σου. Σου έχω στείλει πμ.

Φιλικά,

Πέγκυ
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Εδω μεσα οι περισσοτεροι εχουν κανει PRP.Οποιος εχει δει εστω κ την παραμικρη βελτιωση ,να βγει να το δηλωσει.Εγω εκανα πανω απο 1 χρονο(οχι στην DHI)χωρις αποτελεσμα.Μια φορα κ ενα καιρο ,υπηρξε καποιος καπου που ειχε δει διαφορα κ πυκνωση...........παραμυθια κυρα μου.
 

mm05035

New Member
Αγαπητή Πεγκυ,
Δε βρίσκω κάποιο λόγο να δεις τον φακελο μου απο τη στιγμη που ξερω οτι δεν εισαι διατεθημενη να κανεις κατι για αυτο.Ο λογος που ψαχνεις το φακελο μου προφανώς ειναι γιατι θες να βεβαιωθεις οτι δε λεω ψεμματα και οτι οντως εχω κανει μεταμοσχευση σε σας.
Φιλικα
 

dim74

Member
την ξερεις κι απο χθες μικε και την αποκαλεις κυρα μου;
mm εχουμε πει πως δεν μιλαμε για καμια κλινικη κι οτι εχουμε κανει εκει χωρις φωτο.εχεις βαλει καπου φωτο σου να δουμε;
 

MANKAR

Active Member
dim74 είπε:
την ξερεις κι απο χθες μικε και την αποκαλεις κυρα μου;
mm εχουμε πει πως δεν μιλαμε για καμια κλινικη κι οτι εχουμε κανει εκει χωρις φωτο.εχεις βαλει καπου φωτο σου να δουμε;

εσυ δλδ τι εισαι που πεταγεσαι ο δικηγορος της???ο καθε ενας εχει την δικη του προσωπικη γνωμη σε οσα λεει!!!
 

dim74

Member
ΜΑΝΚΑΡ προσωπικη γνωμη σου εμαθαν εσενα πως ειναι να βριζεις μια γυναικα?τι ζητησε ο admin πριν λιγες μερες μηπως το θυμασαι?στο θυμιζω εγω λοιπον,να μην βριζουμε.
ετσι να μιλατε μαγκες στα σπιτια σας.
 

MANKAR

Active Member
ειληκρινα βαριεμαι να σου απαντησω αρα.... εχεις δικιο οκ ενταξει μια χαρα ολα ,ο μικες απλα την ωρα που εγραφε κολλησε το κουμπι ''ι'' και γιαυτο γραφτηκε ετσι .......επισης προτεινω στον dmin εκτος απο βρισιες να διαγραφει οποιοδηποτε αρνητικο μηνυμα προς την εταιρεια , αρα πρεπει να αρχησει μια εκκαθαρηση του ποστ ωστε να ερθει στα ισια του και ο dim74!!!!!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα