Tsakalos και hairlosspics

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

GK

New Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

giannis13 είπε:
χαλαρωσε ρε gk....ελεος ρε...μερικοι αμεσως και αδικαιολογητα αρπαζεστε.....ο comb δεν ειρωνευτηκε απλα εδωσε μια συμβουλη και χωρις καν να το παιζει εξυπνος....πες την αποψη σου ηρεμα και ωραια....ειναι μαμακια να προκαλουνται θυμοι και τα σχετικα απο το πουθενα....

χαλαρός είμαι, δεν αρπάζομαι. ούτε είπα οτι με ειρωνέυτηκε, είπα ότι έβγαλε λάθος συμπέρασμα από αυτά που έγραψα. Το σχόλιο του δεν καταλαβαίνω γιατί απευθυνόταν σε εμένα όταν εγώ ουσιαστικά δεν διαφωνώ όπως π.χ άλλοι. Επειδή έκανα πλάκα με το μπανάνα τζο, το βιβλίο και το μαστίγωμα δεν σημαίνει ότι είμαι θυμωμένος ρε Τζον.


edit: Έχει δίκιο σε όλα όσα λες comb απλά νόμιζα ότι δεν υπήρχε λόγος να αναφερθείς σε εμένα, πχ πιο λογικό θα μου φενόταν να αναφερόσουν στον tropheus, αυτό είναι όλο. Ικανοποιητικό=τα βγάζει τα λεφτά του (για εμένα) Τέλειο=υπεράνω προσδοκιών (για εμένα επίσης) εξηγώ για να μην παρεξηγούμαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

GK είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1920.msg35548#msg35548 date=1277067207]
χαλαρωσε ρε gk....ελεος ρε...μερικοι αμεσως και αδικαιολογητα αρπαζεστε.....ο comb δεν ειρωνευτηκε απλα εδωσε μια συμβουλη και χωρις καν να το παιζει εξυπνος....πες την αποψη σου ηρεμα και ωραια....ειναι μαμακια να προκαλουνται θυμοι και τα σχετικα απο το πουθενα....

χαλαρός είμαι, δεν αρπάζομαι. ούτε είπα οτι με ειρωνέυτηκε, είπα ότι έβγαλε λάθος συμπέρασμα από αυτά που έγραψα. Το σχόλιο του δεν καταλαβαίνω γιατί απευθυνόταν σε εμένα όταν εγώ ουσιαστικά δεν διαφωνώ όπως π.χ άλλοι. Επειδή έκανα πλάκα με το μπανάνα τζο, το βιβλίο και το μαστίγωμα δεν σημαίνει ότι είμαι θυμωμένος ρε Τζον.
[/quote]

α μπραβο ρε αρχηγε....ετσι επρεπε να γραψεις την απαντηση και την διαφωνια σου.....απλα σε φορουμ ειμαστε και μπορει ευκολα ο αλλος να μην καταλαβει την πλακα....τεσπα....παντως εννοειται οτι θα κανουμε την πλακιτσα μας...αυτο ελειπε.... ;)
 

comb

Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

Aναφέρθηκα σε εσένα επειδή έκανα quote το δικό σου post. Όσον αφορά στο συγκεκριμένο αποτέλεσμα θα έλεγα οτι ειναι ο ορισμός του τέλειου όπως το θέτεις. Βέβαια ο καθένας το βλέπει διαφορετικά αλλά κατά τη γνώμη μου και λαμβάνοντας υπόψην το αρχικό στάδιο καθώς και τα μαθηματικά της μεταμόσχευσης, είναι σίγουρα υπεράνω προσδοκιών.

Τα τρια λινκ του tropheus είναι νομίζω μη ενδεικτικά καθώς αναφέρονται σε γιατρούς που δεν έχουν δείξει μια ικανοποιητική αξιοπιστία στα αποτελέσματά τους. Τέτοιες περιπτώσεις ασθενών που πήγαν σε "μέτριους" γιατρούς και δεν είναι ικανοποιημένοι υπάρχουν άπειρες σε όλα τον κόσμο. Όσο για αυτό που λέει για τον ενάμιση χρόνο, νομίζω οτι ισχύει.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

η αληθεια ειναι οτι εχει δικιο ο κομπ......εχει πολυ καλο αποτελεσμα ο τζοε.....
αλλα ας μην τρελαινομαστε.....εχω δει και καλυτερα βασικα.......
οπως ειπε κ ο gk παιζει ρολο η τριχα.....και ο τζοε δεν εχει και την ιδανικοτερη τριχα για καλυψη.....ωστοσο το αποτελεσμα παραμενει πολυ καλο...αλλα οπως ειπα εχω δει και καλυτερα...........αλλα φυσικα....εχω δει και παρα πολλα χειροτερα... ;D
 

NGL

Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

comb είπε:
Aναφέρθηκα σε εσένα επειδή έκανα quote το δικό σου post. Όσον αφορά στο συγκεκριμένο αποτέλεσμα θα έλεγα οτι ειναι ο ορισμός του τέλειου όπως το θέτεις. Βέβαια ο καθένας το βλέπει διαφορετικά αλλά κατά τη γνώμη μου και λαμβάνοντας υπόψην το αρχικό στάδιο καθώς και τα μαθηματικά της μεταμόσχευσης, είναι σίγουρα υπεράνω προσδοκιών.

Τα τρια λινκ του tropheus είναι νομίζω μη ενδεικτικά καθώς αναφέρονται σε γιατρούς που δεν έχουν δείξει μια ικανοποιητική αξιοπιστία στα αποτελέσματά τους. Τέτοιες περιπτώσεις ασθενών που πήγαν σε "μέτριους" γιατρούς και δεν είναι ικανοποιημένοι υπάρχουν άπειρες σε όλα τον κόσμο. Όσο για αυτό που λέει για τον ενάμιση χρόνο, νομίζω οτι ισχύει.
γεια σου φιλε comb!
εσυ τι πιστευεις για την περιπτωση tsakalou?εχει πιθανοτητες για αλλο growth?θα ηθελα την γνωμη σου...
οσων αφορα εμενα καθε βδομαδα πιστευω οτι ειναι και καλυτερα.ηδη εχω τραβηξει φωτο για τους 6.5 και θα τις ανεβασω σε λιγες μερες.
ισχυει αυτο που λεει στο site του hasson στο growth timeline οτι στους 8-10 μηνες θα παρατηρησει κανεις την μεγαλυτερη διαφορα απ την αρχη της μεταμοσχευσης?
εσυ μετα απο 14-15 μηνες τωρα τι βλεπεις ρε φιλε.σταματησε η διαδικασια growth η ακομα παιζει?
 

NGL

Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

Panos1982 είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1920.msg35559#msg35559 date=1277072049]
τοτε ο ngl που τις εχει δει????εκτος αν του τις εδειξε προσωπικα....

γιατι ποτε ειπε ο ngl οτι ειδε φωτο???
[/quote]

ρε σεις τον εχω δει τον τσακαλο απο κοντα!για ποιες φωτο λες ρε γιαννη?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

''εσυ τι πιστευεις για την περιπτωση tsakalou?εχει πιθανοτητες για αλλο growth''


ακυρο παιδες....υπεθεσα οτι θα εχει δει φωτο....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

giannis13 είπε:
''εσυ τι πιστευεις για την περιπτωση tsakalou?εχει πιθανοτητες για αλλο growth''


ακυρο παιδες....υπεθεσα οτι θα εχει δει φωτο....

υποθετω οτι εχει γιαννη!κατσε τωρα γιατι ανεβαζω τις δικες μου!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

NGL είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1920.msg35563#msg35563 date=1277073420]
''εσυ τι πιστευεις για την περιπτωση tsakalou?εχει πιθανοτητες για αλλο growth''


ακυρο παιδες....υπεθεσα οτι θα εχει δει φωτο....

υποθετω οτι εχει γιαννη!κατσε τωρα γιατι ανεβαζω τις δικες μου!
[/quote]

ΤΕΛΕΙΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ :D :D :D :D :D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

o γιαννης απο τοτε που παει για μπατσος......εχιε αρχισιε να βγαζει λαθος συμπερασματα.......ειναι μια απ τις παρενεργειες των μπατσων......
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

Panos1982 είπε:
o γιαννης απο τοτε που παει για μπατσος......εχιε αρχισιε να βγαζει λαθος συμπερασματα.......ειναι μια απ τις παρενεργειες των μπατσων......

αμεσως ρε....αμεσως....ο αναρχικος :p
επειδη παμε για αστυνομια δηλαδη ειμαστε και διεφθαρμενοι....υπαρχουν και καλα παιδια...και εγω το καλυτερο.... ;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

giannis13 είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=1920.msg35570#msg35570 date=1277075703]
o γιαννης απο τοτε που παει για μπατσος......εχιε αρχισιε να βγαζει λαθος συμπερασματα.......ειναι μια απ τις παρενεργειες των μπατσων......

αμεσως ρε....αμεσως....ο αναρχικος :p
[/quote]

αναρχικος εε???? αρχισαμε ηδη να βαζουμε και ταμπελακια στους πολιτες??? μαλιστα.....
2η παρενεργεια........
Μπραβο...καλα τα πας..... ;D
 

comb

Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

γεια σου φιλε comb!
εσυ τι πιστευεις για την περιπτωση tsakalou?εχει πιθανοτητες για αλλο growth?θα ηθελα την γνωμη σου...
οσων αφορα εμενα καθε βδομαδα πιστευω οτι ειναι και καλυτερα.ηδη εχω τραβηξει φωτο για τους 6.5 και θα τις ανεβασω σε λιγες μερες.
ισχυει αυτο που λεει στο site του hasson στο growth timeline οτι στους 8-10 μηνες θα παρατηρησει κανεις την μεγαλυτερη διαφορα απ την αρχη της μεταμοσχευσης?
εσυ μετα απο 14-15 μηνες τωρα τι βλεπεις ρε φιλε.σταματησε η διαδικασια growth η ακομα παιζει?

Είδα τις φωτος σου, μια χαρά τα πας και είναι θετικό το οτι παρατηρείς τη βελτίωση. Αυτό που λέει στο site της κλινικής γενικά ισχύει. Εγώ θυμάμαι οτι από τους 6 στους 9 είδα μεγάλη διαφορά. Βέβαια δεν το καταλάβαινα μέρα με τη μέρα, απλά κάποια μέρα στους 9 μήνες περίπου συνειδητοποίησα οτι έχω πολύ περισσότερο μαλλί από ότι στους 6.

Τώρα για τον Τσακαλο δεν ξέρω αν θα έχει άλλο growth, μου έστειλε κάποιες φωτος όπου φαίνονται κάποιες λεπτές τρίχες οι οποίες πιθανόν να παχύνουν, για νέες τρίχες δύσκολο το βλέπω.
 

ezra

New Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

GK είπε:
Εγώ πάντως το τόνισα κάποια στιγμή και το τονίζω ξανά, για αυτό έλεγαν ότι πρέπει να σου σταματήσει πλήρως η τριχόπτωση και να κάνεις μεταμόσχευση, τώρα να κοιτάς την γυάλινη μπάλα και να μαντέυεις τι NW θα καταλήξεις και να κάνεις εγχείρηση όταν θα είσαι στο 30% της διαδρομής τότε είναι λογικό ότι θα σου πέσουν και τα υπόλοιπα μαλλιά, κάτι που το γνωρίζουν πλέον όλοι και για αυτό λένε να κάνω 1 τώρα να το καλύψω κάπως και μετά κάνς 2,3 να τελειώσω. Πιστέυω το γνωρίζουν πλέον όλοι ότι με μία μεταμόσχευση το επιθυμητό δεν το πετυχαίνεις εφόσον δεν έχεις ολοκληρωθεί το NW σου. Τώρα εάν είναι να πέσουν και οι μεταμοσχευμένες σου τι να πω πάει και πολύ... εδώ ο θείος μ είχε κάνει το 1990 και 20 χρόνια μετά ακόμα τις έχει τις αναδασωμένες.

Φανταζομαι πρεπει οχι μονο να εχει σταματησει η πορεια της τριχοπτωσης 2-3 χρονια , αλλα και να μην παιρνεις για καποιο καιρο μινοξιδιλες-φιναστεριδες , ωστε να εισαι σιγουρος ποια ειναι τα δικα σου μαλλια (που θα κρατησουν κιολας) και ποια του φαρμακου . Απο αποψη αποτελεσματος ποιο νομιζετε οτι δινει καλυτερο αποτελεσμα , το μια κι εξω ή το διορθωτικο + επομενες φορες ?
 

saras

Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

ezra είπε:
Φανταζομαι πρεπει οχι μονο να εχει σταματησει η πορεια της τριχοπτωσης 2-3 χρονια , αλλα και να μην παιρνεις για καποιο καιρο μινοξιδιλες-φιναστεριδες , ωστε να εισαι σιγουρος ποια ειναι τα δικα σου μαλλια (που θα κρατησουν κιολας) και ποια του φαρμακου . Απο αποψη αποτελεσματος ποιο νομιζετε οτι δινει καλυτερο αποτελεσμα , το μια κι εξω ή το διορθωτικο + επομενες φορες ?

Δηλαδή άμα σταματήσει η τριχόπτωση στα σαράντα σου, θα περιμένεις μέχρι τα 43-45 για να κάνεις μεταμόσχευση; Μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο.

Από άποψης τελικού αποτελέσματος, πιστεύω πως καλύτερα 2 φορές από 2500 grafts παρά μία με 5000
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα