Δυσαρεστημενοι απο ΜΜ - Να η ευκαιρια !!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

pazuzu

New Member
Ιδού μία φωτογραφία αναμφισβήτητα δική μου. Χρησιμοποιήσα μέχρι και απόκομμα από ημερομηνία πρόσφατης εφημερίδας για να μην κατηγορούμαι από τους γελοίους πλασιέδες της DHI εδώ μέσα ότι την ψάρεψα από το ίντερνετ.

Στο σημείο αριστερά της εκτύπωσης είναι το αποτέλεσμα από μεταμόσχευση 2000 grafts που έκανα στην DHI. Δεξιά από το απόκομμα φαίνεται η πυκνότητα των ήδη υπάρχουσων τριχών. Παρατηρήστε ξανά την πυκνότητα και τη φορά των μεταμοσχευμένων τριχών.



Η φωτογραφία σε μεγάλο μέγεθος

http://www.freeimagehosting.net/newuploads/qwwx2.jpg

Gio, δεν πείθετε. Όχι μόνο εμένα, αλλά και πολλούς άλλους εδώ μέσα, όπως βλέπετε. Παρεπιμπτόντως, αυτό το στιλάκι του να αντιτάσσεις υπερασπιστικά επιχειρήματα σε οτιδήποτε αρνητικό προσάπτεται στην DHI από οποιονδήποτε, και στα καπάκια να πετάς ένα disclaimer τύπου «Προς Θεού, δε λέω ότι είναι έτσι/ ότι έχεις άδικο!» είναι πολύ διασκεδαστικό, να το συνεχίσεις. Θυμίζει λίγο την παροιμία «θέλει η ιερόδουλος να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει».

weznem και dimit, κρατήστε το θέμα σας εκτός νήματος αν έχετε την καλή διάθεση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dimit

New Member
@pazuzu αν εχεις την οικονομική δυνατότητα και τη δότρια να πας εξωτερικό κάνε το. Μου θυμίζει πολύ τη δική μου περίπτωση (πολύτριχα και λάθος γωνία) αλλά όχι στην κλινική που αναφέρεις, για να είμαι ακριβοδίκαιος.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
@pazuzu, τότε που έγινε αυτό, μίλησες με την εταιρία; Αν ναι τι σου απάντησαν; Δεν δέχτηκαν να σε αποζημιώσουν για την ζημιά αυτή;
 

krhtikos21

Member
καμιά φωτό από απόδειξη βρήκες? όχι πως δε σε πιστευω απλά για να είσαι αδιάσειστος.

αν αυτό έχει συμβεί είναι ψηλο έγκλημα για 2000 γκραφτς.
 

gpeiraias

Member
Χειρότερη ΜΜ και απο την δικιά μου που είχα κάνει στην La**r li*e to 2003....Δεν υπάρχουν λόγια....Προτείνω ο Ν094 να μεσολαβήσει μιας και γνωρίζει τους πάντες στην Δ*Ι και να βρουν μια λύση με το παλικάρι γιατί είναι πραγματικά κρίμα.
 

Άκης

Administrator
Παίδες δεν είναι σωστό να μαμάτε τα θέματα συνεχώς με τις κόντρες σας. Μπορείτε να μιλάτε σωστά και χωρίς προσβολές.
Το είχα αφήσει κάπως χαλαρό με την προϋπόθεση ότι καταλαβαίνουν ορισμένοι και δεν θα συμπεριφέρονται σαν να είναι σε γήπεδο αλλά είδα ότι δεν πιάνει και τόσο.
Οπότε παίδες, όποιος προσβάλει συνεχώς και μαμάει τα θέματα και δεν συμμορφώνεται, θα μπλοκάρεται ο λογαριασμός του.

