ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ ΤΗΣ DHI ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DHI

New Member
mm05035 είπε:
Αγαπητή Πεγκυ,
Δε βρίσκω κάποιο λόγο να δεις τον φακελο μου απο τη στιγμη που ξερω οτι δεν εισαι διατεθημενη να κανεις κατι για αυτο.Ο λογος που ψαχνεις το φακελο μου προφανώς ειναι γιατι θες να βεβαιωθεις οτι δε λεω ψεμματα και οτι οντως εχω κανει μεταμοσχευση σε σας.
Φιλικα

Αγαπητέ mm05035,

Είμαστε διατεθειμένοι να κάνουμε οτιδήποτε είναι αναγκαίο για την περίπτωσή σας. Δεν θέλω να μάθω ποιός είστε για να δω αν είστε αληθινός αλλά για να μπορώ να σας απαντήσω αναλόγως. Αν δεν μπορούμε να δούμε το πρόβλημά σας πως θέλετε να σας απαντήσουμε υπεύθυνα; Δεν γίνετε διάγνωση ασθενή σε υποθετική βάση.
Ούτε μπορεί να δωθεί απάντηση με δύο φωτογραφίες. Πρέπει να γνωρίζουμε τι έγινε στην περίπτωσή σας, πόσα μαλλιά χάσατε, πόσες τρίχες μπορείτε να δώσετε life time κλπ.
Θα ήθελα επίσης να σας ενημερώσω ότι η DHI Medical Group σε σπάνιες περιπτώσεις μη επαναφύτρωσης τριχών, δίνει στον ασθενή τη δυνατότητα να διαπραγματευτεί ότι τον ικανοποιεί. Είτε δωρεάν περιστατικό είτε δωρεάν υπηρεσίες. Αυτά όμως θα πρέπει να τα συζητήσετε σε προσωπικό επίπεδο.
Εάν τώρα συνεχίσετε να κρύβεστε είναι καθαρά δικό σας δικαίωμα.

Φιλικά,

Πέγκυ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
"Εάν τώρα συνεχίσετε να κρύβεστε είναι καθαρά δικό σας δικαίωμα."

"σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ πρέπει να έχετε αποδείξεις για ότι ισχυρίζεστε αλλιώς διαγράφεστε από αυτό."

Ετσι ρε Πεγκυ πες του τα οπως στα ειπανε..Ουτε να μεταφρασεις το "κειμενο" πιο ευγενικα δεν μπορουσες?

Και συ ρε αγορακι μου φτου ξελευτερια ..αντε βγες απτην κρυψωνα

Αχχχ ρε Ακη.φωτιες μας εβαλες,δεν πειραζει εχει την πλακα του ομως..


ΟΙ δωρεαν υπηρεσιες τι περιλαμβανουν?
 

DHI

New Member
Floskara είπε:
"Εάν τώρα συνεχίσετε να κρύβεστε είναι καθαρά δικό σας δικαίωμα."

"σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ πρέπει να έχετε αποδείξεις για ότι ισχυρίζεστε αλλιώς διαγράφεστε από αυτό."

Ετσι ρε Πεγκυ πες του τα οπως στα ειπανε..Ουτε να μεταφρασεις το "κειμενο" πιο ευγενικα δεν μπορουσες?

Και συ ρε αγορακι μου φτου ξελευτερια ..αντε βγες απτην κρυψωνα

Αχχχ ρε Ακη.φωτιες μας εβαλες,δεν πειραζει εχει την πλακα του ομως..


ΟΙ δωρεαν υπηρεσιες τι περιλαμβανουν?



Έίχα από χτες πρόβλημα στην δημοσίευση. Δεν την έβλεπα ούτε σήμερα το πρωί.
Σήμερα ξαναπροσπάθησα και είναι διπλή και μισή! Υπάρχουν και τα τεχνικά προβλήματα να με συγχωρείτε.

Δωρεάν υπηρεσίες εννοώ το δωρεάν περιστατικό.
 

