Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Jumanji

Active Member
Για τοπική φίνα η χάπι δεν χρειάζεται συνταγή,πας σε ένα φαρμακείο και τα αγοράζεις ετσι
Το οτι υπάρχουνε έτοιμα πακεταστην φαγκρον δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί ένας δερματολογος να γραψει μιγμα με αναλογιες του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
θεωρω πως ναι-ανεβαζω και φωτογραφιες
στην πρωτη το φως ειναι μετριο και τα μαλλια εντελως στεγνα


Με εκαψες λιγο φιλε. Η 1η φωτογραφία είναι εικόνα υγιούς κεφαλιού και η 2η κεφαλιού με αραίωση και μπόλικες τρίχες σε φάση miniaturization.

Φιλε james, αυτες οι φωτογραφιες που ανεβασε ο acaysa, αποδεικνυουν αυτο που πολλες φορες εχω τονισει προσπαθωντας να "επαναφερω στην ταξη" τα απειρα νεαρα μελη του forum που ενθουσιαζονται και "πετουν στα συννεφα", τρεφοντας υπερβολικες προσδοκιες για μια μελλοντικη μεταμοσχευση μαλλιων.

Το πρωτο σετ φωτογραφιων ειναι τελειως διαφορετικο (και ταυτοχρονα παραπλανητικο) σε συγκριση με το δευτερο. Στο πρωτο σετ, οπως και εσυ εγραψες, φαινεται η εικονα ενος κεφαλιου που πασχει ελαχιστα, εως καθολου, απο αλωπεκια. Αντιθετα στο δευτερο σετ, υπο δυσκολες συνθηκες, αποκαλυπτεται ολη η αληθεια και ολες οι αδυναμιες του μαλλιου.

Πολλα μελη που ανεβαζουν σε νηματα φωτογραφιες των μεταμοσχευσεων τους, ειτε απο φιλαυτια/ναρκισσισμο (ο ανθρωπος εκ φυσεως αρεσκεται σε κολακειες, αρεσκεται να βαυκαλιζεται) ειτε αθελα τους, παραποιουν το τελικο αποτελεσμα. Συγκεκριμενα ανεβαζουν φωτογραφιες κολακευτικες, εξωραϊστικες. Καταλληλες ληψεις, καταλληλος φωτισμος, καταλληλη οπτικη γωνια.

Επομενως, ολοι μας οφειλουμε να ειμαστε επιφυλακτικοι. Οφειλουμε να μην πεταμε στα συννεφα θεωρωντας οτι μια μεταμοσχευση θα εχει ενα φοβερο αποτελεσμα και μια νεανικη πυκνοτητα μαλλιου. Δυστυχως, τις πλειστες φορες η πραγματικοτητα απεχει παρασαγγας απο αυτη που προβαλλεται μεσα απο τα νηματα μεταμοσχευσεων.

ισως φαινεται παραξενο/αστειο, αλλα στα φαρμακεια που παω και ζηταω, δε μου δινουν. ισως λογω ηλικιας(ειμαι 22)

Φυσικα και φαινεται αστειο/παραλογο. Το λογικο ειναι σε οποιοδηποτε φαρμακειο να σου δινουν (χωρις δευτερη κουβεντα) το proscar ή το propecia.

Αν τωρα, φιλε μου, παρ' ελπιδα, πεφτεις σε στριμμενους/στραβοξυλα φαρμακοποιους, υπαρχει η λυση. Πες τους οτι το θελεις για τον πατερα σου!!! Δε νομιζω οτι και σε αυτη την περιπτωση θα σου το αρνηθουν.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Φιλε james, αυτες οι φωτογραφιες που ανεβασε ο acaysa, αποδεικνυουν αυτο που πολλες φορες εχω τονισει προσπαθωντας να "επαναφερω στην ταξη" τα απειρα νεαρα μελη του forum που ενθουσιαζονται και "πετουν στα συννεφα", τρεφοντας υπερβολικες προσδοκιες για μια μελλοντικη μεταμοσχευση μαλλιων.

Το πρωτο σετ φωτογραφιων ειναι τελειως διαφορετικο (και ταυτοχρονα παραπλανητικο) σε συγκριση με το δευτερο. Στο πρωτο σετ, οπως και εσυ εγραψες, φαινεται η εικονα ενος κεφαλιου που πασχει ελαχιστα, εως καθολου, απο αλωπεκια. Αντιθετα στο δευτερο σετ, υπο δυσκολες συνθηκες, αποκαλυπτεται ολη η αληθεια και ολες οι αδυναμιες του μαλλιου.

Πολλα μελη που ανεβαζουν σε νηματα φωτογραφιες των μεταμοσχευσεων τους, ειτε απο φιλαυτια/ναρκισσισμο (ο ανθρωπος εκ φυσεως αρεσκεται σε κολακειες, αρεσκεται να βαυκαλιζεται) ειτε αθελα τους, παραποιουν το τελικο αποτελεσμα. Συγκεκριμενα ανεβαζουν φωτογραφιες κολακευτικες, εξωραϊστικες. Καταλληλες ληψεις, καταλληλος φωτισμος, καταλληλη οπτικη γωνια.

Επομενως, ολοι μας οφειλουμε να ειμαστε επιφυλακτικοι. Οφειλουμε να μην πεταμε στα συννεφα θεωρωντας οτι μια μεταμοσχευση θα εχει ενα φοβερο αποτελεσμα και μια νεανικη πυκνοτητα μαλλιου. Δυστυχως, τις πλειστες φορες η πραγματικοτητα απεχει παρασαγγας απο αυτη που προβαλλεται μεσα απο τα νηματα μεταμοσχευσεων.



