Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

@kapamarou, την γλυκερίνη δεν την πρόσθεσα σαν extra εγώ. Από εκεί που αγόρασα τα συστατικά, αντί για σκέτο saw palmetto μου έστειλε ένα μείγμα από (glycerin, corn oil, beta sitosterol, saw palmetto, polysorbate 80, BHT ) ονόματι "hair muck". Στην αρχή πίστεψα ότι έκανε λάθος και μου έστειλε αυτό αντί για σκέτο palmetto, γιατί είδα ότι το πουλάει και ξεχωριστά το hair muck, αλλά μετά κοίταξα στις οδηγείες στο site του και είδα ότι βάζεις αυτό το μείγμα τελικά στο zix αντί για σκέτο saw palmetto.
κατι θα ψιλιαστηκαν :D
αν θελεις γραψε αναλυτικα πως το φτιαχνεις με ml και mg και ποσο κοστιζει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

kapamarou είπε:
κατι θα ψιλιαστηκαν :D
αν θελεις γραψε αναλυτικα πως το φτιαχνεις με ml και mg και ποσο κοστιζει

@kapamarou, δεν έχει αλλάξει κάτι στο πως το φτιάχνουν, απλά αντί για 10 ml saw palmetto, βάζεις 10 ml hair muck (το hair muck στο στέλνει έτοιμο, σε μπουκαλάκι με καπάκι με μετρητή.) Είναι καφέ μείγμα και πηχτό, μάλλον γι αυτό το ονόμασαν "muck" :p . Επίσης εκτός του ότι έχει μέσα το μείγμα Polysorbate 80, σου στέλνει και ένα ξεχωριστό μπουκαλάκι με Polysorbate 80 (20 σταγόνες έβαλα).
Όλα μαζί, κόστισαν 51.69 ευρώ. Το hair muck αν το αγοράσεις σκέτο το πουλάει ξεχωριστά για 35 ευρώ περίπου, μαζί με τα μεταφορικά.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

kapamarou είπε:
Όλα μαζί, κόστισαν 51.69 ευρώ.

αυτην η τιμη για ποσα ml λοσιον ειναι :chinscratch

κοίτα συγκερκιμένα δεν ξέρω πόσο zix βγένει, απλά κλασικά λέει ότι τα υλικά κρατάνε για 1 χρόνο περίπου. Συγκεκριμένα το πακέτο είχε τα εξείς:
κάψουλες zinc (100 των 50 mg η μία), κάψουλες Pyridoxal-5-Phosphate (60 των 50 mg η μία), ενα μικρό μπουκαλάκι polysorbate 80 (1 ounce), και ενα μπουκαλάκι με hair muck (έτοιμο, 120 ml ). Αυτά 51.69 ευρώ, το απιονισμένο νερό, και το 70% οινόπνευμα τα πήρα από σουπερ μαρκετ και φαρμακείο αντίστοιχα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

κοίτα συγκερκιμένα δεν ξέρω πόσο zix βγένει, απλά κλασικά λέει ότι τα υλικά κρατάνα για 1 χρόνο περίπου. Συγκεκριμένα το πακέτο είχε τα εξείς:
κάψουλες zinc (100 των 50 mg η μία), κάψουλες Pyridoxal-5-Phosphate (60 των 50 mg η μία), ενα μικρό μπουκαλάκι polysorbate 80 (1 ounce), και ενα μπουκαλάκι με hair muck (έτοιμο, 120 ml ). Αυτά 51.69 ευρώ, το απιονισμένο νερό, και το 70% οινόπνευμα τα πήρα από σουπερ μαρκετ και φαρμακείο αντίστοιχα.
jet η τιμη,εγω ειχα προσθεσει και gla,ala,la,σε καψουλες,καποια ηταν σε υγρη μορφη
 

sakis9282

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Fenimore είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=159.msg49637#msg49637 date=1300523572]
Όλα μαζί, κόστισαν 51.69 ευρώ.

αυτην η τιμη για ποσα ml λοσιον ειναι :chinscratch

κοίτα συγκερκιμένα δεν ξέρω πόσο zix βγένει, απλά κλασικά λέει ότι τα υλικά κρατάνε για 1 χρόνο περίπου. Συγκεκριμένα το πακέτο είχε τα εξείς:
κάψουλες zinc (100 των 50 mg η μία), κάψουλες Pyridoxal-5-Phosphate (60 των 50 mg η μία), ενα μικρό μπουκαλάκι polysorbate 80 (1 ounce), και ενα μπουκαλάκι με hair muck (έτοιμο, 120 ml ). Αυτά 51.69 ευρώ, το απιονισμένο νερό, και το 70% οινόπνευμα τα πήρα από σουπερ μαρκετ και φαρμακείο αντίστοιχα.
[/quote]Με το που επιλέγεις το super zix 2 σου τα στέλνει όλα κομπλέ; Tα υλικά και τις οδηγίες χρήσης εννοώ.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

@sakis9282 σου στέλνει όλα τα υλικά εκτός απο το απιονισμένο νερό (από σουπερ μαρκετ), και το 70% οινόπνευμα (απο φαρμακείο). Τις οδηγίες μπορείς να τις βρεις στο site του http://www.qdbd.com/hair_formulas_12.htm στα αγγλικά, και στην πρώτη σελίδα αυτού του thread στα ελληνικά. Εμένα ήρθαν με τον ταχυδρόμο (και όχι με courier όπως οι περισσότερες παραγγελείες.) Η τιμή 51.69 € μαζί με τα μεταφορικά.

ΥΓ. Τέλος να σημειώσω ότι δεν μπορώ να εγγυηθώ 100% σε κάποιον για κανένα site ότι θα του στείλουν αυτά που θα παραγγείλει. Απλά προσωπικά και μόνο, ψώνισα απο το συγκεκριμένο και έγιναν όλα σωστά με την παραγγελία.
 

sakis9282

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Είμαι στο 6ο μήνα με revivogen αλλά σκέφτομαι να το αλλάξω λόγω τιμής.Το θέμα είναι αν το zix είναι καλύτερο ή έστω το ίδιο με το revivo.Προς το παρών έχω 2 μπουκαλάκια revivogen,μόλις τελειώσουν ίσως πάω σε zix.Εως τότε θα μας πεις και τις εντυπώσεις σου σχετικά με την αλλάγή από revivogen σε zix.
Σκέφτομαι και χρήση σπιρο,θα δούμε...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

sakis9282 είπε:
Είμαι στο 6ο μήνα με revivogen αλλά σκέφτομαι να το αλλάξω λόγω τιμής.Το θέμα είναι αν το zix είναι καλύτερο ή έστω το ίδιο με το revivo.Προς το παρών έχω 2 μπουκαλάκια revivogen,μόλις τελειώσουν ίσως πάω σε zix.Εως τότε θα μας πεις και τις εντυπώσεις σου σχετικά με την αλλάγή από revivogen σε zix.
Σκέφτομαι και χρήση σπιρο,θα δούμε...

Μακάρι να ισχύουν οι φήμες που το θέλουν πιο δυνατό DHT blocker λόγου το ότι δεν έχει τόσα πολλά διαφορετικά συστατικά όπως το revivogen. Εγώ πάντως το "συμπάθησα" το zix, δεν λαδώνει σχεδόν καθόλου, και ούτε έχει τόσο έντονο άρωμα σε αντίθεση με το ρεβίβο, και επιτέλους δεν θα λαδώσω άλλα μαξιλάρια ;)
 

JERY

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

ρε παιδια το super zix κανει δουλεία? :chinscratch
υπαρχει κανένας που να έχει διατηρήσει το μαλλί του με αυτό? χωρίς της χρήσης regaine?
 

SoCho

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Στην παραγγελία ολόκληρου του πακέτου Revivogen υπήρχε πρόβλημα με τελώνειο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

SoCho είπε:
Στην παραγγελία ολόκληρου του πακέτου Revivogen υπήρχε πρόβλημα με τελώνειο;

σε εμένα προσωπικά δεν συνέβει κανένα πρόβλημα και τις 3 φορές που το αγόρασα, ήρθε πάρα πολύ γρήγορα.
 

chriseel

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Καλησπερα σε ολους!

Μολις παρελαβα, εφτιαξα και εφαρμοσα το zix.

Eρωτησις: Πως γινεται με 2ml να καλυπτεται ολο το κεφαλι?? Εφαρμοζουμε μονο εκει που υπαρχει προβλημα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

chriseel είπε:
Καλησπερα σε ολους!

Μολις παρελαβα, εφτιαξα και εφαρμοσα το zix.

Eρωτησις: Πως γινεται με 2ml να καλυπτεται ολο το κεφαλι?? Εφαρμοζουμε μονο εκει που υπαρχει προβλημα?
στα σημεια που εχεις τριχοπτωση,αν δεν φτανουν τα 2ml να καλυψουν την περιοχη βαλε παραπανω,το 2ml δεν ειναι κανονας,εγω βαζω 3,5ml την καθε φορα τουλαχιστον
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

chriseel είπε:
Καλησπερα σε ολους!

Μολις παρελαβα, εφτιαξα και εφαρμοσα το zix.

Eρωτησις: Πως γινεται με 2ml να καλυπτεται ολο το κεφαλι?? Εφαρμοζουμε μονο εκει που υπαρχει προβλημα?

Όπως τα είπε ο kapamarou. Επίσης εύκολο είναι να κρατάς και ένα μικρο καθρέπτι με το άλλο χέρι την ώρα που το βάζεις για να βλέπεις που πάει. Και να ξέρεις, όσο πιο κοντά είναι τα μαλλιά τόσο πιο έυκολα θα το απλώνεις.
 

sakis9282

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

kapamarou είπε:
[quote author=chriseel link=topic=159.msg50340#msg50340 date=1301575640]
Καλησπερα σε ολους!

Μολις παρελαβα, εφτιαξα και εφαρμοσα το zix.

Eρωτησις: Πως γινεται με 2ml να καλυπτεται ολο το κεφαλι?? Εφαρμοζουμε μονο εκει που υπαρχει προβλημα?
στα σημεια που εχεις τριχοπτωση,αν δεν φτανουν τα 2ml να καλυψουν την περιοχη βαλε παραπανω,το 2ml δεν ειναι κανονας,εγω βαζω 3,5ml την καθε φορα τουλαχιστον
[/quote]To γύρισες στο zix Kapamaru;
 

kakashi

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

παιδια να ρωτησω, εαν στο σουπερ ζιχ δεν βαλω ψευδαργυρο τοτε θα μπορω να το χρησιμοποιω μαζι με την μινοξ?δλδ να βαζω το σουπερ κ μετα απο κανα 10 λεπτο τη μινοξ?η εχει κ αλλα συστατικα που μπλοκαρουν την μινοξ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

kakashi είπε:
παιδια να ρωτησω, εαν στο σουπερ ζιχ δεν βαλω ψευδαργυρο τοτε θα μπορω να το χρησιμοποιω μαζι με την μινοξ?δλδ να βαζω το σουπερ κ μετα απο κανα 10 λεπτο τη μινοξ?η εχει κ αλλα συστατικα που μπλοκαρουν την μινοξ?
αν αφαιρεσεις τον ψευδαργυρο δεν υπαρχει προβλημα.
τα υπολοιπα συστατικα του ζιξ υπαρχουν και μεσα σε μινοξιδιλες του εμποριου
 

kakashi

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

kapamarou ειχες δει τιποτα απο το super zix???τι λες να ξεκινησω να χρησιμοποιω σπιρο η σουπερ?απλα σπιρο φοβαμαι λιγο τις παρενεργειες....
 
Μπλουζα