Δυσαρεστημενοι απο ΜΜ - Να η ευκαιρια !!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

thatsme

New Member
Για ποιο λογο φοβασαι μην εντοπιστεις;Τι μπορει να σου κανουν;Επισης δεν εχουν φακελωμενους ολους τους πελατες τους;Δεν μπορουν να σε βρουν απο κει αν θελουν;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
pazuzu είπε:
Gio είπε:
Σε ποια κλινική της D*I έκανες την μεταμόσχευση σου;
Σε ποια περιοχή του κεφαλιού;
Ποιος ήταν ο γιατρός;
Πόση ώρα διάρκεια είχε η επέμβαση;
Τι οδηγίες σου δόθηκαν μετά το πέρας αυτής;

Να σου δώσω κατευθείαν το ονομεταπώνυμό μου;

Όλες αυτές οι ερωτήσεις που αποσκοπούν; Στο να μάθουμε για ποιο λόγο η μεταμόσχευση απέτυχε; Στο να πούμε ότι "α, εφόσον σου την έκανε ο τάδε γιατρός δεν ήταν ειδικευμένος, άρα δικαιολογείται η αποτυχία"; Ή στο να φωτογραφίσω τον εαυτό μου για να εντοπιστώ πιο εύκολα;

Εφόσον η D*I διαφημίζεται ως εταιρία με συγκεκριμένα στάνταρτς και όχι ως ιδιώτης-φυσικό πρόσωπο (πχ Σαπίρο, Αρμάνι, κ.λπ), εμένα ως πελάτη για ποιο λόγο θα έπρεπε να με ενδιαφέρει ας πούμε το επίθετο του γιατρού της κλινικής ή η διάρκεια της επέμβασης;

Να το πούμε με απλά λόγια και χωρίς πολλά λόγια; Σε κάθε περίπτωση το αποτέλεσμα μετράει: και στη δική μου περίπτωση, όπως και σε πολλών άλλων, το αποτέλεσμα ήταν σκέτη αποτυχία.

Φίλε pazuzu, πλάκα μου κάνεις; Σου κάνω κάποιες ερωτήσεις για να βγάλουμε μια άκρη και να ενημερωθεί ο κόσμος και απλά δεν απαντάς. Δεν σου είπα να μου πεις το όνομα σου. Σου είπα να μου πεις λεπτομέρειες της επέμβασης. Αν δεν ξέρεις το όνομα του Γιατρού που σε ανέλαβε, αφενός είναι μεγάλο δικό σου φάουλ, αφετέρου βάζεις σε υποψίες αυτούς που παρακολουθούν αυτά που γράφεις. Aν πήγαινες σε ένα νοσοκομείο για ένα χειρουργείο (πράγμα που σου απεύχομαι!!), δεν θα ήθελες να ξέρεις ποιος γιατρός θα βάλει νυστέρι πάνω σου; Και η μεταμόσχευση μαλλιών το ίδιο πράγμα είναι.. μια λεπτή ιατρική επέμβαση. Γιατί λοιπόν να μην ξέρεις ποιός σε ανέλαβε; Δεν ξέρεις ή δεν θέλεις να πεις;

Εγώ δεν είμαι εδώ για να σε δικάσω. Είμαι εδώ για να συζητήσω μαζί σου -οπως και με τα άλλα μέλη- το πρόβλημα σου. Όταν εσυ όμως έχεις μια αρνητική στάση και δεν απαντάς στα βασικά , πως περιμένεις να βγάλουμε άκρη;
 

pazuzu

New Member
Για να τελειώνουμε με το θέμα: θα ψάξω πολύ ενταντικά να βρω το συμβόλαιο ή την απόδειξη από τη μεταμόσχευση ως ύστατη απόδειξη των όσων λέω. Ο μόνος λόγος που δεν το κάνω τώρα είναι επειδή λείπω εκτός για δουλειές.

Από αυτή την ενέργεια και μετά δε θα δεχτώ καμία απολύτως αμφισβήτηση και θα δούμε τελικώς και για άλλη μια φορά ποιος κρύβει πράγματα και λέει ψέμματα εδώ μέσα και ποιος λέει την αλήθεια. Μέχρι τότε επιφυλάσσομαι.
 

