Saw Palmetto - Προσοχή στις ετικέτες !!!

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Όταν χρησιμοποίησα πρώτη φορά Μινοξ η κομμώτρια απορούσε τι έκανα και έβγαλα τόσο μαλλί. Από παρενέργειες; Απολύτως τίποτα, ούτε μία. Βλακεία μου που την έκοψα και μετά πήρε η κάτω βόλτα. Η Μινοξ κάνει δουλειά αλλά εχει ημερομηνία λήξης ο,τι θετικό σου δίνει. Μετά απλά συντηρεί
Εγώ με τις 2 φορές τη μερα στο εννιαμηνο μπήκα δυναμικά στο παιχνίδι. Με το που έκανα το λάθος να ακολουθήσω τις οδηγίες ενός δερματολόγου που μου είπε να την ελαττωσω από τις 2 φορές τη μέρα στη 1 έχασα απίστευτα πολύ έδαφος σε βάθος ενος χρόνου, σε σημείο να αρχίζει να διαγράφεται το NW μου. Ελπίζω τώρα που ξαναγύρισα στις 2 και κουμπωνω και φινα να μην είναι αργά και να επιστρέψω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member

dlazaros

Well-Known Member
Λεει new member στο προφιλ μου και απαντατε ετσι λες και ειμαι κανα πουστονεο; Να ξερω και γω να μη σεβομαι τους ομοσταυλους παλαιοτερους
Της now (320mg που είναι μαλακή κάψουλα και γράφει πάνω standardized)είναι το μόνο που κυκλοφορεί και είναι η ποσότητα standardized, δηλ έχει την ποσότητα της ενεργής ουσίας στάνταρ στην ποσότητα που αναφέρει. Οι υπόλοιπες μάρκες που δεν το αναφέρουν έχουν το "δικαίωμα" να έχουν απόκλιση, μερικές φορές μεγάλη.
 

Συνημμένα

  • 61rDL+8iI+L._AC_SL1000_.jpg
    61rDL+8iI+L._AC_SL1000_.jpg
    81.6 KB · Προβολές: 45
Κανει stimulate την τριχόπτωση, δυναμώνει την υπάρχουσα τρίχα και δίνει και regrowth. Όλα αυτά όμως σε όχι μεγάλα NW και με βασική προυποθεση να έχεις υπομονή και να βάζεις πάση θυσία 2 φορές τη μέρα ή να παίρνεις orally 5 mg. Εμένα έπρεπε να περάσουν 9 μήνες για να δω πόσο βοήθησε. Τα κακά της είναι 2 :
1) Δεν υπάρχει πιθανότητα συντήρησης με μικρότερη δοσολογία από αυτή που λαμβάνεις. Αν μειώσεις ποσότητα είτε orally είτε τοπικά χάνεις άμεσα έδαφος.
2 ) Οι τρίχες που σου βγάζει δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με τις μαμίσιες. Ειδικά σε ανοιχτόχρωμους κάνει έντονη αντίθεση καθώς τις περισσότερες φορές είναι μελαχρινές.
Δεν χρειάζεται να βάζεις πρωί και βρ;δύο τερ;στο λάθος η μινοξ μένει στον οργανισμό σου 36 ώρες με 1,5 ημηρεσιως
 
Όταν χρησιμοποίησα πρώτη φορά Μινοξ η κομμώτρια απορούσε τι έκανα και έβγαλα τόσο μαλλί. Από παρενέργειες; Απολύτως τίποτα, ούτε μία. Βλακεία μου που την έκοψα και μετά πήρε η κάτω βόλτα. Η Μινοξ κάνει δουλειά αλλά εχει ημερομηνία λήξης ο,τι θετικό σου δίνει. Μετά απλά συντηρεί
Η μινοξ για να δουλέψει πρέπει να την δουλέψεις με φίνα και να μην την σταματήσεις ποτέ .προσωπικά δεν με χαλάει να την χρησιμοποιώ κάθε βράδυ .όπως βουρτσιζεις τα δόντια σου κάθε βράδυ βάζεις και μινοξ .εννοείτε ότι μια φορά την μέρα είναι αρκετή η μινοξ βγάζει η φίνα συντηρεί μετά από 1,5 χρόνο το μαλλί μου είναι ποιο φουντωτό και έχω καλύψει κάθε νεκρή περιοχή .δεν υπάρχει λόγος να το σταματήσεις .ότι ακούτε για παρενέργειες η είναι μουφα η λάθος χρήση .βάζουμε 1,5 ml στις περιοχές που άνοιξαν όχι 200
 
Μουφε
Απλα ειμαι 23 ρε φιλε, γενικα βλεπω καλα σχολια ονλινε αλλα πχ εχω διαβασει 3-4 ποστ καπου και ελεγε ενας οτι ειχε μονιμη στυτικη δυσλειτουργια και λεω τοπικα ισως εχω μικροτερη συστημικη απορροφηση. Βεβαια ισως γινομαι και λιγο υποχονδριος
Μουφες δεν ισχύει τίποτα σε παρενέργειες όλα στο μυαλό είναι
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δεν χρειάζεται να βάζεις πρωί και βρ;δύο τερ;στο λάθος η μινοξ μένει στον οργανισμό σου 36 ώρες με 1,5 ημηρεσιως

Αν δοκιμάσεις να βάζεις μινοξιδίλη κάθε 36 ώρες χωρίς τη συνδρομη φιναστερίδης όπως λες μέσα σε 1 χρόνο θα σαι μία σκάλα NW πάνω.
 

spi

Well-Known Member
Η μινοξ για να δουλέψει πρέπει να την δουλέψεις με φίνα και να μην την σταματήσεις ποτέ .προσωπικά δεν με χαλάει να την χρησιμοποιώ κάθε βράδυ .όπως βουρτσιζεις τα δόντια σου κάθε βράδυ βάζεις και μινοξ .εννοείτε ότι μια φορά την μέρα είναι αρκετή η μινοξ βγάζει η φίνα συντηρεί μετά από 1,5 χρόνο το μαλλί μου είναι ποιο φουντωτό και έχω καλύψει κάθε νεκρή περιοχή .δεν υπάρχει λόγος να το σταματήσεις .ότι ακούτε για παρενέργειες η είναι μουφα η λάθος χρήση .βάζουμε 1,5 ml στις περιοχές που άνοιξαν όχι 200
Δεν χρησιμοποίησα ποτέ φίνα. Μόνο Μινοξ 2 φορές την ημέρα. Το μπουστ ήταν μεγάλο τότε. Αλλά όπως είπες κι εσύ χωρίς φίνα κάποια στιγμή κλαταρει η επίδραση της
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αν δοκιμάσεις να βάζεις μινοξιδίλη κάθε 36 ώρες χωρίς τη συνδρομη φιναστερίδης όπως λες μέσα σε 1 χρόνο θα σαι μία σκάλα NW πάνω.
Η μινοξ μένει για 36 ώρες αν βάζεις κάθε βράδυ δηλαδή ανά 24 ώρες όπως προτείνει ένας από τους γιατρούς που την ανακάλυψε hairloss show youtube channel είσαι μια χαρά εννοείτε ότι ο μηχανισμός της μινοξ είναι να ξεφορτωθεί τις αδύναμες τρίχες και στην θέση τους να παρουσιαστούν δυνατές χοντρές τρίχες την φίνα την χρισημοποιυμε για να τις συντηρήσεις και να τις κρατήσεις .για μένα επίσης δοκιμασμένα σε εμένα χρησιμοποιώ φτιαχτή μινοξ από φαρμακείο σε συνδυασμό με φίνα τοπικά ενάμιση χρόνο μια φορά την ημέρα (βρ;δύ πριν τον ύπνο)και το αποτέλεσμα είναι αυτό
 

Συνημμένα

  • IMG_20210520_015622_565.jpg
    IMG_20210520_015622_565.jpg
    379.8 KB · Προβολές: 60
  • Like
Reactions: spi
Η μινοξ μένει για 36 ώρες αν βάζεις κάθε βράδυ δηλαδή ανά 24 ώρες όπως προτείνει ένας από τους γιατρούς που την ανακάλυψε hairloss show youtube channel είσαι μια χαρά εννοείτε ότι ο μηχανισμός της μινοξ είναι να ξεφορτωθεί τις αδύναμες τρίχες και στην θέση τους να παρουσιαστούν δυνατές χοντρές τρίχες την φίνα την χρισημοποιυμε για να τις συντηρήσεις και να τις κρατήσεις .για μένα επίσης δοκιμασμένα σε εμένα χρησιμοποιώ φτιαχτή μινοξ από φαρμακείο σε συνδυασμό με φίνα τοπικά ενάμιση χρόνο μια φορά την ημέρα (βρ;δύ πριν τον ύπνο)και το αποτέλεσμα είναι αυτό
Πριν ήμουν εδώ δουλεύει και δουλεύει μια χαρά με μια φορά την ημέρα .και για να μην ξεφεύγω από το νήμα τα saw palmeto μου δημιούργησαν προβλήματα στην ούρηση το βράδυ δεν είδα καμία διαφορά προς το μαλλί .και εννοείτε ότι η φίνα δεν μου προκάλεσε καμία δυσλειτουργία ίσα ίσα όταν βλέπεις ότι το μαλλί σου ξαναβγαίνει είσαι τόσο καλά ψυχολογικά που πίστεψε με αυτό φαίνεται και στο στην ερωτική σου ζωή
 

Συνημμένα

  • 20200816_011202.jpg
    20200816_011202.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 64

Gianney

Well-Known Member
Βάλε φωτό όπως είσαι τώρα με τις ίδιες συνθήκες που έβγαλες όπως ήσουν πριν
Πριν ήμουν εδώ δουλεύει και δουλεύει μια χαρά με μια φορά την ημέρα .και για να μην ξεφεύγω από το νήμα τα saw palmeto μου δημιούργησαν προβλήματα στην ούρηση το βράδυ δεν είδα καμία διαφορά προς το μαλλί .και εννοείτε ότι η φίνα δεν μου προκάλεσε καμία δυσλειτουργία ίσα ίσα όταν βλέπεις ότι το μαλλί σου ξαναβγαίνει είσαι τόσο καλά ψυχολογικά που πίστεψε με αυτό φαίνεται και στο στην ερωτική σου ζωή
 
Βάλε φωτό όπως είσαι τώρα με τις ίδιες συνθήκες που έβγαλες όπως ήσουν πριν
Θα σου βγάλω με βρεγμένο το Μάλι και όχι δεν το έκανε το fagron μινοξ από φαρμακείο με φίνα η εξής συνταγή Μινοξιδυλη 5gr
Φιναστεριδη 100 mg (σκόνη από proscar
Ethanol 95°chemco 95
Lactic acid 95
Galesyn antihairloss 95%(lotion)
Σε 100mg μείγμα
 
Εγώ με τις 2 φορές τη μερα στο εννιαμηνο μπήκα δυναμικά στο παιχνίδι. Με το που έκανα το λάθος να ακολουθήσω τις οδηγίες ενός δερματολόγου που μου είπε να την ελαττωσω από τις 2 φορές τη μέρα στη 1 έχασα απίστευτα πολύ έδαφος σε βάθος ενος χρόνου, σε σημείο να αρχίζει να διαγράφεται το NW μου. Ελπίζω τώρα που ξαναγύρισα στις 2 και κουμπωνω και φινα να μην είναι αργά και να επιστρέψω.
Δεν ισχύει αυτό που λες μια φορά την μέρα χρειάζεται έχασες έδαφος όπως λες λογικά στους τρεις με τέσσερεις μήνες γιατί έκανε το shedding και θα ξανασυμβεί άλλες δύο φορές σε 1.5 χρόνο σου πετάει τις αδύναμες για να βγάλεις καινουριες είναι σαν την εποχική τριχόπτωση την πρώτη φορά φρικαρεις την δεύτερη ακόμα ποιο πολύ την τρίτη ξέρεις μετά δεν ξανάγινεται αρκεί να μην την σταματήσεις
 

Συνημμένα

  • 20210915_233526.jpg
    20210915_233526.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 48
  • 20210915_233844.jpg
    20210915_233844.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 45
  • 20210915_233844.jpg
    20210915_233844.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 45
  • 20210915_233833.jpg
    20210915_233833.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 44
  • 20210915_234048.jpg
    20210915_234048.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 44
  • 20210915_233632.jpg
    20210915_233632.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 41

Gianney

Well-Known Member
Τζιμανι είσαι φίλε,καλή δουλειά όντως και χωρίς φίνα χάπι που όπως λένε το χάπι υπερτερεί του τοπικού
 
Μπλουζα