Flosk

Well-Known Member
"Είτε δωρεάν περιστατικό είτε δωρεάν υπηρεσίες. Αυτά όμως θα πρέπει να τα συζητήσετε σε προσωπικό επίπεδο."


"Δωρεάν υπηρεσίες εννοώ το δωρεάν περιστατικό."


Ποιος καταλαβαίνει το νόημα;


Μηπως ειναι κάτι βαθύτερο ;
 

DHI

New Member
Floskara είπε:
"Είτε δωρεάν περιστατικό είτε δωρεάν υπηρεσίες. Αυτά όμως θα πρέπει να τα συζητήσετε σε προσωπικό επίπεδο."


"Δωρεάν υπηρεσίες εννοώ το δωρεάν περιστατικό."


Ποιος καταλαβαίνει το νόημα;


Μηπως ειναι κάτι βαθύτερο ;





Αγαπητέ Floskara,

Θα σας παρακαλούσα πολύ να μην ειρωνεύεστε, παρακαλώ να σεβαστείτε εμένα, το φόρουμ και τα μέλη του. Αν κάτι έγραψα λάθος ή αν κάπου δεν βγαίνει νόημα, θα μπορούσατε να ζητήσετε επιπλέον διευκρινήσεις και όχι να αναρτάτε τέτοιου είδους σχόλια

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
το συγκεκριμένο νημα αφορα χρηματικη αποζημιωση η διορθωτικη επεμβαση?
εγω προσωπικα δεν θα ηθελα το δευτερο
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
DHI είπε:
Έίχα από χτες πρόβλημα στην δημοσίευση. Δεν την έβλεπα ούτε σήμερα το πρωί.
Σήμερα ξαναπροσπάθησα και είναι διπλή και μισή! Υπάρχουν και τα τεχνικά προβλήματα να με συγχωρείτε.

Δωρεάν υπηρεσίες εννοώ το δωρεάν περιστατικό.

Κυρία Πέγκυ τυχών αλλαγές στα γραφώμενά σας μπορεί να γίνουν από τον Administrator και τους Moderators. Αν το κείμενό σας τροποποιηθεί γίνετε για κάποιο λόγο (κανόνες) και θα σας παρακαλούσα να μην το ξαναδημοσιεύετε πάλι.

Επίσης 3 ακόμη παρακλήσεις:
1ον θα σας πρότεινα να μιλάτε πιο φιλικά. Να σας υπενθυμήσω ότι βρίσκεστε σε διαδικτυακό φόρουμ οπότε καλύτερα να μην αναφέρεστε στον όρο ανωνυμία όταν ΔΕΝ είναι αναγαγκαίο.

2ον Δεν χρειάζετε να υπενθυμίζετε εσείς στα μέλοι τους κανόνες ή τι θα πάθουν κατα την γνώμη σας αν οι κανόνες παραβούν. Η προιδοποίηση των μελών και η επιβολή ποινών είναι αρμοδιότητα τρίτων, όχι δική σας. Αν πιστεύετε ότι κάποια δημοσίευση μέλους δεν ακολουθεί τους κανόνες, κάτω από κάθε μήνυμα υπάρχει το tab "αναφορά", μπορείτε να αναφέρετε ανώνυμα το συγκεκριμένο μήνυμα.

3ον Δημοσιεύσεις για το τι κάνει η d*i γενικά (αναφέρομαι στην παράγραφο "τι κάνει αν κάτι πάει στραβά σε μια μεταμόσχευση), λόγια δηλαδή που παραπέμπουν σε διαφημιστικές αερολογίες και κανένας δεν τα γουστάρει εδώ σας διαβεβαιώ γι' αυτό, δεν μπορείτε να κάνετε. Απαγορεύετε η άμεση διαφήμιση. θα παρακαλούσα να αρκεστείτε στις ερωτοαπαντήσεις των μελών και μόνο.
 

MANKAR

Active Member
Floskara είπε:
Mankar εισαι τιμωρια εσυ?γιατι δεν γραφεις πια?

απλα εχω ξενερωσει μωρε εδω εχει καταντησει το φορουμ των μ/μ!!!εγραψα σε ενα ποστ εχτες προχτες δεν θυμαμαι χωρις υβριστικα σχολια και μου το διεγραψε ο admin!!!αρα αυτο σημαινει οτι πρεπει να τους χα'ι'δευουμαι τα μαλλια(καραφλα) για να μην μας πεταξουν εξω!!!


Fenimore είπε:
DHI είπε:
Έίχα από χτες πρόβλημα στην δημοσίευση. Δεν την έβλεπα ούτε σήμερα το πρωί.
Σήμερα ξαναπροσπάθησα και είναι διπλή και μισή! Υπάρχουν και τα τεχνικά προβλήματα να με συγχωρείτε.

Δωρεάν υπηρεσίες εννοώ το δωρεάν περιστατικό.

Κυρία Πέγκυ τυχών αλλαγές στα γραφώμενά σας μπορεί να γίνουν από τον Administrator και τους Moderators. Αν το κείμενό σας τροποποιηθεί γίνετε για κάποιο λόγο (κανόνες) και θα σας παρακαλούσα να μην το ξαναδημοσιεύετε πάλι.

Επίσης 3 ακόμη παρακλήσεις:
1ον θα σας πρότεινα να μιλάτε πιο φιλικά. Να σας υπενθυμήσω ότι βρίσκεστε σε διαδικτυακό φόρουμ οπότε καλύτερα να μην αναφέρεστε στον όρο ανωνυμία όταν ΔΕΝ είναι αναγαγκαίο.

2ον Δεν χρειάζετε να υπενθυμίζετε εσείς στα μέλοι τους κανόνες ή τι θα πάθουν κατα την γνώμη σας αν οι κανόνες παραβούν. Η προιδοποίηση των μελών και η επιβολή ποινών είναι αρμοδιότητα τρίτων, όχι δική σας. Αν πιστεύετε ότι κάποια δημοσίευση μέλους δεν ακολουθεί τους κανόνες, κάτω από κάθε μήνυμα υπάρχει το tab "αναφορά", μπορείτε να αναφέρετε ανώνυμα το συγκεκριμένο μήνυμα.

3ον Δημοσιεύσεις για το τι κάνει η d*i γενικά (αναφέρομαι στην παράγραφο "τι κάνει αν κάτι πάει στραβά σε μια μεταμόσχευση), λόγια δηλαδή που παραπέμπουν σε διαφημιστικές αερολογίες και κανένας δεν τα γουστάρει εδώ σας διαβεβαιώ γι' αυτό, δεν μπορείτε να κάνετε. Απαγορεύετε η άμεση διαφήμιση. θα παρακαλούσα να αρκεστείτε στις ερωτοαπαντήσεις των μελών και μόνο.


γρηγορα το πηρατε χαμπαρι μετα απο 13 σελιδες!!τσακαλια ειστε !!!!!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
MANKAR είπε:
απλα εχω ξενερωσει μωρε εδω εχει καταντησει το φορουμ των μ/μ!!!εγραψα σε ενα ποστ εχτες προχτες δεν θυμαμαι χωρις υβριστικα σχολια και μου το διεγραψε ο admin!!!αρα αυτο σημαινει οτι πρεπει να τους χα'ι'δευουμαι τα μαλλια(καραφλα) για να μην μας πεταξουν εξω!!!

Το post σου στο θέμα της ψηφοφορίας το διέγραψα εγώ. Είχα ζητήσει επανηλημένος μέσα στο θέμα του poll να μην γίνετε διάλογος, για να κρατηθεί καθαρό ώστε να γίνει η ονομαστική καταμέτρηση ψήφων πιο εύκολα (την οποία ψηφοφορία ζηταγες και με επιμονή να μάθεις τα αποτελέσματα εσύ ο ίδιος), αλλά με έγραψες όπως φαίνετε. Επίσης κάτι σου ζήτησα για το απίστευτο spam με τα άχρηστα συννημένα αρχεία - φωτογραφίες που φορτώνεις σε κάθε δεύτερο post, και σε αυτό με έγραψες. Αν με γράφεις, τότε σε "γράφω" κι εγώ.


MANKAR είπε:
γρηγορα το πηρατε χαμπαρι μετα απο 13 σελιδες!!τσακαλια ειστε !!!!!

Δεν σου έχω δώσει κανένα δικαίωμα να με ειρωνεύεσε, και να σου θυμήσω ότι η ειρωνία απαγορεύεται απο τους κανόνες του φόρουμ. Έχεις ξεφύγει τελείος και δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις μου φαίνεται. Τσακώνεσε με όλους και ζητάς παράλογα πράγματα όπως το να μηδενιστούν ψηφοφορίες κτλ.

Καλύτερα να σταματήσεις να είσαι τόσο καχύποπτος, αν δεν σε ενδιαφέρει το θέμα της μεταμόσχευσης απλά μην το παρακολουθείς.

Λέμε κάποια πράγματα... ή τα καταλαβαίνουμε και συνεχίζουμε, ή δεν τα καταλαβαίνουμε και ξαναπάμε στο σχολείο να μάθουμε τα βασικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
MANKAR είπε:
απλα εχω ξενερωσει μωρε εδω εχει καταντησει το φορουμ των μ/μ!!!εγραψα σε ενα ποστ εχτες προχτες δεν θυμαμαι χωρις υβριστικα σχολια και μου το διεγραψε ο admin!!!αρα αυτο σημαινει οτι πρεπει να τους χα'ι'δευουμαι τα μαλλια(καραφλα) για να μην μας πεταξουν εξω!!!
Δεν ξέρω αν πρέπει να τους χαϊδεύεις ή όχι τα μαλλιά, αλλά θα πρέπει να σεβαστείς αυτό που σας ζήτησα μερικά ποστ παραπάνω, να γράφετε κάτι ώστε να μην έχω πρόβλημα με το νόμο. Όσο δεν σέβεσαι εσύ την δική μου παράκληση, άλλο τόσο δεν θα σέβομαι και εγώ τα δικά σου γραφώμενα.
Επίσης να ξαναπώ ότι ΔΕΝ φταίω εγώ αν κάποιος έχασε λεφτά και χρόνο από κάποια εταιρία που τυχαίνει να συζητάτε εδώ.
Μπορείς να τα βρεις με δικηγόρο και την ίδια την εταιρία, εγώ δεν μπορώ να μπω ανάμεσα.

MANKAR είπε:
γρηγορα το πηρατε χαμπαρι μετα απο 13 σελιδες!!τσακαλια ειστε !!!!!
Σε ευχαριστούμε που αναγνωρίζεις το έργο μας...
 

MANKAR

Active Member
Fenimore είπε:
MANKAR είπε:
απλα εχω ξενερωσει μωρε εδω εχει καταντησει το φορουμ των μ/μ!!!εγραψα σε ενα ποστ εχτες προχτες δεν θυμαμαι χωρις υβριστικα σχολια και μου το διεγραψε ο admin!!!αρα αυτο σημαινει οτι πρεπει να τους χα'ι'δευουμαι τα μαλλια(καραφλα) για να μην μας πεταξουν εξω!!!

Το post σου στο θέμα της ψηφοφορίας το διέγραψα εγώ. Είχα ζητήσει επανηλημένος μέσα στο θέμα του poll να μην γίνετε διάλογος, για να κρατηθεί καθαρό ώστε να γίνει η ονομαστική καταμέτρηση ψήφων πιο εύκολα (την οποία ψηφοφορία ζηταγες και με επιμονή να μάθεις τα αποτελέσματα εσύ ο ίδιος), αλλά με έγραψες όπως φαίνετε. Επίσης κάτι σου ζήτησα για το απίστευτο spam με τα άχρηστα συννημένα αρχεία - φωτογραφίες που φορτώνεις σε κάθε δεύτερο post, και σε αυτό με έγραψες. Αν με γράφεις, τότε σε "γράφω" κι εγώ.