Έτσι ο Dimit μας χαιρετά οριστικά επειδή είχε κάνει κάμποσους λογαριασμούς (εικόνα παρακάτω) και ο webmez για λίγες ημέρες γιατί σε όλα τα θέματα πάντα έρχεται σε κόντρα και μαλώνει.

sk5c.jpg
 

krhtikos21

Member
Συγγνώμη που επεμβαίνω , θεωρώ άδικο το ban t weznem. πιστευω με το μπάχαλο των τελευταίων ημερών που ειπώθηκαν πολλά κ από πολλούς το ατόπημα τ wez είναι μικρό σχετικά. εκτός και εχει γίνει κτ σε άλλο θρεντ που δεν έχω παρακολουθήσει.
 

Άκης

Administrator
Καλά κάνεις και λες την γνώμη σου, δεν με προσβάλει αυτό, μην ανησυχείς.
Τον weznem τον παρακολουθώ καιρό τώρα (μαζί με κάποιους άλλους) και σεβόμουν τα post του και το ότι έχει καιρό εδώ και δεν ήρθε χτες να το παίξει κάτι.
Αλλά επιμένει να προκαλεί με τον τρόπο του και πάντα σε όποιο θέμα απαντά γίνεται μάχη.
 

pazuzu

New Member
Chs είπε:
@pazuzu, τότε που έγινε αυτό, μίλησες με την εταιρία; Αν ναι τι σου απάντησαν; Δεν δέχτηκαν να σε αποζημιώσουν για την ζημιά αυτή;

H απάντησή ήταν ότι το αποτέλεσμα δεν ήταν και τόσο αναμενόμενο επειδή δεν μου έβαλαν τα υπόλοιπα 500 grafts που συμφωνήσαμε αρχικά καθώς την ώρα της επέμβασης θυμήθηκαν οι γιατροί ότι δεν επιτρέπεται να πάρω άλλη αναισθησία. Η "αποζημίωση" όμως ήταν ότι μπορώ όποτε θέλω να πεταχτώ μια μέρα μετά τα ψώνια ή τον καφέ να μου τα βάλουν.

krhtikos21 είπε:
καμιά φωτό από απόδειξη βρήκες? όχι πως δε σε πιστευω απλά για να είσαι αδιάσειστος.

αν αυτό έχει συμβεί είναι ψηλο έγκλημα για 2000 γκραφτς.

Δεν είναι τόσο εύκολο. Είπα θα ψάξω κάποια στιγμή, σύντομα ελπίζω. Αν και νομίζω πως είναι προφανές το ότι δεν έχω λόγο να κατηγορώ μία συγκεκριμένη κλινική, ενώ το αποτέλεσμα στη φωτογραφία μπορεί να μου το έχει κάνει άλλη.

weznem είπε:
τραγικο αποτελεσμα παντως.. γιατι δεν τα αφερεις pazuzzu ?

Φαντάσου να πληρώσω και επιπλέον για να βγάλω τις μεταμοσχευμένες τρίχες...

Όπως και να 'χει παιδιά, εγώ ξέρω τι θα κάνω. Το θέμα είναι να είστε εσείς προσεκτικοί γιατί κάποιοι θέλουν να κάνουν περιουσίες εις βάρος σας. Να είστε πολύ επιφυλακτικοί με όλους αυτούς που εμφανίζονται εδώ μέσα και εκθειάζουν με πάθος και ένταση τις ελληνικές κλινικές. Θυμηθείτε και το περιστατικό του κάπα, πάλι στην ίδια κλινική, που πέρασε λίγο στα ψιλά γράμματα. Θα πρέπει να καλλιεργήσουμε επιτέλους μέσα μας την νοοτροπία ότι τα χρήματα δεν έρχονται ουρανοκατέβατα, κι όποιος τα διεκδικεί οφείλει να μας σέβεται και να τιμά τις υποσχέσεις που προσφέρει ως αντάλλαγμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
Φίλε pazuzu, συνεχίζεις να είσαι υπέρμετρα ειρωνικός απέναντι μου ενώ εγώ συνεχίζω να σου μιλάω με απόλυτο σεβασμό. Και εντάξει η ειρωνεία, αλλά δεν σου επιτρέπω σε καμία περίπτωση να με λες ούτε "πλασιέ", ούτε "άτυπο αντιπρόσωπο", ούτε και "υπάλληλο" όπως γράφτηκε σε παλαιότερη απάντηση.

