Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

IoannisG

Active Member
Αρχες καλοκαιριου 2019 οι 2 πρωτες.. μεσα καλοκαιριου 2021 οι τελευταιες 2. Οι τριχες μου επισης παιζει να εχουν το μισο παχος, ενω ολη η hairline, κροταφοι ειναι ψευτιτριχες, χανοντας και temporal pics.. Ανοιγει και το crown μου λιγο λιγο απο τερμα πυκνοτητα ειδικα πισω που ειχα.. και προχωραει κουρεμα-κουρεμα δυστυχως.. ενω κεχρί 39 παρατηρουσα λογικα διαφορα πχ ανα 5-10ετια σε φωτος…Απλα παρενθεση οτι ο γενικος κανονας πως μετα τα 40 παει αργα δεν ισχυει παντα. .. σε εμενα πηγε ξαφνικα σφαιρα εκκινώντας στα 39 και μαλιστα στα 39,5 ξεκινησα μινοξιδιλη και Fingoral. Απο τα 19 βαζω απλα καθε μερα ζελε δυνατο και δεν το εχω κοψει και σημερα που μειωνονται αν και δεν πιστευω οτι παιζει ιδιαιτερο ρολο …Μια απλη παρενθεση φιλε στη νηματαρα σου! Και παλι συγχαρητηρια για το καλυτερο αποτελεσμα απο οσα εχω δει!
Ακριβως σχεδον μια απ τα ιδια..μεχρι τα 39 κουρεμα και αραιωμα για να φτιαχνονται, και σε δυο χρονια μεσα, προσπαθησεις να κρυβεις τα κενα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Η επιθετική τριχοπτωση που ξεκινάει πρωτα απο το crown, ειναι ως συνήθως πιο ραγδαία .
Αν η αραίωση ξεκινάει από μπροστά σε πάει σίγουρα πιο αργά .

Στα 45+ να μπείτε για μεταμόσχευση .
Πιο πριν μόνο με φιναστεριδη
 

midnight express

Well-Known Member
Το εχω γραψει και στο νημα μου το γραφω και εδω μιας και αναφερεται η λεξη φιναστεριδη...ολα καλα και η μεταμοσχευση που εκανα και οτι κανουμε ειναι καλο.Το πιο καλο πραγμα που εχει να κανει ενας νεος με τριχοπτωση ειναι να μην αργησει την χρηση φιναστεριδης.Εχω τριχοπτωση απο τα 18-19...δεν πηρα ποτε τιποτα.Εφτασα 35-36 για να κανω μεταμοσχευση και να αρχισω φινα.Εαν ειχα αρχισει φινα στα 25, ισως να ειχα μεταθεσει την μεταμοσχευση για τα 40πλας.Η φινα σε βοηθαει τοσο πολυ που φαινεται πλεον οτι το μαλλι σου λαμπει.Φαινεται υγιες και ειναι!Προσωπικα σεβομαι ολους τους ανθρωπους και τις αποψεις τους πανω σε αυτο το χαπι αλλα στον νεο κοσμο το μονο που εχω να πω ειναι να αφησουν τα κοληματα και να αρχισουν φινα αμεσα και με τα πρωτα σημαδια.Ειναι το μονο οπλο που μας εχει αποδειξει οτι μας προστατευει απο την ΑΓΑ,μην το αμελειτε!
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Αρχες καλοκαιριου 2019 οι 2 πρωτες.. μεσα καλοκαιριου 2021 οι τελευταιες 2. Οι τριχες μου επισης παιζει να εχουν το μισο παχος, ενω ολη η hairline, κροταφοι ειναι ψευτιτριχες, χανοντας και temporal pics.. Ανοιγει και το crown μου λιγο λιγο απο τερμα πυκνοτητα ειδικα πισω που ειχα.. και προχωραει κουρεμα-κουρεμα δυστυχως.. ενω κεχρί 39 παρατηρουσα λογικα διαφορα πχ ανα 5-10ετια σε φωτος…Απλα παρενθεση οτι ο γενικος κανονας πως μετα τα 40 παει αργα δεν ισχυει παντα. .. σε εμενα πηγε ξαφνικα σφαιρα εκκινώντας στα 39 και μαλιστα στα 39,5 ξεκινησα μινοξιδιλη και Fingoral. Απο τα 19 βαζω απλα καθε μερα ζελε δυνατο και δεν το εχω κοψει και σημερα που μειωνονται αν και δεν πιστευω οτι παιζει ιδιαιτερο ρολο …Μια απλη παρενθεση φιλε στη νηματαρα σου! Και παλι συγχαρητηρια για το καλυτερο αποτελεσμα απο οσα εχω δει!

Πουστιά! (του οργανισμού) η πρώτη λέξη που μου ήρθε. Αν είναι δυνατόν.
 

vagosx

Well-Known Member
Όταν έχει σκόροφαγωθει η hairline και εισαι 35 πχ Αεράτος μπαίνεις χθες για επέμβαση τι να περιμένει κάποιος να βγει πρώτα στη σύνταξη και μετα να κάνει μμ;
Σε γιατρους τύπου Pekiner η και Μαρα που είναι σχετικά οικονομικοί και world class ικανοτήτων γίνεσαι καινούριος. Χώνεις 3000 grafts φτιάχνοντας σχετικα συντηρητική αλλά τουμπανο hairline με λίγο συμμάζεμα στα temples και μπαινοντας και μέχρι το middle και ρίχνεις αλλα 300 πιθανως και από beard στο crown ώστε να αφήσεις και καβάντζα για το μέλλον.

Όταν εισαι τόσα χρονια στο φόρουμ και ξέρεις που θα πας για να παρεις το τοπ αποτέλεσμα είναι κατεμε αδικαιολόγητο να χαραμίζεις τα καλύτερα σου χρονια με ποντίκοφαγωμένες hairline και temples.
 

vagosx

Well-Known Member
Επίσης Αεράτε κατα τη γνωμη μου εισαι από τις περιπτώσεις που γκαρίζουν από μακριά ότι έπρεπε να εχεις μπει στη φίνα με δοκιμαστικές δόσεις τύπου Lorenzo ώστε να δεις πρώτα παρενέργειες, απόκριση, κλπ., διότι η ΑΑ σε πάει σχετικά αργά και θα ειχες σώσει παρα πολυ μαλλί, βέβαια ποτε δεν είναι αργά.
 

Dob31

Active Member
Η επιθετική τριχοπτωση που ξεκινάει πρωτα απο το crown, ειναι ως συνήθως πιο ραγδαία .
Αν η αραίωση ξεκινάει από μπροστά σε πάει σίγουρα πιο αργά .

Στα 45+ να μπείτε για μεταμόσχευση .
Πιο πριν μόνο με φιναστεριδη
Φίλε Georgie επιτρεψε μου να διαφωνήσω
Η δική μου ΑΓΑ που είναι άκρως επιθετική ξεκίνησε από κροτάφους και πίσω από το forelock
 

Disco

Well-Known Member
Αρχες καλοκαιριου 2019 οι 2 πρωτες.. μεσα καλοκαιριου 2021 οι τελευταιες 2. Οι τριχες μου επισης παιζει να εχουν το μισο παχος, ενω ολη η hairline, κροταφοι ειναι ψευτιτριχες, χανοντας και temporal pics.. Ανοιγει και το crown μου λιγο λιγο απο τερμα πυκνοτητα ειδικα πισω που ειχα.. και προχωραει κουρεμα-κουρεμα δυστυχως.. ενω κεχρί 39 παρατηρουσα λογικα διαφορα πχ ανα 5-10ετια σε φωτος…Απλα παρενθεση οτι ο γενικος κανονας πως μετα τα 40 παει αργα δεν ισχυει παντα. .. σε εμενα πηγε ξαφνικα σφαιρα εκκινώντας στα 39 και μαλιστα στα 39,5 ξεκινησα μινοξιδιλη και Fingoral. Απο τα 19 βαζω απλα καθε μερα ζελε δυνατο και δεν το εχω κοψει και σημερα που μειωνονται αν και δεν πιστευω οτι παιζει ιδιαιτερο ρολο …Μια απλη παρενθεση φιλε στη νηματαρα σου! Και παλι συγχαρητηρια για το καλυτερο αποτελεσμα απο οσα εχω δει!
Εισαι ακόμα στα αρχικά στάδια χωρίς να έχει εμφανιστεί κάποιο κενό, απλά λέπτυνση. Λόγω του μικρού προβλήματος που έχεις άμα ξεκινήσεις άμεσα φιναστερίδη πολύ πιθανόν να ξεχάσεις την μεταμόσχευση για πολλά χρόνια. Οπότε δράσε γρήγορα να το προλάβεις που είναι ακόμα νωρίς.
 

vlafo

Well-Known Member
O αεράτος αυτή τη στιγμή με μια σωστή μμ και φίνα δεν θα ξαναασχοληθεί με το θέμα μαλλιά για μια 10ετία τουλάχιστον.
 

Dob31

Active Member
Το φόρουμ που από το 2009 καταριότανε τη φίνα και την ξόρκιζε,και τώρα είναι must για όλους ανεξαιρέτως.
Εντυπωσιακό μετά από 12 χρόνια.
Άντε παιδιά και στην ντούντα σιγά σιγά γιατί αποτελέσματα Ισπανίας βλέπω να αργούνε ακόμα στην Ελλάδα,οπότε ας έχουμε τη φίνα και τη ντούντα.
Vlafo
Εγώ νόμιζα πώς μόνο ο freitas έδινε τη ντουταστεριδη έτσι εύκολα. Οι υπόλοιποι της ισπανικής σχολής νομίζω περιορίζονται μόνο στη φίνα στη πλειοψηφία των περιπτώσεων
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι,ο Freitas σε μένα τίποτα δε μου είπε μόνο φίνα ήταν αρκετή.
Ένα μέλος εδώ άνοιξε και είπε πως τον υποχρέωσε και μου έκανε εντύπωση.
Αν ήμουν στα 30 και ξεκίναγα φίνα(κατά σύμπτωση εκεί ξεκίνησα) και δεν με κράταγε θα ξεκίναγα και ντούντα.
Αν δεν είχα θέμα με το ένα δεν θα είχα και με το άλλο.
Τουλάχιστον να με πήγαινε μέχρι τα 40+ και εκεί να έμπαινα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Φίλε Georgie επιτρεψε μου να διαφωνήσω
Η δική μου ΑΓΑ που είναι άκρως επιθετική ξεκίνησε από κροτάφους και πίσω από το forelock
Ως συνήθως είπα .
Δεν ακολουθούν όλοι το ίδιο pattern.
Άλλοι να δεις που αραιώνουν σα μοναχοί cappuccino
 

oreo

Well-Known Member
Αρχες καλοκαιριου 2019 οι 2 πρωτες.. μεσα καλοκαιριου 2021 οι τελευταιες 2. Οι τριχες μου επισης παιζει να εχουν το μισο παχος, ενω ολη η hairline, κροταφοι ειναι ψευτιτριχες, χανοντας και temporal pics.. Ανοιγει και το crown μου λιγο λιγο απο τερμα πυκνοτητα ειδικα πισω που ειχα.. και προχωραει κουρεμα-κουρεμα δυστυχως.. ενω κεχρί 39 παρατηρουσα λογικα διαφορα πχ ανα 5-10ετια σε φωτος…Απλα παρενθεση οτι ο γενικος κανονας πως μετα τα 40 παει αργα δεν ισχυει παντα. .. σε εμενα πηγε ξαφνικα σφαιρα εκκινώντας στα 39 και μαλιστα στα 39,5 ξεκινησα μινοξιδιλη και Fingoral. Απο τα 19 βαζω απλα καθε μερα ζελε δυνατο και δεν το εχω κοψει και σημερα που μειωνονται αν και δεν πιστευω οτι παιζει ιδιαιτερο ρολο …Μια απλη παρενθεση φιλε στη νηματαρα σου! Και παλι συγχαρητηρια για το καλυτερο αποτελεσμα απο οσα εχω δει!
Φαντάζομαι οτι θα είχες εκφράσει τις ανησυχίες σου στο στενό κύκλο ή τελος πάντων κάπου που εμπιστευόσουν και θα σε βγάζανε τρελό, φαντασιόπληκτο, με ψυχολογικά κτλ κτλ. Μέχρι βέβαια να είναι απόλυτα εμφανές το πρόβλημα και μετά να σφυράνε κλέφτικα.
Λες και πρέπει να γίνει θερμοσίφωνας ο άλλος για να αντιληφθεί τον εαυτό του.....
 

