Η ζωη με Covid-19

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Δυστυχώς (ευτυχώς για τους ανθρώπους), ο μπουρλάς με το νεράκι του καματερού τα μπουρλοεμβόλια δεν τα κατάφερε στη 2η μεγαλύτερη αγορά του κόσμου https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-india-pfizer-idUSKBN2A50GE (τι να κάνω αφού έχουμε και τη λογοκρισία των πηγών). Περιμένω την ανεπίσημη μπουρλοπαρέα να του σταθεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Άντε να δω πότε θα υποψιαστείτε


Επίσης με την 4η! ενισχυτική αναμνηστική δόση σε ένα έτος!! στον πειραματισμό εμβολιασμό θα δίνουν και ένα δέμα

1656073598698.png


σε μορφή φυλακτού για την κακιά την ώρα.
 

tol

Well-Known Member
Άντε να δω πότε θα υποψιαστείτε


Επίσης με την 4η! ενισχυτική αναμνηστική δόση σε ένα έτος!! στον πειραματισμό εμβολιασμό θα δίνουν και ένα δέμα

Προβολή συνημμένου 50685

σε μορφή φυλακτού για την κακιά την ώρα.

1656073598698.png

Αυτο τι ειναι τωρα, αρνητη της λογικης, ιδεολογε απο τα lidl;

Μηπως ειναι το κεφαλι σου;

Που αντι να εχει εγκεφαλο, εχει αχυρα;

Θα μας πουλας πνευμα συνεχως; Θα μας το παιζεις ο ειδημονας, ενω στην πραγματικοτητα η νοημοσυνη σου ειναι σε νηπιακη κατασταση;

Και για να κανω ενα σχολιο πανω στην εικονα που εσυ ποσταρες...

Το μυαλο σου ειναι τοσο απειροελαχιστο που ουτε δυο γαϊδουριων αχυρα δεν μπορεις να μοιρασεις!
 

oreo

Well-Known Member
Επίσης με την 4η! ενισχυτική αναμνηστική δόση σε ένα έτος!! στον πειραματισμό εμβολιασμό θα δίνουν και ένα δέμα

Προβολή συνημμένου 50685

σε μορφή φυλακτού για την κακιά την ώρα.
Εντάξει έγραψες με το φυλαχτό ΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Τα εμβόλια απέτρεψαν τον θάνατο περίπου 20 εκατομμυρίων ανθρώπων κατά την διάρκεια του πρώτου έτους εμβολιασμων.Εκτος από τους θανάτους, υπολογίζεται ότι λιγότεροι άνθρωποι μολύνθηκαν κοντά σε εμβολιασμενους.
Αυτά σύμφωνα με την μελετη που δημοσιεύθηκε στο περιοδικό Lancet Infectious Diseases.

Στην μάχη κατά της παραπληροφορησης και των fake news συνεχίζουμε σθεναρά να ενισχυουμε το τοίχος ορθολογικοτητας και αλήθειας έναντι στους κάθε λογής αρνητες, με στοιχεία και αποδείξεις που δεν αμφισβητουνται.Ετσι,κανεις δεν θα μπορει να ισχυριστει οτι δεν ήξερε, δεν γνώριζε.Σαφώς ειναι ελεύθεροι να συνεχίζουν να επιδίδονται στις γνωστές αθλιες προσπάθειες ερμηνείας, αποδεχομενοι όμως και την αναπόφευκτη συνέπεια του να εκτίθενται.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Το καλο είναι οτι μετα απο 2 χρονια καραντινας και 4 δόσεων εμβολιων,
Επιτελους κερδισαμε τη ζωη μας πισω :)

Προβολή συνημμένου 50707

Το καλο είναι οτι μετα απο 2 χρονια καραντινας και 4 δόσεων εμβολιων,
Επιτελους κερδισαμε τη ζωη μας πισω :)

Προβολή συνημμένου 50707

Ξαφνικα...
Οχι οτι εμβολιαστηκε το παιδι..απλα "ετυχε" να κανει το "σωτηριο" μπολι
 

Vdupa

Well-Known Member

Ξαφνικα...
Οχι οτι εμβολιαστηκε το παιδι..απλα "ετυχε" να κανει το "σωτηριο" μπολι

Ξαφνικα...

ΣΟΚ: 14χρονος πέθανε μέσα στο γήπεδο​


2016, χωρις μπολι. Βαλτε λιγο το ρημάδι σε λειτουργια. Το κάψατε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Vdupa
Να σε ρωτήσω κάτι.
Εάν κάνουνε πάλι υποχρεωτική την 4η δόση θα πας να την κάνεις?
 

vlafo

Well-Known Member
αν κριθεί αναγκαίο να την κάνω ναι, εσύ;
Ειλικρινά?
Όπως ξέρεις είμαι τριπλά εμβολιασμένος αλλά νομίζω ότι εδώ τελείωσα πλέον.
Να σου πω ότι δεν είμαι προβληματισμένος για κάποια θέματα θα είναι ψέμα.
 

