Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

teo1313

New Member
Όλα να πάνε καλά. Μη μασάς. Αν μέχρι το 6μηνο δεν έχεις νιώσει το παραμικρό δε θα υπάρξει ποτέ θέμα. Καλή συνέχεια !
Σε ευχαριστώ φίλε μου εδώ θα μάστε να τα λέμε,εγώ από την μεριά μου θα ενημερώνω αν τυχόν προκύψει κάτι.Καλη συνέχεια και σε σένα και καλό αγώνα!!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

teo1313

New Member
Αδερφέ δεν ξέρω, μετά απο 2 χρόνια καραντίνα και τριμμένα βαρβιτουρικά στο ποτό να πιείς , δεν θα την ακούσεις :p
Εδώ έχουμε κάνει εμβόλια από χαπακια δεν ξέρω και γω πόσα τα τελευταία 20 χρόνια έχω καταπιεί ,από άστατη ζωή άστα να πάνε με ποτά κλπ.... Στην φίνα θα κολλήσουμε Βλακεία μου κιόλας που άργησα να την ξεκινήσω.
 

Nick1313

Member
Καλησπέρα παιδιά,
παίρνω 8.5 μήνες φίνα και έχω αυτό το μαλλί. Το μαλλι ειναι μακρυτερο σε σχέση με τις πριν φωτο που παραθέτω. πόσο λέτε να κοστίσει μια καλή μεταμόσχευση μόνο στο κραουν? πόσο αν θέλω και για χεαρλαιν που είναι όπως σε μια φωτό που βρήκα από γκουγκλ και επίσης παραθέτω? ποιον προτείνετε?
 

Συνημμένα

  • 244518635_719780846090148_5538675362650740151_n.jpg
    244518635_719780846090148_5538675362650740151_n.jpg
    235.2 KB · Προβολές: 76
  • 244829125_323533876239487_4133471605955735355_n.jpg
    244829125_323533876239487_4133471605955735355_n.jpg
    352.4 KB · Προβολές: 64
  • 281610554_441654004052503_7723813828966083212_n.jpg
    281610554_441654004052503_7723813828966083212_n.jpg
    265.7 KB · Προβολές: 66
  • 285522229_1089765861748707_4182721211340931842_n.jpg
    285522229_1089765861748707_4182721211340931842_n.jpg
    242.8 KB · Προβολές: 67
  • Screenshot 2022-06-17 at 01-03-18 receded hairline - Αναζήτηση Google.png
    Screenshot 2022-06-17 at 01-03-18 receded hairline - Αναζήτηση Google.png
    218.8 KB · Προβολές: 74
Τελευταία επεξεργασία:

dlazaros

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά,
παίρνω 8.5 μήνες φίνα και έχω αυτό το μαλλί. Το μαλλι ειναι μακρυτερο σε σχέση με τις πριν φωτο που παραθέτω. πόσο λέτε να κοστίσει μια καλή μεταμόσχευση μόνο στο κραουν? πόσο αν θέλω και για χεαρλαιν που είναι όπως σε μια φωτό που βρήκα από γκουγκλ και επίσης παραθέτω? ποιον προτείνετε?
Περιμένεις άλλο τόσο και θα δείς οτι θα πυκνώσεις μάλλον και άλλο. Αυτό έχει διπλό όφελος. Μία που θα γεμίσεις και μια οτι θα χρειαστείς λιγότερα grafts και λιγότερα χρήματα. Άποψη μου είναι να κάνεις υπομονή αλλο τόσο και μετά οτι κενό σε ενοχλεί ή θέλεις πύκνωση να μπείς μια και καλή και να το κλείσεις. Φαντάζομαι έχεις δεί εδω μέσα τα δράματα απο εκείνους που βιάστηκαν να προλάβουν το τρένο μην τους φύγει...
Την φίνα την παντρεύεσαι για όσο θέλεις μαλλιά ή όταν θελήσεις να κάνεις παιδάκια (διακοπή 6 μήνες δεν θα χάσεις σχεδόν τίποτα αμα παίρνεις μερικά χρόνια).
υγ. Η πρώτη σου φωτό έχει υποψία retro που είναι καράφλα απο τον σβέρκο και ανεβαίνει πάνω. Την έχω και εγώ. Η φίνα την σταματάει αλλά δεν την διορθώνει. Υπάρχει κίνδυνος η όποια ΜΜ κάνεις στο μέλλον να μην είναι ασφαλής αν δεν παρθεί απο σωστή ζώνη. Προσοχή.
 

adelino225

Active Member
Καλησπέρα παιδιά,
παίρνω 8.5 μήνες φίνα και έχω αυτό το μαλλί. Το μαλλι ειναι μακρυτερο σε σχέση με τις πριν φωτο που παραθέτω. πόσο λέτε να κοστίσει μια καλή μεταμόσχευση μόνο στο κραουν? πόσο αν θέλω και για χεαρλαιν που είναι όπως σε μια φωτό που βρήκα από γκουγκλ και επίσης παραθέτω? ποιον προτείνετε?
ρε φιλε εισαι σε πολυ καλο δρομο...Περιμενε να δεις τι θα σου δωσει ακομα η φινα και μετα βλεπεις....Παντως εισαι ζωντανο παραδειγμα για την αποτελεσματικοτητα της...Ευχομαι τα καλυτερα...
 

Nick1313

Member
Περιμένεις άλλο τόσο και θα δείς οτι θα πυκνώσεις μάλλον και άλλο. Αυτό έχει διπλό όφελος. Μία που θα γεμίσεις και μια οτι θα χρειαστείς λιγότερα grafts και λιγότερα χρήματα. Άποψη μου είναι να κάνεις υπομονή αλλο τόσο και μετά οτι κενό σε ενοχλεί ή θέλεις πύκνωση να μπείς μια και καλή και να το κλείσεις. Φαντάζομαι έχεις δεί εδω μέσα τα δράματα απο εκείνους που βιάστηκαν να προλάβουν το τρένο μην τους φύγει...
Την φίνα την παντρεύεσαι για όσο θέλεις μαλλιά ή όταν θελήσεις να κάνεις παιδάκια (διακοπή 6 μήνες δεν θα χάσεις σχεδόν τίποτα αμα παίρνεις μερικά χρόνια).
υγ. Η πρώτη σου φωτό έχει υποψία retro που είναι καράφλα απο τον σβέρκο και ανεβαίνει πάνω. Την έχω και εγώ. Η φίνα την σταματάει αλλά δεν την διορθώνει. Υπάρχει κίνδυνος η όποια ΜΜ κάνεις στο μέλλον να μην είναι ασφαλής αν δεν παρθεί απο σωστή ζώνη. Προσοχή.
ναι μου το ξεκαθαρισαν πιο παλια στο φορουμ, ότι για όσο θέλω να έχω μαλλί θα παιρνω φινα. νταξεί φθηνή ειναι. παρενεργειες δεν ειδα οποτε αποδεκτό.
σίγουρα μσ δεν θα κάνω άμεσα καθώς δεν με καίει πολύ προς το παρόν. δηλαδή θα αφήσω τη φινα δύο χρόνια ακομα να δρασει (όπως το σχεδιάζω τώρα τουλάχιστον).
θα το έχω υπόψη αυτό με τη ρετρο να το αναφερω σε γιατρο αν παω ποτε για μεταμοσχευση.
παντως θα με ενδιεφερε πολύ να μου πεις ένα κόστος με την τωρινή μου κατάσταση απλά για να το έχω στο μυαλο (1 κόστος για μόνο κραουν, 1 και για κραουν και για λαιν γτ ίσως αν μπω που μπω στον κοπο για μσ ας κάνω και λαιν). Επίσης ποιον γιατρό θα πρότεινες?
 

