Γυναικεία μεταμόσχευση

Denvi

Well-Known Member
Δηλαδή η προτεινόμενη θεραπεία είναι η Ντουταστεριδη 0.5 την ημέρα εφ όρου ζωής για τη γυναικεία αλωπεκία?
Χρειάζονται κάποιες εξετάσεις πριν ?
Δυνητικά παρενέργειες ?
Το πλάνο σου Denvi είναι για μεταμόσχευση?
Αυτο προτεινε, δε μου ανεφερε εξετασεις. Κι εγω στις λοιπες δυνητικες παρενεργειες εστιασα αλλα η απαντηση κινηθηκε γυρω απο το θεμα ενδεχομενης σύλληψης μονο.
Δεν εχω πλανο πια, αρχικα ναι, ηταν η μμ με τη μια, αλλα πλεον νιωθω εντελως ανιδεη και πρεπει να διαβασω πολυ ακομα. Θα προσπαθησω να παρακολουθησω και το ισπανικο φορουμ να δω τι γινεται σχετικα με τα συγκεκριμενα φαρμακα στις γυναικες. Κρινοντας βασει των περιστατικων που διαβαζω εδω, μια μμ χωρις πυκνοτητα σε μενα, ή χαμηλη φυτρωση, δε θα ειχε κανενα νοημα νομιζω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Όχι ρε έχει καιρό που είναι εδώ η denvi ,δεν τον ξέχασα εξαιτίας της τον Άνιστον..αλλά έχει γίνει από Άνιστον,Εξαφανιστον..ε μην με πείτε και εμμονικό μαζί του..να μην γράφει αυτός και εγώ να κάθομαι και να τον συζητάω..αν εμφανιστεί όμως,εδώ είμαι σπίρτο αναμμένο..
Χαχαχαχα αυτή η @Denvi από τότε που μπήκε μέχρι και ο Αερατος ξέχασε την αδυναμία του..τον Άνιστον :cool: :cool: :cool:
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Γενικά είναι κατά της τοπικής μίνο. Την oral την βλέπει με καλό μάτι και την δίνει στα 2,5.
Μπορείς να μας το εξηγήσεις λίγο αυτό με την οραλ μοντ;
Γιατί δηλαδή ειναι πιο αποτελεσματική η οραλ μινοξ.
Πάντως εμένα από τα 22 μέχρι τα 30 μου δούλευε άριστα η τοπική μινόξ. Μετά τα 30 φυσικά κλάνταρε εντελώς.
 

Denvi

Well-Known Member
Κανένα ωραίο μωρό εκεί ρε παιδιά ? Καψιμί η φάση ακούγεται :p
Πω ρε Denvi , δεν μπόρεσα να κρατηθώ, απο εδώ κ πέρα τέρμα τα άκυρα :confused:
Ο Cvial απ'οσο ξερω δεν εχει "συνεργατιδα" στα cons, να κραταει σημειωσεις κτλ. Στα επομενα λοιπον, θα γινω "γραμματεας". Θα δειτε εσεις την καραφλα μου, αλλα θα δω κι εγω τις δικες σας :p :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα δεν έχεις safe zone Δenvi. Πάσχεις από dupa που σημαίνει ότι η μμ χωρίς blocker απλά δεν παίζει. Είναι εύκολη απόφαση γιατί είναι μονόδρομος. Για να μην χάνεις καιρό εστίασε στην έρευνα για την duta στις γυναίκες για να αποκτήσεις την κατάλληλη ψυχολογία για να ξεκινήσεις . Εκεί είναι το ζουμί.
 

Denvi

Well-Known Member
Μα δεν έχεις safe zone Δenvi. Πάσχεις από dupa που σημαίνει ότι η μμ χωρίς blocker απλά δεν παίζει. Είναι εύκολη απόφαση γιατί είναι μονόδρομος. Για να μην χάνεις καιρό εστίασε στην έρευνα για την duta στις γυναίκες για να αποκτήσεις την κατάλληλη ψυχολογία για να ξεκινήσεις . Εκεί είναι το ζουμί.
Αυτο εννοουσα Cvial, το εχω καταλαβει αυτο.
Περιμενα να επιβεβαιωθει η dupa, την οποια ειχα δεδομενη. Συνεπως, οταν μιλαω για πλανο μμ, προϋποτιθεται η αποφαση υπερ της αγωγης.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορείς να μας το εξηγήσεις λίγο αυτό με την οραλ μοντ;
Γιατί δηλαδή ειναι πιο αποτελεσματική η οραλ μινοξ.
Πάντως εμένα από τα 22 μέχρι τα 30 μου δούλευε άριστα η τοπική μινόξ. Μετά τα 30 φυσικά κλάνταρε εντελώς.

Δεν είναι πιο αποτελεσματική (η τουλάχιστον δεν είναι πλήρως τεκμηριωμένο) αλλά πιο consistent σε βάθος χρόνου. Γενικά δεν ήταν καθόλου υπερ της μινο αλλά μου είπε ότι είδε 2 εκπληκτικά recovery σε ασθενείς του με διάρκεια και από τότε την έχει βάλει στο οπλοστασιό του και την ψάχνει περισσότερο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Cvial απ'οσο ξερω δεν εχει "συνεργατιδα" στα cons, να κραταει σημειωσεις κτλ. Στα επομενα λοιπον, θα γινω "γραμματεας". Θα δειτε εσεις την καραφλα μου, αλλα θα δω κι εγω τις δικες σας :p :p

Τώρα κάθεσαι και ρίχνεις ψίχουλα στους γυπαετούς. Θα μαζευτεί κοπάδι και θα χρειαστώ αντιεροπορική κάλυψη.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μπορείς να μας το εξηγήσεις λίγο αυτό με την οραλ μοντ;
Γιατί δηλαδή ειναι πιο αποτελεσματική η οραλ μινοξ.
Πάντως εμένα από τα 22 μέχρι τα 30 μου δούλευε άριστα η τοπική μινόξ. Μετά τα 30 φυσικά κλάνταρε εντελώς.
Ο λόγος που θεωρείται πιο αποδοτική η οραλ είναι επειδή η μινοξ για να ναι αποτελεσματική πρέπει να σπάσει μέσω του ενζυμου σουλφοτρανσφεραση. Αυτό το έχεις σίγουρα στο συκώτι σου και ορισμένοι το έχουν και στο σκαλπ αλλά με την πάροδο του χρόνου φθίνει η παρουσία του εκεί . Μέσω αυτού του ενζύμου η μινοξιδιλη μετατρέπεται σε minoxidil sulfate και αρχίζει την επιδιόρθωση στους θυλακες. Γι αυτό όταν σταματά να ναι αποτελεσματική τοπικά τη δίνουν σε χαπι. Γιατί παίζει η παρουσία του ενζύμου να μην υπάρχει πλέον στο σκαλπ ενώ στο συκώτι υπάρχει και θα υπάρχει για πάντα.
 

aeratos28

Just aeratos
Cvial διευθυντής και υπεύθυνος πελατών,Λορέντζο γιατρός ,denvi βοηθός και γραμματέας cvial και αερατος μόντελος προς επίδειξη για τους πελάτες...θα βγει πολύ κασέρι,σκεφτείτε το..:cool::Dχαχαχααχαχα
Ο Cvial απ'οσο ξερω δεν εχει "συνεργατιδα" στα cons, να κραταει σημειωσεις κτλ. Στα επομενα λοιπον, θα γινω "γραμματεας". Θα δειτε εσεις την καραφλα μου, αλλα θα δω κι εγω τις δικες σας :p :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Έχεις δίκιο,μου βάζουνε λόγια o gianney κτλ και μου δημιουργούν προβλήματα..μου τον θύμισε ο ατιμος και δεν μπόρεσα να συγκρατηθω..αυθόρμητα μου βγήκε η ειρωνια
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ο λόγος που θεωρείται πιο αποδοτική η οραλ είναι επειδή η μινοξ για να ναι αποτελεσματική πρέπει να σπάσει μέσω του ενζυμου σουλφοτρανσφεραση. Αυτό το έχεις σίγουρα στο συκώτι σου και ορισμένοι το έχουν και στο σκαλπ αλλά με την πάροδο του χρόνου φθίνει η παρουσία του εκεί . Μέσω αυτού του ενζύμου η μινοξιδιλη μετατρέπεται σε minoxidil sulfate και αρχίζει την επιδιόρθωση στους θυλακες. Γι αυτό όταν σταματά να ναι αποτελεσματική τοπικά τη δίνουν σε χαπι. Γιατί παίζει η παρουσία του ενζύμου να μην υπάρχει πλέον στο σκαλπ ενώ στο συκώτι υπάρχει και θα υπάρχει για πάντα.
Τι τιτανοτεράστιο μαχητή και γνώστη επί της ΑΓΑ έχουμε εδώ ρε παιδιά!
Τιμή μας, και είναι μόλις 20.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Υπεύθυνος μεταφοράς πελατών από όροφο σε όροφο..κεντρικός χειριστής ασανσέρ..μοναδικός !!
Μου θύμισες τα παλιά χρόνια στο φβ που βάζανε
Εργάζεται ως : 1) Μπουγατσοκοπτικη με λέιζερ
2) Γυριστής σούβλας για το αρνί του Πάσχα
3) Χειριστής αυτόματης τέντας

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Μπλουζα