Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Και το Nizoral κάνει δουλίτσα αν λαδώνει το μαλλί. Εγώ Επίδαυρο διαφορά. Μινοξυδίλη δεν έχω χρησιμοποιήσει (ούτε μάλλον πρόκειται) για να πω.

Νομίζω το ντουέτο μινοξ χ2 με φινα είναι φάση Ετο- Ανρί. Δεν παίζεται. Αν αφήσεις λίγο στην άκρη τη φαγουριτσα που συνηθίζεται σε βάθος εξαμήνου παίζει να κάνει φοβερή δουλειά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Νομίζω το ντουέτο μινοξ χ2 με φινα είναι φάση Ετο- Ανρί. Δεν παίζεται. Αν αφήσεις λίγο στην άκρη τη φαγουριτσα που συνηθίζεται σε βάθος εξαμήνου παίζει να κάνει φοβερή δουλειά.
Δεν μπορω την δέσμευση πρωι-βραδυ απο ένα δεκάλεπτο συν το λάδωμα του μαλλιού.... ίσως μόνο βράδυ να το επιχειρήσω. Αν κάνω με το καλό ΜΜ θα την χρησιμοποιήσω στην αρχή (που το μαλλί θα είναι 5mm.... :D :D :D) για να φυτρώσει γρήγορα.... Εκτός και αν ακολουθήσω το λουκ ενός φίλου εδώ στο φόρουμ που τα έχει σχεδόν skin για πάνω από 5 μήνες μετά την ΜΜ..... τότε δεν θα με νοιάζει το λάδωμα.....
 

Gianney

Well-Known Member
Δεν μπορω την δέσμευση πρωι-βραδυ απο ένα δεκάλεπτο συν το λάδωμα του μαλλιού.... ίσως μόνο βράδυ να το επιχειρήσω. Αν κάνω με το καλό ΜΜ θα την χρησιμοποιήσω στην αρχή (που το μαλλί θα είναι 5mm.... :D :D :D) για να φυτρώσει γρήγορα.... Εκτός και αν ακολουθήσω το λουκ ενός φίλου εδώ στο φόρουμ που τα έχει σχεδόν skin για πάνω από 5 μήνες μετά την ΜΜ..... τότε δεν θα με νοιάζει το λάδωμα.....
Για τον @DGP λες;
 

vag25

Well-Known Member
Πολυ δυνατο αποτελεσμα,
αν μου εκανε κατι τετοιο δεν θελω τιποτα αλλο. Βεβαια δεν εχουν ολοι την ιδια επιτυχια.
Aυτος να σημειωσω οτι ειδε τα πρωτα αποτελεσματα μετα τον 7ο μηνα
Heavy shedding around 3-4 months, I can first see actual results around month 7-8
 

vlafo

Well-Known Member
Aυτος να σημειωσω οτι ειδε τα πρωτα αποτελεσματα μετα τον 7ο μηνα
Heavy shedding around 3-4 months, I can first see actual results around month 7-8
Εγώ μετά από 20 χρόνια φίνας,είμαι άπιστος Θωμάς και αμφισβητώ τα πάντα.
Θα ήθελα πολύ να έβλεπα ζωντανά ένα τέτοιο περιστατικό.
Στα μέχρι τώρα που έχω δει,έχει βελτίωση ειδικά στο crown αλλά τέτοια σαν να έχει κάνει μμ μου φαίνεται απίθανο.
Φυσικά μπορεί να συμβαίνει αλλά είναι η εξαίρεση όχι ο κανόνας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εγώ μετά από 20 χρόνια φίνας,είμαι άπιστος Θωμάς και αμφισβητώ τα πάντα.
Θα ήθελα πολύ να έβλεπα ζωντανά ένα τέτοιο περιστατικό.
Στα μέχρι τώρα που έχω δει,έχει βελτίωση ειδικά στο crown αλλά τέτοια σαν να έχει κάνει μμ μου φαίνεται απίθανο.
Φυσικά μπορεί να συμβαινεκ αλλά είναι η εξαίρεση όχι ο κανόνας.

Δύσκολα να δεις λαιβ τέτοιο περιστατικό. Αν εξαιρέσεις το φόρουμ πόσοι άλλοι εκτός αυτού θα παίρνουν φινα σε όλη την Ελλάδα; Μαξ 1000.
 

vlafo

Well-Known Member
Δύσκολα να δεις λαιβ τέτοιο περιστατικό. Αν εξαιρέσεις το φόρουμ πόσοι άλλοι εκτός αυτού θα παίρνουν φινα σε όλη την Ελλάδα; Μαξ 1000.
Μόνο?
Πολλοί περισσότεροι.
Δεν είναι το φόρουμ πανάκεια απλά εδώ μέσα είναι οι πυροβολημένοι.
Επί το πλείστον.
 
Γεια σας! Γραφω για πρωτη φορα... Βρηκα το φορουμ ενω προσπαθουσα να βρω πληροφοριες για το πως θα προμηθευτω φιναστεριδη.
Ειμαι 38, εχω κανει 2 μεταμοσχευσεις και βαζω minoxidil 17 χρονια ομως η αραιωση, αν και πολυ αργα, συνεχιζεται και ουτε λογος για αναπτυξη νεων τριχων, επομενως θα παιξω το τελευταιο μου χαρτι και θα αρχισω φιναστεριδη με ολο το ρισκο που εχει η συγκεκριμενη αποφαση.

Απ οτι διαβασα στην Ελλαδα δεν υπαρχει τροπος να παρει κανεις το Propecia αφου δεν το γραφουν οι δερματολογοι, οποτε ο κοσμος αγοραζει το Proskar.

Η ερωτηση μου ειναι ποια ειναι η διαδικασια που το παιρνετε; πχ το ζητατε στα φαρμακεια χωρις να εχετε συνταγή ή κάνετε παραγγελία και σας το φτιάχνουν;

Συγχωρεστε με αν εχει απαντηθει ήδη, όμως δεν βρηκα κάποιο σχετική μήνημα σε πρόσφατη συζήτηση μέσα στο φορουμ.

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω για την δοσολογία... Παιρνετε το προσκαρ και το κόβετε σε 5 μέρη σωστά;
Τι θα μου προτείνατε για την συχνότητα λήψης του; Εχω διαβάσει ότι αν το παίρνεις μέρα παρα μέρα μειώνονται οι πιθανότητες των παρενεργειών. Τι πιστεύετε;

Σας ευχαριστώ για την εξαιρετική δουλειά και τις σημαντικές πληροφορίες που βρήκα ήδη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Γεια σας! Γραφω για πρωτη φορα... Βρηκα το φορουμ ενω προσπαθουσα να βρω πληροφοριες για το πως θα προμηθευτω φιναστεριδη.
Ειμαι 38, εχω κανει 2 μεταμοσχευσεις και βαζω minoxidil 17 χρονια ομως η αραιωση, αν και πολυ αργα, συνεχιζεται και ουτε λογος για αναπτυξη νεων τριχων, επομενως θα παιξω το τελευταιο μου χαρτι και θα αρχισω φιναστεριδη με ολο το ρισκο που εχει η συγκεκριμενη αποφαση.

Απ οτι διαβασα στην Ελλαδα δεν υπαρχει τροπος να παρει κανεις το Propecia αφου δεν το γραφουν οι δερματολογοι, οποτε ο κοσμος αγοραζει το Proskar.

Η ερωτηση μου ειναι ποια ειναι η διαδικασια που το παιρνετε; πχ το ζητατε στα φαρμακεια χωρις να εχετε συνταγή ή κάνετε παραγγελία και σας το φτιάχνουν;

Συγχωρεστε με αν εχει απαντηθει ήδη, όμως δεν βρηκα κάποιο σχετική μήνημα σε πρόσφατη συζήτηση μέσα στο φορουμ.