Τα χώνεις σε μένα, επειδή έκανα στην ίδια κλινική με σένα την επέμβαση μου και είχα θετική αντιμετώπιση. Μήπως εσυ θέλεις να ξεσπάσεις κάπου και νομίζεις οτι αντιπροσωπεύω εκείνους; Για να τελειώνουμε, αντιπροσωπεύω ΜΟΝΟ τον εαυτό μου. Περιέγραψα την εμπειρία μου, λέω την άποψη μου (η οποία είναι ακριβώς αντίθετη απο την δική σου) και τέλος. Δεν σπρώχνω κανέναν πουθενά. Έχω πει πολλάκις οτι ο καθένας πρέπει να κάνει την έρευνα του και να πάρει την απόφαση που θεωρεί καλύτερη για εκείνον. Για εμένα -μέχρι στιγμής- ήταν καλή η απόφαση, για σένα όχι. Αυτό δεν σου επιτρέπει όμως να με προσβάλλεις συνεχώς και να με χαρακτηρίζεις όπως με χαρακτηρίζεις. Μάρτυρας μου τα μέλη που έχουν έρθει σε επαφή μαζί μου, αλλά και οι απαντήσεις που έχω δώσει σε πολλά θέματα. Σταμάτα λοιπόν αυτή την άτυπη διαμάχη..

Είχες ενα κακό αποτέλεσμα, αν και πάλι θα μπορεί κάποιος να πει... "περιέργως η φωτογραφία τραβήχτηκε 28 Αυγούστου, ενώ εσυ έκανες εγγραφή στην κοινότητα τον Σεπτέμβριο". Επίσης, επιμένεις να φωτογραφίζεις ένα μόνο κομμάτι του κεφαλιού σου (; ) χωρίς να έχουμε σαφή εικόνα για την περιοχή κάλυψης. Περιμένουμε λοιπόν και τις απαραίτητες αποδείξεις όταν θα "βρείς χρόνο να ψάξεις" για το τελικό πόρισμα.
 

pazuzu

New Member
Gio είπε:
Φίλε pazuzu, συνεχίζεις να είσαι υπέρμετρα ειρωνικός απέναντι μου ενώ εγώ συνεχίζω να σου μιλάω με απόλυτο σεβασμό. Και εντάξει η ειρωνεία, αλλά δεν σου επιτρέπω σε καμία περίπτωση να με λες ούτε "πλασιέ", ούτε "άτυπο αντιπρόσωπο", ούτε και "υπάλληλο" όπως γράφτηκε σε παλαιότερη απάντηση.

Τα χώνεις σε μένα, επειδή έκανα στην ίδια κλινική με σένα την επέμβαση μου και είχα θετική αντιμετώπιση. Μήπως εσυ θέλεις να ξεσπάσεις κάπου και νομίζεις οτι αντιπροσωπεύω εκείνους; Για να τελειώνουμε, αντιπροσωπεύω ΜΟΝΟ τον εαυτό μου. Περιέγραψα την εμπειρία μου, λέω την άποψη μου (η οποία είναι ακριβώς αντίθετη απο την δική σου) και τέλος. Δεν σπρώχνω κανέναν πουθενά. Έχω πει πολλάκις οτι ο καθένας πρέπει να κάνει την έρευνα του και να πάρει την απόφαση που θεωρεί καλύτερη για εκείνον. Για εμένα -μέχρι στιγμής- ήταν καλή η απόφαση, για σένα όχι. Αυτό δεν σου επιτρέπει όμως να με προσβάλλεις συνεχώς και να με χαρακτηρίζεις όπως με χαρακτηρίζεις. Μάρτυρας μου τα μέλη που έχουν έρθει σε επαφή μαζί μου, αλλά και οι απαντήσεις που έχω δώσει σε πολλά θέματα. Σταμάτα λοιπόν αυτή την άτυπη διαμάχη..

Είχες ενα κακό αποτέλεσμα, αν και πάλι θα μπορεί κάποιος να πει... "περιέργως η φωτογραφία τραβήχτηκε 28 Αυγούστου, ενώ εσυ έκανες εγγραφή στην κοινότητα τον Σεπτέμβριο". Επίσης, επιμένεις να φωτογραφίζεις ένα μόνο κομμάτι του κεφαλιού σου (; ) χωρίς να έχουμε σαφή εικόνα για την περιοχή κάλυψης. Περιμένουμε λοιπόν και τις απαραίτητες αποδείξεις όταν θα "βρείς χρόνο να ψάξεις" για το τελικό πόρισμα.

Να χαρώ εγώ αυτόν που δεν είναι πλασιέ της DHI, και επίσης κατά ομολογία του είναι "υπέρ μου σε περίπτωση που η κλινική όντως μου έκανε άθλια μεταμόσχευση". Και συνεχίζεις να μας διασκεδάζεις με την "ναι μεν, αλλά" τακτική σου μην μπορώντας να κρύψεις τις αληθινές σου προθέσεις, λέγοντας κάτι αστεία για "φωτογραφία που τραβήχτηκε στις 28 Αυγούστου ενώ έκανα εγγραφή τον Σεπτέμβριο", ενώ δήλωσα ότι χρησιμοποίησα απόκομμα από παλιό αντίτυπο εφημερίδας, το πιο πρόσφατο που είχα στο σπίτι μου, ως απόδειξη ότι το εικονιζόμενο κεφάλι είναι δικό μου και η φωτογραφία σημερινή. Πώς και δεν ισχυριστήκες ότι μπορεί στη φωτό να μην είμαι καν εγώ, αλλά να τη ζήτησα πχ από κάναν άσχετο; Άσε τη φαντασία σου να οργιάσει, εφόσον δεν έχω τραβήξει βιντεάκι την ώρα της επέμβασης μπορείς να αντιτάξεις οποιοδήποτε υπερασπιστικό επιχείρημα προς τη DHI.

Επίσης σε ενοχλεί ότι φωτογραφίζω μόνο ένα συγκεκριμένο τμήμα του κεφαλιού μου, αυτό στο οποίο έκανα τη μεταμόσχευση, και όχι ολόκληρο. Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να το φωτογραφίσω ολόκληρο; Θα ήθελα να τον ακούσω.

Γιατί δε λες ξεκάθαρα ότι ο μόνος τρόπος να πείσω τις καφετζούδες της DHI είναι να φέρω φωτογραφίες μου τραβηγμένες με φόντο το λογότυπο της κλινικής, διπλή εκτύπωση ταυτότητας, απόδειξη και συμβόλαιο; Έλα, μη ντρέπεσαι, δεν τους έχετε πείσει ακόμα όλους εδώ μέσα άλλωστε ότι ο ρόλος σας (εσένα και ξέρεις ποιων άλλων) είναι να φέρνετε πελατάκια στην εταιρία. Είσαι σε καλό δρόμο πάντως, συνέχισε.
 

Gio

New Member
"Και ξανά προς την δόξα τραβάς" pazuzu. Aναμασάς τα ίδια και τα ίδια αψηφώντας την κοινή λογική, πραγματικά. Δηλαδή τι ΔΕΝ καταλαβαίνεις; Είναι σαν να σου λέω οτι αγόρασα ένα άσπρο αυτοκίνητο, να στο δείχνω, και να επιμένεις οτι είναι κόκκινο. Ο μόνος λόγος που συνεχίζω τον διάλογο μαζί σου είναι γιατί πραγματικά θέλω να δω που το πας.

Απο την μια, θεωρείς οτι η συγκεκριμένη κλινική κάνει ΜΟΝΟ κακά αποτελέσματα ενώ υπάρχουν άνθρωποι (δεν σου βάζω εμένα μέσα) που δηλώνουν και είναι ευχαριστημένοι με την εικόνα τους και απο την άλλη, δεν μπορείς (ή δεν θέλεις) να απαντήσεις σε απλές ερωτήσεις για την επέμβαση σου.
Δεν χρησιμοποιώ καμία τακτική "ναι μεν αλλά". Χρησιμοποιώ την καθημερινή μου διάλεκτο, όπως κάνω και με κάθε μέλος εδω.

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ, είναι οτι σε ενοχλεί οταν κάποιος είναι ευχαριστημένος ενώ παράλληλα δείχνεις να έχεις και μια εμπάθεια. Γιατί δεν κατηγορείς άλλες κλινικές και γιατρούς που αποδεδειγμένα είχαν πολύ χειρότερα αποτελέσματα; Και εδω θα μου πεις το εξής : "Κατηγορώ την κλινική που μου πρόσφερε αυτό το αποτέλεσμα" και θα έχεις δίκιο ωστόσο σε ρωτώ, τι έκανες για αυτό; Τους κυνήγησες επίμονα; Επιδίωξες να βρεις το δίκιο σου δια της νομική οδού; Το δικό σου σφάλμα να βάλεις μινοξιδίλη απο την δεύτερη μέρα και να ξύνεις τα μοσχεύματα δεν μετράει; Δεν μπορούμε να κατηγορούμε μόνο τους άλλους... και κυρίως, δεν γίνεται να μου συμπεριφέρεσαι σαν να είμαι εγω ο κατηγορούμενος... ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ, ούτε έχω υπογράψει σύμβαση(το διαβάσαμε και αυτό!) με καμία κλινική. Α! και το όνομα μου είναι Γιώργος.. όχι D*I.
 

pazuzu

New Member
Gio είπε:
Το δικό σου σφάλμα να βάλεις μινοξιδίλη απο την δεύτερη μέρα και να ξύνεις τα μοσχεύματα δεν μετράει; Δεν μπορούμε να κατηγορούμε μόνο τους άλλους...

Η οδηγία να βάλω μινοξιδίλη τόσο νωρίς, αγαπητέ μου, ήταν οδηγία των γιατρών της κλινικής. Ήταν από αυτές τις οδηγίες που αν δεν τις ακολουθήσεις σου λένε ότι δεν είχες το αναμενόμενο αποτέλεσμα επειδή δεν ακολούθησες τις συμβουλές του γιατρού. Το πόσο σωστός και συνεπής ήμουν εγώ προσωπικά στην αποθεραπεία άσ'το γιατί κοιμόμουν μέχρι και στο πάτωμα τις πρώτες μέρες προκειμένου να μην τραυματίσω τα μοσχεύματα.

Κατάλαβε κάτι: το αν ο γιατρός που μου έκανε τη μεταμόσχευση ήταν καλός ή δεν ήξερε την τύφλα του, δεν ήταν δική μου ευθύνη, ήταν ευθύνη της DHI.
Το αν οι οδηγίες που μου έδωσαν από την κλινική για την μετεγχειρητική διαδικασία ήταν λανθασμένες, δεν ήταν δική μου ευθύνη, ήταν ευθύνη της DHI.

Απαντώ μόνο σε αυτό, εφόσον θεωρώ όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις το λιγότερο γραφικά και... χιουμοριστικά.
 

Gio

New Member
Ας γελάσω λοιπόν :D... (αυτό περι χιουμοριστικής διαθέσεως). Χαίρομαι πάντως που σε έκανα να χαμογελάσεις έστω και λίγο.