Φυσικα και φαινεται αστειο/παραλογο. Το λογικο ειναι σε οποιοδηποτε φαρμακειο να σου δινουν (χωρις δευτερη κουβεντα) το proscar ή το propecia.

Αν τωρα, φιλε μου, παρ' ελπιδα, πεφτεις σε στριμμενους/στραβοξυλα φαρμακοποιους, υπαρχει η λυση. Πες τους οτι το θελεις για τον πατερα σου!!! Δε νομιζω οτι και σε αυτη την περιπτωση θα σου το αρνηθουν.

Η τοποθέτηση σου για μία ακόμα φορά σχολείο για εμάς τους νεότερους φίλε μου Tol ! Απλά επέτρεψε μου να τονίσω κάτι που θεωρώ θα συμφωνήσεις. Άποψη μου, ούτε οι πρώτες εικόνες ούτε και οι δεύτερες ''δινουν΄΄ την πραγματική εικόνα του κεφαλιού του φίλου μας, απλά τη προσεγγίζουν ως ένα σημείο και ως εκεί. Για μένα, αύριο το πρωί γύρω στις 10-11 ας ανοίξει το παντζούρι του να μπει φως στο δωμάτιο και ας τραβήξει ορισμένες τότε με το μαλλί στεγνό ή ας ανάψει τα φώτα του δωματίου του αν δε θέλει να περιμένει ως το πρωί. Επίσης, θεωρώ πως κυρίως τα νεαρότερα μέλη πολλές φορές δε ξέρουμε να τραβάμε καλες φωτογραφίες ! Εγώ πχ δε ξέρεις πόσο ζορίστηκα να βγάλω καλές φωτογραφίες για να ανεβάσω όταν εισήλθα στο φόρουμ. Αυτή είναι και η φοβία μου για το εξάμηνο που θα ανανεώσω το νήμα μου περί φιναστερίδης, να βγάλω όσο το δυνατόν καλύτερες φωτογραφίες για να γίνει σωστή αξιολόγηση της κατάστασης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι λίγο πονηρή και η φωτό έχει ελαφρώς διαφορετική γωνία λήψης, αλλά είναι εντυπωσιακό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Παρατηρείτε καμία διαφορά στο κεφάλι αυτουνού; Λέει παίρνει επί 15 μήνες.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20210907_223826_com.reddit.frontpage_edit_650044846719039.jpg
    Screenshot_20210907_223826_com.reddit.frontpage_edit_650044846719039.jpg
    346 KB · Προβολές: 41
  • Screenshot_20210907_223831_com.reddit.frontpage_edit_650038011859665.jpg
    Screenshot_20210907_223831_com.reddit.frontpage_edit_650038011859665.jpg
    383.3 KB · Προβολές: 41

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μήπως έχεις βάλει φώτο του πριν?

That's the point. Είναι και το πριν και το μετά. Δε ξερω τι φαση με το παλικάρι. Παιζει να ναι ο μονος νεαρος με αρκετο μαλλι μαμα που εχω δει να παιρνει φινα και να μενει ιδιος. Απο κατω γραφει πως αυτη ειναι μια πιο ρεαλιστικη προσέγγιση του τι θα δώσει η φινα σχεδόν σε όλους αλλά ομολογώ είναι ο πρώτος που βλέπω να πληροί τα άνωθεν κριτήρια και να είναι στάσιμος. Υπάρχουν κι αυτοί τελικά.
 

oreo

Well-Known Member
That's the point. Είναι και το πριν και το μετά. Δε ξερω τι φαση με το παλικάρι. Παιζει να ναι ο μονος νεαρος με αρκετο μαλλι μαμα που εχω δει να παιρνει φινα και να μενει ιδιος. Απο κατω γραφει πως αυτη ειναι μια πιο ρεαλιστικη προσέγγιση του τι θα δώσει η φινα σχεδόν σε όλους αλλά ομολογώ είναι ο πρώτος που βλέπω να πληροί τα άνωθεν κριτήρια και να είναι στάσιμος. Υπάρχουν κι αυτοί τελικά.
Θα έπαιρνε της γιαγιάς του για την υπόταση αυτός.
 

vlafo

Well-Known Member
That's the point. Είναι και το πριν και το μετά. Δε ξερω τι φαση με το παλικάρι. Παιζει να ναι ο μονος νεαρος με αρκετο μαλλι μαμα που εχω δει να παιρνει φινα και να μενει ιδιος. Απο κατω γραφει πως αυτη ειναι μια πιο ρεαλιστικη προσέγγιση του τι θα δώσει η φινα σχεδόν σε όλους αλλά ομολογώ είναι ο πρώτος που βλέπω να πληροί τα άνωθεν κριτήρια και να είναι στάσιμος. Υπάρχουν κι αυτοί τελικά.
Είναι πολύ σωστή η τοποθέτηση πως είναι ρεαλιστική η προσέγγιση η συγκεκριμένη.
Αυτός είναι ο κανόνας,έχει κακώς εμπεδωθεί οτι η φίνα κάνει θαύματα.
Δεν έχει ξεκαθαριστεί ο ρόλος της ούτε τι αποτελέσματα επιφέρει.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Είναι πολύ σωστή η τοποθέτηση πως είναι ρεαλιστική η προσέγγιση η συγκεκριμένη.
Αυτός είναι ο κανόνας,έχει κακώς εμπεδωθεί οτι η φίνα κάνει θαύματα.
Δεν έχει ξεκαθαριστεί ο ρόλος της ούτε τι αποτελέσματα επιφέρει.

Δε διαφωνω. Εστω μια καλύτερη ποιότητα τρίχας όμως δε μπορούσε να τη δώσει ; Το regrowth ας μεινει στην ακρη.
 
Μπλουζα