vag25

Well-Known Member
Φαντάζομαι οτι θα είχες εκφράσει τις ανησυχίες σου στο στενό κύκλο ή τελος πάντων κάπου που εμπιστευόσουν και θα σε βγάζανε τρελό, φαντασιόπληκτο, με ψυχολογικά κτλ κτλ. Μέχρι βέβαια να είναι απόλυτα εμφανές το πρόβλημα και μετά να σφυράνε κλέφτικα.
Λες και πρέπει να γίνει θερμοσίφωνας ο άλλος για να αντιληφθεί τον εαυτό του.....
ποσο κλασικο.

Θυμαμαι το ελεγα στην μανα μου και με εβγαζε τρελο επι 10+ χρονια.
 

midnight express

Well-Known Member
ποσο κλασικο.

Θυμαμαι το ελεγα στην μανα μου και με εβγαζε τρελο επι 10+ χρονια.
Τα κλασικο ειναι που βλεπουνε τον αλλον με κανονικη καραφλα-δερμα και του λενε 'αραιωσες' ....τι αραιωμα βρε παιδια που στον αλλον του εχει απομεινει μονο το καμμενο δασος της βαρυμπομπης?
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Φιλε απο οτι σημειωνα εδω σε αντιστοιχα θεματα, αυτες κατεγραψα, οποτε θα παω να παρω γνωμη και να τις κανω:
Ευχαριστούμε φίλε που τις παραθέτεις για όλους μας.
Σου εύχομαι ότι καλύτερο.
Όπως το βλέπω σε κανένα δύο μήνες παίζει να πάμε όλοι φίνα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Η επιθετική τριχοπτωση που ξεκινάει πρωτα απο το crown, ειναι ως συνήθως πιο ραγδαία .
Αν η αραίωση ξεκινάει από μπροστά σε πάει σίγουρα πιο αργά .

Στα 45+ να μπείτε για μεταμόσχευση .
Πιο πριν μόνο με φιναστεριδη
Όντως και μένα από το crown ξεκίνησε πριν 1 χρόνο, που από full thick σε 2 μήνες μου το αδυνάτισε και μου έσβησε το 40% του περίπου. Τώρα μεταφέρεται η επιθετικότητα στην μπροστινή ζώνη.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Φαντάζομαι οτι θα είχες εκφράσει τις ανησυχίες σου στο στενό κύκλο ή τελος πάντων κάπου που εμπιστευόσουν και θα σε βγάζανε τρελό, φαντασιόπληκτο, με ψυχολογικά κτλ κτλ. Μέχρι βέβαια να είναι απόλυτα εμφανές το πρόβλημα και μετά να σφυράνε κλέφτικα.
Λες και πρέπει να γίνει θερμοσίφωνας ο άλλος για να αντιληφθεί τον εαυτό του.....
Ακριβώς κανείς δεν καταλάβει το πρόβλημα αρχικά από τους γύρω, εκτός από εμάς που νιώθουμε το τσουνάμι και τη λέπτυνση της τρίχας, και έπειτα τη σταδιακή αραίωση.
 

oreo

Well-Known Member
Ακριβώς κανείς δεν καταλάβει το πρόβλημα αρχικά από τους γύρω, εκτός από εμάς που νιώθουμε το τσουνάμι και τη λέπτυνση της τρίχας, και έπειτα τη σταδιακή αραίωση.
Έτσι και απο παγώνι, ξεφουσκώνεις σε κότσυφα, σιγά σιγά
 
Μπλουζα