sp75, dr. jose lorenzo, fue, 3251 grafts, 16-17/9/2021 (1st operation)

sp75

Active Member
Κλεισμένος 1 μήνας (+2 μέρες).
Φρεσκολουσμένο (γι' αυτό και η έντονη ερυθρότητα), δότρια κουρεμένη με ψαλίδι (no clippers), υπό εξέλιξη το shedding σε λήπτρια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sp75

Active Member
Γενική κατάσταση καλή, χωρίς πόνο ή κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα, μόνο φαγούρα κατά διαστήματα σε δότρια
 

witcher

Well-Known Member
Κλεισμένος 1 μήνας (+2 μέρες).
Φρεσκολουσμένο (γι' αυτό και η έντονη ερυθρότητα), δότρια κουρεμένη με ψαλίδι (no clippers), υπό εξέλιξη το shedding σε λήπτρια
η δότρια σου φαίνεται να είναι ταλαιπωρημένη, σαν να έχει υποστεί shockloss σε διάφορα σημεία. Λογικα θα ανακάμψει με τον καιρό όμως, καλη συνέχεια να έχεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα ποστάρω συγκριτικές φώτο πριν/τώρα (αν και λέει ότι την κούρεψε) για να βγάλουμε συμπεράσματα.
 

sp75

Active Member
η δότρια σου φαίνεται να είναι ταλαιπωρημένη, σαν να έχει υποστεί shockloss σε διάφορα σημεία. Λογικα θα ανακάμψει με τον καιρό όμως, καλη συνέχεια να έχεις.
Σ' ευχαριστώ για τις ευχές καταρχάς. Η δότρια (ειδικά το αριστερό προφιλ) είναι λίγο πιο αραιή από φύση της. Επίσης, πιστεύω ότι παίζει ρόλο το κοντό (έστω και με ψαλίδι) κούρεμα, 2 μέρες πριν με ίδια την κάμερα στις φωτό δεν διέκρινες τα κενά. Ο κουρέας μου που γνωρίζει το κεφάλι είπε ότι η δότρια του φάνηκε σε εξαιρετική κατάσταση.
 

witcher

Well-Known Member
Σ' ευχαριστώ για τις ευχές καταρχάς. Η δότρια (ειδικά το αριστερό προφιλ) είναι λίγο πιο αραιή από φύση της. Επίσης, πιστεύω ότι παίζει ρόλο το κοντό (έστω και με ψαλίδι) κούρεμα, 2 μέρες πριν με ίδια την κάμερα στις φωτό δεν διέκρινες τα κενά. Ο κουρέας μου που γνωρίζει το κεφάλι είπε ότι η δότρια του φάνηκε σε εξαιρετική κατάσταση.
Τι να σου πω... μακάρι να ειναι έτσι όπως τα λές φίλε. Εγώ απλά σχολίασα τι φαίνεται στις φωτογραφίες που ανλεβασες. Ειδικά στα πλάγια ειναι και περισσότερο ερεθισμένη με εμφανή κενά στην επιφάνεια που έγινε η εξαγωγή.
 

Peter Pan

Active Member
Καλή φυτρωση να έχεις,να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς, μια ερώτηση, κάνατε καθόλου κουβέντα για ενίσχυση στα temporals;
 

sp75

Active Member
Καλή φυτρωση να έχεις,να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς, μια ερώτηση, κάνατε καθόλου κουβέντα για ενίσχυση στα temporals;
Ευχαριστώ, σε αυτή την φάση όχι δεν μιλήσαμε για temporals. Σκοπός ήταν η ενίσχυση A-B, σε επόμενη φάση που πάμε για crown + βελτιώσεις θα συζητηθεί ανάλογα και με τα αποτελέσματα της 1ης φάσης
 

oreo

Well-Known Member
Ακριβώς φίλε @vlafo, ενισχύεις με υγιή και ορμονικά ανεξάρτητα τριχοθυλάκια περιοχές που στο μέλλον θα έχουν απώλειες.
Στρατηγική που λύνει το πρόβλημα πριν προκύψει.
Πόσες κλινικές μπορούν να το κάνουν αυτό;;;
Μιας και είδα αυτό το σχόλιο ;)
 

ManCyprus87

Well-Known Member

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Στρατηγική ενίσχυσης μικρών και ανεκτά αραιωμένων περιοχών που δεν τις βλέπει εύκολα το "κοινό" μάτι, αλλά θα τις βλέπει εάν δεν ενισχυθούν τώρα που η αραίωση δεν είναι ορατή στο "κοινό" μάτι.
 

sp75

Active Member
IMG_2905.JPG IMG_2906.JPG IMG_2907.JPG IMG_2916.JPG
 

alex7

Well-Known Member
Είναι καταπονημένη η δότρια αλλά στο 5μηνο θα είναι πολύ βελτιωμένη από την εικόνα που έχει σήμερα
 

sp75

Active Member
2 μήνες. Το άδειασμα φαντάζομαι κι ελπίζω να έχει ολοκληρωθεί. Η δότρια με μικρές πλέον εξάρσεις φαγούρας, η λήπτρια έχει ακόμη ορατή ερυθρότητα (στις φωτό λόγω ανάλυσης κινητού εμφανίζεται νομίζω λιγότερα έντονο).
 

sp75

Active Member
Είναι καταπονημένη η δότρια αλλά στο 5μηνο θα είναι πολύ βελτιωμένη από την εικόνα που έχει σήμερα
ναι έτσι φαντάζομαι και διαβάζω και απο τους υπόλοιπους παλαιότερους
σημειώνω ότι στο αριστερο μου προφιλ η "τρυπα" είναι εκ γενετης σημάδι, δεν σχετίζεται με μμ
 

sp75

Active Member
επίσης, στη δότρια έχω κάνει ήδη 2 κουρέματα με ψαλίδι, το τελευταίο πριν 2.5 εβδομάδες (είναι η ώρα για το επόμενο)
 

oreo

Well-Known Member
ναι έτσι φαντάζομαι και διαβάζω και απο τους υπόλοιπους παλαιότερους
σημειώνω ότι στο αριστερο μου προφιλ η "τρυπα" είναι εκ γενετης σημάδι, δεν σχετίζεται με μμ
ήθελα να ρώτησω πως και δεν "μπαλώσατε" αυτό το σημάδι ?
 
Μπλουζα