Tsakalos και hairlosspics

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

saras

Member
Απ: Απ: Tsakalos και hairlosspics

Yan3,

η μεταμόσχευση είναι πολύ λεπτοδουλειά. Κάθε φορά που θα κάνεις μεταμόσχευση στην Ελλάδα θα χάνεις πολύτιμα grafts, όπως ήδη έγινε. Στο τέλος μπορεί να σου φάνε όλη τη δότρια περιοχή χωρίς αποτέλεσμα ή το αποτέλεσμα να είναι αφύσικο. Σου προτείνω Αμερική ή Καναδά. Και οι κορυφαίοι γιατροί έχουν αποτυχημένα αποτελέσματα. Η εγχείρηση αυτή εμπεριέχει ρίσκο και πρέπει να ελαχιστοποίησεις αυτό το ρίσκο όσο περισσότερο μπορείς. Πάνω από όλα πρέπει να στείλεις πολλές και καθαρές φωτογραφίες σε μια καλή κλινική, για να σου πουν αν είσαι καλός υποψήφιος για μεταμόσχευση.

Out of topic: Gannis13, χρησιμοποιείς καθημερινά t-gel? Αν ναι, πέρασες καμιά shedding phase? Πολύ μου αρέσει αυτό το σαμπουάν αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα καθημερινά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

saras

Member
Απ: Απ: Tsakalos και hairlosspics

tse είπε:
Να θέσω και εγώ ένα ερώτημα απλό.
Γιατί πολλοί που πήγανε στον hasson λένε ότι είναι μέτρια ευχαριστημένοι με το αποτέλεσμα ενω από αυτούς που πήγανε στην HDC δεν υπάρχει ούτε ένας που να έχει γράψει στο forum κάτι τέτοιο και όλοι είναι super ευχαριστημένοι;

Είναι όντως τόσο καλύτερη η ΗDC σε σχέση με τον HASSON η παίζει κάτι άλλο μήπως; :chinscratch

Πιθανόν Υψηλές προσδοκίες - High expectations
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Απ: Tsakalos και hairlosspics

saras είπε:
[quote author=tse link=topic=1918.msg35234#msg35234 date=1276605038]
Να θέσω και εγώ ένα ερώτημα απλό.
Γιατί πολλοί που πήγανε στον hasson λένε ότι είναι μέτρια ευχαριστημένοι με το αποτέλεσμα ενω από αυτούς που πήγανε στην HDC δεν υπάρχει ούτε ένας που να έχει γράψει στο forum κάτι τέτοιο και όλοι είναι super ευχαριστημένοι;

Είναι όντως τόσο καλύτερη η ΗDC σε σχέση με τον HASSON η παίζει κάτι άλλο μήπως; :chinscratch

Πιθανόν Υψηλές προσδοκίες - High expectations
[/quote]

δεν εννοει αυτο ο tse....
 
Απ: Απ: Tsakalos και hairlosspics

εγω απο τον μπρεντα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος.μπορω να πω οτι μου κατεστρεψε το κεφαλι
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Απ: Tsakalos και hairlosspics

saras είπε:
Yan3,

η μεταμόσχευση είναι πολύ λεπτοδουλειά. Κάθε φορά που θα κάνεις μεταμόσχευση στην Ελλάδα θα χάνεις πολύτιμα grafts, όπως ήδη έγινε. Στο τέλος μπορεί να σου φάνε όλη τη δότρια περιοχή χωρίς αποτέλεσμα ή το αποτέλεσμα να είναι αφύσικο. Σου προτείνω Αμερική ή Καναδά. Και οι κορυφαίοι γιατροί έχουν αποτυχημένα αποτελέσματα. Η εγχείρηση αυτή εμπεριέχει ρίσκο και πρέπει να ελαχιστοποίησεις αυτό το ρίσκο όσο περισσότερο μπορείς. Πάνω από όλα πρέπει να στείλεις πολλές και καθαρές φωτογραφίες σε μια καλή κλινική, για να σου πουν αν είσαι καλός υποψήφιος για μεταμόσχευση.

Out of topic: Gannis13, χρησιμοποιείς καθημερινά t-gel? Αν ναι, πέρασες καμιά shedding phase? Πολύ μου αρέσει αυτό το σαμπουάν αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα καθημερινά.


:D :D :D σαρας επεσες πανω στην περιπτωση....μολις σημερα το αγορασα....αλλα φιλε μη σε απασχολει το shedding δεν υπαρχει περιπτωση να δεις κατι τετοιο με ενα σαμπουαν.....παντως μαλλον καθημερινα θα το χρησιμοποιω οποτε θα σε ενημερωσω.....
 

Άκης

Administrator
Απ: Tsakalos και hairlosspics

tsakalos είπε:
ας κλειδωσουν οι διαχειριστες το θεμα απο την στιγμη που αφορα εμενα και οταν ερθει η ωρα θα βαλω και εγω φωτος..

Από σεβασμό στον τσακαλο, μιας και είναι στο φορουμ από τα πρώτα βήματα του, το κλείνω το συγκεκριμένο.
Ωστόσο, επειδή τα μετέπειτα μηνύματα, δεν αφορούσαν τον τσάκαλο, τα έβαλα σε νέο θέμα.
 

msc

New Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

Δηλαδη ρε παιδια ο τσακαλος τι λεει οτι τα αποτελεσματα χωρις να παιρνεις φινα ειναι κακα??????
Η τουλαχιστον που μπορει να μπει να καποιος και να δει την αποψη του τσακαλου για τις μεταμοσχευσεις??????????????
 

ezra

New Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

Τελικα οι γιατροι μεταμοσχευσεων που ξερουμε προτεινουν ολοι φιναστεριδη μετα την επεμβαση ? Και για ποσο ? Αν ειναι αληθεια , κριμα ... την επεμβαση την εβλεπα ως λυση στα φαρμακα και τις πιθανες παρενεργειες .
Χωρις τη φιναστεριδη φοβουνται οτι θα πεσουν τα μεταμοσχευθεντα ή οτι τα γυρω τους κανονικα μαλλια θα πεσουν κι ετσι το αποτελεσμα θα ειναι αστειο ( τουφες μαλλιων αριστερα-δεξια ) ?

Παντως σχετικα με το σεναριο οριστικης λυσης που πιθανως κρατιεται στο συρταρι , μολις σκεφτηκα ενα αποθαρρυντικο παραδειγμα : o σιλβιο μπερλουσκονι . Εχει απειρα λεφτα , ειναι ματαιοδοξος , ωραιοπαθης , γουσταρει τις αισθητικες επεμβασεις , και παρ ολ αυτα εκανε μεταμοσχευση . Θελω να πω , αμα υπηρχε κατι αλλο , αυτος θα ηταν απο τους πρωτους που θα το μαθαινε + εκανε .
Απο την αλλη υπαρχουν αναποδα παραδειγματα , οπως του ντοναλντ τραμπ - εκτος κι αν αυτος γουσταρει το μαλλι του ετσι ,οποτε πασο .
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

Εβλεπα με μεγαλη ελπιδα τις περιπτωσεις των τσακαλος,νγλ,χαιρλοσσκυρσεδ και τζιμ καθοτι εχω και εγω κανει ενα στριπ και ειμαι στα παρομοια(πειραγμενη δοτρια).οταν ο χαιρλοσσ ανοιξε το θεμα ντροπη ντροπη απογοητευτηκα.παντως τρομερα πραγματα το μελλον δεν επιφυλασσει.τα βλαστοκυτταρα ειναι μονο για ενδυναμωση του υπαρχοντος τριχωτου, ενω και η κλωνοποιηση...αν αυτη τη στιγμη στους 10 γιατρους οι 9 ειναι τρεχα γυρευε και ο 1 καλος,το ιδιο ποσοστο θα μεινει και με κλωνοποιση..η κλωνοποιηση δηλαδη θα αυξησει τους θυλακες,δεν θα βελτιωσει τις ικανοτητες η την δεοντολογια του γιατρου..αν ογιατρος δεν μπορει νατοποθετησει σωστα και με ελπιδα να φυτρωσουν 2000 θυλακες.το ιδιο θα συμβει και με 20000,30000 θυλακες.αν αυριο γινει η κλων ποσοι θα παμε Β.Κ?Ποσοι D#I?και με 30000 θυλακες και παλι θα χρειαζεσαι ενα καλο γιατρο...και ειναι τετοια η φυση της επεμβασης αλλα της εξελιξης(1+ χρονο μετα τα αποτελεσματα) που γιατροι καλοι...λιγοστοι.
 

kabamarou

Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

ezra
από αυτά που έχω διαβάσει ξέρω ότι τα μαλλιά της μεταμόσχευσης πέφτουν μόνο όταν πέσουν και τα μαλλιά από το σημείο από το οποίο πάρθηκαν.Το πιο πιθανό είναι να πέσουν τα γύρω μαλλιά από τα μεταμοσχευμένα και μπορεί να φτάσει η κατάσταση το αποτέλεσμα να φαίνεται αστείο γιαυτό και η μόνη λύση για να μην φτάσεις σε αυτό το σημείο είναι να παίρνεις για μια ζωή φιναστερίδη με άγνωστα για την υγεία αποτελέσματα καθώς δεν έχουμε αποτελέσματα ερευνών που να δείχνουν τι προκύπτει ύστερα από 3 δεκαετίες για παράδειγμα συνεχόμενης χρήσης φίνας έστω και σε μικρή ποσότητα.

Οπότε το τελικό πόρισμα είναι ότι σκας μεν 10 με 15 χιλλιάδες ευρώ και γίνεσαι και ένα κινούμενο πειραματόζωο της φιναστερίδης.Και εδώ για εμένα υπάρχει και κάποια ματαιοδοξία σχετικά με το αν αξίζει να ρισκάρεις την υγεία σου για την βελτίωση της εμφάνισης.Βέβαια πολλοί μπορεί να πουν ότι αν έχουν χειρότερη εμφάνιση θα χειροτερέψει και η υγείας τους σταδιακά από την αρνητική ψυχολογία...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

PapaNick

New Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

Ρε παιδιά τι γράφετε... πως να πέσουν...???? furious3
Το έχουμε πεί η f.u.t δίνει 95 % επί το μεταμοσχευθέντων από δότρια και μια καλή f.u.e δίνει σε λιγότερο απο 95 % με απώλειες λόγω του ότι είναι πιο δύσκολη η επέμβαση και καταστρέφονται τα τριχοθύλακια από την εξαγωγη τους......
Οι σοβαρές κλινικές δίνουν και εγγυήσεις και μπορείς να αξιώσεις αποζημιώσεις...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

PapaNick είπε:
Ρε παιδιά τι γράφετε... πως να πέσουν...???? furious3
Το έχουμε πεί η f.u.t δίνει 95 % επί το μεταμοσχευθέντων από δότρια και μια καλή f.u.e δίνει σε λιγότερο απο 95 % με απώλειες λόγω του ότι είναι πιο δύσκολη η επέμβαση και καταστρέφονται τα τριχοθύλακια από την εξαγωγη τους......
Οι σοβαρές κλινικές δίνουν και εγγυήσεις και μπορείς να αξιώσεις αποζημιώσεις...

δεν εννουν αυτο φιλε....εννοευν οτι με την fut παιρνουν μαλλια απο καποιο σημειο του κεφαλιου σωστα?????ε οταν θα επεφταν αυτα τα μαλλια απο το πισω μερος του κεφαλιου τοτε θα πεσουν και τα μοσχευμενα.....
 