Gio

New Member
pazuzu είπε:
Για να τελειώνουμε με το θέμα: θα ψάξω πολύ ενταντικά να βρω το συμβόλαιο ή την απόδειξη από τη μεταμόσχευση ως ύστατη απόδειξη των όσων λέω. Ο μόνος λόγος που δεν το κάνω τώρα είναι επειδή λείπω εκτός για δουλειές.

Από αυτή την ενέργεια και μετά δε θα δεχτώ καμία απολύτως αμφισβήτηση και θα δούμε τελικώς και για άλλη μια φορά ποιος κρύβει πράγματα και λέει ψέμματα εδώ μέσα και ποιος λέει την αλήθεια. Μέχρι τότε επιφυλάσσομαι.

Mα αγαπητέ μου φίλε, εγώ δεν σε αμφισβητώ! Τουναντίον, προσπαθώ να βγάλω μια άκρη και αρνείσαι επανηλλειμένως να απαντήσεις στις απλές ομολογουμένως ερωτήσεις που σου θέτω.
Αντίθετα, η δική σου πρακτική είναι να αμφισβητείς τόσο εμένα όσο και όσους κάναμε μεταμόσχευση στην συγκεκριμένη κλινική χαρακτηρίζοντας μας μιζαδόρους, υπάλληλους, άτυπους αντιπροσώπους και πλασιέδες(!).
Αν θέλεις να βρείς το δίκιο σου, τότε πολύ απλά παρέθεσε τις φωτογραφίες σου, παράλληλα με το ιστορικό της επέμβασης σου και πίστεψε με, ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΙ. Εγώ είμαι μαζί σου, και όχι με την κλινική. Όταν όμως έχεις τέτοια εμμονή στα λεγόμενα σου και δεν γράφεις πολιτισμένα τότε πως περιμένεις να υπάρχει υγιής διάλογος;

Και μια τελευταία ερώτηση να προστεθεί με τις υπόλοιπες : Μετά απο έναν χρόνο, όταν και το τελικό αποτέλεσμα σου φάνηκε, πήγες απο την κλινική να διεκδικήσεις το δίκιο σου; Αν ναι, τι σου είπαν;
 

pazuzu

New Member
Gio είπε:
Φίλε pazuzu, πλάκα μου κάνεις; Σου κάνω κάποιες ερωτήσεις για να βγάλουμε μια άκρη και να ενημερωθεί ο κόσμος και απλά δεν απαντάς. Δεν σου είπα να μου πεις το όνομα σου. Σου είπα να μου πεις λεπτομέρειες της επέμβασης. Αν δεν ξέρεις το όνομα του Γιατρού που σε ανέλαβε, αφενός είναι μεγάλο δικό σου φάουλ, αφετέρου βάζεις σε υποψίες αυτούς που παρακολουθούν αυτά που γράφεις. Aν πήγαινες σε ένα νοσοκομείο για ένα χειρουργείο (πράγμα που σου απεύχομαι!!), δεν θα ήθελες να ξέρεις ποιος γιατρός θα βάλει νυστέρι πάνω σου; Και η μεταμόσχευση μαλλιών το ίδιο πράγμα είναι.. μια λεπτή ιατρική επέμβαση. Γιατί λοιπόν να μην ξέρεις ποιός σε ανέλαβε; Δεν ξέρεις ή δεν θέλεις να πεις;

Ποιος κάνει πλάκα σε ποιον; Εγώ το ξέρω το όνομα του γιατρού, αλλά αυτό τι ακριβώς αλλάζει; Ο γιατρός αυτός λειτουργούσε ανεξάρτητα και ανεξέλεγκτα στην DHI; Δεν αποτελούσε μέρος του ανθρώπινου δυναμικού της κλινικής; Δεν ανήκε στο εξειδικευμένο προσωπικό της κλινικής; Από πού κι ως πού η επιλογή του γιατρού έγινε ξαφνικά δική μου ευθύνη; Εκτός αν εννοείς ότι στην DHI αξίζουν μόνο ένας-δυο συγκεκριμένοι γιατροί και οι υπόλοιποι είναι απλώς χασάπηδες που δεν ξέρουν την τύφλα τους. Με τέτοιου είδους ερωτήσεις περιμένεις από τους άλλους να πιστέψουν το "αγνό" των προθέσεών σου;
 

