Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Για spiro λένε σχεδόν όλοι ότι είναι πιο αποτελεσματικό αλλά δεν ξέρω τι παίζεται από παρενέργειες.Πρέπει κάποια στιγμή να διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες που υπάρχουν στο σχετικό θέμα για sriro ;D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

στην σπειρονολακτονη καλυτερα να βαζεις παραδειγμα
1 ml 3 φορες την μερα
παρα
1,5ml 2 φορες την μερα
 

badday

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

ANAR είπε:
[quote author=badday link=topic=159.msg36068#msg36068 date=1277636605]
παιδια Super ZIX η spiro ;

Γνωμη μου ειναι να πας σε spiro αλλα μην το παρακανεις με τις δοσολογιες ;)
[/quote]

ναι διαβασα σχετικα με την περιπτωση σου :(
και εγω για spiro λεω..
 

dg13

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Καλησπέρα κ από εμένα. Η δική μου απορία είναι αν θέλει κανείς να ξεκινήσει τη θεραπεία με το super zix κ παράλληλα ένα growth stimulant πχ το tricomin τα οποία είναι κ τα δύο σε μορφή λοσιόν, πότε βάζεις το καθένα?
Διάβασα ότι πολλοί βάζουν super zix πρωί-βράδυ...μπορείς να βάλεις το διάλυμα του super zix κ μετά από κάποια ώρα το tricomin? κ αν επιπρόσθετα θέλεις κ να λουστείς το κάνεις πριν ή μετά τις λοσιόν? :chinscratch
 

kyris

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Stratos είπε:
Αν παμε σε φαρμακοποιο τα υλικα θα μας φτιαξει αυτη την μπομπα?
Ουτε μεταμοσχευση να εκανε ο τυπος στην φωτο και το πολυ παραξενο οτι εβγαλε μαλλια και στους κροταφους
Σε περιπτωση που πεσει κατι λιγο παραπανω ή λιγο λιγοτερο τη γινετε μηπως χανει την δραστικοτητα του το συγκεκριμενο υλικο?
φιλε να σε ρωτισο?? ειμαι φοιτιτης στην ελλαδα κ εχο καπια τριχοπτοση (10 τριχες την ημερα) περιπου κ απλα θελο να μ πεις απο που μπορω να προμηθευτο το revivogen apo ellada gt ksero oti mono online mboro...euxaristo!
 

kakashi

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

10 τριχες την ημερα αποκλειεται να σ πεφτουν....ειναι πολυ λιγεςαπλα δεν το παρατηρεις οτι φευγουν περισσοτερες...αλλα αφου δε εχεις καμμια σοβαρη τριχοπτωση κ αν δεν εχεις δει αραιωση δεν χρειαζεται να ξεκινησεις θεραπεια....το ρεβιβο δν υπαρχει στην ελλαδα..
 

kyris

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

καλα δεν ειναι 10 ειναι 15 το θεμα ειναι οτι παλια δεν επεφταν καθολου!!...απλα ειμαι πολυ ανυσηχος γιατι ο πατερας μου ειναι φαλακρος και δεν θελο κ εγο το ιδιο για μενα..ευχαριστο οπως κ να εχει ομως!! :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

christos2

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

εχει 2 χρονια που ο ακης ειπε για αφτο το συνδιασμο,μηπος καποιοσ εχει δει αποτελεσματα και αν ναι να μας πει.....ευχαριστω
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Λοιπόν, ύστερα από 1 χρόνο χρήσης Revivogen αποφάσισα να το αντικαταστήσω με το Super Zix II. Κάνω πιο πολύ αυτό το post για να ενημερώσω ότι τα υλικά του τα αγόρασα όλα μαζί από το site του δημιουργού του: http://www.qdbd.com/hair_formulas_12.htm (έχει ξανά αναφερθεί αυτό το site στην τρίτη σελίδα του συγκεκριμένου thread και όπως είχε πει ο Άκης του είχε στείλει email και δεν του απάντησε). Ακριβώς το ίδιο συναίβει και σε μένα, του έστειλα email, και περίμενα μερικές μέρες αλλά δεν έλαβα απάντηση. Βρήκα σε ξένο φόρουμ κάτι σχετικά πρόσφατες δημοσιεύσεις του που έλεγε ότι πουλάει ακόμα το Super Zix II και ότι μερικά από τα email που του στέλνουν πηγαίνουν από λάθος στο φάκελο με τα spam και γενικά το “ρίσκαρα” και το παρήγγειλα. 3 μέρες μετά απο την παραγγελία μου, έγινε “shipped” απο την ccnow, και μετά από 5 - 6 μέρες ήρθε με τον ταχυδρόμο (όχι με courier), σύνολο μαζί με τα μεταφορικά 51.69 €.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

author=Fenimore link=topic=159.msg49596#msg49596 date=1300467621]
Λοιπόν, ύστερα από 1 χρόνο χρήσης Revivogen αποφάσισα να το αντικαταστήσω με το Super Zix II. Κάνω πιο πολύ αυτό το post για να ενημερώσω ότι τα υλικά του τα αγόρασα όλα μαζί από το site του δημιουργού του: http://www.qdbd.com/hair_formulas_12.htm (έχει ξανά αναφερθεί αυτό το site στην τρίτη σελίδα του συγκεκριμένου thread και όπως είχε πει ο Άκης του είχε στείλει email και δεν του απάντησε). Ακριβώς το ίδιο συναίβει και σε μένα, του έστειλα email, και περίμενα μερικές μέρες αλλά δεν έλαβα απάντηση. Βρήκα σε ξένο φόρουμ κάτι σχετικά πρόσφατες δημοσιεύσεις του που έλεγε ότι πουλάει ακόμα το Super Zix II και ότι μερικά από τα email που του στέλνουν πηγαίνουν από λάθος στο φάκελο με τα spam και γενικά το “ρίσκαρα” και το παρήγγειλα. 3 μέρες μετά απο την παραγγελία μου, έγινε “shipped” απο την ccnow, και μετά από 5 - 6 μέρες ήρθε με τον ταχυδρόμο (όχι με courier), σύνολο μαζί με τα μεταφορικά 51.69 €.

τι αποτελεσματα ειδες με εναν χρονο revivogen?αν εχεις προβληματα με τα μεταφορικα,τα συστατικα του zix υπαρχουν σε φαρμακεια ομοιοπαθητικης και καταστηματα συμπληρωματων διατροφης.
εμενα μου κοστιζε καπου στα 8 ευρο τα 200ml
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

kapamarou είπε:
τι αποτελεσματα ειδες με εναν χρονο revivogen?αν εχεις προβληματα με τα μεταφορικα,τα συστατικα του zix υπαρχουν σε φαρμακεια ομοιοπαθητικης και καταστηματα συμπληρωματων διατροφης.
εμενα μου κοστιζε καπου στα 8 ευρο τα 200ml

@kapamarou regrowth στο επάνω μέρος δεν παρατήρησα καθόλου, έχω ακριβώς την ίδια πύκνωση που είχα 1 χρόνο πριν. Στους κροτάφους υπήρχε χνούδι - και ακόμα υπάρχει αλλά δεν είδα να αλλάζει κάτι (να γίνει κανονική τρίχα δηλαδή). Shedding δεν παρατήρησα ποτέ να έχω κατά την διάρκεια χρήσης του. Έχανα, και ακόμα χάνω πολλές τρίχες ημερησίως. Πάντως δεν παρατήρησα να μεγαλώνει η αραίωση, ούτε να ανοίγουν άλλο οι κροτάφοι. Όπως είχα πει και σε άλλο μέλος που με είχε ρωτήσει πριν 2 μήνες με pm, ειλικρινά δεν ξέρω αν με "σταθεροποίησε" το revivogen, ή απλά αραιώνω πιο αργά και είναι θέμα χρόνου. Δεν μπορώ πάντως να το συστήσω χωρίς επιφύλαξη σε κάποιον. Βασικά όταν το είχα ξεκινήσει πίστευα ότι θα πέρναγα τον 1 χρόνο σε χρήση, αλλά είναι αρκετά ακριβό και ειλικρινά δεν μπορώ άλλο λάδωμα στα μαλλιά ;) . Αυτό που έκανα με τη παραγγελεία μου ήταν όντως λίγο παρακινδυνευμένο, και δεν προτείνω σε κανέναν να ψωνίζει στα "τυφλά" από site που δεν γνωρίζει. Το συγκεκριμένω site πάντως μπορώ να το επιβεβαιώσω ότι είναι αξιόπιστο αυτήν τη στιγμή, το απόγευμα μόλις έφτιαξα την πρώτη δόση zix (βγήκε κάπως ανοικτό πράσινο).
 
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

εμενα παντως μετα απο 2 μηνες χρησης revivogen εχει σταματησει η τριχοπτωση, regrowth και γω δεν εχω δει.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Kounamoutzas είπε:
εμενα παντως μετα απο 2 μηνες χρησης revivogen εχει σταματησει η τριχοπτωση, regrowth και γω δεν εχω δει.

μακάρι φίλε, μπορεί να αντιδρά καλύτερα ο οργανισμός σου στο revivogen απ'οτι σε άλλους, συνέχισέ το και δες πως θα τα πας.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

@kapamarou regrowth στο επάνω μέρος δεν παρατήρησα καθόλου, έχω ακριβώς την ίδια πύκνωση που είχα 1 χρόνο πριν. Στους κροτάφους υπήρχε χνούδι - και ακόμα υπάρχει αλλά δεν είδα να αλλάζει κάτι (να γίνει κανονική τρίχα δηλαδή). Shedding δεν παρατήρησα ποτέ να έχω κατά την διάρκεια χρήσης του. Έχανα, και ακόμα χάνω πολλές τρίχες ημερησίως. Πάντως δεν παρατήρησα να μεγαλώνει η αραίωση, ούτε να ανοίγουν άλλο οι κροτάφοι. Όπως είχα πει και σε άλλο μέλος που με είχε ρωτήσει πριν 2 μήνες με pm, ειλικρινά δεν ξέρω αν με "σταθεροποίησε" το revivogen, ή απλά αραιώνω πιο αργά και είναι θέμα χρόνου. Δεν μπορώ πάντως να το συστήσω χωρίς επιφύλαξη σε κάποιον. Βασικά όταν το είχα ξεκινήσει πίστευα ότι θα πέρναγα τον 1 χρόνο σε χρήση, αλλά είναι αρκετά ακριβό και ειλικρινά δεν μπορώ άλλο λάδωμα στα μαλλιά . Αυτό που έκανα με τη παραγγελεία μου ήταν όντως λίγο παρακινδυνευμένο, και δεν προτείνω σε κανέναν να ψωνίζει στα "τυφλά" από site που δεν γνωρίζει. Το συγκεκριμένω site πάντως μπορώ να το επιβεβαιώσω ότι είναι αξιόπιστο αυτήν τη στιγμή, το απόγευμα μόλις έφτιαξα την πρώτη δόση zix (βγήκε κάπως ανοικτό πράσινο).

καλη κινηση η προσθηκη γλυκερινης στο ζιχ Fenimore,πραγματικα αν δεν το κανεις καλα αποροφησιμο ειναι σκετο νερακι
αν σου βγαινει ελαιωδες το μιγμα σαν το revivogen μπορεις να αυξησεις το οινοπνευμα μεχρι να το φερεις στο σημειο που θελεις ;)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

kapamarou είπε:
καλη κινηση η προσθηκη γλυκερινης στο ζιχ Fenimore,πραγματικα αν δεν το κανεις καλα αποροφησιμο ειναι σκετο νερακι
αν σου βγαινει ελαιωδες το μιγμα σαν το revivogen μπορεις να αυξησεις το οινοπνευμα μεχρι να το φερεις στο σημειο που θελεις ;)

@kapamarou, την γλυκερίνη δεν την πρόσθεσα σαν extra εγώ. Από εκεί που αγόρασα τα συστατικά, αντί για σκέτο saw palmetto μου έστειλε ένα μείγμα από (glycerin, corn oil, beta sitosterol, saw palmetto, polysorbate 80, BHT ) ονόματι "hair muck". Στην αρχή πίστεψα ότι έκανε λάθος και μου έστειλε αυτό αντί για σκέτο palmetto, γιατί είδα ότι το πουλάει και ξεχωριστά το hair muck, αλλά μετά κοίταξα στις οδηγείες στο site του και είδα ότι βάζεις αυτό το μείγμα τελικά στο zix αντί για σκέτο saw palmetto.
 
Μπλουζα