Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

vlafo

Well-Known Member
Μαγαζαρες Vlafo .
Εγώ στη Μύκονο ξενύχτια μεγάλα έκανα στο Mad.
Αλλά και Vegera ήταν top class.
Σαντορίνη θυμάμαι το Koo και το Αίνιγμα αλλά και το θρυλικό Tithora για πιο Rock .
Αθήνα στο Καλοκαιρινό Κούκο με τη θρυλική βραζιλιάνικη σημαία στην είσοδο και πορτιερη τον Θεόφιλο Βανδώρο και θαμώνες τον Βλάσση Μπονατσο και άλλους ηθοποιούς μαζί με όλο το avante garde της πόλης .
Χειμωνα οι ίδιοι στο No name στην Ορμηνιου Hilton με τον Γιάννη Νενε (κλικ) στον επάνω όροφο με soul funk και τη φίλη μου τη Θέκλα ( σύντροφος Πουλικάκου) στο ισόγειο με Indie rock .. Πω πω εποχές !
Forever young ;)
Sorry και το κλείνω .
Που να το πιάσεις και που να το αφήσεις φίλε.
Κατάλογος με επικά μαγαζιά σε επικές εποχές.
Μύκονο το Vegera ήταν η αρχή και το τέλος,ξεκινάγαμε από εκεί και καταλήγαμε πάλι εκεί.
Στο μπάρ Αλέκος Συσσοβίτης.
Σαντορίνη καλά θυμάσαι Koo και Aίνιγμα δεν υπήρχαν πολλά άλλα υστερούσε και σε νυχτερινή διασκέδαση.
Αθήνα καλύτερα μην το πιάσουμε δεν θα τελειώσει ποτέ,αλλά ο καλοκαιρινός Κούκος αν και ποτέ δεν ήμουν fan του,μάζευε όντως όλο το avante garde για αρχή.
Και εσύ πήγες και έφυγες στα καλύτερα για να πας στο Βορρά.:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pablopaolinio

Active Member
Και εγώ μετά τα 45 είδα πρόβλημα πρώτη φορά.
Εντάξει ρε παιδιά δε σταματάει ποτέ όντως.
Αλλά από τα 40+ άντε 50 σίγουρα υπάρχει επιβράδυνση σημαντική.
Το θέμα είναι τι ζημιά θα σου έχει κάνει μέχρι τότε .
Για τα μη καθολικά περιστατικά που τα έχασαν όλα μέχρι τα 25
Θεωρώ ότι η κρίσιμη δεκαετία είναι τα 30 μέχρι τα 40 . Δηλαδή οι NW 2 πάνε σε 3 μέχρι 5 .
Νομίζω !
Αλλη μια φορα θα πω καλα κανουν τυποι σαν τον ΑΕΡΑΤΟΣ και αλλοι π περιμενουν να μεγαλωσουν και δεν μπαινουν για ΜΜ μικροι, εφοσον το παλευουν μεσα τους. Ο vlafo αντιθετα αργησε πιο πολυ απο οτι επρεπε! Ειμουν Norwood 1 στα 39… Εγινα Norwood 2-2,5 στα 41,5 χανοντας ομως μεγαλες στηριξεις πυκνοτητας και παχους τριχας ειδικα στη 2η μιση α ζωνη, Β και Γ, οι οποιες λανθασμενα θεωρουσα οτι θα ταν μονιμα πυκνοτατες και οτι σταδιακα θα μεγαλωνει απλα το μετωπο/κροταφοι.. Στα 39 μου με φανταζομουν στα 50 ετσι οπως ειμαι τωρα στα 41,5
 

Aris2727

Member
9 μήνες φτάσαμε.
Το μαλλί είναι χάλια δε στρώνει με τίποτα,και μόνο με κερί μπορώ να το φέρω.
Κάνει δαχτυλίδια λες και είναι κατσαρά.
Υπομονή λίγους μήνες ακόμα.
Παραθέτω φώτο,με φως,κάτω από led,σε κανονικές συνθήκες,ελαφρώς σκοτεινές και βραδυνή με κερί που στρώνει σωστά.
Είναι 5εκ ήδη.
Κενό δε φαίνεται τίποτα μόνο στην περίπτωση υπερφωτισμού και led από πάνω στο σημείο του middle πίσω που θέλει περιμετρικά ενίσχυση.
Μπράβο φιλε να τα χαίρεσαι !! Παρατήρησες καμία διαφορά από τον 7-8 μήνα;
 

vlafo

Well-Known Member
Αλλη μια φορα θα πω καλα κανουν τυποι σαν τον ΑΕΡΑΤΟΣ και αλλοι π περιμενουν να μεγαλωσουν και δεν μπαινουν για ΜΜ μικροι, εφοσον το παλευουν μεσα τους. Ο vlafo αντιθετα αργησε πιο πολυ απο οτι επρεπε! Ειμουν Norwood 1 στα 39… Εγινα Norwood 2-2,5 στα 41,5 χανοντας ομως μεγαλες στηριξεις πυκνοτητας και παχους τριχας ειδικα στη 2η μιση α ζωνη, Β και Γ, οι οποιες λανθασμενα θεωρουσα οτι θα ταν μονιμα πυκνοτατες και οτι σταδιακα θα μεγαλωνει απλα το μετωπο/κροταφοι.. Στα 39 μου με φανταζομουν στα 50 ετσι οπως ειμαι τωρα στα 41,5
Εγώ άργησα μια 5ετια το έχω πει άλλωστε,αλλά αν δεν έκοβα τη φίνα θα ήμουν στα ίδια δηλαδή nw 1.5 και δεν θα έμπαινα πιθανότατα για μμ.
Την χρειαζόμουν αντικειμενικά γιατί δεν ανέκτησα ποτέ κροτάφους και Α ζώνη, αλλά ήταν το μαλλί τόσο πυκνό σε όλες τις ζώνες οπότε δε φαινότανε τίποτα.
Το κόψιμο μου χάλασε πολύ την τρίχα στις υπόλοιπες ζώνες και το πάχος και με φέρανε εκεί που με φέρανε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Μαλλιά σε άθλια κατάσταση όταν δε βάζω κάτι.
Η αλήθεια είναι πως με απλή τσατσάρα που είχαν οι παππούδες μας και με λίγο νερό,φορμάρονται πολύ εύκολα.
Voila.
 

Συνημμένα

  • 20211012_185848.jpg
    20211012_185848.jpg
    582.2 KB · Προβολές: 176
  • 20211013_190614.jpg
    20211013_190614.jpg
    502.2 KB · Προβολές: 177
  • 20211013_190659.jpg
    20211013_190659.jpg
    672.7 KB · Προβολές: 171
  • 20211013_194838.jpg
    20211013_194838.jpg
    588.5 KB · Προβολές: 186

bobby

Well-Known Member
Μαλλιά σε άθλια κατάσταση όταν δε βάζω κάτι.
Η αλήθεια είναι πως με απλή τσατσάρα που είχαν οι παππούδες μας και με λίγο νερό,φορμάρονται πολύ εύκολα.
Voila.
Απαραίτητο αξεσουάρ …. για μαλλιάδες….
 

Συνημμένα

  • 579EB394-4A8D-4BB8-8432-8DC1A860252D.jpeg
    579EB394-4A8D-4BB8-8432-8DC1A860252D.jpeg
    985.7 KB · Προβολές: 184

Georgie

Well-Known Member
Το πρόβλημα δεν είναι το στρώσιμο .
Μια χαρά είναι για το μήνα .
Το πρόβλημα είναι άλλο φίλε .
Και για να εξηγούμε.
Αν σε αφήσει η Κυρία Vlafo να ξεμυτισεις από το σπίτι για ποτάκι με τη παρέα έτσι όπως άλλαξες
Σφύρα μου κλεφτικα φιλαράκο :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Μαλλιά σε άθλια κατάσταση όταν δε βάζω κάτι.
Η αλήθεια είναι πως με απλή τσατσάρα που είχαν οι παππούδες μας και με λίγο νερό,φορμάρονται πολύ εύκολα.
Voila.
Σε κάθε post πρέπει να βάζεις και 1 φώτο πριν. Εκεί είναι η απόλαυση.
 

dlazaros

Well-Known Member
Μαλλιά σε άθλια κατάσταση όταν δε βάζω κάτι.
Η αλήθεια είναι πως με απλή τσατσάρα που είχαν οι παππούδες μας και με λίγο νερό,φορμάρονται πολύ εύκολα.
Voila.
Εύχομαι να μην σε ενοχλεί, για εσένα το έκανα στο photoshop, είναι και ωραία η διαφορά. Αμα έκανα κοτσάνα το σβήνω...
vlafo.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Εύχομαι να μην σε ενοχλεί, για εσένα το έκανα στο photoshop, είναι και ωραία η διαφορά. Αμα έκανα κοτσάνα το σβήνω...
Προβολή συνημμένου 41392
Ωραίο Contrast αλλά νομίζω με αδικεί η πραγματικότητα.
Έπρεπε το νέο λουκ στην αριστερή να είναι πιο πυκνό και φουντωτό. :)
 

dlazaros

Well-Known Member
Ωραίο Contrast αλλά νομίζω με αδικεί η πραγματικότητα.
Έπρεπε το νέο λουκ στην αριστερή να είναι πιο πυκνό και φουντωτό. :)
Αδικεί όντως, είναι και άλλη η στάση του κεφαλιού, στην πρίν σκύβεις στην μετά είσαι ψηλά. Φαίνεται η αλλαγή, είναι μεγάλη. Για καλύτερη να κλείσουμε στουντιο!
υγ. έκανα άλλη μία, αυτή είναι πιο κοντά αλλά δεν μπορώ να δέσω τις ρυτίδες.
3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Αδικεί όντως, είναι και άλλη η στάση του κεφαλιού, στην πρίν σκύβεις στην μετά είσαι ψηλά. Φαίνεται η αλλαγή, είναι μεγάλη. Για καλύτερη να κλείσουμε στουντιο!
Καλή η προσπάθεια αλλά μπορεί άνετα χωρίς στούντιο να βάλεις ακόμα καλύτερη.
Έχω πολλές φώτο παλιές,οπότε μπορείς να τσιμπήσεις και μια καινούργια και εκεί θα φανεί πολύ η διαφορά.
 

dlazaros

Well-Known Member
Καλή η προσπάθεια αλλά μπορεί άνετα χωρίς στούντιο να βάλεις ακόμα καλύτερη.
Έχω πολλές φώτο παλιές,οπότε μπορείς να τσιμπήσεις και μια καινούργια και εκεί θα φανεί πολύ η διαφορά.
Σίγουρα, πάντως η διαφορά είναι εντυπωσιακή και το αποτέλεσμα φυσικότατο.
 

vlafo

Well-Known Member
Σίγουρα, πάντως η διαφορά είναι εντυπωσιακή και το αποτέλεσμα φυσικότατο.
Ε κάναμε ένα comeback μια 10ετια όπως είμαστε στα 40.
Βλέποντας πάλι πως ήμουνα και πόσα χρόνια έχασα,το ψιλό μετανιώνω πάντως.
Από το 2015 που με πείραζε έπρεπε να την είχα κάνει αντε το πολύ 2017,όχι το 2021.
 

Συνημμένα

  • 20211015_173350.jpg
    20211015_173350.jpg
    6.8 KB · Προβολές: 129

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Vlafo αυτο που λεγεται πως σε κενη περιοχη που έχει γυαλίσει αν πάει γιατρός και βάλει αρκετά g's ανά cm2 υπάρχει περίπτωση να τα απορρίψει ο οργανισμός γιατί δε μπορεί το αρτηριακό δίκτυο να τους παρέχει σωστή αιμάτωση στέκει ; Στο εχει αναφερει καποιος γιατρος ; Σε ρωταω γιατι εσυ εχεις και μεγαλη πυκνοτητα.
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτό που ισχύει και έχει συμβεί πολλές φορές,είναι η προσπάθεια για πύκνωση της τάξης σε μια μμ των 70g και εκεί να πάθεις νέκρωση η μεγάλο αιμάτωμα και να μην φυτρώσουν.
Πάμπολλα παραδείγματα.
Εγώ έχω μια μέση πύκνωση 51-52 μαζί με κάποια μαμά,αλλά αν πάω σε δεύτερη άνετα φτάνω τα 70 με απόλυτη ασφάλεια.
 
Μπλουζα