PapaNick

New Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

Ρε παιδια... δεν πέφτουν τα πίσω της δότριας ούτε με σφαίρες ... αμα ήταν έτσι τότε τη επιστημονίκη μέθοδο ανακάλυψαν ???
Η λογική της φινας... είναι όπως έγραψε και ο παραπάνω... να μην πέσουν όλα τα αλλά και μείνουν μόνο τα μεμασχευμένα... Επίσης σκέψου ότι μέχρι να βγουν τα νέα μαλλιά... περνάνε 6-10 μήνες φαντάσου να προχωρήσει κατά πολύ η τριχόπτωση ... και να έχεις και άλλη αραίωση... :down
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

PapaNick είπε:
Ρε παιδια... δεν πέφτουν τα πίσω της δότριας ούτε με σφαίρες ... αμα ήταν έτσι τότε τη επιστημονίκη μέθοδο ανακάλυψαν ???
Η λογική της φινας... είναι όπως έγραψε και ο παραπάνω... να μην πέσουν όλα τα αλλά και μείνουν μόνο τα μεμασχευμένα... Επίσης σκέψου ότι μέχρι να βγουν τα νέα μαλλιά... περνάνε 6-10 μήνες φαντάσου να προχωρήσει κατά πολύ η τριχόπτωση ... και να έχεις και άλλη αραίωση... :down

ρε φιλε αν ο αλλος καποια στιγμη παει nw7 τοτε πως δεν πεφτουν???αφου τα μαλλια που του παιρνουν ειναι πιο ψηλα......μαλλον δεν θα το καταλαβεις και δεν ξερω πως να σου το εξηγησω....
 

PapaNick

New Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

Φιλε εισαι μαλλον αμπαλος και δεν καταλαβαινεις... αμα ο αλλος ειναι norwood 7 δεν θα έχει καν ... δοτρια περιοχή και θα έχει καράφλα σαν του βέγγου που σε αυτή την περίπτωση...... δεν μπορει ο παθών να κάνει μεταμο... ούτε με σφαίρες....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

PapaNick είπε:
Φιλε εισαι μαλλον αμπαλος και δεν καταλαβαινεις... αμα ο αλλος ειναι norwood 7 δεν θα έχει καν ... δοτρια περιοχή και θα έχει καράφλα σαν του βέγγου που σε αυτή την περίπτωση...... δεν μπορει ο παθών να κάνει μεταμο... ούτε με σφαίρες....

κοιταξε να δεις...το αμπαλος θα το παρω ως χιουμορ και οχι σαν ειρωνεια....δεν εχω καμια διαθεση να τσακωθω γτ δεν υπαρχει λογος.....ενα απλο παραδειγμα και κλεινω εδω....

αν καποιος φιλε κανει μεταμοσχευση οταν ειναι nw4 τοτε ολα οκ.....αν ομως η τριχοπτωση προχωρησει και παει nw7 τοτε δεν ειναι λογικο να πεσουν ολα σχεδον τα πισω μαλλια,αρα και τα μεταμοσχευμενα?????ρε παιδια αν μπορει καποιος να το εξηγησει καλυτερα ας το κανει....εγω κλεινω εδω......δεν μπορω να το πω καλυτερα.....
 

heyya

New Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

Μια χαρά τα λες Γιάννη... τελικά δεν είσαι τόσο άμπαλος :19m:
:D
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

heyya είπε:
Μια χαρά τα λες Γιάννη... τελικά δεν είσαι τόσο άμπαλος :19m:
:D

δυστυχως το ξερω....και εγω δεν ειρωνευομαι ουτε προσαπτω χαρακτηρισμους....απλα προσπαθω να δωσω στον νικο να το καταλαβει....γτ βλεπω οτι το εχει καπως αλλιως στο μυαλο του και ειναι δυσκολο να του το εξηγησω....τεσπα...
 

PapaNick

New Member
Απ: Tsakalos και hairlosspics

Δεν μπόρω να ακολουθήσω.. δυστυχώς αλλά ένα θεματάκι ξεκίνησε ωραία... από τον Τσακαλο που τον σέβομαι και ξαφνικα το θέμα έχει καταντήσει στο ότι τα μεταμοσχευμένα μαλλιά πέφτουν λογικά επειδή και η δότρια ...... κάποια στιγμή δεν θα έχει μαλλιά (θα έχουν πέσει) καταλαβατε κυριοι UMAR, RAHAL,WONG,ARMANI ,COLE....που ανακαλύψατε την hair transplant surgery...
Ημαρτον ρε...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα