Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

vlafo

Well-Known Member
Πιθανότατα ναι αλλά δεν είναι και σίγουρο,αλλά έχει πολλές ελπίδες λόγω ότι δεν έχει πάρει ποτέ τίποτα.
Crown έχει πολλές ελπίδες.
Χαχα,κάναμε ολικό come back αυτό είναι αλήθεια φίλε Kharmacona,εκεί μπαίνει ο Georgie,εγώ είμαι για κανένα καφενείο (όχι το πραγματικό ξέρει αυτός που διαβάζει)και Cavo δεν με χαλάει έχω να πάω χρόνια.
Πάντως έμαθα ότι και εσύ πάς σούπερ και χαίρομαι για αυτό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Πιθανότατα ναι αλλά δεν είναι και σίγουρο,αλλά έχει πολλές ελπίδες λόγω ότι δεν έχει πάρει ποτέ τίποτα.
Crown έχει πολλές ελπίδες.
Χαχα,κάναμε ολικό come back αυτό είναι αλήθεια φίλε Kharmacona,εκεί μπαίνει ο Georgie,εγώ είμαι για κανένα καφενείο (όχι το πραγματικό ξέρει αυτός που διαβάζει)και Cavo δεν με χαλάει έχω να πάω χρόνια.
Πάντως έμαθα ότι και εσύ πάς σούπερ και χαίρομαι για αυτό.

Vlafo καλημέρα, επειδή ησουν χρόνιος χρήστης φιναστεριδης ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Έχω κλείσει 2 μήνες και κάτι μέρες που τη λαμβάνω και ειναι καμιά βδομάδα τώρα που έχω την αίσθηση πως το μαλλί μου φαίνεται πιο υγιές. Όχι τίποτα περαιτέρω, απλά αυτό. Είναι υπαρκτό σενάριο στο δίμηνο περίπου να έχω ενα αρχικό '' αποτελεσμα'' η για το ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ θέλω μίνιμουμ 6 μηνες; Επίσης το πιο '' υγιές '' αποτέλεσμα συμπίπτει και με την έναρξη λήψης βιταμινών pilfood οπότε ίσως αυτή την αίσθηση πιο υγιής τρίχας να την έχουν δώσει οι βιταμινες και όχι η φινα.
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo καλημέρα, επειδή ησουν χρόνιος χρήστης φιναστεριδης ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Έχω κλείσει 2 μήνες και κάτι μέρες που τη λαμβάνω και ειναι καμιά βδομάδα τώρα που έχω την αίσθηση πως το μαλλί μου φαίνεται πιο υγιές. Όχι τίποτα περαιτέρω, απλά αυτό. Είναι υπαρκτό σενάριο στο δίμηνο περίπου να έχω ενα αρχικό '' αποτελεσμα'' η για το ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ θέλω μίνιμουμ 6 μηνες; Επίσης το πιο '' υγιές '' αποτέλεσμα συμπίπτει και με την έναρξη λήψης βιταμινών pilfood οπότε ίσως αυτή την αίσθηση πιο υγιής τρίχας να την έχουν δώσει οι βιταμινες και όχι η φινα.
Eίναι υπαρκτό να έχει επίδραη άμεσα,ειδικά στην ηλικία τη δική σου.
Σε μένα μέσα σε 3 μήνες είχε θεαματική διαφορά,απλά στο 6μηνο ή στο 12μηνο μεγιστοποιείται η δράση της και εκεί βλέπεις το μέγιστο που μπορεί να πάρεις αυτό είναι όλο. Τα φάρμακα θέλουν χρόνο πάντα.
Οι βιταμίνες καλές είναι συμπλήρωμα είναι και καλό κάνουν αλλά δε θεωρώ ότι προσφέρουν κάτι ουσιαστικό.
Εγώ τις έκοψα και αυτές μόνο φίνα παίρνω.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Eίναι υπαρκτό να έχει επίδραη άμεσα,ειδικά στην ηλικία τη δική σου.
Σε μένα μέσα σε 3 μήνες είχε θεαματική διαφορά,απλά στο 6μηνο ή στο 12μηνο μεγιστοποιείται η δράση της και εκεί βλέπεις το μέγιστο που μπορεί να πάρεις αυτό είναι όλο. Τα φάρμακα θέλουν χρόνο πάντα.
Οι βιταμίνες καλές είναι συμπλήρωμα είναι και καλό κάνουν αλλά δε θεωρώ ότι προσφέρουν κάτι ουσιαστικό.
Εγώ τις έκοψα και αυτές μόνο φίνα παίρνω.