Gio

New Member
pazuzu είπε:
Gio είπε:
Φίλε pazuzu, πλάκα μου κάνεις; Σου κάνω κάποιες ερωτήσεις για να βγάλουμε μια άκρη και να ενημερωθεί ο κόσμος και απλά δεν απαντάς. Δεν σου είπα να μου πεις το όνομα σου. Σου είπα να μου πεις λεπτομέρειες της επέμβασης. Αν δεν ξέρεις το όνομα του Γιατρού που σε ανέλαβε, αφενός είναι μεγάλο δικό σου φάουλ, αφετέρου βάζεις σε υποψίες αυτούς που παρακολουθούν αυτά που γράφεις. Aν πήγαινες σε ένα νοσοκομείο για ένα χειρουργείο (πράγμα που σου απεύχομαι!!), δεν θα ήθελες να ξέρεις ποιος γιατρός θα βάλει νυστέρι πάνω σου; Και η μεταμόσχευση μαλλιών το ίδιο πράγμα είναι.. μια λεπτή ιατρική επέμβαση. Γιατί λοιπόν να μην ξέρεις ποιός σε ανέλαβε; Δεν ξέρεις ή δεν θέλεις να πεις;

Ποιος κάνει πλάκα σε ποιον; Εγώ το ξέρω το όνομα του γιατρού, αλλά αυτό τι ακριβώς αλλάζει; Ο γιατρός αυτός λειτουργούσε ανεξάρτητα και ανεξέλεγκτα στην D*I; Δεν αποτελούσε μέρος του ανθρώπινου δυναμικού της κλινικής; Δεν ανήκε στο εξειδικευμένο προσωπικό της κλινικής; Από πού κι ως πού η επιλογή του γιατρού έγινε ξαφνικά δική μου ευθύνη; Εκτός αν εννοείς ότι στην D*I αξίζουν μόνο ένας-δυο συγκεκριμένοι γιατροί και οι υπόλοιποι είναι απλώς χασάπηδες που δεν ξέρουν την τύφλα τους. Με τέτοιου είδους ερωτήσεις περιμένεις από τους άλλους να πιστέψουν το "αγνό" των προθέσεών σου;

Eντάξει φίλε pazuzu, πραγματικά δεν μπορώ να συνεχίσω. Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του. Καλό απόγευμα..
 

Dimit

New Member
Παιδιά είμαι ο Dimit (προφανώς).

Να υπενθυμίσω ότι μου είχε κάνει μηνιαιο ban ο Chs πριν από 20 μέρες επειδή τσακώθηκα με άλλους χρηστες για θέμα θεραπειας τριχόπτωσης. Μου εκανε lift ban σημερα.

Τον τελευταίο καιρό συμβαίνουν απίστευτα πράγματα στο φόρουμ. Ενώ ήμουν μπαναρισμένος μπαίνει ο χρήστης papuzu και καταγγέλει την εμπειρία που (όπως λέει) είχε με ελληνική κλινική. Ξαφνικά βγαίνει ο n094 και ο Chs και λένε ότι ο papuzu είμαι εγώ! Παρότι ο kapa δηλώνει ότι ο papuzu δεν είμαι εγώ και ότι είναι παλιος χρηστης με τον οποίον και είναι φίλοι στο fb, ΔΕΝ βλέπω καμια ΣΥΓΝΩΜΗ από τον 'ευγενικό' n094 και τον Chs για το θέμα αυτό. Φτιάχνω δεύτερο λογαριασμό σε 5 μέρες (dimitnw) για να γράψω ότι δεν είμαι εγώ και τρώω ban για αυτον τον διπλό λογαριασμό!!! Μιλάμε για τραγικές καταστάσεις.