MANKAR είπε:
γρηγορα το πηρατε χαμπαρι μετα απο 13 σελιδες!!τσακαλια ειστε !!!!!

Δεν σου έχω δώσει κανένα δικαίωμα να με ειρωνεύεσε, και να σου θυμήσω ότι η ειρωνία απαγορεύεται απο τους κανόνες του φόρουμ. Έχεις ξεφύγει τελείος και δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις μου φαίνεται. Τσακώνεσε με όλους και ζητάς παράλογα πράγματα όπως το να μηδενιστούν ψηφοφορίες κτλ.

Καλύτερα να σταματήσεις να είσαι τόσο καχύποπτος, αν δεν σε ενδιαφέρει το θέμα της μεταμόσχευσης απλά μην το παρακολουθείς.

Λέμε κάποια πράγματα... ή τα καταλαβαίνουμε και συνεχίζουμε, ή δεν τα καταλαβαίνουμε και ξαναπάμε στο σχολείο να μάθουμε τα βασικά.

οταν λες εχω μαλωσει με ολους τι εννοεις??ονομαστικα πεσμου !!!!και δεν ειμαι καχυποπτος ειμαι απολυτα σιγουρος τι παιζει εδω μεσα , ξερεις εχω μαλωσει μονο με οσους προσπαθουν να μας πησουν για το θεμα μ/μ τα οποια εμφανιζονται απο το πουθενα !!!οκ το σταματαω το θεμα εδω περα και δεν ξαναασχολουμε με το θεμα μ/μ αν και ειναι δυσκολο διοτι απο τα νεα ποστ ολα σχεδον αναφερονται σε αυτο το θεμα .
 

kouklos10

Member
παιδια ο μανκαρ μπορει να θελει να πει κατι σημαντικο , η να εχει καποιες ιδεες να εκθεσει η προσωπικες αποψεις. γιατι δεν μεταφερετε την συνομιλια για ολο αυτο σε καινουριο θεμα. ο admin φανταζομε μπορει να το κανει. ωστε να αναλυσουμε ολοι καπου αλλου τις αποψεις μας.
 

MANKAR

Active Member
kouklos10 είπε:
παιδια ο μανκαρ μπορει να θελει να πει κατι σημαντικο , η να εχει καποιες ιδεες να εκθεσει η προσωπικες αποψεις. γιατι δεν μεταφερετε την συνομιλια για ολο αυτο σε καινουριο θεμα. ο admin φανταζομε μπορει να το κανει. ωστε να αναλυσουμε ολοι καπου αλλου τις αποψεις μας.

το θεμα εχει κλησει φιλε , δεν θελω να ασχοληθω αλλο!!!αυτο το ποστ δημιουργηθηκε για να κανουμαι καποιες ερωτησεις στην εκπροσωπο, αν θες ρωτα κατι για το θεμα αυτο!!!
 

Flosk

Well-Known Member
Εγω θα ήθελα να ήξερα ερωτήσεις ποίου τύπου θα επρεπε να γίνονται σε αυτο το θέμα; Δηλαδη τι ερώτηση μπορούν να μας καλύψουν οι εκπρόσωποι που δεν μπορουμε 11000 μέλη; θα ήθελα ένα παράδειγμα πραγματικά απο κάποιον ,ένα φανταστικό διάλογο ανάμεσα σε μέλος και εκπρόσωπο..
 

MANKAR

Active Member
Floskara είπε:
Εγω θα ήθελα να ήξερα ερωτήσεις ποίου τύπου θα επρεπε να γίνονται σε αυτο το θέμα; Δηλαδη τι ερώτηση μπορούν να μας καλύψουν οι εκπρόσωποι που δεν μπορουμε 11000 μέλη; θα ήθελα ένα παράδειγμα πραγματικά απο κάποιον ,ένα φανταστικό διάλογο ανάμεσα σε μέλος και εκπρόσωπο..