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα ανανεώσω το νημα μου στο τρίμηνο και εγώ περίπου, κάπου τον Σεπτέμβρη, να δούμε παρέα αν έχει αλλάξει πάνω μου κάτι η όχι αλλά πολύ φοβάμαι πως πάω για blooper. Έχω αρχίσει και σκέφτομαι αμυδρά την ιδέα της μεταμόσχευσης αλλα δεν νομίζω να με αναλάβει κανενας. Το νεαρότερο που έχω μάθει από προσωπική συζήτηση με ένα παλικάρι που δέχτηκε γιατρός να τον αναλάβει ήταν ενας 24χρονος με σκοτωμένη hairline στην κλινική του κυρίου Αναστασακη. Ως τα 24 έχω παρά πολύ καιρό.
 

vlafo

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ. Θα ανανεώσω το νημα μου στο τρίμηνο και εγώ περίπου, κάπου τον Σεπτέμβρη, να δούμε παρέα αν έχει αλλάξει πάνω μου κάτι η όχι αλλά πολύ φοβάμαι πως πάω για blooper. Έχω αρχίσει και σκέφτομαι αμυδρά την ιδέα της μεταμόσχευσης αλλα δεν νομίζω να με αναλάβει κανενας. Το νεαρότερο που έχω μάθει από προσωπική συζήτηση με ένα παλικάρι που δέχτηκε γιατρός να τον αναλάβει ήταν ενας 24χρονος με σκοτωμένη hairline στην κλινική του κυρίου Αναστασακη. Ως τα 24 έχω παρά πολύ καιρό.
Έχω την εντύπωση πως δεν θα έχεις κανένα θέμα αλλά το φόρουμ θα σου κάνει ζημιά και νομίζεις ότι έχεις θέμα.
 

pablopaolinio

Active Member
Έφτιαξα ένα σκιτσάκι για τον αεράτο μπορεί να τον στενοχωρήσω βέβαια,αλλά δε μασάει.
Η περιοχή που είναι μέσα στον κόκκινο κύκλο βλέπω να σε χαιρετάει και να πηγαίνεις nw4A προς nw5.
Πότε?
Σε μια 10ετία max σίγουρα.
Τι κάνεις?
Ξεκινάς άμεσα φίνα να κόψεις την τριχόπτωση πράγμα που σημαίνει ότι παραμένεις στην υπάρχουσα κατάσταση και ελαφρώς βελτιωμένη μπροστά με την αύξηση της διαμέτρου της τρίχας που θα δώσει καλύτερη εικόνα και κάλυψη,και πιθανόν καλύτερο crown,αυτά θα τα έχεις δει από 6μηνο και μετά.
Μμ χρειάζεσαι εννοείται να φτιάξεις τα μπροστά όλα,θα αλλάξεις πρόσωπο και εικόνα δεν το συζητάμε.
Τη χρειάζεσαι είναι δεδομένο αυτό.
Έτσι παύεις να αχολείσαι και αν θέλεις μετά τα 40 που πέφτει και η dht κόβεις τη φίνα αλλά προετοιμάζεσαι πιθανότατα να χάσεις και τα υπόλοιπα στις πίσω ζώνες και να ξαναμπείς για 2 μμ γιατί πολύ απλά και θα χαλάσει η εικόνα και δεν θα στηρίζονται τα μπροστά.
Δεν στο συνιστώ γιατί δεν θα έχεις κάποιο θέμα με τη φίνα,απλά το λέω σε περίπτωση που βαρεθείς και θέλεις να δεις και αυτό το εναλλακτικό σενάριο μελλοντικά.
Για μένα αυτό είναι το καλύτερο πλάνο που έχεις να κάνεις,και αν προχωρήσεις και στις ανάλογες μετρήσεις και έχεις και δότρια που φαίνεται να έχεις,τότε προχωράς και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Ποτέ μην ξεχνάς:Και οι υπόλοιποι.