Χθες όταν βλέπω ότι και πάλι δεν έχω δει μια συγνώμη ειδικά από τον n094 o οποίος και με πρωτοανέφερε, φτιάχνω τρίτο λογαριασμό (timothy) για να τα του τα χώσω, και πάλι καμία συγνώμη, ούτε από εκείνον ούτε από τον Chs.

Ρε δεν είμαι εγώ ο papuzu, το καταλαβαίνετε; Ούτε είμαι εγώ, ούτε τον ξέρω; Θα μου ζητήσει κανείς συγνώμη για αυτό;;;;
 

krhtikos21

Member
και εγώ δεν νομίζω το όνομα τ γιατρού να έχει τόσο σημασία γτ είνια κλινική όχι ιδιώτης.αυτοί σου εξασφαλίζουν εγγύηση μέσω επωνυμίας τους.


pazuzu ανέβασε ρε φίλε ένα αποδεικτικό σε παρακαλώ να δούμε τ διάολο παίζει γτ θα τρελαθούμε στο τέλος
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Dimit είπε:
Παιδιά είμαι ο dimit.

Να υπενθυμίσω ότι μου είχε κάνει μηνιαιο ban ο Chs πριν από 20 μέρες επειδή τσακώθηκα με άλλους χρηστες για θέμα θεραπειας τριχόπτωσης. Μου εκανε lift ban σημερα.

Τον τελευταίο καιρό συμβαίνουν απίστευτα πράγματα στο φόρουμ. Ενώ ήμουν μπαναρισμένος μπαίνει ο χρήστης papuzu και καταγγέλει την εμπειρία που (όπως λέει) είχε με ελληνική κλινική. Ξαφνικά βγαίνει ο n094 και ο Chs και λένε ότι ο papuzu είμαι εγώ! Παρότι ο kapa δηλώνει ότι ο papuzu δεν είμαι εγώ και ότι είναι παλιος χρηστης με τον οποίον και είναι φίλοι στο fb, ΔΕΝ βλέπω καμια ΣΥΓΝΩΜΗ από τον 'ευγενικό' n094 και τον Chs για το θέμα αυτό. Φτιάχνω δεύτερο λογαριασμό σε 5 μέρες (dimitnw) για να γράψω ότι δεν είμαι εγώ και τρώω ban για αυτον τον διπλό λογαριασμό!!! Μιλάμε για τραγικές καταστάσεις.

Χθες όταν βλέπω ότι και πάλι δεν έχω δει μια συγνώμη ειδικά από τον n094 o οποίος και με πρωτοανέφερε, φτιάχνω τρίτο λογαριασμό (timothy) για να τα του τα χώσω, και πάλι καμία συγνώμη, ούτε από εκείνον ούτε από τον Chs.

Ρε δεν είμαι εγώ ο papuzu, το καταλαβαίνετε; Ούτε είμαι εγώ, ούτε τον ξέρω; Θα μου ζητήσει κανείς συγνώμη για αυτό;;;;

Όταν ζητήσεις εσύ συγγνώμη για την συμπεριφορά σου και τις προσβολές σου σε εμένα, ακόμα και τότε που απλά σου ζήτησα να είσαι οκ με τους κανόνες. τότε θα ζητήσω και εγώ φίλε Dimit.
 

Dimit

New Member
και καλά ο chs, δεν ζητάει συγνώμη, αφού ίσως και εγώ το παραεκανα με καποιους χαρακτηρισμούς εναντίον του χθες..

Εσύ καλε και ευγενικέ n094 που είσαι; εχεις να πεις τίποτα μήπως;;;

Και κάτι προς τον papuzu: Φίλε αν θες να κατηρορήσεις ανοικτά κλινική, ΕΊΣΑΙ υποχρεωμενος να ανεβάσεις φωτογραφίες και συμβολαίο, αλλιώς καλά σου λένε ότι μπορεί να είσαι βαλτός. Και την επόμενη φορά που θα κατηρορηθείς ότι είσαι άλλος να λές ανοικτά ότι δεν είσαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
krhtikos21 είπε:
και εγώ δεν νομίζω το όνομα τ γιατρού να έχει τόσο σημασία γτ είνια κλινική όχι ιδιώτης.αυτοί σου εξασφαλίζουν εγγύηση μέσω επωνυμίας τους.


