Seeker, 2-3/8/21, Δρ. Κυριάκος Μάρας, 3179 grafts FUE, 34 ετών

Gianney

Well-Known Member
Έχω ανανεώσει τα πρώτα posts με φωτογραφίες από τους πρώτους μήνες. Θα συνεχίσω να το ανανεώνω μέχρι το τέλος της βδομάδας, κλείνοντας την Κυριακή που ολοκληρώνονται οι 5 μήνες, με τις φωτογραφίες του 5μηνου.
Γνωρίζεις επιφάνεια κάλυψης;Γύρω στο 60 cm2 ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

seeker

Verified MM member
Ανανεωσα και πάλι με τους μήνες 3 και 4.

Δέχομαι παραγγελίες για την Κυριακή και τον μήνα 5, για τον οποίο έχω ετοιμάσει εορταστικό πρόγραμμα: βρεμμένα, σε διάχυτο φως, σε απευθείας ήλιο κλπ.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ανανεωσα και πάλι με τους μήνες 3 και 4.

Δέχομαι παραγγελίες για την Κυριακή και τον μήνα 5, για τον οποίο έχω ετοιμάσει εορταστικό πρόγραμμα: βρεμμένα, σε διάχυτο φως, σε απευθείας ήλιο κλπ.
Αδερφε η εικόνα του 4ου μήνα είναι χάρμα. Να το χαίρεσαι. Σου πάει το λουκ αυτό και τώρα που θα περνάει ο καιρός και η φύτρωση όλο και θα βελτιώνεται σκέψου να το κρατήσεις εκεί (αφού περάσει 12μηνο και μπορείς να πειράξεις ληπτρια).
 

F1ght3r

Well-Known Member
Σαν να βλέπω το κεφάλι μου χάχα, Μάρας style, χτίζω hairline και καρφώνω ότι περισσέψει πιο πίσω.
 

Συνημμένα

  • 2.jpg
    2.jpg
    903 KB · Προβολές: 134
  • 3B4A9201.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 124

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Ανυπομονω να δω το τελικο αποτελεσμα ,φαινεται να εχει γινει καλη δουλεια!Μπορεις να μας περιγραψεις περιληπτικα την διαδικασια μμ σχετικα με την εξαγωγη και τοποθετηση;Μαρας απο κοινου με Βρυωνιδου;Τι εντυπωσεις σου εμειναν απο την ολη εμπειρια σου με την HDC;
 

Kalow

Member
Πας για καλο αποτέλεσμα seeker, πύκνωση σχετικα καλη μπροστά λογω Μαρα. Δυστυχώς στην hdc συνεχίζουν με τα μεγαλα σε διάμετρο εργαλεία με αποτελεσμα την κακη εικονα των δοτριων. Οχι καλος λογος επίσης 1.9 για hairline.
 

aeratos28

Just aeratos
Σε hairline είναι κακός ο λογος? Τι λες ρε φίλε?μια χαρά είναι για hairline μονο
Πας για καλο αποτέλεσμα seeker, πύκνωση σχετικα καλη μπροστά λογω Μαρα. Δυστυχώς στην hdc συνεχίζουν με τα μεγαλα σε διάμετρο εργαλεία με αποτελεσμα την κακη εικονα των δοτριων. Οχι καλος λογος επίσης 1.9 για hairline.
 

seeker

Verified MM member
Ανυπομονω να δω το τελικο αποτελεσμα ,φαινεται να εχει γινει καλη δουλεια!Μπορεις να μας περιγραψεις περιληπτικα την διαδικασια μμ σχετικα με την εξαγωγη και τοποθετηση;Μαρας απο κοινου με Βρυωνιδου;Τι εντυπωσεις σου εμειναν απο την ολη εμπειρια σου με την HDC;

Βεβαίως. Η κ. Βρυωνίδου δεν είχε καμία συμμετοχή στην ΜΜ.

1. Αναισθησία από τον τεχνικό (νοσηλευτής). Το μόνο σημείο της μεταμόσχευσης που πονάει.
2. Punching απο τον δρ. Μάρα με motorized punch.
3. Eξαγωγή τριχοθυλακίων (που έχουν ήδη απελευθερωθεί με το punching) μερικώς από τον δρ. Μάρα και κυρίως απο τον τεχνικό, σε ένα ποσοστό 20% - 80% θα έλεγα.
4. Άνοιγμα οπών τοποθέτησης από τον δρ. Μάρα.
5. Τοποθέτηση από 2 τεχνικούς ταυτόχρονα.

Σε γενικές γραμμές εντυπώσεις καλές. Ο γιατρός είναι έμπειρος, καθησυχαστικός και ενδιαφέρεται. Και φαίνεται και καλός άνθρωπος. Για το υπόλοιπο προσωπικό έχω να πω επίσης τα ίδια, με πρόσεξαν πολύ. Το οτι η κλινική είναι απέναντι από εκεί που μένεις κανει τα πραγματα πολύ εύκολα επίσης.

2 στραβά έχω σίγουρα να αναφέρω, το ένα έχει να κάνει με τη μικροσκοπική εξέταση δότριας που περίμενα να γίνει και δεν έγινε και το έχω αναλύσει εκτενώς εδώ.

Το άλλο είναι ότι χρειάστηκε να φάω τη 2η μέρα δεύτερη φορά αναισθησία γιατί έλειπαν μοσχεύματα για να πάρω το τελικό αποτέλεσμα που ήθελε ο γιατρός. Πήγε δηλαδή χαλαρά η πρώτη μέρα με λίγα μοσχεύματα και τη 2η μέρα έφαγα μεγάλη καταπόνηση και αρκετές ενέσεις, με αποτέλεσμα το κεφάλι μου να πρηστεί σε απίστευτο βαθμό, καμία σχέση με άλλα πρηξίματα που έχω δει σε άλλους. Επίσης διόλου απίθανο οι επιπρόσθετες ενέσεις αυτές στη δότρια να της δημιούργησαν και παροδικό shock loss όπως έχουμε διαβάσει ότι συμβαίνει.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Πας για καλο αποτέλεσμα seeker, πύκνωση σχετικα καλη μπροστά λογω Μαρα. Δυστυχώς στην hdc συνεχίζουν με τα μεγαλα σε διάμετρο εργαλεία με αποτελεσμα την κακη εικονα των δοτριων. Οχι καλος λογος επίσης 1.9 για hairline.
φιλε όταν σου βάζουν τόσα πολλά μονα στην hairline όπως η HDC μην περιμένεις ο λόγος να είναι μεγάλος.
Και ο δικός μου ο λόγος είναι μικρός αλλα δες hairline που έκανα σε 8 μήνες.
 

aeratos28

Just aeratos
Με μεγαλύτερο λόγο στη hairline ,θα έχει αλλά προβλήματα..μια χαρά είναι και ο λόγος και το πάχος για τα πρώτα τριχακια στη hairline..πρέπει να είναι έτσι ώστε να υπάρχει φυσικότητα..με χοντρα και πολυτριχα τριχοθυλάκια μπροστά θα κάνει μπαμ η επέμβαση..0 φυσικότητα.
O seeker ανεφερε οτι εχει μετριο παχος τριχας και μπορεί με αυτον τον λογο να εχει see through effect.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kalow

Member
Με μεγαλύτερο λόγο στη hairline ,θα έχει αλλά προβλήματα..μια χαρά είναι και ο λόγος και το πάχος για τα πρώτα τροχαλία στη hairline..πρέπει να είναι έτσι ώστε να υπάρχει φυσικότητα..με χοντρα και πολυτριχα τριχοθυλάκια μπροστά θα κάνει μπαμ η επέμβαση..0 φυσικότητα.
Ψάχνω να βρω μια πολυ καλη αναλυση παλιότερα του @CVIAL οσον αφορα την hairline, την κατανομη των grafts στο πρώτο 1.5εκ και το ratio μετα απο αυτο.
 
Μπλουζα