Λοιπόν φίλε Pazuzu, για να τελειώσει αυτή η άτυπη κόντρα :

Η ευθύνη ήταν δική σου που επέλεξες την D*I. Την ίδια ευθύνη έχω και εγώ που επέλεξα την ίδια κλινική.
Το μόνο κοινό που έχουμε, ήταν αυτή ακριβώς η επιλογή μας. Εγώ μάλιστα την έκανα εις διπλούν, τόσο το 2008 (πριν απο εσένα δηλαδή) όσο και σήμερα, το 2013. Απο εκεί και πέρα, ας κρίνουν τα υπόλοιπα μέλη την εγκυρότητα των γραφόμενων μας αλλά και τις αποδείξεις που παρέχει ο καθένας μας για τα όσα υποστηρίζει (μπορείς να πας στο νήμα μου και να δεις όλη την χαρτούρα αλλά και τις ΓΡΑΠΤΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ).


Και κάτι τελευταίο, σταμάτα να με αποκαλείς πλασιέ, γιατί ΟΥΔΕΠΟΤΕ -και υπάρχουν αποδείξεις για αυτό- είπα σε κανένα μέλος να πάει στην συγκεκριμένη κλινική αλλά ούτε χτυπάω πόρτες να πουλήσω την πραμάτεια μου.

Φιλικά και καλο βράδυ.
 

pazuzu

New Member
Gio είπε:
Η ευθύνη ήταν δική σου που επέλεξες την D*I.

Φυσικά και ήταν ευθύνη μου να επιλέξω την DHI. Μπορώ να πω ότι ήμουν αρκετά ανόητος και ανυποψίαστος, όσο κι ένας περαστικός στο δρόμο που βλέπει τους παπατζήδες και νομίζει όταν τον καλούν για παιχνίδι ότι οι συμπαίκτες του είναι τίμιοι.

Γιατί ευθύνη μου δεν ήταν οι λανθασμένες μετεγχειρητικές οδηγίες, ούτε οι ψεύτικες υποσχέσεις, ούτε το ότι με παράτησαν στα μισά του χειρουργίου, ούτε το τραγικό αποτέλεσμα που θα κουβαλάω στο κεφάλι μου μια ζωή εκτός αν χώσω το χέρι περισσότερο βαθιά στην τσέπη. Όλα αυτά είναι ευθύνη της κλινικούλας που υπερασπίζεσαι. Και οι λανθασμένες οδηγίες, και οι ψεύτικες υποσχέσεις, και το ότι με παράτησαν την ώρα της χειρουργικής διαδικασίας, και το οικτρό αποτέλεσμα που φαίνεται στη φωτογραφία.

Εσύ πάντως καλά κάνεις και γελάς. Αλίμονο σε αυτούς που θα σε ακούσουν.
 

Gio

New Member
Καληνύχτα pazuzu και στο ξαναλέω, σταμάτα να διαδίδεις ψέμματα. Πολλοί άνθρωποι παρακολουθούν το forum και έχουν κρίση. Το οτι δεν παίρνουν δημόσια θέση μην σε κάνει να νομίζεις οτι έχεις το αλάθητο. Σε αντίθεση με σένα, εγώ έκανα την έρευνα μου και δεν πήγα στα τυφλά.Εμπιστεύτηκα το ένστικτο μου και σε καμία περίπτωση δεν το μετάνιωσα.

Επίσης κανένας δεν πρόκειται να με... "ακούσει" γιατί σε κανέναν δεν σφυρίζω στο αυτί το όνομα της κλινικής.
 

pazuzu

New Member
Μη με κάνεις να ψάχνω σε πόσα θέματα εσύ συγκεκριμένα και κάποιοι άλλοι έχετε πάρει θέση υπόπτως υπερασπιστική υπέρ της DHI, αλλά και τα ποστς όλων όσοι έχουν κατά καιρούς υπογραμμίσει ότι υπερασπίζεσ(τ)αι σε ύποπτο βαθμό την συγκεκριμένη κλινική, δεν το 'χω σε τίποτα και δε σε συμφέρει.

