Yaman, 4380 grafts, FUE, 21-12-2020

Aldo

Well-Known Member
έχετε μια προκατάληψη με τις τουρκικές κλινικές και ψάχνετε να βρείτε σημεία να τις κράξετε.

Δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο, εχουμε ολοι σχεδον πει καλα λογια για τις τουρκικες! προσωπικα εχω πει πολυ καλα λογια για την δικη σου μεταμοσχευση και του Paylakos νομιζω!
Καμια προκαταληψη, πηγαινες να δεις τι εγραφα για τον καγκουρα ..και συγκεκριμενα εχθες!!
Οπου γινονται χοντρες και πολυ χοντρες θα τις λεμε, δεν κανουμε διακρισεις αναλογα με το αν ειναι.... απογονος του Περικλη ή οχι.
Η δοτρια ειναι ρημαγμενη, θα στειλω προσωπικο μηνυμα του παιδιου για το τι μπορει να κανει απεναντι στην κλινικη για την δοτρια που του αφησανε....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Στρατο νομιζω έχεις χάσει την μπάλα. Η hairline μου ειναι στα 7cm και μπροστά απλα δεν υπήρχε ούτε τρίχα για δείγμα. Πάντα είχα μεγάλο μέτωπο. Δες την 1μμ μου την κατάσταση πριν, το τελικό αποτελεσμα και ξαναέλα. Τώρα για την δοτρια του φίλου εδώ αστο καλυτερα, επικεντρωσου στην τιμή και ολα καλα.
 

vlafo

Well-Known Member
“Πριν αλέκτορα φωνήσαι, τρις απαρνήσει με”, κατά Ματθαίον Ευαγγέλιο.

Φιλε μου vlafo, εκτος των φιλολογικων απειροελαχιστων γνωσεων που διαθετω, ημουν μεχρι τα 20 μου (!!!) "παπαδοπαιδι".

Ο πατερας μου, δασκαλος, ηταν ταυτοχρονα και ψαλτης σε μικρο χωριουδακι της Αρκαδιας. Και, φυσικα, απο μικρο με επαιρνε παρεα στην εκκλησια, οπου εβρισκα καταφυγιο στο ιερο. Μεγαλωνοντας, αρχισα να μελετω τα ιερα βιβλια που υπηρχαν στο ιερο (για να περνω ευχαριστα την ωρα μου μεχρι το περας της λειτουργιας :D :)). Εξαλλου για δυο χρονια ημουν ηδη φοιτητης φιλολογιας και εκτος απο θεολογικης αποψεως με ενδιεφεραν και γλωσσολογικα.

Παρενθεση...μην αρχισετε να με "δουλευετε ψιλο γαζι" για την ιδιοτητα του "παπαδοπαιδιου". Οταν "επηξε το μυαλο μου" , οταν αρχισα να σκεφτομαι ορθολογικα και οχι παρακινουμενος απο το θρησκευτικο συναισθημα, αλλαξα αρδην τον τροπο σκεψης, θεωρησης και προσεγγισης της πραγματικοτητας.

Στην προκειμενη τωρα φραση... Η προταση ειναι χρονικη απαρεμφατικη, δηλαδη δεν εχει ρημα. Το απαρεμφατο εχει ισχυ ρηματος.
Το απαρεμφατο, λοιπον, ειναι το "φωνησαι" (απαρεμφατο Αοριστου) και οχι το "λαλησαι" που εσφαλμενα γραφουν αρκετοι. Υποκειμενο του απαρεμφατου (επειδη εχουμε ετεροπροσωπια) ειναι σε αιτιατικη (αλεκτορα) και οχι σε ονομαστικη (αλεκτωρ), οπως γραφεται και λεγεται εσφαλμενα.

Η νεοελληνικη μεταφραση..."πριν ο πετεινος λαλησει...".

Το μεγαλυτερο, ομως, λαθος που γινεται ειναι με το χρονικο επιρρημα "τρις".

Οι περισσοτεροι, δηθεν επαϊοντες καθαρευουσιανοι, λενε τη φραση ως εξης:

"Πριν αλεκτορα φωνησαι τρις, απαρνησει με"....

Μεταφραση..."πριν ο πετεινος λαλησει τρεις φορες, θα με απαρνηθεις".

ΛΑΘΟΣ.

Ο Ιησους ειπε..."πριν ο πετεινος λαλησει, θα με απαρνηθεις τρεις φορες".

Αρα, η σωστη θεση του επιρρηματος "τρις" ειναι μετα το κομμα. Δεν ανηκει στη χρονικη προταση, αλλά στην κυρια προταση που ακολουθει.

Η σωστη φραση, λοιπον...

"Πριν αλεκτορα φωνησαι, τρις απαρνησει με".

Και πραγματικα...ο πετεινος δε λαλησε τρεις φορες εκεινο το βραδυ της συλληψης του Ιησου, αλλά ο αποστολος Πετρος απαρνηθηκε τρεις φορες τον Ιησου, μεχρι να ακουστει ο πετεινος.

Ελπιζω να μπορεσα να εξηγησω την ορθη χρηση και ερμηνεια της συγκεκριμενης φρασης.

ΥΓ Αν αναλογιστεις, φιλε μου vlafo, οτι, οταν πριν μια δεκαετια εκανα ιδιαιτερα φιλολογικα μαθηματα με 5 ευρω την ωρα (!!!) σε μαθητες τριτης Λυκειου, τωρα που αφιερωσα 20 λεπτα (ειμαι αργος στην πληκτρολογηση...πιο αργος και απο χελωνα) και, αν δεν με απατουν οι μαθηματικες μου γνωσεις...μου χρωστας 1,666 ευρω (στον αριθμο του Αντιχριστου καταληξαμε παλι!!!). Ελπιζω καποια στιγμη να μου τα δωσεις. :p:D
Φίλε tol
Καθώς έχουμε κοινά μια και από Αχαΐα ο πατέρας,δίπλα σου δηλαδή και φιλόλογος η μητέρα,καλό θα είναι να σε φέρω σε επαφή μαζί της να τα πείτε.
Ειδικα εκεί με τα απαρέμφατα,μου θύμισες παιδικά χρόνια όταν με διάβαζε και την έσκαγα.
Όπως και να έχει η απάντηση σου με κάλυψε πλήρως.
Με επιχειρήματα και αποτύπωση της ακριβής ιστορικής αλήθειας στα χρόνια του Ιησού.
 
  • Like
Reactions: tol

Stratos

Well-Known Member
Στρατο νομιζω έχεις χάσει την μπάλα. Η hairline μου ειναι στα 7cm και μπροστά απλα δεν υπήρχε ούτε τρίχα για δείγμα. Πάντα είχα μεγάλο μέτωπο. Δες την 1μμ μου την κατάσταση πριν, το τελικό αποτελεσμα και ξαναέλα. Τώρα για την δοτρια του φίλου εδώ αστο καλυτερα, επικεντρωσου στην τιμή και ολα καλα.
την μπάλα την στέλνεις στην εξέδρα όταν κατακρίνεις άλλες δότριες και για τη δικιά σου
την εχεις με μακρύ μαλλί και όλα καλά. δικαιολογίες του στυλ μεγάλο μέτωπο κλπ τις ξέρουμε όλοι.
και όταν διαφωνεί κάποιος σε κάτι χρησιμοποιεί επιχειρήματα. περιμένω να μου δείξετε καλύτερη δότρια με το ίδιο μήκος μαλλιού από
του φίλου εδώ με 4600grafts.
 

Aldo

Well-Known Member
την μπάλα την στέλνεις στην εξέδρα όταν κατακρίνεις άλλες δότριες και για τη δικιά σου
την εχεις με μακρύ μαλλί και όλα καλά. δικαιολογίες του στυλ μεγάλο μέτωπο κλπ τις ξέρουμε όλοι.
και όταν διαφωνεί κάποιος σε κάτι χρησιμοποιεί επιχειρήματα. περιμένω να μου δείξετε καλύτερη δότρια με το ίδιο μήκος μαλλιού από
του φίλου εδώ με 4600grafts.

Εδω
 

Georgie

Well-Known Member
Έρωτα παθαίνετε με τις κλινικές που πήρατε αποτέλεσμα ρε παιδια ?
Και δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα μονο @Stratos .
Αλλα αυτη η εμμονή με μέλη που παίρνουν προσωπικά τα αποτελέσματα καλα η κακά άλλων περιστατικών με ξεπερνάει .
Δηλαδή επειδή εγω έμεινα ικανοποιημένος με τη κλινική του Βεκρή η ο αλλος με τον Τυρκαλα η τη dhi και οπουδήποτε αλλου, δε πρεπει να αναφέρουμε τις αστοχίες αν βλεπουμε στις κλινικές αυτές?
Η δεν υπαρχουν ?
Σκοπός ειναι η κριτικη να εχει στόχο τη βελτίωση των υπηρεσιών .
Και η δοτρια που εχει παρει το παλικάρι δυστυχώς δεν ειναι καλή υπηρεσία .
Τι να κανουμε τωρα
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Μετά την αφαίρεση 6k αυτή είναι η δεύτερη.
Ένα από τα κορυφαία αποτελέσματα του φόρουμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
την μπάλα την στέλνεις στην εξέδρα όταν κατακρίνεις άλλες δότριες και για τη δικιά σου
την εχεις με μακρύ μαλλί και όλα καλά. δικαιολογίες του στυλ μεγάλο μέτωπο κλπ τις ξέρουμε όλοι.
και όταν διαφωνεί κάποιος σε κάτι χρησιμοποιεί επιχειρήματα. περιμένω να μου δείξετε καλύτερη δότρια με το ίδιο μήκος μαλλιού από
του φίλου εδώ με 4600grafts.

Από μένα τέλος, το να προσπαθείς να πείσεις έναν φανατικό δεν έχει κανένα νόημα. Θα βρει πάντα κάτι να πει ακόμα και αν παράλογο.
 

hijikos

Active Member
την μπάλα την στέλνεις στην εξέδρα όταν κατακρίνεις άλλες δότριες και για τη δικιά σου
την εχεις με μακρύ μαλλί και όλα καλά. δικαιολογίες του στυλ μεγάλο μέτωπο κλπ τις ξέρουμε όλοι.
και όταν διαφωνεί κάποιος σε κάτι χρησιμοποιεί επιχειρήματα. περιμένω να μου δείξετε καλύτερη δότρια με το ίδιο μήκος μαλλιού από
του φίλου εδώ με 4600grafts.
 

Stratos

Well-Known Member
Εδω
αυτό βλέπω έχει FUT. συγκρίνεις διαφορετική τεχνική.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Από μένα τέλος, το να προσπαθείς να πείσεις έναν φανατικό δεν έχει κανένα νόημα. Θα βρει πάντα κάτι να πει ακόμα και αν παράλογο.
σιγά τον φανατισμό λες και έχω όφελος από την κάθε κλινική. θεωρώ άδικο να συγκρίνετε δότρια 1cm 2 μήνες μετά την μμ με δότρια 5cm 2 χρόνια μετά.
 

alex7

Well-Known Member
Μετά την αφαίρεση 6k αυτή είναι η δεύτερη.
Ένα από τα κορυφαία αποτελέσματα του φόρουμ.
Είναι πολύ επιτυχημένη αλλά και στις δυο ΜΜ ο Τασμανια έπαθε shock loss αλλά ανέκαμψε .Μπορεί να ανακάμψει και ο συνάδελφος εδώ
 

Stratos

Well-Known Member

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    57.2 KB · Προβολές: 141

vagosx

Well-Known Member
Έτσι ήμουν πάντα, έχω ένα μικρό θέμα αραίωσης στο crown στο οποίο δεν έκανα καμμία επέμβαση. Αυτή η δότρια που βλέπεις είναι τερματισμένη, 5500 μου είπαν ότι έχω και έχουν πάρει 5200. Στα 3cm αν έχει γίνει depleted φαίνεται άσχημα. Σε μένα νομίζεις ότι έχει άλλα 1500.

Προβολή συνημμένου 31524

Cvial κάτι μου λέει ότι ένα μερεμετι στο crown στο τέλος θα το χτυπήσεις!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
σιγά τον φανατισμό λες και έχω όφελος από την κάθε κλινική. θεωρώ άδικο να συγκρίνετε δότρια 1cm 2 μήνες μετά την μμ με δότρια 5cm 2 χρόνια μετά.

Τώρα το τι έχεις είναι δικό σου πρόβλημα στο έχω ξαναπεί. Το ότι πετάς μια αερολογία στον αέρα και περιμένεις να μας πείσεις αγνοώντας όλα όσα σου ποστάρουμε ή γράφοντας ότι να ναι (άκου FUT ο Πάνος στον Erdogan) είναι δικό σου θέμα.
 

Stratos

Well-Known Member
τέλος πάντων, μην χαλάμε άλλο το νήμα, σαφώς και είναι ταλαιπωρημένη η δότρια, θα δούμε σε ένα χρόνο πως θα είναι
και θα δούμε αν όντως φταίει ότι βγήκαν τόσα πολλά σε μία μμ.
 
Μπλουζα