Vdupa

Well-Known Member
Ειλικρινά?
Όπως ξέρεις είμαι τριπλά εμβολιασμένος αλλά νομίζω ότι εδώ τελείωσα πλέον.
Να σου πω ότι δεν είμαι προβληματισμένος για κάποια θέματα θα είναι ψέμα.
Αν ο who προτεινει 4η δοση θα την κανω. Αν ο Μητσοτακης παρει πρωτοβουλια που λεει ο λογος απο μονος του (που δεν θα το κανει) να κανει υποχρεωτικη της 4η δοση δεν θα την κανω. Γενικα θα ακολουθησω τα δεδομενα και τις επιστημονικές εισηγησεις.
γιατι να εισαι προβλήματισμενος;

Προφανως και δεν μου αρεσει να κάνω εμβόλια, αλλα σιγουρα ειμαι ο τελευταιος που θα έχω άποψη για το αν χρειάζονται ή οχι στην συνέχεια. Ευχομαι να μην χρειάζονται.

Είναι σαν την φινα. Αν χρειάζεται να την παιρνω για να έχω μαλλι, θα συνεχίσω να το κάνω. Αν καταφέρω να διατηρηθεί το μαλλί με ένα χρόνο χρήσης θα την σταματησω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Είναι προβληματισμένος γιατί λίγο-λίγο όλο αυτό το αντιεμβολιαστικο δηλητήριο περνά στον οργανισμό….. σε όλους μας δυστυχώς…… ότι πουν οι επιστήμονες θα κάνουμε, τελεία. Ακόμα για 4η δόση δεν έχουν πει κάτι εκτός από ευαίσθητες ομάδες και ανοσοκατεσταλμένους.
 

vlafo

Well-Known Member
Αν ο who προτεινει 4η δοση θα την κανω. Αν ο Μητσοτακης παρει πρωτοβουλια που λεει ο λογος απο μονος (που δεν θα το κανει) του να κανει υποχρεωτικη της 4η δοση δεν θα την κανω. Γενικα θα ακολουθησω τα δεδομενα και τις επιστημονικές εισηγησεις.
γιατι να εισαι προβλήματισμενος;

Προφανως και δεν μου αρεσει να κάνω εμβόλια, αλλα σιγουρα ειμαι ο τελευταιος που θα έχω άποψη για το αν χρειάζονται ή οχι στην συνέχεια. Ευχομαι να μην χρειάζονται.
Όσο διαβάζεις έρευνες ανακαλύπτεις διάφορα από διάφορους γιατρούς καταξιωμένους.
Πολύ περισσότερο επηρεάζεσαι όταν βλέπεις κοντινά σου παραδείγματα από αθλητές που παθαίνουν διάφορα.
Δικά μου παραδείγματα που γνωρίζω όπως και παιδιά.
Δεν αναφέρομαι σε ότι ακούω και διαβάζω.
Όπως ξέρεις και εγώ εμπιστεύομαι την επιστήμη,αλλά αυτό δε σημαίνει ότι αφήνομαι παντελώς ελεύθερος σε αυτήν.
Δες παραδείγματα όπως στις μμ που ασχολούμαστε.
Απλά προβάλλω τις σκέψεις μου και προβληματισμούς μου.
 

Vdupa

Well-Known Member
Θα σου πω το εξης παραδειγμα vlafo. Εκατομμυρια αθλητές (ποδοσφαιριστες, μπασκετμπολιστες κ.α) στον κοσμο εμβολιαζονται υποχρεωτικά απο τις ομαδες τους. Δεν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα. Ισα ίσα πριν τον covid ειχαμε δει αθλητες να πεθαίνουν μεσα στο γήπεδο.

Τα δικα μου παραδείγματα απο το περιβάλλον μου, αθλητων, συγγενων κτλ, έχουν να κάνουν με long covid σε μια 27χρονη που υποφέρει 1.5 χρονο (δεν είχε κάνει εμβόλιο), θανάτους 4-5 γνωστών μου ανεμβολίαστων. Αθλητων που πλεόν δεν μπορούσαν να τρέξουν όπως έτρεχαν επειδη πέρασαν covid (πριν κανουν εμβόλιο). Δεν έχω ενημερωθεί αν επανήλθαν.

Οι θρομβώσεις πχ αν ειναι 0.004% με το αστραζενεκα, ειναι πολυ μεγαλύτερο το ποσοστό αν περάσεις covid. Kαι αυτό είναι μια ένα απο τα κακά που μπορουν να σε βρούν λόγω covid.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Οκ ναι δεκτά όλα αυτά τα ξέρω καλά.
Εγώ μιλάω για παράδειγμα γνωστού 55 χρονών με τέλεια υγεία και δισκοβόλος και μετά το εμβόλιο έπαθε πνευμονική εμβολή.
Οι γιατροί ήταν κάθετοι ότι προήλθε από το εμβόλιο
Παιδί γνωστό μου 14 χρονών ετοιμαζόταν για αγώνες σε φοβερή κατάσταση και μετά το εμβόλιο κατέρρευσε.
Του πήρε 6 μήνες να ανακάμψει και δεν έκανε τη 2η δόση γιατί είχε πάλι αγώνες και εκεί που είχε επανέλθει φοβήθηκε.
Προσπαθώ να τα συσχετισω όλα αυτά και ειλικρινά δεν ξέρω.
Είμαι πολύ προβληματισμένος.
Στα παιδιά μου ας πούμε δεν τα έχω κάνει και δεν πρόκειται φυσικά.
 
Μπλουζα