Gggali, dr Jose Lorenzo, FUE, 3901g, 14-15/10/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

seeker

Verified MM member
Δεχομαι ολες τις αποψεις, οσο αρνητικες κι αν είναι, εξαλλου δεν με επηρεαζουν καθως ουσιαστικα μιλαμε για τριχες.
Τα 3.900 που λες δεν μπηκαν μονο μπροστα αλλα σε μια εκταση 83cm2. Επισης το οτι ειχα 15.000g διαθεσιμα δεν σημαινει οτι απο την πρωτη ΜΜ μπορω να τα βαλω ολα, γι αυτο και πηγαμε σε τακτικη 2 ΜΜ.
Τωρα για το σκορποχωρι που αναφερεις, τι να πω, μου φαινεσαι παραπανω απο αυστηρος.

Υπερβαλλω σαφως, για να επιχειρηματολογησω.

Δεν εχω καμια αμφιβολια οτι θα τελειοποιηθει το αποτελεσμα με τη 2η ΜΜ.
 

gggali

Member
Υπερβαλλω σαφως, για να επιχειρηματολογησω.

Δεν εχω καμια αμφιβολια οτι θα τελειοποιηθει το αποτελεσμα με τη 2η ΜΜ.
Να σου πω τη αληθεια η υπερβολή δεν μου φαινεται ενδεδειγμένο μεσο επιχειρηματολογιας, αλλα δεν θα τα χαλασουμε εκει
Κι εγω ειμαι βεβαιος οτι θα τελειοποιηθεί το αποτελεσμα, εννοιειται αναγνωριζω οτι δεν ειναι τελειο αυτη τη στιγμή, αλλα βασει δεδομενων εχω εξαιρετικη εικονα ειδικα σε σχεση με το πως ημουν πριν την ΜΜ.
 

aeratos28

Just aeratos
Είσαι λάθος φίλε μου στην κριτική σου..2steps περιστατικό είναι..το οποίο σημαίνει,πως θα κριθεί με το τέλος της δεύτερης ..ότι ψιλολόγια μείνουν από την πρώτη,θα φτιαχτούν στην δεύτερη,και τότε θα μπορούμε να πούμε τι και πως...τους άλλους που λες ότι θα κραζαμε,θα τους κραζαμε γτ θα του άπλωναν τον τραχανά της πρώτης επέμβασης σε όλο το κεφάλι και θα προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι αυτό είναι το μέγιστο δυνατό ..εκεί βέβαια και θα κραξεις ..εδώ,απλά δίνεις χρόνο να δεις το τελικό αποτέλεσμα το οποίο θα είναι σε ενάμισι χρόνο..και όχι τώρα..αν εσύ περίμενες άψογα πράγματα σε αυτή την επέμβαση,το έχεις λίγο λάθος στο μυαλό σου
Υπερβαλλω σαφως, για να επιχειρηματολογησω.

Δεν εχω καμια αμφιβολια οτι θα τελειοποιηθει το αποτελεσμα με τη 2η ΜΜ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Γενικα οι πολλες φωνες τις περισσοτερες φορες ειναι ασκοπες και αναποτελεσματικες. Εμενα μου αρεσει ο τροπος που αντιμετωπιζει το case του ο gg
 

aeratos28

Just aeratos
Απλά εφόσον έχει και την δοτρια να το κάνει,αυτό που λέμε για κλείσιμο του μετώπου,αν τον ενοχλεί τον ίδιο βέβαια,μπορεί να το φτιάξει και να έρθει σε ισσοροπια εντελως όλο το πρόσωπο του ..με κάτι τέτοιο..αν είναι η όχι υπερβολικό,το κρίνει ο ίδιος και επιλέγει τι θέλει..
Screenshot_2022-04-06-04-28-11-066_com.google.android.youtube.jpg
 

gggali

Member
Αε
Απλά εφόσον έχει και την δοτρια να το κάνει,αυτό που λέμε για κλείσιμο του μετώπου,αν τον ενοχλεί τον ίδιο βέβαια,μπορεί να το φτιάξει και να έρθει σε ισσοροπια εντελως όλο το πρόσωπο του ..με κάτι τέτοιο..αν είναι η όχι υπερβολικό,το κρίνει ο ίδιος και επιλέγει τι θέλει..