dlazaros

Well-Known Member
ναι μου το ξεκαθαρισαν πιο παλια στο φορουμ, ότι για όσο θέλω να έχω μαλλί θα παιρνω φινα. νταξεί φθηνή ειναι. παρενεργειες δεν ειδα οποτε αποδεκτό.
σίγουρα μσ δεν θα κάνω άμεσα καθώς δεν με καίει πολύ προς το παρόν. δηλαδή θα αφήσω τη φινα δύο χρόνια ακομα να δρασει (όπως το σχεδιάζω τώρα τουλάχιστον).
θα το έχω υπόψη αυτό με τη ρετρο να το αναφερω σε γιατρο αν παω ποτε για μεταμοσχευση.
παντως θα με ενδιεφερε πολύ να μου πεις ένα κόστος με την τωρινή μου κατάσταση απλά για να το έχω στο μυαλο (1 κόστος για μόνο κραουν, 1 και για κραουν και για λαιν γτ ίσως αν μπω που μπω στον κοπο για μσ ας κάνω και λαιν). Επίσης ποιον γιατρό θα πρότεινες?
Το να σου πεί κάποιος κόστος τώρα είναι εντελώς άτοπο γιατί στους επόμενους μήνες η κατάσταση στο κεφάλι σου θα αλλάζει συνέχώς προς το καλύτερο. Αμα τώρα πχ θέλεις 4000 grafts μπορεί σε 1 χρόνο να θέλεις 2000 και σε 2 χρόνια να θέλεις μόνο κρόταφους, οπότε όποια συζήτηση για ΜΜ αυτή την στιγμή έχει δόλο, να σου πουλήσει κάποιος κάτι. Μόνο όποιος ενδιαφέρεται για την περίπτωση σου θα σου πεί περίμενε. Το ίδιο και για τον γιατρό (εγώ έτσι θα επέλεγα γιατρό, όποιος μου έλεγε περίμενε..). Άλλο διπλή συνεδρία fue κα άλλο κρόταφοι μόνο. Τσάμπα συζήτηση αμα με καταλαβαίνεις, δεν είναι υπεκφυγή.
 

Nick1313

Member
Το να σου πεί κάποιος κόστος τώρα είναι εντελώς άτοπο γιατί στους επόμενους μήνες η κατάσταση στο κεφάλι σου θα αλλάζει συνέχώς προς το καλύτερο. Αμα τώρα πχ θέλεις 4000 grafts μπορεί σε 1 χρόνο να θέλεις 2000 και σε 2 χρόνια να θέλεις μόνο κρόταφους, οπότε όποια συζήτηση για ΜΜ αυτή την στιγμή έχει δόλο, να σου πουλήσει κάποιος κάτι. Μόνο όποιος ενδιαφέρεται για την περίπτωση σου θα σου πεί περίμενε. Το ίδιο και για τον γιατρό (εγώ έτσι θα επέλεγα γιατρό, όποιος μου έλεγε περίμενε..). Άλλο διπλή συνεδρία fue κα άλλο κρόταφοι μόνο. Τσάμπα συζήτηση αμα με καταλαβαίνεις, δεν είναι υπεκφυγή.
δεν ειναι τζαμπα γιατί στην ουσία μου δίνεις ένα ταβανι κόστους να ξερω ποσο να υπολογιζω. επισης μακαρι να ειναι καλυτερα τα μαλλια μου αλλα ποιος ξερει μπορει να ειναι κ χειροτερα πχ να χασει η φινα αποτελεσματικοτητα ή απλά να μείνω στασιμος. για αυτό ζητάω κόστος για την τωρινή κατάσταση. συν την αποψη σου και για κανα καλο γιατρο Αττικη αν θες και σε πμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dlazaros