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω για την δοσολογία... Παιρνετε το προσκαρ και το κόβετε σε 5 μέρη σωστά;
Τι θα μου προτείνατε για την συχνότητα λήψης του; Εχω διαβάσει ότι αν το παίρνεις μέρα παρα μέρα μειώνονται οι πιθανότητες των παρενεργειών. Τι πιστεύετε;

Σας ευχαριστώ για την εξαιρετική δουλειά και τις σημαντικές πληροφορίες που βρήκα ήδη.
Είναι λαθος αυτό που λες οτι στην Ελλάδα δεν υπάρχει τρόπος να πάρεις το propecia χωρίς συνταγή δερματολόγου. Δε ξέρω ποιος στο είπε αυτό καλέ μου φίλε αλλά είναι λάθος. Όπως και εγώ έτσι και χιλιάδες άλλοι παμε απλά στο τοπικό φαρμακείο της περιοχής μας και ζητάμε ενα πακέτο προπεσια ΧΩΡΙΣ την συνταγή κάποιου και μας το δίνουν. Μπορείς να το πάρεις χωρίς το οκ δερματολογου.
 
Πηγα τελικα σημερα πρωι πρωι σε εφημερευον φαρμακειο και πηρα Proscar + κοφτη χαπιων, χωρις να μου ζητηθει συνταγη . Το εκοψα στα 4 τελικα με την προοπτικη να παιρνω 1 κομματι μερα παρα μερα. Ελπιζω να μην το μετανιωσω :) Δεκτα σχολια παρατηρησεις
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Πηγα τελικα σημερα πρωι πρωι σε εφημερευον φαρμακειο και πηρα Proscar + κοφτη χαπιων, χωρις να μου ζητηθει συνταγη . Το εκοψα στα 4 τελικα με την προοπτικη να παιρνω 1 κομματι μερα παρα μερα. Ελπιζω να μην το μετανιωσω :) Δεκτα σχολια παρατηρησεις
Συμφωνώ με την απόφαση σου να το παίρνεις μέρα παρα μέρα και να μην βαρυφορτώνεις τον οργανισμό σου καθημερινά.
Λογικά στην ηλικία που είσαι θα αρχίζει να κατευνάζει λίγο ο ρυθμός της DHT.
Εξαρτάται φυσικά και από την κατάσταση που βρίσκεσαι τώρα, πόσο σφυροκόπημα έχουν φάει τα υφιστάμενα σου τριχοθυλάκια από την DHT..
 

Gianney

Well-Known Member
Πηγα τελικα σημερα πρωι πρωι σε εφημερευον φαρμακειο και πηρα Proscar + κοφτη χαπιων, χωρις να μου ζητηθει συνταγη . Το εκοψα στα 4 τελικα με την προοπτικη να παιρνω 1 κομματι μερα παρα μερα. Ελπιζω να μην το μετανιωσω :) Δεκτα σχολια παρατηρησεις
Ωραίος έχεις φωτό τον κόφτη;Πόσο έκανε;
 

Rock00

Member
πήρα σήμερα τηλέφωνο φαρμακειο στο κεντρο της Αθήνα που το proscar στο δινει ετοιμο σε αμπούλες των 1mg και μου ζήτησε για 70 αμπουλες , 22€ και 7 μεταφορικά απο 5,80 που εχει.
Ελεος .

@gunslinger82
Ο κόφτης ειναι καλός , κάνει δουλεία;
 

Kostas97

Well-Known Member
14 ευρω σχεδον ο μηνας φιλε δεν το λες καλα σε σχεση με το 6αρι αλλα σε σχεση με το 40αρι propecia ειναι ονειρο.
Αμα παρεις και παραπανω του ενος πακετου ειναι μπομπα.
 
Μπλουζα