Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Stratos

Well-Known Member
Ευχαριστω Στρατο, πως και δεν πηρες proscar να το κόβεις στα 4 ή 5 που προτείνουν πολλοι εδω μεσα; Ειναι θεμα πρακτικότητας ;
Στην αρχή αυτό έκανα, αλλά στο κόψιμο δεν τα κατάφερνα, έφτιαξα κάψουλες και είναι ευκολία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Αυτό μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε φαρμακοποιός? Η σχέση τιμής ως προς το προσκαρ πως είναι?
Για 360 κάψουλες των 1mg έδωσα νομίζω 40ευρω. Υπολόγισε ένα κουτί proscar πόσα κομμάτια 1mg σου δίνει και θα βρεις αν συμφέρει. Πάντως από χρόνο, ευκολία και ακρίβεια δόσης δεν συγκρίνονται. Δεν το κάνουν όλα τα φαρμακεία. Εγώ ρώτησα σε ένα και με έστειλε σε ένα άλλο γνωστό του που τις έφτιαξε.
 

Andreas10

Active Member
@DoctorWho Επειδή έχω παρακολουθήσει το νημα σου αλλά δεν έχεις κάνει κάποιο update, σε τι κατάσταση εισαι τώρα φίλε; σε έχει κρατήσει η φινα;
 

dlazaros

Well-Known Member
Για 360 κάψουλες των 1mg έδωσα νομίζω 40ευρω. Υπολόγισε ένα κουτί proscar πόσα κομμάτια 1mg σου δίνει και θα βρεις αν συμφέρει. Πάντως από χρόνο, ευκολία και ακρίβεια δόσης δεν συγκρίνονται. Δεν το κάνουν όλα τα φαρμακεία. Εγώ ρώτησα σε ένα και με έστειλε σε ένα άλλο γνωστό του που τις έφτιαξε.
40€ τα 360 είναι πολύ λίγα, είσαι σίγουρος? Πάει 0,11λεπτά το χάπι! Σχεδόν προσκάρ. Αν είσαι στείλε μήνυμα ή πόσταρε εδω να το έχουμε όλοι.

Ετήσια ανάλυση ανα χάπι και ετήσια:

1. Proscar (14 χάπια των 5mg=70mg=6€) 1 mg = 0.085€ - =31 ευρώ τον χρόνο
2. Propecia (30 χάπια των 1mg = 30mg=40€) 1mg = 1.33€ - = 485 ευρώ τον χρόνο
3. Φαρμακείο (180 χάπια των 1mg = 180mg=54€) 1mg = 0.30€ - = 109 ευρώ τον χρόνο (Φαρμακείο Μιλτιαδους 14 Μαρούσι 2108061988)
 

vlafo

Well-Known Member
Υπάρχει και το φαρμακείο που έπαιρνα χρόνια τις κάψουλες,70χάπια 1mg=20€ στην Μεναίχμου 3 Νεος Κόσμος (210-9242307).
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Για 360 κάψουλες των 1mg έδωσα νομίζω 40ευρω. Υπολόγισε ένα κουτί proscar πόσα κομμάτια 1mg σου δίνει και θα βρεις αν συμφέρει. Πάντως από χρόνο, ευκολία και ακρίβεια δόσης δεν συγκρίνονται. Δεν το κάνουν όλα τα φαρμακεία. Εγώ ρώτησα σε ένα και με έστειλε σε ένα άλλο γνωστό του που τις έφτιαξε.
Στρατο ασχετο, εσυ εισαι αυτός που στην ομάδα της Seat στο facebook ρωτάς συνέχεια για το πως να κάνεις σφυρί ένα Λεόν 1,8 ;
 

Stratos

Well-Known Member
40€ τα 360 είναι πολύ λίγα, είσαι σίγουρος? Πάει 0,11λεπτά το χάπι! Σχεδόν προσκάρ. Αν είσαι στείλε μήνυμα ή πόσταρε εδω να το έχουμε όλοι.