pazuzu ανέβασε ρε φίλε ένα αποδεικτικό σε παρακαλώ να δούμε τ διάολο παίζει γτ θα τρελαθούμε στο τέλος

Φίλε Krhtike21, εργάζομαι σε μεγάλη αλυσίδα υπερ-μάρκετ. Το αν εγώ γεμίζω σωστά τα ράφια του καταστήματος το εξασφαλίζει το brand-name της εταιρίας; Προς θεού.. δεν λέω οτι έχεις άδικο! Στον τομέα της ιατρικής-έστω και κοσμητικής σαφώς και η εκάστοτε κλινική εξασφαλίζει ενα πρωτόκολλο, έναν τρόπο κοινής λειτουργίας έστω. Όμως.. το πόσο επαγγελματίας, και το πόσο καλά κάνει κάποιος την δουλειά του είναι θέμα προσωπικό. Η D*I έχει εκπαιδεύσει πάρα πολλούς ιατρούς (μεταξύ αυτών και η γιατρός που έκανε ΜΜ ο rooney) αλλά λίγοι είναι εκείνοι που έχουν μείνει στην αγκαλιά της πολλά χρόνια. Τι θέλω να πω με αυτό; Ότι αν κάποιος δεν είναι καλός στην δουλειά του παίρνει πόδι.. Για αυτό ρωτάω το όνομα του Γιατρού στο papazu. Έτσι θα εξασφαλίσει και την εγκυρότητα της εμπειρίας του.
 

n094

Active Member
Dimit είπε:
και καλά ο chs, δεν ζητάει συγνώμη, αφού ίσως και εγώ το παραεκανα με καποιους χαρακτηρισμούς εναντίον του χθες..

Εσύ καλε και ευγενικέ n094 που είσαι; εχεις να πεις τίποτα μήπως;;;

Και κάτι προς τον papuzu: Φίλε αν θες να κατηρορήσεις ανοικτά κλινική, ΕΊΣΑΙ υποχρεωμενος να ανεβάσεις φωτογραφίες και συμβολαίο, αλλιώς καλά σου λένε ότι μπορεί να είσαι βαλτός. Και την επόμενη φορά που θα κατηρορηθείς ότι είσαι άλλος να λές ανοικτά ότι δεν είσαι.

Συγνώμη και από εμένα Dimit
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Dimit είπε:
και καλά ο chs, δεν ζητάει συγνώμη, αφού ίσως και εγώ το παραεκανα με καποιους χαρακτηρισμούς εναντίον του χθες..

Οκ.. αφού λοιπόν δεν θέλεις να κάνεις εσύ το πρώτο βήμα το κάνω εγώ.

Σου ζητώ συγγνώμη φίλε Dimit που σε κατηγόρησα αδίκως ότι είσαι εσύ στο όνομα pazuzu. Τα λεγόμενα και ο τρόπος συμπεριφοράς μου θύμιζαν πολύ εσένα.


Νομίζω οφείλεις και εσύ με τη σειρά σου συγγνώμη...
 

Dimit

New Member
ναι ρε οκ, συγνωμη. ξέρω ότι δεν χάλασε ο κόσμος αν σου λένε ότι είσαι άλλος και ότι τα πήρα πολύ αγρια, αλλά είχα τσαντιστεί πολύ που άλλοι μιλούσαν για μένα ενώ δεν μπορούσα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Dimit είπε:
ναι ρε οκ, συγνωμη. ξέρω ότι δεν χάλασε ο κόσμος αν σου λένε ότι είσαι άλλος και ότι τα πήρα πολύ αγρια, αλλά είχα τσαντιστεί πολύ που άλλοι μιλούσαν για μένα ενώ δεν μπορούσα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου.

:) Έχεις δίκαιο και το σκέφτηκα, γιαυτό και σε έκανα lift ban.

Ελπίζω τώρα να προσπαθήσεις να είσαι οκ με την συμπεριφορά σου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Με τον οποιο papazu έχουμε να μιλήσουμε στο fb απο τις 14 Ιουνίου τώρα που το βλέπω.
Απλα τον μυριζομαι οταν μπαίνει στο φόρουμ.
 

pazuzu

New Member
Gio είπε:
krhtikos21 είπε:
και εγώ δεν νομίζω το όνομα τ γιατρού να έχει τόσο σημασία γτ είνια κλινική όχι ιδιώτης.αυτοί σου εξασφαλίζουν εγγύηση μέσω επωνυμίας τους.


pazuzu ανέβασε ρε φίλε ένα αποδεικτικό σε παρακαλώ να δούμε τ διάολο παίζει γτ θα τρελαθούμε στο τέλος

Φίλε Krhtike21, εργάζομαι σε μεγάλη αλυσίδα υπερ-μάρκετ. Το αν εγώ γεμίζω σωστά τα ράφια του καταστήματος το εξασφαλίζει το brand-name της εταιρίας; Προς θεού.. δεν λέω οτι έχεις άδικο! Στον τομέα της ιατρικής-έστω και κοσμητικής σαφώς και η εκάστοτε κλινική εξασφαλίζει ενα πρωτόκολλο, έναν τρόπο κοινής λειτουργίας έστω. Όμως.. το πόσο επαγγελματίας, και το πόσο καλά κάνει κάποιος την δουλειά του είναι θέμα προσωπικό. Η D*I έχει εκπαιδεύσει πάρα πολλούς ιατρούς (μεταξύ αυτών και η γιατρός που έκανε ΜΜ ο rooney) αλλά λίγοι είναι εκείνοι που έχουν μείνει στην αγκαλιά της πολλά χρόνια. Τι θέλω να πω με αυτό; Ότι αν κάποιος δεν είναι καλός στην δουλειά του παίρνει πόδι.. Για αυτό ρωτάω το όνομα του Γιατρού στο papazu. Έτσι θα εξασφαλίσει και την εγκυρότητα της εμπειρίας του.

Μα τι λες άνθρωπέ μου. Τι υπερμάρκετ και ράφια μας λες. Ξέρεις τι σημαίνει πολιτική εταιρίας; Ξέρεις τι σημαίνει προστασία σήματος; Ξέρεις τι σημαίνει brand name; Ξέρεις τι σημαίνει standards; Έχεις ιδέα από επιχειρήσεις γενικότερα; Δηλαδή, σύμφωνα με τη λογική σου, μπορεί ο κάθε μπακάλης να αγοράσει την επωνυμία της εταιρίας DHI και να κάνει μεταμοσχεύσεις χωρίς να έχει ιδέα; Είσαι σοβαρός; Για ποιους εκπαιδευμένους γιατρούς μιλάς όταν υπάρχουν τόσα περιστατικά αποτυχίας στο ενεργητικό της εταιρίας και μας τα λες έτσι όμορφα και παραμυθένια; Παρ'ότι ομολογουμένως η σύγκριση ανάμεσα σε DHI και υπερμάρκετ δεν είναι ιδιαίτερα άστοχη, το όλο σκεπτικό σου είναι λανθασμένο.

Η αναφορά σε ονόματα απαγορεύεται έτσι κι αλλιώς σύμφωνα με τους κανονισμούς του φόρουμ, εκτός αν θέλετε να αλλάξουμε και αυτόν τον κανονισμό εδώ μέσα. Ξαναλέω ότι δεσμεύομαι να ψάξω μόλις επιστρέψω στην έδρα μου για το συμβόλαιο της εταιρίας, έτσι για να βουλώσουν μερικά στόματα εδώ μέσα. Λίγη υπομονή είπαμε.

Κι επειδή κάπου ανέφερες ότι μιλάω εξ ονόματος του κάπα: επί των απόψεων έχεις να πεις τίποτα; Για αυτό που ακούστηκε ότι μέχρι και πριν δύο χρόνια το φόρουμ ήταν τίγκα στα σφαγμένα κεφάλια και στις αποτυχημένες μεταμοσχεύσεις ώσπου η ελληνική κλινική τα «σκούπισε» χρησιμοποιώντας το μακρύ χέρι του νόμου έχεις να πεις τίποτα;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα