sp75, dr. jose lorenzo, fue, 3251 grafts, 16-17/9/2021 (1st operation)

karaflomallias

Active Member
Ο lorenzo παίρνει ας πούμε περίπου μέχρι το 40% των διαθέσιμων μοσχευμάτων συνήθως σε μια επέμβαση; Παίζει ρόλο όμως και το punch που θα χρησιμοποιήσει...
και παραπάνω... στην δική μου περίπτωση πήρε κοντά στο 50 % ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Σωστή παρατήρηση. Στο consultation όμως η δότρια (έκταση) του karafomalia είχε εκτιμηθεί μεγαλύτερη γιατί δεν ήταν ορατή η ρετρό λόγω του μακριού μαλλιου. Αν δεν είχε την ρετρό η δότρια του θα προσέγγιζε τα 280-300cm2 (aka 4000g). Με το ξύρισμα βρέθηκε μικρότερη αλλά λόγω της λεπτής τρίχας 49-50μ χρησιμοποιήθηκε μικρότερο punch (άρα μικρότερο πλήγμα δότριας) και κρατήθηκε το αρχικό πλάνο για 4000g.
Πόσο μεγαλύτερο punch απαιτούν τα 0.3 micron δηλαδή?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο lorenzo παίρνει ας πούμε περίπου μέχρι το 40% των διαθέσιμων μοσχευμάτων συνήθως σε μια επέμβαση; Παίζει ρόλο όμως και το punch που θα χρησιμοποιήσει...

Σωστά εκεί παίζει γύρω στο 40% +/-. Από εκεί και πέρα σαφώς παίζει ρόλο το punch. Με 0.9 μένει εκεί. Με 0.8 ανεβαίνει περίπου 20-25%
 

vlafo

Well-Known Member
o καραφλομαλλιας πάντως εμένα μου φάνηκε πολύ πιο μαλλιάς από καράφλας. μόνο κροτάφους είχε αλλά και αυτοί σε καλή κατάσταση
Για να βάλει 4000g μόνο μαλλιάς δεν ήταν αλλά έκανε κάλυψη άριστη φαίνεται.
Τώρα θα το γυρίσει απλά σε μαλλιάς.
 

karaflomallias

Active Member
o καραφλομαλλιας πάντως εμένα μου φάνηκε πολύ πιο μαλλιάς από καράφλας. μόνο κροτάφους είχε αλλά και αυτοί σε καλή κατάσταση
το ίδιο μου είπε και η Grace.. αλλά αυτή ήταν παρούσα και όταν έλυσα τον κότσο και είδε τι κρύβεται απο κάτω...:eek:;)
 

oreo

Well-Known Member
το ίδιο μου είπε και η Grace.. αλλά αυτή ήταν παρούσα και όταν έλυσα τον κότσο και είδε τι κρύβεται απο κάτω...:eek:;)
Ρε γαμώ, ήθελα να γράψω οτι κάτω απο τον κότσο, θα κρύβεται αντι για θησαυρός άνθρακας , αλλά με πρόλαβες!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Περιμένετε αύριο να δείτε την περίπτωση του και θα καταλάβετε. Το 0.9mm σε σχέση με το 0.8mm έχει 28% μεγαλύτερη επιφάνεια.άρα με 0.9mm, 3200 με 0.8mm 3200x1.28 - 4000g.
 

bobby

Well-Known Member
Δεν θα ευχηθώ καλή φύτρωση, γιατί μου θυμίζει τις φακές και τα φασόλια που βάζαμε, με βαμβάκι στο δημοτικό, στο παράθυρο....
Μεγιά το επερχόμενο λούκ, λοιπόν.
Αυτές οι φακές σαν μαλλιά κούκλας ήταν…:p:p:p
 

oreo

Well-Known Member
Ήταν στο όριο που γίνεται η αλλαγή από 0.8-0.85 σε 0.9 παίζει ρόλο βέβαια και το δέρμα, ο sp75 είχε σκληρό για αυτό και 0.9 και serrated.
Ξέρεις αυτή η περίοδος είναι κρίσιμη για εμένα και ειπα να ασχοληθώ με κάποια θέματα με την πρέπουσα σοβαρότητα.
 
Μπλουζα