Well-Known Member
δεν ειναι τζαμπα γιατί στην ουσία μου δίνεις ένα ταβανι κόστους να ξερω ποσο να υπολογιζω. επισης μακαρι να ειναι καλυτερα τα μαλλια μου αλλα ποιος ξερει μπορει να ειναι κ χειροτερα πχ να χασει η φινα αποτελεσματικοτητα ή απλά να μείνω στασιμος. για αυτό ζητάω κόστος για την τωρινή κατάσταση. συν την αποψη σου και για κανα καλο γιατρο Αττικη αν θες και σε πμ.
Δεν έχω ιδία εμπειρία για να σε κατευθύνω, απο αυτά που ξέρω υπάρχει και γιατρός με 1,7 το graft υπάρχει και με 2,5 υπάρχει και με 4€, οπότε καταλαβαίνεις οτι η μέτρηση του πόσα χρειάζεσαι είναι κρίσιμη και πρέπει να αναγνωριστεί αμα έχεις ρέτρο και αμα έχει σταματήσει η εξέλιξη. Δεν έχεις πεί πόσο χρονών είσαι πότε υποθέτω κοντά στα 28-30, που σημαίνει οτι δεν έχει σταματήσει η εξέλιξη ακόμα. Η φίνα δεν χάνει την αποτελεσματικότητα της έτσι εύκολα, μπορεί μετά απο 10 χρόνια να πρέπει να αυξήσεις την δοσολογία. Απο γιατρούς στην Αττική θα σου πούν τα μέλη που ξέρουν απ αυτά. Την καλησπέρα μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Vdupa

Well-Known Member
Στην αρχη ημουν με propecia (για να ξεκινησω πιο ομαλα κόβοντας το χαπι σε 0.25 αρχικα) και χθες περασα σε προσκαρ. Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να το κοψω στα με κοφτη χαπιων σε 5 το proscar :(
Εχει καποιος ιδεα πως θα μπορουσα;

Γιατι αν το κοψω στα 4 δεν κόβεται ισομερώς και επισης επειδη παιρνω 4 φορες την εβδομαδα 1mg (4mg/w), αν το παω στα 1.25 ανεβαζω την δoση στα 5 mg/w. Η αλλη λύση είναι να το παίρνω 3 φορες την εβδομαδα (3.75/w) ή μερα παρα μέρα που θα βγαινει στα 4.30+mg/w.
 

adelino225

Active Member
Στην αρχη ημουν με propecia (για να ξεκινησω πιο ομαλα κόβοντας το χαπι σε 0.25 αρχικα) και χθες περασα σε προσκαρ. Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να το κοψω στα με κοφτη χαπιων σε 5 το proscar :(
Εχει καποιος ιδεα πως θα μπορουσα;

Γιατι αν το κοψω στα 4 δεν κόβεται ισομερώς και επισης επειδη παιρνω 4 φορες την εβδομαδα 1mg (4mg/w), αν το παω στα 1.25 ανεβαζω την δoση στα 5 mg/w. Η αλλη λύση είναι να να το 3 φορες την εβδομαδα (3.75/w) ή μερα παρα μέρα που θα βγαινει στα 4.30+mg/w.
Δοκίμασε να το κόψεις με το μαχαίρι φίλε... Εγω στα 4 το κόβω... Και παίρνω καθημερινά.... 1 κομματάκι
 

Vdupa

Well-Known Member
Ναι το ξερω, αυτο. Απλα ειναι δυσκολο και δεν ξερω αν υπαρχει καποιος τροπος αλλος εκτος απο μαχαιρι. Δηλαδη καποιος κοφτης που μπορει να το κανει.

Τελος παντων θα κανω τις δοκιμες μου. Βολικο ηταν παντως το propecia γαμωτο :p (αλλα η τιμη του εξωπραγματική)
 

dlazaros

Well-Known Member
Στην αρχη ημουν με propecia (για να ξεκινησω πιο ομαλα κόβοντας το χαπι σε 0.25 αρχικα) και χθες περασα σε προσκαρ. Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να το κοψω στα με κοφτη χαπιων σε 5 το proscar :(
Εχει καποιος ιδεα πως θα μπορουσα;

Γιατι αν το κοψω στα 4 δεν κόβεται ισομερώς και επισης επειδη παιρνω 4 φορες την εβδομαδα 1mg (4mg/w), αν το παω στα 1.25 ανεβαζω την δoση στα 5 mg/w. Η αλλη λύση είναι να το παίρνω 3 φορες την εβδομαδα (3.75/w) ή μερα παρα μέρα που θα βγαινει στα 4.30+mg/w.
Μην το πολυσκέφτεσαι. Αυτό το τόσα mg την εβδομάδα λές και είμαστε εβδομαδιαία όντα δεν το καταλαβαίνω. Σκέψου οτι θα το παίρνεις για πάντα, ή αν προτιμάς μέχρι τα 60 ή 1092 εβδομάδες. Αυτό που θα καταλάβεις στο μέλλον είναι οτι για τα 1 με 2 χρόνια θα σου δώσει οτι καλύτερο μπορεί. Μετά για συντήρηση ακόμα και 1mg την εβδομάδα θα σε κρατήσει εκεί που έφτασες (μια έρευνα έλεγε και 1mg κάθε 2 μήνες!).
Μην σκάς, κόψε στα 4 και πάρε ενα κομματάκι σαν να είναι 1mg και ζήσε την ζωή σου.

υγ. Όταν έκανα πλάνο να χάσω λίπος πρίν 8 χρόνια, ζυγιζα κάθε υλικό κάθε φρούτο κάθε πιάτο με κάθε απόβαρο με κάθε μπουκιά και τα καταχωρούσα στο myfitnesspal και τώρα είμαι στο ποσοστό λίπους που θέλω με το λίπος που μου ταιριάζει. Έπρεπε να προσπαθήσω να σταματήσω την ψυχοαναγκαστική μου συνήθεια και να τρώω όσο χρειάζομαι χωρίς να μετράω τίποτα γιατί είχα γίνει τρελός και εξαρτημένος. Το αποτέλεσμα ήταν τόσο απελευθερωτικό λές και βγήκα απο την φυλακή...
 

bobby

Well-Known Member
Στην αρχη ημουν με propecia (για να ξεκινησω πιο ομαλα κόβοντας το χαπι σε 0.25 αρχικα) και χθες περασα σε προσκαρ. Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να το κοψω στα με κοφτη χαπιων σε 5 το proscar :(
Εχει καποιος ιδεα πως θα μπορουσα;

Γιατι αν το κοψω στα 4 δεν κόβεται ισομερώς και επισης επειδη παιρνω 4 φορες την εβδομαδα 1mg (4mg/w), αν το παω στα 1.25 ανεβαζω την δoση στα 5 mg/w. Η αλλη λύση είναι να το παίρνω 3 φορες την εβδομαδα (3.75/w) ή μερα παρα μέρα που θα βγαινει στα 4.30+mg/w.
Vag μην τρελαίνεσαι με την δοσολογία ούτε με την ακρίβεια κοψίματος….εγώ παίρνω 7Χ1,25 και καμμιά φορά την εβδομάδα το ξεχνάω… δεν τρέχει τίποτα. Για μένα κόψε στα 4 (που και πάλι ακριβώς όμοια κομμάτια δεν κόβεις) και παίρνε 4 φορές την εβδομάδα όπως παίρνεις ή κάθε μέρα (μικρή διαφορά).
 

crossfire

Well-Known Member
Στην αρχη ημουν με propecia (για να ξεκινησω πιο ομαλα κόβοντας το χαπι σε 0.25 αρχικα) και χθες περασα σε προσκαρ. Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να το κοψω στα με κοφτη χαπιων σε 5 το proscar :(
Εχει καποιος ιδεα πως θα μπορουσα;

Γιατι αν το κοψω στα 4 δεν κόβεται ισομερώς και επισης επειδη παιρνω 4 φορες την εβδομαδα 1mg (4mg/w), αν το παω στα 1.25 ανεβαζω την δoση στα 5 mg/w. Η αλλη λύση είναι να το παίρνω 3 φορες την εβδομαδα (3.75/w) ή μερα παρα μέρα που θα βγαινει στα 4.30+mg/w.

Στα 5 μόνο με μαχαιρι....Δεν γίνεται αλλιώς
 
Μπλουζα