Ετήσια ανάλυση ανα χάπι και ετήσια:

1. Proscar (14 χάπια των 5mg=70mg=6€) 1 mg = 0.085€ - =31 ευρώ τον χρόνο
2. Propecia (30 χάπια των 1mg = 30mg=40€) 1mg = 1.33€ - = 485 ευρώ τον χρόνο
3. Φαρμακείο (180 χάπια των 1mg = 180mg=54€) 1mg = 0.30€ - = 109 ευρώ τον χρόνο (Φαρμακείο Μιλτιαδους 14 Μαρούσι 2108061988)
Χανιά είμαι, είναι το μόνο που φτιάχνει εδώ.
Έκανε σούπερ τιμή , κάνω εκεί όλα τα ραπίντ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Χανιά είμαι, είναι το μόνο που φτιάχνει εδώ.
Έκανε σούπερ τιμή , κάνω εκεί όλα τα ραπίντ.
Χανιά.... τι είπες τώρα! Πάνε χρόνια που έχω να κατέβω κάτω, Αγια Μαρίνα μεριά, Πλατανιάς, Γεράνι, ωραία χρόνια, το δίπλωμα αυτοκινήτου απο τα 18 ακόμα το κοιτάω που λέει Χανιά...
Η τιμή για φίνα είναι σούπερ, ο τύπος δεν θέλει να βγάλει τρελό κέρδος και περνάει την φιναστερίδη στον πελάτη με μια μκρή επιβάρυνση για το πακετάρισμα. Σεβασμός στον πελάτη σημαίνει αυτό, εδω δεν έχει τέτοιους, είναι γεμάτο μπαραμπάκους...
 

DoctorWho

Well-Known Member
@DoctorWho Επειδή έχω παρακολουθήσει το νημα σου αλλά δεν έχεις κάνει κάποιο update, σε τι κατάσταση εισαι τώρα φίλε; σε έχει κρατήσει η φινα;
Ίσως είμαι στο baseline ή λίγο καλύτερα... Δεν είχα σίγουρα μεγάλη πτώση για να μπορώ να πω κάτι σχετικά. Ετοιμάζεται ωστόσο ένα πολύ ενδιαφέρον update στο νήμα μου....
 

markbass

New Member
Παιδιά έχω ξεκινήσει 1mg μερα παρα μέρα εδώ και κανα τρίμηνο και κάποιες φορές που πηγα να το παρω καθημερινα μου ερχοταν ενας πονοκεφαλος στο μπροστινό μερος του κεφαλιου (μέτωπο-περιοχή ματιών) μετα απο κανα 5αωρο-6αωρο απο τη στιγμη που το επαιρνα ενω γενικά δεν είχα ποτέ πονοκεφάλους γενικότερα η πολύ σπανια. Αλλη παρενέργεια δεν έχω παρατηρήσει μεχρι στιγμής. Έχει τύχει σε κανέναν το ίδιο? Για όσο το παίρνω μέρα παρα μέρα δεν μου φέρνει πονοκέφαλο. Να δοκιμάσω μικρότερη δόση π.χ. 0.5mg αλλά καθημερινά? μηπως θα ήταν καλύτερα για να μην ανεβοκατεβαίνει στον οργανισμό μου η DHT?
 

teo1313

New Member
Καλησπέρα παιδιά!Έχω ξεκινήσει εδώ και 9 μέρες proscar κομμένο στα 4 δεν έχω παρατηρήσει καμιά παρενέργεια μέχρι στιγμής.
 

oreo

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά!Έχω ξεκινήσει εδώ και 9 μέρες proscar κομμένο στα 4 δεν έχω παρατηρήσει καμιά παρενέργεια μέχρι στιγμής.
Συνήθως στην στην δέκατη μέρα βγαίνουν τα χειρότερα, πρόσεχε σήμερα το βράδυ μετά τις 12
 
Μπλουζα