Αερατε συμφωνουμε, θα προχωρησω οσο με παιρνει για να παρω το μεγιστο δυνατο αποτελεσμα χωρις ομως να κανω κατι που σε λιγα χρονια θα φαινεται ξενο για την ηλικια μου.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν υπάρχει ηλικία και ξένο επάνω στον καθένα όταν προσπαθεί για τη μέγιστη οπτική εικόνα του εαυτού του,αρκεί να είναι φυσικό.
Πάνω από όλα.
 

gggali

Member
Παιδια θα διαφωνισω, δεν μπορει να εισαι 60φευγα με ρυτιδες και να εχεις hairline και temporals 20χρονου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Αδερφέ,δεν θα πας να φτιάξεις τεμποραλς 20 χρόνου .δεν σου είπα αυτό..την οποία ζημιά έχεις τώρα εκεί να διορθώσεις με κριτήρια που να δείχνουν υγιές το σύνολο του κεφαλιού σου
Παιδια θα διαφωνισω, δεν μπορει να εισαι 60φευγα με ρυτιδες και να εχεις hairline και temporals 20χρονου
 

seeker

Verified MM member
Είσαι λάθος φίλε μου στην κριτική σου..2steps περιστατικό είναι..το οποίο σημαίνει,πως θα κριθεί με το τέλος της δεύτερης ..ότι ψιλολόγια μείνουν από την πρώτη,θα φτιαχτούν στην δεύτερη,και τότε θα μπορούμε να πούμε τι και πως...τους άλλους που λες ότι θα κρατάνε,θα τους κραζαμε γτ θα του άπλωναν τον τραχανά της πρώτης επέμβασης σε όλο το κεφάλι και θα προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι αυτό είναι το μέγιστο δυνατό ..εκεί βέβαια και θα κραξεις ..εδώ,απλά δίνεις χρόνο να δεις το τελικό αποτέλεσμα το οποίο θα είναι σε ενάμισι χρόνο..και όχι τώρα..αν εσύ περίμενες άψογα πράγματα σε αυτή την επέμβαση,το έχεις λίγο λάθος στο μυαλό σου

Φίλε αεράτε το οτί θα γίνει 2η ΜΜ οσονούπω δεν καθιστά δικαιολογήσιμο το ότι δεν υπάρχει φύτρωση στον κρόταφο. Αν ήταν η 2η και συνέβαινε θα ήταν ακόμα δικαιολογήσιμο;

Μπήκαν τρίχες που δε βγήκαν και αυτό είναι εμφανές από τις φωτό, σε μια εποχή που η φύτρωση είναι σχεδόν δεδομένη. Από τον θεωρητικά καλύτερο και πιο διάσημο γιατρό στην Ευρώπη, με 5ψήφιο κόστος. Όλα στη ζωή είναι cost-benefit και εδώ δεν το βλέπω. Εκεί πήγαινε το σχόλιο μου.
 

aeratos28

Just aeratos
Ακόμα είναι στον 6-7 μήνα..θα έχει και κάποια ακόμα βελτίωση ..πες δεν θα θέλει 300 grafts,θα θέλει 250..μιλάμε για 95% φυτρωση στα 3900 grafts..το θεωρείς λίγο εσύ?
Φίλε αεράτε το οτί θα γίνει 2η ΜΜ οσονούπω δεν καθιστά δικαιολογήσιμο το ότι δεν υπάρχει φύτρωση στον κρόταφο. Αν ήταν η 2η και συνέβαινε θα ήταν ακόμα δικαιολογήσιμο;