Όνειρα γλυκά και κοίτα να είσαι λίγο πιο διακριτικός αποδώ και πέρα, έτσι, για το ξεκάρφωμα...
 

Flosk

Well-Known Member


Flosk είπε:


pazuzu είπε:
Gio είπε:
Το δικό σου σφάλμα να βάλεις μινοξιδίλη απο την δεύτερη μέρα και να ξύνεις τα μοσχεύματα δεν μετράει; Δεν μπορούμε να κατηγορούμε μόνο τους άλλους...

Η οδηγία να βάλω μινοξιδίλη τόσο νωρίς, αγαπητέ μου, ήταν οδηγία των γιατρών της κλινικής. Ήταν από αυτές τις οδηγίες που αν δεν τις ακολουθήσεις σου λένε ότι δεν είχες το αναμενόμενο αποτέλεσμα επειδή δεν ακολούθησες τις συμβουλές του γιατρού. Το πόσο σωστός και συνεπής ήμουν εγώ προσωπικά στην αποθεραπεία άσ'το γιατί κοιμόμουν μέχρι και στο πάτωμα τις πρώτες μέρες προκειμένου να μην τραυματίσω τα μοσχεύματα.

Κατάλαβε κάτι: το αν ο γιατρός που μου έκανε τη μεταμόσχευση ήταν καλός ή δεν ήξερε την τύφλα του, δεν ήταν δική μου ευθύνη, ήταν ευθύνη της D*I.
Το αν οι οδηγίες που μου έδωσαν από την κλινική για την μετεγχειρητική διαδικασία ήταν λανθασμένες, δεν ήταν δική μου ευθύνη, ήταν ευθύνη της D*I.

Απαντώ μόνο σε αυτό, εφόσον θεωρώ όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις το λιγότερο γραφικά και... χιουμοριστικά.

Το εχω πει αλλα θα το ξαναπώ.. Το 2010 ήμουν φαντάρος και σε μια μικρη άδεια 3-4 ημερων περιπου είχα επισκεφθεί την D$Ι για να ρωτήσω πληροφορίες για μμ εφοσον απολυθω γιατι δεν είχα καλη ψυχολογία για επεμβαση τοτε και θα το καταλάβαινε και όλος ο λοχος αν έκανα κάτι κατα τη διάρκεια της θητείας μου..Ετσι πήγα απλα για πυκνομετρηση, πρόβλεψη μελλοντικής εξέλιξης και πληροφορίες γενικότερες οπως το κοστος! Δεν ειχα ακούσει καν τη λέξη graft..Επεσα σε μια γιατρό που θύμιζε μοντέλο-πλασιε! Μου είπε να κάνω την μμ πανω στην άδεια μου.. Μου είπε ότι δεν θα το προσέξει κανεις και ότι μολις κάνω την επέμβαση μπορω να φοραώ κράνος αφοβα αμέσως..Να πω εδώ ότι η εξάρτηση ,το όπλο και οι ασκήσεις επιβαρύνουν παρα πολυ επισης..Δεν με ρώτησε καν αν ειμαι στα λελε και κάθομαι όλη μέρα σε ενα γραφείο ή αν κάνω σχινακια εκείνη την περίοδο ..απλα "έλα να την κανεις και αυριο αν γίνεται..τα μετεγχειρητικα χρειάζονται μόνο 2-3 μέρες αποθεραπεία γιαυτο έλα αυριο να την κάνουμε πριν λήξει η άδεια σου και δεν θα καταλάβει κανεις τπτ" και φυσικα "δεν θα έχεις πρόβλημα ουτε με το κρανος"
Δεν έχω να πω κάτι αλλο..

 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα