Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

έκανα 8 μήνες proscar με τέλεια αποτελέσματα - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,561.0.html

απλά σχεδιάζω να τεκνοποιήσω...
και επειδή δεν υπάρχουν μελέτες για παράλληλη χρήση φινα και τεκνοποίηση,
το γύρισα για 3-4 μήνες σε revivogen,minox+avodart+saw palm/pygeum & double A
 

VAMPIRIA

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

τι αποτελέσματα να περιμενω απο το proscar?
σταματαει μονο την τριχοπτωση η βοηθαει και στην τριχοφυια?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

το proscar ειναι καθαρα dht ΒLOCK ουδεμια σχεση εχει με regrowth
δηλαδη δεν σπρωχνει το θυλακα της τριχας να αναπτυχθει

απλα σταματαει την dht στον οργανισμο σου με αποτελεσμα να μην επικεντρωνεται μεγαλη ποσοτητα διυδροτεστοστερονης στον θυλακα σου και να μπορει να αναπτυχθει ο θυλακας σου

αναφορικα με αυτα που λες για saw palmetto/pygeum σε χαπια που εχεις αν εχουν υγρο μεσα μπορεις να το βαλεις και στην μινοξ και να την κανεις αλλα scalp med η μπορεις να ριξεις μεσα και αποσταγμα

καλο ειναι να βαλεις σε ενα διαλλυμα σου ντουταστεριδη
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

για να μην παρεξηγηθώ-εννοώ επανέκφυση σε σχέση πάντα με συνδυαστική θεραπεία,όχι μονοθεραπεία με proscar ;D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

απο εμενα δεν παρηξηγιεσαι σπυρο ;)

απλα το εξηγησα για να μην μπερδευτει ο φιλος πιο πανω
 

kondax

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Καλησπερα παιδια!!

ΕΙμαι νεος στο φορουμ και αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ!
Θα ηθελνα να σας ρωτησω.Εγω κανω θεραπεια Regain 2% μαζι με 3 χαπια που αυτα ειναι Vitalux plus,pycnogenol και selenium ενα χαπι καθε μερα οπως μου ειχε πει η καλυτερη δερματολογος εδω στην κρητη απο οτι λενε .Ειμαι τωρα στο 2ο χρονο αλλα δε βλεπω αποτελεσματα ,καθε αλλο δηλαδη συνεχηζεται η αραιωση και οι κροταφοι γινονται βαθυτεροι.

Απλα θα ηθελαν να με συμβουλεψετε στο τι θα μπορουσα να κανω.Το Super-zix 2 θα με βοηθησει?θα δω αποτελεσματα κατα της τριχοπτωσης και οποιες αλλες συμβουλες θα μπορουσατε να μου δωσετε?
Και επισης μια ερωτηση.Οι γιατροι ολα αυτα εδω που γραφεται γιατι δε τα γνωριζουν και δινουν μονο σα λυση το regain?????

Ευχαριστω πολυ!!!!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

το regaine απο μονο του δεν μπορει να κανει σχεδον τιποτα
η μινοξιδιλη ειναι σχεδον απαραίτητη σε καθε θεραπεια

με αυτα που παρνεις δεν προκειτε να δει αποτελεσμα κατα την γνωμη μου

αν δεν μπλοκαρει την dht δεν κανει σοβαρη δουλεια

ενα απο τα dht block ειναι και το super zix υπαρχουν και καλυτερα το zix ειναι απο τα πιο φτηνα

υπαρχει η και η σπιρονολακτινη αλλα και η προσθηκη υγρης ντουτας σε μια λοσιον

και αλλο πολλα διαβασε στο φορουν για να παρεις ιδεες και οτι απορια εχεις ειμαστε εδω να την συζητησουμε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kondax

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Σε ευχαριστω παναγιωτη!!

Απο οτι ειδα πρεπει να αγορασω και Nizoral!Σκευτομαι να δοκιμασω τη τοπικη Σπυρονολακτονη!
Το Nizoral απο που μπορω να το προμηθευτω??
 

Teri

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

kondax είπε:
Σε ευχαριστω παναγιωτη!!

Απο οτι ειδα πρεπει να αγορασω και Nizoral!Σκευτομαι να δοκιμασω τη τοπικη Σπυρονολακτονη!
Το Nizoral απο που μπορω να το προμηθευτω??

Νizoral=Fungoral απο τα Φαρμακεία. ;)
 

magic810

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

VAMPIRIA είπε:
τι αποτελέσματα να περιμενω απο το proscar?
σταματαει μονο την τριχοπτωση η βοηθαει και στην τριχοφυια?

και στα δυο φιλε....κανω χρηση φιναστεριδης σχεδον 4 χρονια.....
μπορω να πω οτι εχω αλλαξει 100 θεραπειες αλλα αυτο φοβαμαι να το αφησω......
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Σπύρος είπε:
κοίτα,το revivogen δεν "πιάνει" 100% των περιπτώσεων ανδρογ. αλωπεκίας...
ένα μικρό ποσοστό άλλαξε την θεραπεία λόγω μηδαμινών ή ελάχιστων αποτελεσμάτων από revivogen

απλά,
-παρόμοιο σε σύσταση προϊόν δεν παίζει στην Ελλ. αγορά (μόνο το super Zn II έχει ανάλογα συστατικά)
-πολλοί αρχίζουν με revivogen,από φόβο για proscar ή άγνοια/αδιαφορία για super Zn II

Δηλαδη, super zn ii που μπορω να βρω στην ελληνικη αγορα? Τιμη, μορφή σκευασματος, αποτελεσματικοτητα?
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Σπύρος είπε:
- βάλε 4-5 Avodart στο revivogen και βάζε 2 φορές την ημέρα από 1 ml μεσημέρι/βράδυ ή πρωί/απόγευμα
- βάλε 6 ml πράσινο τσάι στο regain X1 πρωί ή βράδυ


Τι εννοεις, να βαλει 6ml πρασινο τσαι στο regain? Να βαλει μες στο μπουκαλι του regain, 6ml υγρο πρασινο τσαι??? Και γιατι αυτο? Τι κερδιζεις?
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Σπύρος είπε:
είναι νο1 αντιοξειδωτικό και ενδυναμώνει την μινοξ. - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,463.0.html

Νο1 τωρα ποιο εννοεις? Το τσαι ή το avodart?

Και κατι ακομη: επειδη δεν προκειται να κανω ολα οσα λεει το πρωτο ποστ του παναγιωτη στο λινκ που εδωσες, αν βαλω το τσαι στο μπουκαλι του regain, ειμαι ενταξει?
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

cool11 είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=159.msg5898#msg5898 date=1232645640]
κοίτα,το revivogen δεν "πιάνει" 100% των περιπτώσεων ανδρογ. αλωπεκίας...
ένα μικρό ποσοστό άλλαξε την θεραπεία λόγω μηδαμινών ή ελάχιστων αποτελεσμάτων από revivogen

απλά,
-παρόμοιο σε σύσταση προϊόν δεν παίζει στην Ελλ. αγορά (μόνο το super Zn II έχει ανάλογα συστατικά)
-πολλοί αρχίζουν με revivogen,από φόβο για proscar ή άγνοια/αδιαφορία για super Zn II

Δηλαδη, super zn ii που μπορω να βρω στην ελληνικη αγορα? Τιμη, μορφή σκευασματος, αποτελεσματικοτητα?
[/quote]


please, κι εδω μια απαντηση...
 

Teri

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

cool11 είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=159.msg10052#msg10052 date=1238524736]
είναι νο1 αντιοξειδωτικό και ενδυναμώνει την μινοξ. - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,463.0.html

Νο1 τωρα ποιο εννοεις? Το τσαι ή το avodart?

Και κατι ακομη: επειδη δεν προκειται να κανω ολα οσα λεει το πρωτο ποστ του παναγιωτη στο λινκ που εδωσες, αν βαλω το τσαι στο μπουκαλι του regain, ειμαι ενταξει?
[/quote]

Θα πας στο Φαρμακείο και θα ζητήσεις "Απόσταγμα πράσινου τσαγιού". Τιμή τσιμπημένη, αλλά αξίζει τα λεφτά του. Βάζεις 6ml σε γεμάτο μπουκάλι μινοξ και είσαι οκ.
 
Μπλουζα