μπορεις να ρωτησεις ποσο κοστιζει μια μεταμοσχευση ποση εκπτωση θα εχεις , και αν τα μεταμοσχευμενα μαλλια θα πεσουν και αν θα χρειαζεται να βαζεις μινοξ η' αλλες θεραπειες μετα την μ/μ!!!
 

Flosk

Well-Known Member
Αυτα τα απαντάμε τόσο καιρο μόνοι μας και υπαρχει και το σάιτ..επισης η διαφημιση απαγορεύεται μάλλον οποτε και τιμες,προσφορες πανε περίπατο ..Οταν έρχεται κάποιος για σεμινάριο στην τάδε κλινικη και αναφέρεται δεν θεωρείται διαφημιση;σορρυ δεν ειρωνευομαι αλλα προσπαθω πραγματικα να καταλάβω..
 

n094

Active Member
Εγώ πάντως δεν βλέπω που είναι το κακό να υπάρχουν εκπρόσωποι κλινικών και γιατρών που θα ενημερώνουν για οτιδήποτε. Που είναι το κακό δλδ που η HDC μας ενημέρωσε για την παρουσία του Cole στην Κύπρο και για τη συνεργασία τους για άνοιγμα νέας κλινικής, ή που είναι το κακό όταν εγώ έγραψα ότι στο ετήσιο συνέδριο της DHI θα είναι ο Shapiro ο Leonard και άλλοι ξένοι καταξιωμένοι γιατροί; Δηλαδή δεν είναι πληροφορία που καλό είναι να την γνωρίζουν τα υπόλοιπα 11000 μέλη (τώρα αν αυτή η πληροφορία δεν κάνει σε 5-6 είναι άλλο θέμα). Επίσης που είναι το κακό να γίνονται προσφορές μέσω του φόρουμ και να βγαίνουν κερδισμένα όσα μέλη επιθυμούν να κάνουν μεταμόσχευση; Δηλαδή το ότι η HDC έκανε προσφορά για 3 ευρώ το μόσχευμα αντί για 3,5 σε όλα τα μέλη του φόρουμ δεν έβγαλε αρκετούς από εμάς κερδισμένους (πρόσφατο παράδειγμα ο Παύλος) ή εγώ που πέτυχα σημαντική έκπτωση επειδή τους ανέφερα ότι είμαι μέλος σε αυτό το φόρουμ και αναρτώ τα αποτελέσματά μου; Που είναι ρε παιδιά το κακό;;;; όσοι δεν ενδιαφέρεστε για το θέμα μεταμόσχευση (κάποιοι από εσάς που γράφετε αυτά που γράφετε το έχετε πει αυτό) δεν καταλαβαίνω γιατί ασχολείστε με αυτό το νήμα και γιατί ασχολείστε γενικά με το θέμα μεταμόσχευση, αφήστε τους άλλους που ενδιαφέρονται να ασχοληθούν, και γιατί όχι, να επωφεληθούν και από μια τέτοια παρουσία πολλών εκπροσώπων.
 

Flosk

Well-Known Member
N094 θεωρω ότι όλα αυτα ειναι μέσο διαφήμισης και απο τη στιγμη που η διαφημιση δεν επιτρέπεται δεν βρίσκω απλα το λογο.αν ειναι οι εκπρόσωποι να κανουν προσφορες στα μέλη του forum φυσικά και δεν διαφωνώ αλλα οπως είπα δεν εχω καταλαβει τι επιτρέπεται και τι όχι απο τους εκπροσώπους.. Επισης η Πεγκυ τι μας έχει πει τόσες μέρες που δεν ξέραμε ή δεν μπορει να πει κάποιος άλλος προς ενημέρωση των χρηστών;Γενικά παρατηρώ ότι ενω παρακολουθεί τα θέματα δεν επεμβαίνει σε ερωτήματα..Εγω πχ ρώτησα τι περιλαμβάνουν οι δωρεαν υπηρεσίες και δεν εχω πάρει απάντηση ακόμα..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα