Yaman, 4380 grafts, FUE, 21-12-2020

vlafo

Well-Known Member
Δεν έχει διαφορά μέσα σε 9 ώρες εξαγωγή τοποθέτηση και είναι το ίδιο αποτύπωμα αν έκανε τη δεύτερη μετά από ένα χρόνο?
Αυτά θέλετε και τα γράφετε η θα μας παρουσιάσετε σαν πλεονέκτημα ότι μπαίνεις και καθαρίζεις μέσα σε 9 ώρες?
Η διάμετρος που αφήνει το αποτύπωμα προφανώς και δεν είναι η ίδια τι είναι αυτά που λέτε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Όχι δεν έχω και ούτε θα κάτσω να ψάξω. Έχω καλύτερα πράγματα να κάνω από το αρχίσω το θέατρο του παραλόγου μαζί σου.
Οποτε ειναι αστηρικτες και οι δικες σου υποθεσεις οτι δεν επηρεαζει. Ουτε εγω το συνεχιζω.... Πραγματικα δεν μπορω να βγαλω ακρη με αυτα που ακουω. Καλη συνεχεια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δεν απαντάς στο δεύτερο ερώτημα που ρωτάει τι διαφορά θα έχει στην τελική εικόνα αν βγουν 4600
σε μία φορά ή σε 2 ή 3. η διάμετρος που λες θα είναι η ίδια και στις δυο περιπτώσεις στο τέλος.

Μα είναι προφανές. Το σώμα μας για να επισκευάσει τις πληγές έχει μια περιορισμένη δυνατότητα σε έναν συγκεκριμένο χρόνο. Όταν η πληγή είναι μικρή η επισκευή (το κολλαγόνο, οι ινώσεις που δημιουργούνται) θα είναι πολύ καλής ποιότητας. Όταν η πληγή είναι μεγάλη η επισκευή θα έχει ελλείψεις και η αποκατάσταση προβληματική. Όταν κάνεις 5000 τρύπες με την μια θα έχεςι προβληματικές επιδιορθώσεις σε κάποιες ή σε όλες. Αν κάνεις όμως 2500 θα επιδιορθωθούν καλά και όταν ο οργανισμός ανανήψει και κάνεις και τις επόμενες 2500 και αυτές θα επιδιορθωθούν επίσης καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε.Δυστυχως η δοτρια είναι σε τραγική κατάσταση.Δεν θέλω να σε αγχωσω αλλά δεν γίνεται να μην το αναφέρουμε.Θα ξεχάσεις μαλον τα πολύ κοντά κουρέματα και είναι αφέλεια να δημιουργούνται τέτοιες καταστάσεις με την σημερινή εξέλιξη της fue.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οποτε ειναι αστηρικτες και οι δικες σου υποθεσεις οτι δεν επηρεαζει. Ουτε εγω το συνεχιζω.... Πραγματικα δεν μπορω να βγαλω ακρη με αυτα που ακουω. Καλη συνεχεια.

Εντάξει πήρες την τιμητική σου ισοπαλία, άμε στην ευχή της Παναγίας.
 

manly_Man

Well-Known Member
Εντάξει πήρες την τιμητική σου ισοπαλία, άμε στην ευχή της Παναγίας.
Δεν υπαρχει λόγος για τσακωμους CVIAL. Ο καθενας εχει μια αποψη. Ουτε προσπαθω πω οτι εχω ή εχεις δικιο ή να την πω για να σου επιβληθώ ή οτιδηποτε. Σου ζητω συγγωμη αν ενιωσες κατι τετοιο. Και το ληγω εδω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stratos

Well-Known Member
Δεν έχει διαφορά μέσα σε 9 ώρες εξαγωγή τοποθέτηση και είναι το ίδιο αποτύπωμα αν έκανε τη δεύτερη μετά από ένα χρόνο?
Αυτά θέλετε και τα γράφετε η θα μας παρουσιάσετε σαν πλεονέκτημα ότι μπαίνεις και καθαρίζεις μέσα σε 9 ώρες?
Η διάμετρος που αφήνει το αποτύπωμα προφανώς και δεν είναι η ίδια τι είναι αυτά που λέτε?
φίλε vlafo τα άσπρα κενά που δημιουργούνται στη δότρια δεν εξαρτώνται από το πόσα grafts λείπουν?
εξαρτάται μόνο από το αν βγήκαν με την μία ή σε 2-3 χρόνια?
δηλαδή αν κάθε 2 χρόνια βγάζω 1000 grafts θα έχω super δότρια γιατί δεν θα ζοριστεί?
δεν το καταλαβαίνω αυτό που λέτε..
 

vlafo

Well-Known Member
Θα το εξηγήσω όσο πιο απλά μπορώ.
Το νούμερο που είναι να βγει θα λείπει από τη δότρια.Δεδομένο.
Τα άσπρα κενά τα οποία σχηματοποιούνται και θα τα δούμε σε κανένα 12μηνο είναι απόρροια:
Του εργαλείου.
Του γιατρού
Του συνολικού αριθμού των graft
Και της πίεσης που δέχεται χρονικά η δότρια για να εξαχθούν αυτά.
Ναι είναι απόρροια του στρεσαρίσματος Στράτο, άλλο 1000 άλλο 2000 άλλο 4000.
Δεν είναι το ίδιο.
Και η επούλωση είναι πολύ πιο δύσκολη και η πίεση που δέχεται η δότρια δεν είναι η ίδια.
Γιατί όλες οι μεγάλες κλινικές σου λένε 1500 έως 1800max?
Με motorized π.χ βγάζεις όσα θέλεις σε μια μέρα αλλά δεν μπορείς μέσα σε 9 ώρες να την ξεσκίζεις τη δότρια.
Οργανισμός είναι και δεν αντέχει.
Είναι σαν να πουσάρεις τον οργανισμό σου σε μια προπόνηση πάνω από τα όρια σου ή θα τον κάψεις ή θα καταρεύσεις.
Γιατί είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουμε αυτό?

Αφού το ξέρουμε όλοι.
 

Stratos

Well-Known Member
Θα το εξηγήσω όσο πιο απλά μπορώ.
Το νούμερο που είναι να βγει θα λείπει από τη δότρια.Δεδομένο.
Τα άσπρα κενά τα οποία σχηματοποιούνται και θα τα δούμε σε κανένα 12μηνο είναι απόρροια:
Του εργαλείου.
Του γιατρού
Του συνολικού αριθμού των graft
Και της πίεσης που δέχεται χρονικά η δότρια για να εξαχθούν αυτά.
Ναι είναι απόρροια του στρεσαρίσματος Στράτο, άλλο 1000 άλλο 2000 άλλο 4000.
Δεν είναι το ίδιο.
Και η επούλωση είναι πολύ πιο δύσκολη και η πίεση που δέχεται η δότρια δεν είναι η ίδια.
Γιατί όλες οι μεγάλες κλινικές σου λένε 1500 έως 1800max?
Με motorized π.χ βγάζεις όσα θέλεις σε μια μέρα αλλά δεν μπορείς μέσα σε 9 ώρες να την ξεσκίζεις τη δότρια.
Οργανισμός είναι και δεν αντέχει.
Είναι σαν να πουσάρεις τον οργανισμό σου σε μια προπόνηση πάνω από τα όρια σου ή θα τον κάψεις ή θα καταρεύσεις.
Γιατί είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουμε αυτό?

Αφού το ξέρουμε όλοι.
επέτρεψε μου να διαφωνήσω λέγοντας ότι φυσικά για ένα διάστημα κάποιων μηνών η δότρια που ζορίστηκε περισσότερο θα φαίνεται ταλαιπωρημένη αλλά σε 2-3 χρόνια εφόσον η τεχνική, ο γιατρός, τα εργαλεία και ο αριθμός των grafts είναι ο ίδιος θεωρώ ότι η εικόνα στο τέλος θα είναι η ίδια όταν μιλάμε για μεγάλο αριθμό grafts. Ξαναλέω ότι αναφέρομαι στον ίδιο γιατρό που με τα ίδια εργαλεία, την ίδια τεχνική αφαιρεί τον ίδιο αριθμό grafts σε μία ημέρα ή σε 5 χρόνια. Η εικόνα μετά από 2-3 χρόνια θα είναι η ίδια. Όλες οι μεγάλες κλινικές αναλαμβάνουν περιστατικά με μικρή αραίωση τα οποία με 1500-2000 γίνονται θάμνοι και φυσικά η δότρια με 2000grafts δεν ζορίζεται.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
επέτρεψε μου να διαφωνήσω λέγοντας ότι φυσικά για ένα διάστημα κάποιων μηνών η δότρια που ζορίστηκε περισσότερο θα φαίνεται ταλαιπωρημένη αλλά σε 2-3 χρόνια εφόσον η τεχνική, ο γιατρός, τα εργαλεία και ο αριθμός των grafts είναι ο ίδιος θεωρώ ότι η εικόνα στο τέλος θα είναι η ίδια όταν μιλάμε για μεγάλο αριθμό grafts. Ξαναλέω ότι αναφέρομαι στον ίδιο γιατρό που με τα ίδια εργαλεία, την ίδια τεχνική αφαιρεί τον ίδιο αριθμό grafts σε μία ημέρα ή σε 5 χρόνια. Η εικόνα μετά από 2-3 χρόνια θα είναι η ίδια. Όλες οι μεγάλες κλινικές αναλαμβάνουν περιστατικά με μικρή αραίωση τα οποία με 1500-2000 γίνονται θάμνοι και φυσικά η δότρια με 2000grafts δεν ζορίζεται.
με λιγα λογια αυτο που θελουν να σου εξηγησουν παραπανω ειναι αλλο το σοκ των 1000 που τρεχει ο οργανισμος να το επουλωσει και να το μαζεψει.....και αλλο των 4000 που στρεσαρεται πολυ οργανισμος σου και δεν θα καταφερει να σου κλεισει αποτελασματικα ολες τις πληγες η τεσπα σιγουρα καποιες θα μεινουν προβληματικες και ολα αυτα σε εναν συγκεκριμενο και περιορισμενο χρονο....δεν αφηνεις τον οργανισμο σου να αντιδρασει αποτελεσματικα....δεν προλαβαινει....
 

Stratos

Well-Known Member
με λιγα λογια αυτο που θελουν να σου εξηγησουν παραπανω ειναι αλλο το σοκ των 1000 που τρεχει ο οργανισμος να το επουλωσει και να το μαζεψει.....και αλλο των 4000 που στρεσαρεται πολυ οργανισμος σου και δεν θα καταφερει να σου κλεισει αποτελασματικα ολες τις πληγες η τεσπα σιγουρα καποιες θα μεινουν προβληματικες και ολα αυτα σε εναν συγκεκριμενο και περιορισμενο χρονο....δεν αφηνεις τον οργανισμο σου να αντιδρασει αποτελεσματικα....δεν προλαβαινει....
συμφωνώ αλλά αυτό ισχύει για κάποιους μήνες μετά την μμ. Όταν μετά από 3,4 χρόνια έχει βγει ο ίδιος αριθμός grafts η εικόνα στο τέλος θα είναι η ίδια στη δότρια. Αν μου βρείτε περιστατικό με 4600grafts συνολικά σε 2 ή 3 μμ και με καλύτερη εικόνα δότριας τότε έχετε δίκιο. Βέβαια πρέπει να περιμένουμε για την επούλωση του περιστατικού εδώ πρώτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
συμφωνώ αλλά αυτό ισχύει για κάποιους μήνες μετά την μμ. Όταν μετά από 3,4 χρόνια έχει βγει ο ίδιος αριθμός grafts η εικόνα στο τέλος θα είναι η ίδια στη δότρια. Αν μου βρείτε περιστατικό με 4600grafts συνολικά σε 2 ή 3 μμ και με καλύτερη εικόνα δότριας τότε έχετε δίκιο. Βέβαια πρέπει να περιμένουμε για την επούλωση του περιστατικού εδώ πρώτα.
Όχι είναι λάθος αυτό δεν ισχύει.
Εξαγωγή 4500 σε 8 ώρες θα σου αφήσει μόνιμα τη δότρια μια πληγή.
Αυτό προσπαθώ να σου πω δεν παίζει ρόλο μόνο τα grafts,τα έγραψα προηγουμένως.
 

Stratos

Well-Known Member
Όχι είναι λάθος αυτό δεν ισχύει.
Εξαγωγή 4500 σε 8 ώρες θα σου αφήσει μόνιμα τη δότρια μια πληγή.
Αυτό προσπαθώ να σου πω δεν παίζει ρόλο μόνο τα grafts,τα έγραψα προηγουμένως.
καμμιά αντίρρηση, οκ. βρες μου περιστατικό με συνολικά 4600grafts σε 2 ή 3 μμ και καλή δότρια, να πω έχεις δίκιο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
συμφωνώ αλλά αυτό ισχύει για κάποιους μήνες μετά την μμ. Όταν μετά από 3,4 χρόνια έχει βγει ο ίδιος αριθμός grafts η εικόνα στο τέλος θα είναι η ίδια στη δότρια. Αν μου βρείτε περιστατικό με 4600grafts συνολικά σε 2 ή 3 μμ και με καλύτερη εικόνα δότριας τότε έχετε δίκιο. Βέβαια πρέπει να περιμένουμε για την επούλωση του περιστατικού εδώ πρώτα.

5200 η δίκη μου. Και σημασία δεν έχει να την δεις εκ του μακρόθεν αλλά με μια χτένα να την πάρεις με ανάποδη φορά και να δεις το δέρμα.
 

vlafo

Well-Known Member
Και όχι μόνο.
Πολλές μπορώ να βρώ από εδώ μέσα.
Πήγαινε στα περιστατικά της Hdc και τσέκαρε να δεις να καταλάβεις τη διαφορά.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
συμφωνώ αλλά αυτό ισχύει για κάποιους μήνες μετά την μμ. Όταν μετά από 3,4 χρόνια έχει βγει ο ίδιος αριθμός grafts η εικόνα στο τέλος θα είναι η ίδια στη δότρια. Αν μου βρείτε περιστατικό με 4600grafts συνολικά σε 2 ή 3 μμ και με καλύτερη εικόνα δότριας τότε έχετε δίκιο. Βέβαια πρέπει να περιμένουμε για την επούλωση του περιστατικού εδώ πρώτα.
οχι! βγαζεις 1000? επουλενεται μια χαρα....μετα ξανα βγαζεις 1000? ξανα το ιδιο...και ξανα το ιδιο και ξανα το ιδιο συνολο 4000 τρυπες αλλα μια χαρα επουλωμενες γιατι αγησες τον οργανισμο σου να προλαβει....
αν πας με την και μπαμ 4000 τρυπες στον ιδιο χρονο πρεπει να σου κλεισει αποτελεσματικα οπως εκανε με τις 1000...ε δεν θα στο κανει....
αν στο εκανε δεν θα χρειαζονταν να παω 4 και 5 φορες να μου βγαλουν 8000-9000 μοσχευματα.....θα ειχα παει μια φορα και σε δυο μερες θα μου ρουφουσαν την δοτρια και τελος.....
εν κατακλειδι ο φιλος δεν χρειαζεται να τα βαψει και μαυρα οτι εγινε εγινε.....τουλαχιστον να εχει υψηλο ποσοστο φυτρωσης.... τωρα αυτα που ειπε και ο μανλι παραπανω για ψυχολογιες και τετοια δεν το κτλ ποτε και τα ακουω απο πολλους κατα καιρους.....οτι ειναι να γινει θα γινει ειτε εχει σουπερ θετικη ψυχολογια ειτε οχι...επισης την στιγμη που μπαινεις στην διαδικασια της παρουσιασης δεχεσαι και την κριτικη...αυτοι που το αποφευγουν προφανως και δεν την αντεχουν και ειναι σεβαστο.... αυτο που πρπει να κατακρινουμε ειναι μελη που μονιμως κανουν κακοπροεραιτη κριτικη σε οτιδηποτε και σε οποιαδηποτε παρουσιαση με σκοπο παντα να βεουν κατι με το στανιο και επιμενουν σ αυτο ακομα και αν δεν ισχυει...και επισης μελη που συμβουλευουν δεξια και αριστερα παιδια που ρωτανε εχοντας υπερκτιμενη αποψη για τον εαυτο τους σχετικα με τις γνωσεις τους στις μμ.....
 
Μπλουζα