Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

khaos13

Member
@aeratos28 Δεν βλέπεις τρίχες ούτε μετά το λούσιμο; Περίεργο, αν και όντως πρέπει να σε πηγαίνει πολύ αργά. Αν πήρα την απόφαση εγώ πιστεύω όλοι μπορούν να το κάνουν!

Αν θες για μετρήσεις πήγαινε στην BHR, θα πάρεις και τις μετρήσεις στο μέιλ σου. Στα ΒΠ μάλλον όχι, πέρασα και από εκεί.
 

oreo

Well-Known Member
Φίλε πιο πριν σε ρώτησα αν το layering καλύπτει την β΄ζώνη , είναι ιδέα μου ή και στο mid επεκτείνεται η αραίωση?
 

vlafo

Well-Known Member
Και ο Αργυρίου κάνει πλήρεις μετρήσεις από ότι είπαν τα παιδιά αλλά Bissanga εγγύηση όλα αναλυτικά.
 

aeratos28

Just aeratos
Όχι ιδέα σου είναι..το mid είναι αρκετά καλό.μην ξεχνάς πως αυτό που βλέπεις πραγματικά είναι η χειρότερη γωνία λήψης με τις χειρότερες συνθήκες και όχι χτένισμα προς κάλυψη..αδικώ το κεφάλι μου τώρα να ξέρεις.
Φίλε πιο πριν σε ρώτησα αν το layering καλύπτει την β΄ζώνη , είναι ιδέα μου ή και στο mid επεκτείνεται η αραίωση?
 

manly_Man

Well-Known Member
@aeratos28 Δεν βλέπεις τρίχες ούτε μετά το λούσιμο; Περίεργο, αν και όντως πρέπει να σε πηγαίνει πολύ αργά. Αν πήρα την απόφαση εγώ πιστεύω όλοι μπορούν να το κάνουν!

Αν θες για μετρήσεις πήγαινε στην BHR, θα πάρεις και τις μετρήσεις στο μέιλ σου. Στα ΒΠ μάλλον όχι, πέρασα και από εκεί.
Στην BHR ποιος γιατρός σε είδε και τι μετρήσεις σου εστειλαν;
 

aeratos28

Just aeratos
Ευχαριστώ για τα σχόλια,ολων,ευχαριστώ για την ευγένεια τον vlafo,αλλά κλείνει η παρένθεση ..ότι άλλο από εμένα υπόσχομαι σε δικό μου νήμα..με ΠΛΗΡΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ,σε φωτό ανάλογου επιπέδου ανάλυσης φωτεινότητας κτλ..
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
@aeratos28 Δεν βλέπεις τρίχες ούτε μετά το λούσιμο; Περίεργο, αν και όντως πρέπει να σε πηγαίνει πολύ αργά. Αν πήρα την απόφαση εγώ πιστεύω όλοι μπορούν να το κάνουν!

Αν θες για μετρήσεις πήγαινε στην BHR, θα πάρεις και τις μετρήσεις στο μέιλ σου. Στα ΒΠ μάλλον όχι, πέρασα και από εκεί.

Συμβαίνει να μην βρίσκεις τρίχες και να αραιώνεις. Όταν το 2019 πήγαινα στην κλινική του κύριου Τζερμιά για θεραπείες και τους εξηγούσα την κατάσταση μου που είχε το ίδιο κοινό με τον aerato, δηλαδή αραίωνα αλλά δεν έβρισκα μαλλιά να πέφτουν, μου είχαν πει πως απλά το μαλλί μου χάνει όγκο, ακολουθεί αντίστροφη πορεία και αντί από χνούδι να γίνει τρίχα αυτό γίνεται υπερβολικά αδύναμο και πέφτει. Αυτό που θέλω να πω είναι πως ο aeratos χάνει μαλλί αλλά δε το καταλαβαίνει. Οι τρίχες που του φεύγουν είναι τόσο αδύναμες που πολλές φορές μπορεί να μην είναι καν ορατές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Εεράτε το νου σου είναι ύπουλη.
Εδώ ο Ιούλιος 35χρ με crown μικρότερο από το δικό σου.
Θέλεις να με δεις σήμερα 53;
 

Συνημμένα

  • 20210805_005501.png
    20210805_005501.png
    2.5 MB · Προβολές: 161

aeratos28

Just aeratos
Ιούλιε,πάω στοίχημα πως αν έβαζες τέτοια φωτό ,δεν θα είχες μικρότερο πρόβλημα.χαχαχα..το βλέπω από το μπροστά μαλλί σου πόσο αραίωση είχες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
  • Like
Reactions: tol

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αερατε βάζεις που βάζεις φωτός μετά 10 χρόνια άνοιξε νήμα και βγάλε σωστές.
 

midnight express

Well-Known Member
Μια χαρα φιλε vlafo..Υπεροχο αποτελεσμα!Εξαιρετικο.Δεν εχω κατι αλλο να πω..Νομιζω τελειωσες με το θεμα μαλλια.Ξεκινα για αλλα πραγματα να ψαχνεσαι τωρα!
 

vlafo

Well-Known Member
Μια χαρα φιλε vlafo..Υπεροχο αποτελεσμα!Εξαιρετικο.Δεν εχω κατι αλλο να πω..Νομιζω τελειωσες με το θεμα μαλλια.Ξεκινα για αλλα πραγματα να ψαχνεσαι τωρα!
Σε ευχαριστώ φίλε νασαι καλά εύχομαι και στα δικά σου που ήδη πάει καλά.
Τώρα το θέμα μαλλιά "ποτέ μην λές ποτέ".
 

vlafo

Well-Known Member
Έφτιαξα ένα σκιτσάκι για τον αεράτο μπορεί να τον στενοχωρήσω βέβαια,αλλά δε μασάει.
Η περιοχή που είναι μέσα στον κόκκινο κύκλο βλέπω να σε χαιρετάει και να πηγαίνεις nw4A προς nw5.
Πότε?
Σε μια 10ετία max σίγουρα.
Τι κάνεις?
Ξεκινάς άμεσα φίνα να κόψεις την τριχόπτωση πράγμα που σημαίνει ότι παραμένεις στην υπάρχουσα κατάσταση και ελαφρώς βελτιωμένη μπροστά με την αύξηση της διαμέτρου της τρίχας που θα δώσει καλύτερη εικόνα και κάλυψη,και πιθανόν καλύτερο crown,αυτά θα τα έχεις δει από 6μηνο και μετά.
Μμ χρειάζεσαι εννοείται να φτιάξεις τα μπροστά όλα,θα αλλάξεις πρόσωπο και εικόνα δεν το συζητάμε.
Τη χρειάζεσαι είναι δεδομένο αυτό.
Έτσι παύεις να αχολείσαι και αν θέλεις μετά τα 40 που πέφτει και η dht κόβεις τη φίνα αλλά προετοιμάζεσαι πιθανότατα να χάσεις και τα υπόλοιπα στις πίσω ζώνες και να ξαναμπείς για 2 μμ γιατί πολύ απλά και θα χαλάσει η εικόνα και δεν θα στηρίζονται τα μπροστά.
Δεν στο συνιστώ γιατί δεν θα έχεις κάποιο θέμα με τη φίνα,απλά το λέω σε περίπτωση που βαρεθείς και θέλεις να δεις και αυτό το εναλλακτικό σενάριο μελλοντικά.
Για μένα αυτό είναι το καλύτερο πλάνο που έχεις να κάνεις,και αν προχωρήσεις και στις ανάλογες μετρήσεις και έχεις και δότρια που φαίνεται να έχεις,τότε προχωράς και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Ποτέ μην ξεχνάς:Και οι υπόλοιποι.

Η πρώτη μμ είναι πάντα η δύσκολη και απαιτητική,αν αυτή πάει καλά τα υπόλοιπα είναι πανεύκολα εκεί είναι όλο το ζουμί της μμ.
 

Συνημμένα

  • Untitled.png
    Untitled.png
    2.5 MB · Προβολές: 149

kharmacoma

Well-Known Member
Η φίνα σίγουρα θα βοηθήσει τον aerato γιατί φαίνεται ότι έχουν λεπτύνει οι τρίχες στο μέρος που έβαλες στο σκιτσάκι σου Vlafo.

Vlafo τι μαλλούρα είναι αυτή ρε φίλε? Σε βλέπω σε λίγο καιρό να χαιρετάς το Forum και να μπαίνεις στο psarema.gr. Έτοιμος για Cavo Paradiso εισαι. :p
 
Μπλουζα