Ξεχωρίζοντας ένα οργανωμένο χειρουργείο μεταμόσχευσης

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Δεν άκουσα κανέναν να λέει "σιδεροκέφαλος", σε εμπόλεμη ζώνη τοποθετήθηκα :D
σου έχω τη λύση...κ το κεφαλακι σου εξασφαλισμένο..Για το πρήξιμο του κκάτω βεβαίως δεν έχω λύση...
 

Συνημμένα

  • IMG_8207.jpg
    IMG_8207.jpg
    736.4 KB · Προβολές: 26

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να διευκρινήσω ότι σε συννενόηση με τον admin θα ασχοληθώ αποκλειστικά με τον τομέα των ΜΜ.
 

kwsTakis

Active Member
αν ο γιατροσ δεν ειναι ...μαστορας..... τι να τo κανω το ωραιο κ προσεγμενο περιβαλλον με τον καταλληλο εξοπλισμο?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
αν ο γιατροσ δεν ειναι μαστορας τι να τoν κανω το ωραιο κ προσεγμενο περιβαλλον με τον καταλληλο εξοπλισμο?

ο μπαμπας μου παντως ειναι απο τους καλυτερους μαστορες...ηταν εργοδηγος μηχανολογος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ψαχνοντάς λίγο παραπάνω και σε συνδυασμό με τα άρθρα που πόσταρα πριν προκύπτει ότι η πιθανότητα μόλυνσης για clean surgery είναι <2%

Quality_J-F14.3-page-001rev.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχει και συνέχεια.... Από ότι φαίνεται το πρόβλημα δεν είναι η μόλυνση του ασθενή αλλά η πιθανή μόλυνση αυτού που έρχεται σε επαφή με τον ασθενή (κεφάλι) από τα αίματα (επαφή ή εκτόξευση) για αυτό και τα γάντια, μάσκα, γυαλιά, σκουφάκι, έτσι ώστε αυτός με την σειρά του να μην μολύνει και άλλους ασθενείς ή το προσωπικό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kwsTakis

Active Member
ο μπαμπας μου παντως ειναι απο τους καλυτερους μαστορες...ηταν εργοδηγος μηχανολογος.
χαχα..το μαστορας μεταφορικα το πα τζον..παρεπιμπτοντως παρεμφερη ειδικοτητα με τον πατερα σ εχω..χαχα
 

kwsTakis

Active Member
Ειναι απλο..καθε κλινικη πρεπει να τηρει τα ευρωπαϊκά πρωτόκολλα υγιεινής, διαθέτοντας αυτόνομη αίθουσα αποστείρωσης και εσωτερικό κύκλο απολύμανσης των εργαλείων και των μηχανημάτων της...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ειναι απλο..καθε κλινικη πρεπει να τηρει τα ευρωπαϊκά πρωτόκολλα υγιεινής, διαθέτοντας αυτόνομη αίθουσα αποστείρωσης και εσωτερικό κύκλο απολύμανσης των εργαλείων και των μηχανημάτων της...

Ακούγεται απλό αλλά είναι πιο σύνθετο. Για διαβάστε παρακάτω. Δεν είναι αυτή η μόνη αλήθεια αλλά θέτει κάποια ερωτήματα.

fargo1.png
 
Μπλουζα