Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Rock00

Member
Ναι αλλά αγοράζεις μαζι και την ανασφάλεια. Δεν ειναι στο κουτι του , δεν θα είσαι ποτέ 100%. Σίγουρα το 40αρι με πόνεσε στο propecia . Λεω να παρω πρώτη φορα proscar να τα σπασώ μόνος μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dimis90

Active Member
Παίδες έχω ξεκινήσει σχεδόν ένα μήνα τώρα propecia 3mg/week και σε ένα μήνα μπαίνω για μμ. Πότε να ξεκινήσω pillfood και msm και για πόσο καιρό;
 

vlafo

Well-Known Member
Παίδες έχω ξεκινήσει σχεδόν ένα μήνα τώρα propecia 3mg/week και σε ένα μήνα μπαίνω για μμ. Πότε να ξεκινήσω pillfood και msm και για πόσο καιρό;
Propecia έπρεπε νωρίτερα αλλά δεν πειράζει,τα υπόλοιπα ξεκίνα τα και τώρα και για ένα 6 μηνο, μετά πέτα τα.
Καλή επιτυχία.
 
@Rock00

Ο κόφτης κανει άριστη δουλεια για τον λογο οτι μαγκωνει το χαπι σε μια γωνια που εχει και ειναι αδυνατο να μην μπορεσεις να το κοψεις ακριβως στη μέση. Οποτε κοβεις με ευκολια το μισό την πρώτη φορά και μετα το μισό του μισού και έγινες.
Χωρις όμως αυτο να σημαίνει οτι δεν μπορείς και με ένα απλό μαχαίρι να το πετύχεις. Το Proscar ειναι χάπι που δεν σπαει σε μικρα κομματακια με το παραμικρό.
 

Dimis90

Active Member
Propecia έπρεπε νωρίτερα αλλά δεν πειράζει,τα υπόλοιπα ξεκίνα τα και τώρα και για ένα 6 μηνο, μετά πέτα τα.
Καλή επιτυχία.

Σε ευχαριστώ vlafo! Το ξέρω, έπρεπε νωρίτερα, όμως ήμουν αρκετά διστακτικός να το ξεκινήσω γενικότερα. Κάλλιο αργά παρά ποτέ!
 

Rock00

Member
@Rock00

Ο κόφτης κανει άριστη δουλεια για τον λογο οτι μαγκωνει το χαπι σε μια γωνια που εχει και ειναι αδυνατο να μην μπορεσεις να το κοψεις ακριβως στη μέση. Οποτε κοβεις με ευκολια το μισό την πρώτη φορά και μετα το μισό του μισού και έγινες.
Χωρις όμως αυτο να σημαίνει οτι δεν μπορείς και με ένα απλό μαχαίρι να το πετύχεις. Το Proscar ειναι χάπι που δεν σπαει σε μικρα κομματακια με το παραμικρό.

ευχαριστώ θα το δοκιμάσω
 

Dimis90

Active Member
Το propecia θα το συνεχίσεις γενικά και μετά την ΜΜ φίλε @Dimis90 ;

Ναι, δεν την έχω στο μυαλό μου μόνο για αυτή την περίοδο. Όταν δείτε με το καλό την περίπτωσή μου, θα μου πείτε σιγουρα πως έπρεπε να είχα ξεκινήσει χρόνια πριν.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ναι, δεν την έχω στο μυαλό μου μόνο για αυτή την περίοδο. Όταν δείτε με το καλό την περίπτωσή μου, θα μου πείτε σιγουρα πως έπρεπε να είχα ξεκινήσει χρόνια πριν.
Ότι καλύτερο εύχομαι φίλε και στη ΜΜ σου, αλλά και στη φίνα που ξεκίνησες να σε σταθεροποιήσει.
Παίζει πολύ τελευταία αυτό το σχήμα 3mg/week..
 
Σκεφτομουν μιας και ξεκινησα Finasteride να σταματησω το Minoxidil, ομως οι περισσοτερες πηγες λενε πως ο συνδυασμος και των 2 ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη σε θεραπεια, και αν καποιος σκοπευει να σταματησει το Minoxidil αφου αρχισει finasteride, καλο ειναι να το κανει μετα το 3μηνο (που ειναι περιπου ο χρονος που ξεκινανε τα πρωτα θετικα αποτελεσματα της φιναστεριδης). Τι πιστευετε πανω σε αυτο;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Σκεφτομουν μιας και ξεκινησα Finasteride να σταματησω το Minoxidil, ομως οι περισσοτερες πηγες λενε πως ο συνδυασμος και των 2 ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη σε θεραπεια, και αν καποιος σκοπευει να σταματησει το Minoxidil αφου αρχισει finasteride, καλο ειναι να το κανει μετα το 3μηνο (που ειναι περιπου ο χρονος που ξεκινανε τα πρωτα θετικα αποτελεσματα της φιναστεριδης). Τι πιστευετε πανω σε αυτο;

Συνδύασε τα τουλάχιστον 1 χρονο μαζι για να κανεις ενα γερο ταμειακι. Να δωσεις και χρονο στην τριχα να κανει 3-4 κυκλους για να έχεις σαφείς απαντήσεις για το συνδυασμό τους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Την Παρασκευη θα κανω μμ, πρεπει να διακοψω την φιναστεριδη; Λογικα θα μου δωσουν αντιβιωση, επιτρεπεται να παιρνω παραλληλα και τα 2;
 

khaos13

Member
Την Παρασκευη θα κανω μμ, πρεπει να διακοψω την φιναστεριδη; Λογικα θα μου δωσουν αντιβιωση, επιτρεπεται να παιρνω παραλληλα και τα 2;

Στις οδηγίες της δικής μου ΜΜ η φίνα επιτρεπόταν τις μέρες της επέμβασης. Τώρα για την αντιβίωση δεν ξέρω να απαντήσω ακριβώς, αλλά σίγουρα απαγορεύεται το αλκοόλ, δεν έχω ακούσει κάτι για μη συνδυασμό με άλλο χάπι.
 

dlazaros

Well-Known Member
Την Παρασκευη θα κανω μμ, πρεπει να διακοψω την φιναστεριδη; Λογικα θα μου δωσουν αντιβιωση, επιτρεπεται να παιρνω παραλληλα και τα 2;
Απο όσο γνωρίζω αποφεύγονται πράγματα που αραιώνουν το αίμα για να μην ματώνεις πολύ, όπως ασπιρίνη ή θρομβολυτικά. Επίσης αποφεύγονται μεγάλες ποσότητες (πάνω απο κιλό) απο τρόφιμα που είναι φυσικά θρομβολυτικά όπως το μπρόκολο, το μήλο, το αβοκάντο, το βατόμουρο, το κουνουπίδι, το κεράσι, οι πιπεριές τσίλι, το αγγούρι, η φράουλα, το σπανάκι, το δαμάσκηνο, το radicchio, το βατόμουρο, η μελιτζάνα, το κολοκύθι, το σύκο, το grape fruit, το σταφύλι, το ακτινίδιο, η πάπρικα, το ροδάκινο, ο ανανάς, το μύρτιλο, το σμέουρο.
 

Gianney

Well-Known Member
@Rock00

Ο κόφτης κανει άριστη δουλεια για τον λογο οτι μαγκωνει το χαπι σε μια γωνια που εχει και ειναι αδυνατο να μην μπορεσεις να το κοψεις ακριβως στη μέση. Οποτε κοβεις με ευκολια το μισό την πρώτη φορά και μετα το μισό του μισού και έγινες.
Χωρις όμως αυτο να σημαίνει οτι δεν μπορείς και με ένα απλό μαχαίρι να το πετύχεις. Το Proscar ειναι χάπι που δεν σπαει σε μικρα κομματακια με το παραμικρό.
Εσύ άρα το κόβεις στα τέσσερα και παίρνεις 1,25 λογικα στα 5 κομμάτια είναι δύσκολο με τον κόφτη έτσι;
 
Εσύ άρα το κόβεις στα τέσσερα και παίρνεις 1,25 λογικα στα 5 κομμάτια είναι δύσκολο με τον κόφτη έτσι;

Εγω παιρνω 1/4 μερα παρα μέρα. Μπορείς να το κόψεις σε 5 μέρη δες το παρακάτω βίντεο:

 

aris85

Member
Γεια σας, εχω διάχυτη αραιωση σε ολο το πανω μερος.
Πριν απο περιπου1,5 χρονο που παρατηρησα την αραιωση πηγα απο μονος μου και πηρα υγρη μινοξιδιλη 5% και απο τοτε βαζω καθημερινα καθε βραδυ κανα 2-3ml σε ολο το πανω μερος γιατι δεν εχω καποιο συγκεκριμενο σημειο που χανω μαλλια.
Ειδα μια μικρη βελτιωση και σιγουρα εμεινα σταθερος αλλα τους τελευταιους 2 μηνες βλεπω παλι σιγα σιγα να ξεκιναει η αραιωση και γιαυτο τον λογο λεω να αρχισω φινα.

Πρεπει να παω σε δερματολογο; υπαρχει καποιος που να γνωριζει καποιον απο θεσσαλονικη, ας μου στειλει ενα μηνυμα.
ή να μην παω και να παω να παρω μονος μου proscar και να αρχισω την αγωγη;
 

Stratos

Well-Known Member
Γεια σας, εχω διάχυτη αραιωση σε ολο το πανω μερος.
Πριν απο περιπου1,5 χρονο που παρατηρησα την αραιωση πηγα απο μονος μου και πηρα υγρη μινοξιδιλη 5% και απο τοτε βαζω καθημερινα καθε βραδυ κανα 2-3ml σε ολο το πανω μερος γιατι δεν εχω καποιο συγκεκριμενο σημειο που χανω μαλλια.
Ειδα μια μικρη βελτιωση και σιγουρα εμεινα σταθερος αλλα τους τελευταιους 2 μηνες βλεπω παλι σιγα σιγα να ξεκιναει η αραιωση και γιαυτο τον λογο λεω να αρχισω φινα.

Πρεπει να παω σε δερματολογο; υπαρχει καποιος που να γνωριζει καποιον απο θεσσαλονικη, ας μου στειλει ενα μηνυμα.
ή να μην παω και να παω να παρω μονος μου proscar και να αρχισω την αγωγη;
δεν χρειάζεται συνταγή γιατρού, να πας σε φαρμακείο και να τους πεις να σου φτιάξουν κάψουλες φιναστερίδης με την ποσότητα που θες.
 

aris85

Member
δεν χρειάζεται συνταγή γιατρού, να πας σε φαρμακείο και να τους πεις να σου φτιάξουν κάψουλες φιναστερίδης με την ποσότητα που θες.
Ευχαριστω Στρατο, πως και δεν πηρες proscar να το κόβεις στα 4 ή 5 που προτείνουν πολλοι εδω μεσα; Ειναι θεμα πρακτικότητας ;
 
Μπλουζα