Μπήκαν τρίχες που δε βγήκαν και αυτό είναι εμφανές από τις φωτό, σε μια εποχή που η φύτρωση είναι σχεδόν δεδομένη. Από τον θεωρητικά καλύτερο και πιο διάσημο γιατρό στην Ευρώπη, με 5ψήφιο κόστος. Όλα στη ζωή είναι cost-benefit και εδώ δεν το βλέπω. Εκεί πήγαινε το σχόλιο μου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε αεράτε το οτί θα γίνει 2η ΜΜ οσονούπω δεν καθιστά δικαιολογήσιμο το ότι δεν υπάρχει φύτρωση στον κρόταφο. Αν ήταν η 2η και συνέβαινε θα ήταν ακόμα δικαιολογήσιμο;

Μπήκαν τρίχες που δε βγήκαν και αυτό είναι εμφανές από τις φωτό, σε μια εποχή που η φύτρωση είναι σχεδόν δεδομένη. Από τον θεωρητικά καλύτερο και πιο διάσημο γιατρό στην Ευρώπη, με 5ψήφιο κόστος. Όλα στη ζωή είναι cost-benefit και εδώ δεν το βλέπω. Εκεί πήγαινε το σχόλιο μου.

Αν το πρόβλημα σου είναι τα 100g που βλέπω εγώ στον δεξί κρόταφο (μέχρι στιγμής) πάω πάσο. Απλά μην υπερβάλλεις.
 

seeker

Verified MM member
Ακόμα είναι στον 6-7 μήνα..θα έχει και κάποια ακόμα βελτίωση ..πες δεν θα θέλει 300 grafts,θα θέλει 250..μιλάμε για 95% φυτρωση στα 3900 grafts..το θεωρείς λίγο εσύ?
Oι 7 μήνες για το hairline ειναι τελική εικόνα. Αν ειναι αυτά τα νουμερα, ειναι πάρα πολυ υψηλά.

Αν το πρόβλημα σου είναι τα 100g που βλέπω εγώ στον δεξί κρόταφο (μέχρι στιγμής) πάω πάσο. Απλά μην υπερβάλλεις.
Το σχόλιο μου είχε αφορμή το ότι έχω δει σε πολλά νήματα πάντα κάπως μαγικά να δικαιολογείται ο Lorenzo για οποιοδήποτε ατόπημα.

Όπως ξέρετε έχω κάνει κι εγώ μεταμόσχευση και έχω κράξει ανοιχτά και λεπτομερώς για αυτά που ήταν λάθος και στη διαδικασία και στο αποτέλεσμα και θα κράξω και ακόμα πιο λεπτομερώς στο 12μηνο που θα έχω το 100% του αποτελέσματος. Δεν έχω καμία ανοχή σε κανέναν που παίρνει τέτοιου επιπέδου ποσά και για τίποτα.

Το διαβάζει πολύς κόσμος το forum και μου φαίνεται αδιανόητο να γράφουμε δεν πειράζει που ο κρόταφος έμεινε έτσι γιατι ειναι 2-step. Στου Αναστασάκη το νήμα που δεν είχε φυτρώσει ο κρόταφος ενός φίλου (Aldo) είχε γίνει πόλεμος.
 

aeratos28

Just aeratos
Πάλι δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω και εγώ και όποιος άλλος.εγινε μια επέμβαση με 3900 grafts από τα οποία θα χρειαστούν στην δεύτερη επέμβαση ένα συμπλήρωμα με 200-250..έχει πετύχει 95% φυτρωση σε ένα κεφάλι άδειο εντελώς πριν στο σημείο αυτό ειδικά..μου συγκρίνεις ανόμοια πράγματα τώρα..μάθε να κάνεις σωστές συγκρίσεις.τον Άνιστον,τον κραζαμε για τον Άλντο ,γτ και λιγότερα του έβαλε και δεν είχε φυτρωση ο κρόταφος και πολλά περισσότερα μαλλιά από τον gggali αλλά και τα τεμποραλς του Άλντο είναι λες και τα έφτιαξα εγώ..τον έχεις δει από κοντά τον Άλντο..όταν θα τον δεις έλα πες μου .και ο Αναστασάκης έλεγε πως έγινε ότι καλύτερο και με μέγιστη πυκνότητα..εδώ,σου λέει ο νηματοθετης..έχω κανονίσει να φτιαχτεί το κεφάλι μουσυνολικα σε δυο επεμβάσεις..εσύ τώρα έχεις κολλήσει και θες τοεγιστο από την πρώτη...εσυ φταις όχι κάποιος άλλος.αφου δεν λες να καταλάβεις το 2 επεμβάσεις...και λες αποτυχημένη την πρώτη ενώ έχει 95% + φυτρωση ..δεν γίνεται αδερφέ αυτό που λες
Το διαβάζει πολύς κόσμος το forum και μου φαίνεται αδιανόητο να γράφουμε δεν πειράζει που ο κρόταφος έμεινε έτσι γιατι ειναι 2-step. Στου Αναστασάκη το νήμα που δεν είχε φυτρώσει ο κρόταφος ενός φίλου (Aldo) είχε γίνει πόλεμος.
 

vlafo

Well-Known Member
Aerate
Το αποτέλεσμα είναι μεν επιτυχημένο αλλά αυτό που λέει ο seeker είναι πως παρόλο που εν γνώση του ο ασθενής θα κάνει δεύτερη μμ και θα διορθώσει ότι ατέλεια υπήρχε,δεν δέχεται επ ουδενί καμία ατέλεια έστω και την πρώτη φορά σε ένα τέτοιο γιατρό.
Δε νομίζω οτι είναι παράλογο.
 

seeker

Verified MM member
Πάλι δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω και εγώ και όποιος άλλος.εγινε μια επέμβαση με 3900 grafts από τα οποία θα χρειαστούν στην δεύτερη επέμβαση ένα συμπλήρωμα με 200-250..έχει πετύχει 95% φυτρωση σε ένα κεφάλι άδειο εντελώς πριν στο σημείο αυτό ειδικά..μου συγκρίνεις ανόμοια πράγματα τώρα..μάθε να κάνεις σωστές συγκρίσεις.τον Άνιστον,τον κραζαμε για τον Άλντο ,γτ και λιγότερα του έβαλε και δεν είχε φυτρωση ο κρόταφος και πολλά περισσότερα μαλλιά από τον gggali αλλά και τα τεμποραλς του Άλντο είναι λες και τα έφτιαξα εγώ..τον έχεις δει από κοντά τον Άλντο..όταν θα τον δεις έλα πες μου .και ο Αναστασάκης έλεγε πως έγινε ότι καλύτερο και με μέγιστη πυκνότητα..εδώ,σου λέει ο νηματοθετης..έχω κανονίσει να φτιαχτεί το κεφάλι μουσυνολικα σε δυο επεμβάσεις..εσύ τώρα έχεις κολλήσει και θες τοεγιστο από την πρώτη...εσυ φταις όχι κάποιος άλλος.αφου δεν λες να καταλάβεις το 2 επεμβάσεις...και λες αποτυχημένη την πρώτη ενώ έχει 95% + φυτρωση ..δεν γίνεται αδερφέ αυτό που λες
Εντάξει ρε αεράτε, ούτε εσύ καταλαβαίνεις τι λέω οπότε καλή καρδιά. Το χουμε πει και το χω γράψει απο την αρχή οτι ειναι 2 επεμβάσεις, δεν ειμαι ηλίθιος.
 

aeratos28

Just aeratos
Η δεύτερη,δεν έχει οριστεί ώστε να διορθώσει τις ατέλειες της πρώτης..έχει οριστεί για να φτιάξει το υπόλοιπο κεφάλι vlafo.
Aerate
Το αποτέλεσμα είναι μεν επιτυχημένο αλλά αυτό που λέει ο seeker είναι πως παρόλο που εν γνώση του ο ασθενής θα κάνει δεύτερη μμ και θα διορθώσει ότι ατέλεια υπήρχε,δεν δέχεται επ ουδενί καμία ατέλεια έστω και την πρώτη φορά σε ένα τέτοιο γιατρό.
Δε νομίζω οτι είναι παράλογο.
 
Μπλουζα