sp75, dr. jose lorenzo, fue, 3251 grafts, 16-17/9/2021 (1st operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
sp75 λογικά σου μένουν γύρω στα 41cm2 προς κάλυψη, λογικά θα παίρνεις φίνα και θα κρατηθεί σε αξιοπρεπές επίπεδο το crown, οπότε υποθέτωντας στην καλύτερη 20g/cm2 + μαμά άρα 800g εκεί και πες αλλά 500g ρετούς, όπου προκύψει ανάγκη και εκτιμώντας οτι έχεις κατω απο 5% απώλειες overall, κουκλάκι θα γίνεις.
 

bobby

Well-Known Member
Παραπάνω, βέβαια έχει σχέση και με πόσα step είναι η στρατηγική. Αν χρειάζεσαι 6000g δεν έχει και πολύ νόημα, αν με 4000g καθαρίζεις έχει.
Με 4000
Καθαρίζω μπροστά και λίγο crown. Θα χρειαστώ σίγουρα 2η ΜΜ. Το ξέρω και το καταλαβαίνω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
sp75 λογικά σου μένουν γύρω στα 41cm2 προς κάλυψη, λογικά θα παίρνεις φίνα και θα κρατηθεί σε αξιοπρεπές επίπεδο το crown, οπότε υποθέτωντας στην καλύτερη 20g/cm2 + μαμά άρα 800g εκεί και πες αλλά 500g ρετούς, όπου προκύψει ανάγκη και εκτιμώντας οτι έχεις κατω απο 5% απώλειες overall, κουκλάκι θα γίνεις.

Αρχίζει και μαθαίνεις μπαλίτσα.
 

karaflomallias

Active Member
Η δικιά σου ήταν στο όριο και βοήθησε η λεπτή τρίχα. Αν χρησιμοποιούσε 0.9 δεν θα έπαιρνε 4000.
punch χρησιμοποιείται ίδιας διάστασης σε όλη την διαδικασία ; γιατί την δεύτερη μέρα που ήμουν και ιδιαίτερα χαλαρός και κουβέντιαζα περισσότερο με την Grace μου ειπε ότι χρησιμοποιούσε 0,85 στο temporal που δούλευε εκείνη τη στιγμή...
 

khaos13

Member
Καταπληκτική δότρια όπως φαίνεται στις φωτο! Καλή βλάστηση που λένε και στην Κύπρο! :D

Ο Lorenzo προτείνει κορτιζονούχο φάρμακο για την αποφυγή οιδήματος ή θα περάσετε όλη την ταλαιπωρία; Αναρωτιέμαι αν έχει κάποια επίπτωση στην ΜΜ αν θα πάρεις κάποιο φάρμακο. Μεχρι στιγμής το έχω δει μόνο σε μια κλινική και ο φίλος μου δεν είχε ίχνος πρηξίματος.
 

oreo

Well-Known Member
Με 4000
Καθαρίζω μπροστά και λίγο crown. Θα χρειαστώ σίγουρα 2η ΜΜ. Το ξέρω και το καταλαβαίνω.
Μεγάλη υπόθεση α' και β' ζώνη να αναδομηθεί, η εικόνα που θα πάρεις θα είναι σοκαριστική, σαν να έχεις αλλάξει πρόσωπο φίλε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καταπληκτική δότρια όπως φαίνεται στις φωτο! Καλή βλάστηση που λένε και στην Κύπρο! :D

Ο Lorenzo προτείνει κορτιζονούχο φάρμακο για την αποφυγή οιδήματος ή θα περάσετε όλη την ταλαιπωρία; Αναρωτιέμαι αν έχει κάποια επίπτωση στην ΜΜ αν θα πάρεις κάποιο φάρμακο. Μεχρι στιγμής το έχω δει μόνο σε μια κλινική και ο φίλος μου δεν είχε ίχνος πρηξίματος.


Ναι για 4 μέρες μετά την μμ, ένα χάπι την ημέρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
punch χρησιμοποιείται ίδιας διάστασης σε όλη την διαδικασία ; γιατί την δεύτερη μέρα που ήμουν και ιδιαίτερα χαλαρός και κουβέντιαζα περισσότερο με την Grace μου ειπε ότι χρησιμοποιούσε 0,85 στο temporal που δούλευε εκείνη τη στιγμή...

Όχι αλλάζει μέγεθος εξαρτώμενο από πολλές παραμέτρους. Στην δίκη σου περίπτωση δουλεύτηκε κατά βάση 0.8 και σε μερικές περιπτώσεις 0.85
 

bobby

Well-Known Member
Μεγάλη υπόθεση α' και β' ζώνη να αναδομηθεί, η εικόνα που θα πάρεις θα είναι σοκαριστική, σαν να έχεις αλλάξει πρόσωπο φίλε.
Βλέπω κάτι φωτο μου στα 22-25 και λέω τι κοκόρι ήταν αυτό που είχα…. Μακάρι φίλε!
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Είναι αυτή η δυναμική που μόνο οι κορυφάιοι γιατροί έχουν (και τολμούν) να μπουν με τέτοιες πυκνώσεις μέσα σε υφιστάμενα μαλλιά.
Με ξυρισμένο κεφάλι φαίνεται ότι μπήκε να ενισχύσει ανάμεσα σε σημεία με τρίχες που είναι πολύ κοντά.
Μπράβο, ότι καλύτερο εύχομαι.
 
Μπλουζα