sp75, dr. jose lorenzo, fue, 3251 grafts, 16-17/9/2021 (1st operation)

sp75

Active Member
Το αποτέλεσμα δείχνει εξαιρετικό. Σαν προσωπικό γούστο μου δείχνει ότι "τζουλουφιάζει". Θα ήθελα λίγο πιο πίσω την κορυφή και δέσιμο με τους κροτάφους. Κάπως έτσι.

Προβολή συνημμένου 47020

Ή κάπως έτσι, καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.
ισχύει ό,τι απάντησε ο cvial
από μπροστά φαίνεται οκ, στην πανοραμική όμως δείχνει ότι χρειάζεται αρκετή βελτίωση ακόμα. Στα πλαινά φαίνεται κάπως περίεργη η δότρια σε κάποια σημεία τα οποία φαίνονταν και στους προηγούμενους μήνες ότι ειχαν ζοριστεί από την επέμβαση.

Προβολή συνημμένου 47021
η δότρια είναι έτσι από φυσικού της στα σημεία που δείχνεις (τσέκαρε και φωτό προ μμ)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
ισχύει ό,τι απάντησε ο cvial

η δότρια είναι έτσι από φυσικού της στα σημεία που δείχνεις (τσέκαρε και φωτό προ μμ)
Στις αρχικες φωτογραφίες του νήματος δεν υπαρχει φωτογραφία με τα πλαινα της δότριας χωρίς να ειναι ξυρισμένα τελείως. Απλα ειδα οτι εφτασε μεχρι εκεινο το σημείο που κύκλωσα η εξαγωγή, και μου φάνηκε παράξενο που είναι πιο αραιη η δότρια στο πάνω μερος στα πλαινα σε σχεση με το κατω. Συνήθως γίνεται το αντίθετο. Πιθανόν να είναι κ ετσι οπως τα λες ομως.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δυστυχώς δεν έχω και εγώ εντελώς προφιλ, την πιο κοντινή που βρήκα είναι αυτή που πόσταρα.
 

Bill 10

Member
Ωραιο αποτελεσμα!!Ωραια η σχεδιαση της hairline και πολυ φυσικο!!Βοηθαει κ το μαλλι, γκριζο κ κατσαρο!!
 

Bill 10

Member
Απ οτι ειδα στην αρχη του νηματος στο crown δεν ειχες πολυ μαλλι κ δεν εβαλες ενω τωρα εχεις,οχι πολυ πυκνο αλλα εχεις!!πως εγινε αυτο?? καλοπροαιρετα ρωταω η κατι δεν εχω καταλαβει καλα??
 

sp75

Active Member
Απ οτι ειδα στην αρχη του νηματος στο crown δεν ειχες πολυ μαλλι κ δεν εβαλες ενω τωρα εχεις,οχι πολυ πυκνο αλλα εχεις!!πως εγινε αυτο?? καλοπροαιρετα ρωταω η κατι δεν εχω καταλαβει καλα??
στο crown η κατάσταση είναι η ίδια, αραιό μαλλί. δεν έχει πυκνώσει, απλώς δεν φαίνεται γιατί δεν έχω ανεβάσει φωτό από το crown προς τα μπροστά για να φανει δεδομένου ότι εκει δεν έκανα επέμβαση
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Καταλαβαίνεις ότι εκεί που έχεις βάλει την hairline είναι αδύνατον γιατί έπρεπε να αφαιρέσει τα μαμα που είχε. Η οριοθέτηση της hairline λαμβάνει υπόψιν το τι υπάρχει.

ισχύει ό,τι απάντησε ο cvial

η δότρια είναι έτσι από φυσικού της στα σημεία που δείχνεις (τσέκαρε και φωτό προ μμ)


Nαι, οκ. Απλά δεν βλέπω στα μαλλιά το ημικύκλιο που βλέπω στη μεταχειρουργική φώτο, αυτήν την ομαλότητα. Ίσως φταίει το χτένισμα, ίσως φταίνε τα μάτια μου.

IMG_35561.jpg



5SG17.09.21S2.JPG



Επίσης μου άρεσε πολύ η ύπαρξη αυτών των τριχών, οι οποίες δίνουν έξτρα φυσικότητα στη μεταμόσχευση και ίσως είναι κάτι που θα πρέπει να ακολουθούν οι γιατροί ανεξαρτήτως αν αυτές προσφέρονται από τον ασθενή.


IMG_3463.JPG
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν το βλέπεις γιατί οι φώτο δεν είναι βγαλμένες από την ίδια γωνία. Αν σκύψει και άλλο όπως σε αυτή μετά την μμ θα το δεις. Αυτές οι μαμίσιες τριχούλες είναι χαρά και ευτυχία για όποιον τις έχει.
 

sp75

Active Member
για τη γωνία, θα προσπαθήσω σε επομένες φωτό να την πετύχω καλύτερα
οι τριχούλες που έχει επισημάνει με πράσινο o @tamaliamoupiso ειναι μαμίσιες (όπως είπε και ο cvial), δεν μπήκαν στη μμ. αν παρατηρήσεις καλά στη φωτό αμέσως μετά τη μμ διακρίνονται (έχουν κουρευτεί με τη μηχανή κατά την επέμβαση)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Δεν το βλέπεις γιατί οι φώτο δεν είναι βγαλμένες από την ίδια γωνία. Αν σκύψει και άλλο όπως σε αυτή μετά την μμ θα το δεις. Αυτές οι μαμίσιες τριχούλες είναι χαρά και ευτυχία για όποιον τις έχει.

Οκ.

για τη γωνία, θα προσπαθήσω σε επομένες φωτό να την πετύχω καλύτερα
οι τριχούλες που έχει επισημάνει με πράσινο o @tamaliamoupiso ειναι μαμίσιες (όπως είπε και ο cvial), δεν μπήκαν στη μμ. αν παρατηρήσεις καλά στη φωτό αμέσως μετά τη μμ διακρίνονται (έχουν κουρευτεί με τη μηχανή κατά την επέμβαση)

Ευχαριστώ.
Το κατάλαβα ότι είναι μαμίσιες. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι θα ήταν καλό να τοποθετούνται μεταμοσχευμένες, αν δεν υπάρχουν μαμίσιες όπως αυτές, καθώς χαρακτηρίζουν με φυσικότητα το εγχείρημα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν τις πετύχεις έχει καλώς, αν πάσχεις όμως από retro δύσκολα τα πράγματα. Αυτές συνήθως τις βρίσκεις στα ακρότατα του κεφαλιού.
 

sp75

Active Member
7 Mηνες. hairline χτενισμένη προς τα πάνω για να διαμορφώστε καλύτερη άποψη. Ακούρευτος για τα δικά μου δεδομένα.
 

Συνημμένα

  • IMG_3640.jpg
    IMG_3640.jpg
    609.3 KB · Προβολές: 168
  • IMG_3642.jpg
    IMG_3642.jpg
    480.2 KB · Προβολές: 179
  • IMG_3651.jpg
    IMG_3651.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 191
  • IMG_3653.jpg
    IMG_3653.jpg
    848.2 KB · Προβολές: 193
  • IMG_3654.jpg
    IMG_3654.jpg
    327.8 KB · Προβολές: 193

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Μπράαβο sp!!!
Όντως πολύ φυσικό αποτέλεσμα!
Να είσαι πάντα καλά να το χαίρεσαι!
Όπως και σε 'μενα, δε βλέπω μεγάλη διαφορά από τον περασμένο μήνα. Ή κάνω λάθος;
 

sp75

Active Member
Μπράαβο sp!!!
Όντως πολύ φυσικό αποτέλεσμα!
Να είσαι πάντα καλά να το χαίρεσαι!
Όπως και σε 'μενα, δε βλέπω μεγάλη διαφορά από τον περασμένο μήνα. Ή κάνω λάθος;
ακριβώς φίλε Ιούλιε, δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. ανεπαίσθητη αλλαγή στα μετόπισθεν της hairline (δεν μπορείς να τη δεις από τις φωτό), 10% περισσότερος όγκος - μαύρισμα (μάλλον λόγω ανάπτυξης 2τριχων 3τριχων). αλλά ως γενική εικόνα η ίδια.
επίσης, στο δικό μου μάτι έχει στρώσει περαιτέρω η hairline, το στυλ/πάχος της τρίχας έχει γίνει ακόμη πιο φυσικό σε 2-3 περιπτώσεις που είχα αρχικά εντοπίσει ως λιγότερες "φυσικές"
 

Georgie

Well-Known Member
Πολυ καλός φίλε .Μπράβο μεγάλη αλλαγή.
Σίγουρα θα δώσει και άλλο στη τελική εικόνα αφού είσαι μόνο στους 7 μήνες και το texture δεν έχει διαμορφωθεί.

Δε ξέρω εάν η φωτό της δοτριας με ξεγελάει , αλλά από αυτή φαίνεται μια αραίωση στο κέντρο.
Ισχύει η κάνω λάθος?
 

sp75

Active Member
Πολυ καλός φίλε .Μπράβο μεγάλη αλλαγή.
Σίγουρα θα δώσει και άλλο στη τελική εικόνα αφού είσαι μόνο στους 7 μήνες και το texture δεν έχει διαμορφωθεί.

Δε ξέρω εάν η φωτό της δοτριας με ξεγελάει , αλλά από αυτή φαίνεται μια αραίωση στο κέντρο.
Ισχύει η κάνω λάθος?
ευχαριστώ φίλε Georgie. όχι ευτυχώς, η δότρια είναι μια χαρά, έτυχε κακή λήψη
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε sp
Να χαίρεσαι τη νέα σου αλλαγή,και τη νέα σου εικόνα.
Η φυσικότητα είναι ωραία.
Πυκνότητα ήθελε και άλλο για να κλείσει οριστικά,αυτό βέβαια θα επιτευχθεί με την κάλυψη που θα δώσει και άλλο μελλοντικά.
Τι εννοείς όταν λες είναι είναι κακή λήψη γιατί η φώτο είναι μια χαρά.
 
Μπλουζα