Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

spartangr01 είπε:
μια ερωτηση

ξερει κανεις αν τα φαρμακεια εχουν Β6 σε υγρη μορφη??

ευχαριστω

οχι σε φαρμακεια δεν βρηκα

αλλα βρηκα σε μια σελιδα
αλλα δεν ηταν pirixodal
και ειχε σχεδον ολο το συμπλεγμα Β
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Μια απορία που μου δημιουργήθηκε διαβάζοντας στο site του "κατασκευαστή" του super zix ...

It should not be used in conjuction with any topical minoxidil preparations because we have a study demonstrating that it lessens the benefits of the minoxidil.

Επειδή χρησιμοποιώ ήδη minox μια φορά την ημέρα λέτε να έχω πρόβλημα αν βάζω και super zix? Κάποιοι λένε ότι με διαφορά 3 ωρών και πάνω δεν υπάρχει θέμα, αλλά παρόλο αυτά διαβάζω ότι είναι καλό να μην υπάρχουν και τα 2 σε μια θεραπεία...
Εσείς τι λέτε?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

όχι ρε αρχηγόπουλο-χαλαρά,αρκεί να απέχουν οι χρήσεις 3-4 ώρες ;D
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

ok. Σπύρο...thanks...θα αφήνω και παραπάνω ώρες εγώ και ότι βρέξει ας κατεβάσει.... 8)
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

To Revivogen έχει και αυτό ψευδάργυρο, αλλά μία έρευνα έδειξε ότι ο ψευδάργυρος συγκρούεται και μπλοκάρουν τις ιδιότητες τους με το Azelaic Acid, ένα άλλο συστατικό για να μπλοκάρει την DHT (το χρησιμοποιεί ο Dr Lee συχνά).

Μπορεί να μην το έχω καταλάβει και καλά, αλλά επειδή τελευταία χρησιμοποιώ skinoren μαζί με αλόη και μετά από λίγο βάζω και super zix που μου έφτιαξε ο φαρμακοποιός πρόσφατα, υπάρχει περίπτωση να μην είναι καλός συνδυασμός ψευδάργυρος με azelaic acid?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

να σου θυμησω πως στα τελη του 80 ειχε γινει ερευνε για dht block
με ψευδαργυρο ( zinc ) Β6 και αζελαικο οξυ (azelaic acid)

οποτε οχι μονο δεν ειναι κακο αλλα μαλλον καλο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairfull

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

GOMI είπε:
ok. Σπύρο...thanks...θα αφήνω και παραπάνω ώρες εγώ και ότι βρέξει ας κατεβάσει.... 8)
Αν την αφήνω την μινοξιδίλη 4-5 ώρες και μετά λούζομαι και βάζω ZIX θα είναι ΟΚ?
Θέλει λούσιμο ή δεν παίζει ρόλο?
Το ΖΙΧ να το αφήνω όλο το βράδυ ή πρέπει να το βγάλω κάποια στιγμή, γιατί το πρωί θα ξκαναβάζω μινοχιδιλη?
 

kabamarou

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Να ρωτήσω κάτι μήπως και το ξέρει κανείς.

Αν δεν βάλεις στο super zix μέσα saw palmetto παύει να είναι και dht blocker;

Πάντως επηδεί την τελευταία φορά που έφτιαξα το super zix δεν έβαλα μέσα palmetto (λόγω φόβου για κάποιες αρνητικές έρευνες που προέκυψαν για αυτό) έχω δει αύξηση στην τριχόπτωση και νιώθω ώρες ώρες φαγούρα στο κεφάλι.
 

hairfull

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

αυτός ο ψευδάργυρος κάνει?
έχει και βιταμίνη Β6
http://www.iherb.com/Country-Life-Maxi-Zinc-60-Veggie-Caps/5550?at=0
ή να πάρω καλύτερα αυτό?
http://www.iherb.com/Solgar-Zinc-50-100-Tablets/14385?at=0

διάβασα πως άλλοι βάζανε zinc oxide .... σε κρέμα σκέτη στα μαλλιά και βλέπανε πολύ καλά αποτελέσματα!! Ποια η διαφορά από zinc sulfate?

οποιοδήποτε zinc κάνει?
 

geofish

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Δεν παύει να είναι DHT-blocker αλλά πλέον πολύ αδύναμο γιατί όλη την δουλεία την κάνει το saw palmetto με την Beta-Sitosterol (θεωρητίκα).
Εμένα πάντως δεν με πείθει σαν προϊόν και ειδικά τοπικά.
 

kabamarou

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Α ευχαριστώ.Σε εμένα έκανε δουλειά.Αφού να φανταστείς αυτές τις ημέρες που το έφτιαξα χωρίς το saw pallmeto η διαφορά φάνηκε.Τι άλλο να έβαζα για dht blocker που να έχει όσο το δυνατόν λιγότερες παρενέργειες γιατί είμαι και πολύ ευαίσθητος;Υπάρχει κάτι σε φυτικό dhtblocker;
 

zagga

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

θα ηθελα να ρωτησω κατι γι αυτο το προιο εχει παρενεργειες? γιατι το palmetto δεν κανει καλο απ οτι ειχα διαβασει κ κατι αλλο υπαρχει καποιος που το χρησιμοποιει μονο αυτο ενω δεν εχει μεγαλη τριχοπτωση ? γιατι εμενα απο λυκειο αρχισα σιγα σιγα να χανω και μονο στουσ κροταφους ειμαι 23 και απο 17 εχε αραιωσει λιγο μπροστα με αυτο το προιον μπορω να καθηατερησει αυτη την διαδικασια? πολλα ερωτηματα αλλα πολλες αποριες κ καλη συνεχεια μαγκες :mad:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

hairfull είπε:
αυτός ο ψευδάργυρος κάνει?
έχει και βιταμίνη Β6
http://www.iherb.com/Country-Life-Maxi-Zinc-60-Veggie-Caps/5550?at=0
ή να πάρω καλύτερα αυτό?
http://www.iherb.com/Solgar-Zinc-50-100-Tablets/14385?at=0

διάβασα πως άλλοι βάζανε zinc oxide .... σε κρέμα σκέτη στα μαλλιά και βλέπανε πολύ καλά αποτελέσματα!! Ποια η διαφορά από zinc sulfate?

οποιοδήποτε zinc κάνει?
το δευτερο χρησιμοποιω και εγω
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

αυτος ο ψευδαργυρος που λετε ειναι Zinc (as zinc gluconate)

δεν το εχω ψαξει βαθυτερα αλλα νομιζω ο sulfate πρεπει να ειναι πιο αποτελεσματικος
και πρεπει να εχει μαγελυτερη διαλυτικοτητα
 
Μπλουζα