Yaman, 4380 grafts, FUE, 21-12-2020

Georgie

Well-Known Member
Εύχομαι να πάρεις καλο αποτέλεσμα στη φυτρωση φίλε .
Τα σπυράκια στη ληπτρια ειναι καλο σημάδι απ´οσο γνωρίζω , είχα και εγω αρκετά , μη τα πειράζεις .
Η δοτρια δεν εχει καλή εικόνα ειναι γεγονός .
Πέρα απο τον ερεθισμό και την ακραία εξαγωγή σε μια μερα, δε σε βοηθάει και το contrast του δέρματος με τη τρίχα .
Νομίζω οτι αυτούς τους παράγοντες θα έπρεπε να τους μετρανε οι κλινικές, πέρα απο τις μετρήσεις κλπ.
Σε καθε περίπτωση εύχομαι να ειναι παροδικό το shock loss και να επανέλθει .
Με τη κλινική είχες επικοινωνία ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Αυτό δεν το έχω ξανακούσει.
Γιατί?
Το είχα διαβάσει φίλε σε ξένο φορουμ οταν προβληματιζομουν για τα καρούμπαλα που έβγαζα . Σε 3 -4 μερες έφευγαν χωρις να τα πειράζω .
Έλεγαν οτι ειναι σημάδι φυτρωσης !
Τωρα το λόγο δε το ξέρω ακριβώς
Βέβαια τα έβγαζα μετα το δίμηνο .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το είχα διαβάσει φίλε σε ξένο φορουμ οταν προβληματιζομουν για τα καρούμπαλα που έβγαζα . Σε 3 -4 μερες έφευγαν χωρις να τα πειράζω .
Έλεγαν οτι ειναι σημάδι φυτρωσης !
Τωρα το λόγο δε το ξέρω ακριβώς
Βέβαια τα έβγαζα μετα το δίμηνο .

Παπαριες, απλά είναι τρίχες που πέφτουν εγκλωβίζονται στο δέρμα και δημιουργούν φλεγμονές.
 

tol

Well-Known Member

Ωπα, φιλε Cvial...και συ τεκνον, Βρουτε; :D

Και συ αθυροστομος; Δεν το περιμενα απο σενα; :p

Ευτυχως που ο Γιωργος ειναι "παιδι τζιμανι", με αστειρευτο χιουμορ.

Το πολυ-πολυ να απαντησει γραφοντας για την ΑΕΚ...την Κ.Π.Ρειντζερς...για τα διαζυγια...για κανενα καλο μπαρακι με αιθεριες υπαρξεις...και τα συναφη!!! ;)
 

Georgie

Well-Known Member
Ωπα, φιλε Cvial...και συ τεκνον, Βρουτε; :D

Και συ αθυροστομος; Δεν το περιμενα απο σενα; :p

Ευτυχως που ο Γιωργος ειναι "παιδι τζιμανι", με αστειρευτο χιουμορ.

Το πολυ-πολυ να απαντησει γραφοντας για την ΑΕΚ...την Κ.Π.Ρειντζερς...για τα διαζυγια...για κανενα καλο μπαρακι με αιθεριες υπαρξεις...και τα συναφη!!! ;)
Με εχεις πιάσει ρε Bro ! ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Μια επιστημονική ανάλυση πήγα να κάνω και με έκαψες ρε Mod !
Πριν αλεκτορα φωνησαι...

Οσο εγραφα το παραπανω σχολιο, με επιβεβαιωσε περιτρανα ο φιλος Γιωργος.

Βρε ποιος ειμαι; Ο Καλχας, ο Τειρεσιας;

Μονο την ημερα του θανατου μου δεν μπορω να προβλεψω, ωστε την αμεσως προηγουμενη να σκαψω το λακκο μου και να αναπαυτω εν ειρηνη!!! o_O :oops:
 

Aldo

Well-Known Member
Μονο την ημερα του θανατου μου δεν μπορω να προβλεψω, ωστε την αμεσως προηγουμενη να σκαψω το λακκο μου και να αναπαυτω εν ειρηνη!!!
Eτσι που το ειπες νομιζα οτι θα εκανες καμια παραγγελια, τυπου Georgie :p
 
  • Like
Reactions: tol

Stratos

Well-Known Member
Μπες στο νήμα μου να δεις τα παντα
μπήκα και είδα, εσύ ο ίδιος σε σχόλιο για τη δότρια σου λες ΄΄Ευχαριστώ. Ανεγγιχτή δεν είναι, έχει τα κενάκια της, αλλά επειδή είναι ομοιογενής δεν χτυπάει στο μάτι, πιστεύω όταν το μαλλί είναι στα 3+cm θα φαίνεται σούπερ. ''
εν τω μεταξύ κάτω από το crown έχεις κενό σαν το δικό μου που εγώ όμως είμαι norwood6 Προς 7,
εσένα από την εξαγωγή έγινε έτσι?
στα 3cm όλες σούπερ είναι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έτσι ήμουν πάντα, έχω ένα μικρό θέμα αραίωσης στο crown στο οποίο δεν έκανα καμμία επέμβαση. Αυτή η δότρια που βλέπεις είναι τερματισμένη, 5500 μου είπαν ότι έχω και έχουν πάρει 5200. Στα 3cm αν έχει γίνει depleted φαίνεται άσχημα. Σε μένα νομίζεις ότι έχει άλλα 1500.

6BE6390B-3362-447C-9DEE-4D890EBA5D4B.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stratos

Well-Known Member
Έτσι ήμουν πάντα, έχω ένα μικρό θέμα αραίωσης στο crown στο οποίο δεν έκανα καμμία επέμβαση. Αυτή η δότρια που βλέπεις είναι τερματισμένη, 5500 μου είπαν ότι έχω και έχουν πάρει 5200.
με το μήκος που έχεις στο μαλλί πίσω δεν φαίνεται πρόβλημα δότριας, για κόψτο στο μήκος του περιστατικού εδώ
να δεις αν θα φαίνεται οκ. Συγκρίνετε διαφορετικές συνθήκες, περιμένετε να μεγαλώσει σε μήκος και να περάσει και κάποιος χρόνος
και μετά βγάλετε συμπεράσματα. έχετε μια προκατάληψη με τις τουρκικές κλινικές και ψάχνετε να βρείτε σημεία να τις κράξετε.
όταν περάσει 1 χρόνος και ολοκληρωθεί η φύτρωση και επουλώσει, όσο επουλώσει η δότρια τα ξαναλέμε.
και ο Lorentzo η κορυφή με δεν ξέρω πόσα ευρώ χρεώνει βλέπω πολύ ψηλά τη hairline σου, πολύ κούτελο σου άφησε, τόσα grafts είχες
διαθέσιμα και μικρό κενό πίσω.
 

hijikos

Active Member
με το μήκος που έχεις στο μαλλί πίσω δεν φαίνεται πρόβλημα δότριας, για κόψτο στο μήκος του περιστατικού εδώ
να δεις αν θα φαίνεται οκ. Συγκρίνετε διαφορετικές συνθήκες, περιμένετε να μεγαλώσει σε μήκος και να περάσει και κάποιος χρόνος
και μετά βγάλετε συμπεράσματα. έχετε μια προκατάληψη με τις τουρκικές κλινικές και ψάχνετε να βρείτε σημεία να τις κράξετε.
όταν περάσει 1 χρόνος και ολοκληρωθεί η φύτρωση και επουλώσει, όσο επουλώσει η δότρια τα ξαναλέμε.
και ο Lorentzo η κορυφή με δεν ξέρω πόσα ευρώ χρεώνει βλέπω πολύ ψηλά τη hairline σου, πολύ κούτελο σου άφησε, τόσα grafts είχες
διαθέσιμα και μικρό κενό πίσω.
[/QUOT
δε ηθελε να γινει σαν το φιλο σο φαλακρο κοτοπολο ηξερε τη εκανε
 

tol

Well-Known Member
Λαλήσει δεν είναι φίλε tol?
Σε τσάκωσα υπερφίαλε. :)

“Πριν αλέκτορα φωνήσαι, τρις απαρνήσει με”, κατά Ματθαίον Ευαγγέλιο.

Φιλε μου vlafo, εκτος των φιλολογικων απειροελαχιστων γνωσεων που διαθετω, ημουν μεχρι τα 20 μου (!!!) "παπαδοπαιδι".

Ο πατερας μου, δασκαλος, ηταν ταυτοχρονα και ψαλτης σε μικρο χωριουδακι της Αρκαδιας. Και, φυσικα, απο μικρο με επαιρνε παρεα στην εκκλησια, οπου εβρισκα καταφυγιο στο ιερο. Μεγαλωνοντας, αρχισα να μελετω τα ιερα βιβλια που υπηρχαν στο ιερο (για να περνω ευχαριστα την ωρα μου μεχρι το περας της λειτουργιας :D :)). Εξαλλου για δυο χρονια ημουν ηδη φοιτητης φιλολογιας και εκτος απο θεολογικης αποψεως με ενδιεφεραν και γλωσσολογικα.

Παρενθεση...μην αρχισετε να με "δουλευετε ψιλο γαζι" για την ιδιοτητα του "παπαδοπαιδιου". Οταν "επηξε το μυαλο μου" , οταν αρχισα να σκεφτομαι ορθολογικα και οχι παρακινουμενος απο το θρησκευτικο συναισθημα, αλλαξα αρδην τον τροπο σκεψης, θεωρησης και προσεγγισης της πραγματικοτητας.

Στην προκειμενη τωρα φραση... Η προταση ειναι χρονικη απαρεμφατικη, δηλαδη δεν εχει ρημα. Το απαρεμφατο εχει ισχυ ρηματος.
Το απαρεμφατο, λοιπον, ειναι το "φωνησαι" (απαρεμφατο Αοριστου) και οχι το "λαλησαι" που εσφαλμενα γραφουν αρκετοι. Υποκειμενο του απαρεμφατου (επειδη εχουμε ετεροπροσωπια) ειναι σε αιτιατικη (αλεκτορα) και οχι σε ονομαστικη (αλεκτωρ), οπως γραφεται και λεγεται εσφαλμενα.

Η νεοελληνικη μεταφραση..."πριν ο πετεινος λαλησει...".

Το μεγαλυτερο, ομως, λαθος που γινεται ειναι με το χρονικο επιρρημα "τρις".

Οι περισσοτεροι, δηθεν επαϊοντες καθαρευουσιανοι, λενε τη φραση ως εξης:

"Πριν αλεκτορα φωνησαι τρις, απαρνησει με"....

Μεταφραση..."πριν ο πετεινος λαλησει τρεις φορες, θα με απαρνηθεις".

ΛΑΘΟΣ.

Ο Ιησους ειπε..."πριν ο πετεινος λαλησει, θα με απαρνηθεις τρεις φορες".

Αρα, η σωστη θεση του επιρρηματος "τρις" ειναι μετα το κομμα. Δεν ανηκει στη χρονικη προταση, αλλά στην κυρια προταση που ακολουθει.

Η σωστη φραση, λοιπον...

"Πριν αλεκτορα φωνησαι, τρις απαρνησει με".

Και πραγματικα...ο πετεινος δε λαλησε τρεις φορες εκεινο το βραδυ της συλληψης του Ιησου, αλλά ο αποστολος Πετρος απαρνηθηκε τρεις φορες τον Ιησου, μεχρι να ακουστει ο πετεινος.

Ελπιζω να μπορεσα να εξηγησω την ορθη χρηση και ερμηνεια της συγκεκριμενης φρασης.

ΥΓ Αν αναλογιστεις, φιλε μου vlafo, οτι, οταν πριν μια δεκαετια εκανα ιδιαιτερα φιλολογικα μαθηματα με 5 ευρω την ωρα (!!!) σε μαθητες τριτης Λυκειου, τωρα που αφιερωσα 20 λεπτα (ειμαι αργος στην πληκτρολογηση...πιο αργος και απο χελωνα) και, αν δεν με απατουν οι μαθηματικες μου γνωσεις...μου χρωστας 1,666 ευρω (στον αριθμο του Αντιχριστου καταληξαμε παλι!!!). Ελπιζω καποια στιγμη να μου τα δωσεις. :p:D
 
Μπλουζα