Η πρώτη μμ είναι πάντα η δύσκολη και απαιτητική,αν αυτή πάει καλά τα υπόλοιπα είναι πανεύκολα εκεί είναι όλο το ζουμί της μμ.
Σε εμενα γιατι στα 39 (μεχρι τοτε καμια αγωγη και ασχολια με το θεμα) πηρε boost η DHT και αδειασε το μισο κεφαλι με λεπτυνση και της τριχας σε 2-2,5χρόνια..; Νομιζα οτι ειχα πηδηξει την κληρονομικη ΑΓΑ που εχουμε στην συντρηπτικη πλειοψηφια των κλαδιων του σογιου μου..Δεν ισχυει παντα αυτο παιδια
 

alex7

Well-Known Member
Σε εμενα γιατι στα 39 (μεχρι τοτε καμια αγωγη και ασχολια με το θεμα) πηρε boost η DHT και αδειασε το μισο κεφαλι με λεπτυνση και της τριχας σε 2-2,5χρόνια..; Νομιζα οτι ειχα πηδηξει την κληρονομικη ΑΓΑ που εχουμε στην συντρηπτικη πλειοψηφια των κλαδιων του σογιου μου..Δεν ισχυει παντα αυτο παιδια
είναι πολλά τα γονίδια και ανακατώνονται πολύ μεταξύ τους
 

vlafo

Well-Known Member
Σε εμενα γιατι στα 39 (μεχρι τοτε καμια αγωγη και ασχολια με το θεμα) πηρε boost η DHT και αδειασε το μισο κεφαλι με λεπτυνση και της τριχας σε 2-2,5χρόνια..; Νομιζα οτι ειχα πηδηξει την κληρονομικη ΑΓΑ που εχουμε στην συντρηπτικη πλειοψηφια των κλαδιων του σογιου μου..Δεν ισχυει παντα αυτο παιδια
Φυσικά και μπορεί να συμβεί άνετα,δεν στο εγγυάται κανείς αυτό δεν υπάρχει σταθερά πόσο γρήγορα αδειάζεις,αλλά μόνο κοιτάς τα δεδομένα από το παρελθόν,πότε ξεκίνησε,ηλικία,ταχύτητα τριχόπτωσης,κληρονομικότητα κ.λ.π.
 

pablopaolinio

Active Member
Φυσικά και μπορεί να συμβεί άνετα,δεν στο εγγυάται κανείς αυτό δεν υπάρχει σταθερά πόσο γρήγορα αδειάζεις,αλλά μόνο κοιτάς τα δεδομένα από το παρελθόν,πότε ξεκίνησε,ηλικία,ταχύτητα τριχόπτωσης,κληρονομικότητα κ.λ.π.
Αρχες καλοκαιριου 2019 (στα 39 μου) οι 2 πρωτες.. μεσα καλοκαιριου 2021 (στα 41 μου πλέον) οι τελευταιες 2. Οι τριχες μου επισης παιζει να εχουν το μισο παχος, ενω ολη η hairline, κροταφοι ειναι ψευτιτριχες, χανοντας και temporal pics.. Ανοιγει και το crown μου λιγο λιγο απο τερμα πυκνοτητα ειδικα πισω που ειχα.. και προχωραει κουρεμα-κουρεμα δυστυχως.. ενω μεχρί 39 παρατηρούσα λογική διαφορά πχ ανα 5-10ετια σε photos μόνο… Επίσης, στη photo εδώ στο προφίλ μου, είμαι Σεπτέμβριο του 2020, όταν σταθεροποίηθηκε το πρώτο μεγάλο κύμα αραίωσης και μετά από μεγάλωμα των μαλλιών μου, που με την ευκαιρία της καραντίνας/τηλεργασίας τα έριξα ολική ξούρα, οπότε δεν έμπαιναν προϊόντα styling και βγήκαν προσωρινά όμως πιο χοντρές οι τρίχες. Απλή παρενθεση οτι ο γενικος κανονας πως μετα τα 40 παει αργα δεν ισχυει παντα. .. σε εμενα πηγε ξαφνικα σφαιρα εκκινώντας στα 39 και μαλιστα στα 39,5 ξεκινησα μινοξιδιλη και Fingoral. Απο τα 19 βαζω απλα καθε μερα ζελε δυνατο και δεν το εχω κοψει και σημερα που μειωνονται αν και δεν πιστευω οτι παιζει ιδιαιτερο ρολο …Μια απλη παρενθεση φιλε στη νηματαρα σου! Και παλι συγχαρητηρια για το καλυτερο αποτελεσμα απο οσα εχω δει!
 

Συνημμένα

  • 177726A6-10BE-41D1-A29D-49C2AE0D3706.jpeg
    177726A6-10BE-41D1-A29D-49C2AE0D3706.jpeg
    240.2 KB · Προβολές: 165
  • D065562C-1B01-498E-BB5E-EF7A38F5F4D7.jpeg
    D065562C-1B01-498E-BB5E-EF7A38F5F4D7.jpeg
    405.5 KB · Προβολές: 153
  • A538FDCC-DF9E-47F7-A47D-46FBAAAA5727.png
    A538FDCC-DF9E-47F7-A47D-46FBAAAA5727.png
    2.8 MB · Προβολές: 176
  • D1C4C051-7C18-4B57-A468-678A564D7C4E.jpeg
    D1C4C051-7C18-4B57-A468-678A564D7C4E.jpeg
    118.5 KB · Προβολές: 166
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Λέω μήπως,δοκιμάσω φίνα.. 3mg την εβδομάδα.και βλέπουμε

Ο αγωνας τωρα δικαιωνεται!!!

Αλλη μια πιθανη μελλοντικη "χαντρα για ξεματιασμα" που θα μπει στο συρταρι του tol του "φιναστεριδομαχου".

Οσοι εχετε δει την ελληνικη ταινια "Η κυρα μας η μαμη", θα καταλαβαινετε τι εννοω.

Ο επιστημονας γιατρος, Ορεστης Μακρης, ειχε βαλει στοχο ζωης να μαζεψει ολες τις χαντρες ξεματιασματος που η κομπογιαννιτισσα μαμη, Βασιλειαδου, ειχε κρεμασει στους κατοικους του χεριου.

Ετσι και ο υποφαινομενος, εδω και χρονια, μαχεται με νυχια και με δοντια να ξεδιαλυνει το αντιφιναστεριδικο νεφος που πλαναται στο forum. Να απομακρυνει τον παραλογο φοβο και τις προκαταληψεις που εχουν καλλιεργησει καποιοι για ενα απολυτα ασφαλες και επιστημονικα εγκεκριμενο χαπι.

Ηδη εχω αρκετα "παρασημα" στο πετο, αφου, με χαρα, διαπιστωνω οτι μελη του forum εχουν πειστει για την ασφαλεια και την αναγκαιοτητα χρησης φιναστεριδης και εισηλθαν εσχατως στο κλαμπ.

Αν μπει και ο aeratos στο κλαμπ...θα πεθανω!!! :p :D
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ο αγωνας τωρα δικαιωνεται!!!

Αλλη μια πιθανη μελλοντικη "χαντρα για ξεματιασμα" που θα μπει στο συρταρι του tol του "φιναστεριδομαχου".

Οσοι εχετε δει την ελληνικη ταινια "Η κυρα μας η μαμη", θα καταλαβαινετε τι εννοω.

Ο Ορεστης Μακρης ειχε βαλει στοχο ζωης να μαζεψει ολες τις χαντρες ξεματιασματος που η Βασιλειαδου ειχε κρεμασει στους κατοικους του χεριου.

Ετσι και ο υποφαινομενος, εδω και χρονια, μαχεται με νυχια και με δοντια να ξεδιαλυνει το αντιφιναστεριδικο νεφος που πλαναται στο forum. Να απομακρυνει τον παραλογο φοβο που εχουν καλλιεργησει καποιοι για ενα απολυτα ασφαλες και επιστημονικα εγκεκριμενο χαπι.

Ηδη εχω αρκετα "παρασημα" στο πετο, αφου, με χαρα, διαπιστωνω οτι μελη του forum εχουν πειστει για την ασφαλεια και την αναγκαιοτητα χρησης φιναστεριδης και εισηλθαν εσχατως στο κλαμπ.

Αν μπει και ο aeratos στο κλαμπ...θα πεθανω!!! :p :D

Πρσγματικα άκακο χάπι. 2 μήνες και 5 μερες που το λαμβάνω απολύτως κανένα πρόβλημα. Στην αρχή είχα υπεραυξημενη λιμπιντο που στην πορεία έστρωσε. Μακάρι σε 4 μήνες από τώρα να έχουμε και θετικά αποτελέσματα καθώς το ότι από μόνο του δε μου έβγαλε κάποια παρενέργεια είναι η μισή υπόθεση . Η άλλη μισή θα ναι να βελτιώσει το υπάρχον μαλλακι.
 

pablopaolinio

Active Member
Ξεκίνα φίνα και δεν θα το μετανιώσεις,έχεις ωραίο μαλλί είναι κρίμα να το χάσεις και να μπεις για μμ.
Αφού μπορείς.
Ξεκίνα φίνα και δεν θα το μετανιώσεις,έχεις ωραίο μαλλί είναι κρίμα να το χάσεις και να μπεις για μμ.
Αφού μπορείς.
Δυστυχως εχει χαθει και ποντικωφαγωθει η hairline/κροταφοι/temporal και παρολη την ολικη μεγαλη αραιωση με πριν στο αλλο μαλλι, ειναι τα σημεια που αλλαξαν δραματικα τον τροπο που εγω βλεπω τον εαυτο μου και εκει τι να πρωτοβγαλει η Φινα γιατι εμεινε δερμα με εκατονταδες τριχακια νεκρα που τα βλεπω στο φως του μπανιου. Με τη Φινα ειμαι διστακτικος γιατι διαβασα τις παρενεργειες αλλων και φυσικα τρομοκρατηθηκα και επειδη ειμαι και παλι εργενης, παιζει ρολο η σεξουαλικη επιδοση που βαινει πολυ μειουμενη σε σχεση με την προηγουμενη εργενικη ζωη μου (στα 33-36 μου) οποτε κωλωσα. παρολα αυτα θα την κανω την αποπειρα μου για εναρξη με low dose, αφου κανω τις εξετασεις που διαβασα στο πολυ καλο αυτο φορουμ σε ενδοκρινολογο μεσα στο σεπτεμβριο και βλεπουμε. Καποια στιγμη θα βγαλω και το θεμα μου να παρω τις γνωμες σας!
 

vlafo

Well-Known Member
Το φόρουμ που από το 2009 καταριότανε τη φίνα και την ξόρκιζε,και τώρα είναι must για όλους ανεξαιρέτως.
Εντυπωσιακό μετά από 12 χρόνια.
Άντε παιδιά και στην ντούντα σιγά σιγά γιατί αποτελέσματα Ισπανίας βλέπω να αργούνε ακόμα στην Ελλάδα,οπότε ας έχουμε τη φίνα και τη ντούντα.
 

pablopaolinio

Active Member
Επειδη εγινε αποτομα τα τελευταια 2 χρονια ισως σε επιστρεψει και πιο ευκολα εκει που ησουν.
Αν και το αποκλεια μαλλον θα κανω την αποπειρα μου φιλε μου απο σεπτεμβριο μετα απο εξετασεις και γνωμη ενδοκρινολογου. Μονο που θα παχυνει η τριχα οπως λενε θα βοηθησει γιατι κενο εκτος κροταφων/hairline/temporal δεν εχω ακομα. Το crown αρχιζει τωρα τη λεπτυνση/αραιωση και αλλαγη φορας τριχων που ειναι σαν πατημενα πλεον! Τεσπα! Σε ευχαριστω
 

vag25

Well-Known Member
Δυστυχως εχει χαθει και ποντικωφαγωθει η hairline/κροταφοι/temporal και παρολη την ολικη μεγαλη αραιωση με πριν στο αλλο μαλλι, ειναι τα σημεια που αλλαξαν δραματικα τον τροπο που εγω βλεπω τον εαυτο μου και εκει τι να πρωτοβγαλει η Φινα γιατι εμεινε δερμα με εκατονταδες τριχακια νεκρα που τα βλεπω στο φως του μπανιου. Με τη Φινα ειμαι διστακτικος γιατι διαβασα τις παρενεργειες αλλων και φυσικα τρομοκρατηθηκα και επειδη ειμαι και παλι εργενης, παιζει ρολο η σεξουαλικη επιδοση που βαινει πολυ μειουμενη σε σχεση με την προηγουμενη εργενικη ζωη μου (στα 33-36 μου) οποτε κωλωσα. παρολα αυτα θα την κανω την αποπειρα μου για εναρξη με low dose, αφου κανω τις εξετασεις που διαβασα στο πολυ καλο αυτο φορουμ σε ενδοκρινολογο μεσα στο σεπτεμβριο και βλεπουμε. Καποια στιγμη θα βγαλω και το θεμα μου να παρω τις γνωμες σας!
Πιστευω οτι τα βλεπεις λιγο πιο τραγικα απο οτι ειναι τα πραγματα. Καταλαβαινω οτι βιωσες αποτομη αλλαγη, αλλα ακομα και με τις ''κακες'' φωτο σου εχεις πολυ δυνατο μαλλι απλα μαλλον και πολλες τριχες που εχουν αδυνατισει.
Οταν υπαρχει παντου μαλλι η φινα δινει καλο αποτελεσμα συνηθως και εσυ εισαι μια τετοια περιπτωση.
Και εγω τον επομενο μηνα λογικα την αρχιζω.
 
Μπλουζα