Saw Palmetto - Προσοχή στις ετικέτες !!!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jack4speed

New Member
Saw palmetto 4 + 1/2 μήνες με Kirkland 5 + 1/2 μήνες και βουρτσακι με llld και σαμπουάν biotrin καθημερινά και 2 φορές την εβδομάδα botaderm. Παρατηρώ αύξηση της donor area . Τριχόπτωση φυσιολογική 5-10 τρίχες περίπου μετά τρίψιμο από εφαρμογή minoxidil η χτενίσμα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20200119_133516-1.jpg
    IMG_20200119_133516-1.jpg
    153.1 KB · Προβολές: 78
  • IMG_20200501_192435__01-1.jpg
    IMG_20200501_192435__01-1.jpg
    163.5 KB · Προβολές: 84

proklos

Member
Saw palmetto 4 + 1/2 μήνες με Kirkland 5 + 1/2 μήνες και βουρτσακι με llld και σαμπουάν biotrin καθημερινά και 2 φορές την εβδομάδα botaderm. Παρατηρώ αύξηση της donor area . Τριχόπτωση φυσιολογική 5-10 τρίχες περίπου μετά τρίψιμο από εφαρμογή minoxidil η χτενίσμα.
Έγινε δουλιτσα εδω.. τουλάχιστον εμένα έτσι μου φάνηκε
 

dim d

Well-Known Member
Δεν προκειται να σου προτεινω γιατρο για ευνοητους λογους αλλα με μια απλη ερευνα αγορας, θα βρεις πολυ καλυτερες τιμες. Ειναι απλη διαδικασια, που βασιζεται κυριως στο μηχανημα. Για γνωστους λογους υπερκοστολογειται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
To κανουν πια κι αρκετοι δερματολογοι, πιστευω μπορεις να βρεις μια τιμη στο ευρος 50/70 ευκολα.
 

Dynam0

New Member
To κανουν πια κι αρκετοι δερματολογοι, πιστευω μπορεις να βρεις μια τιμη στο ευρος 50/70 ευκολα.
Φίλε μου αυτό δυστυχός πρώτη φορά το ακόυω,αν θέλεις να μου δόσεις μερικές πληροφορίες,έστω και στο περίπου
 
Τελευταία επεξεργασία:

gerassis

Well-Known Member
Οι τιμες στην θεραπεία PRP κυμαίνονται απο 150€ - 200€ ανα συνεδρεία οι υψηλότερες μέχρι 50€-70€ οι πιο οικονομικες. Προσπαθήστε να βρείτε ένα δερματολόγο να τις κάνετε εκει. Η διαδικασία είναι απλή / γρήγορη και χωρις έξοδα στην εφαρμογή της. Κρατάει 30'-45' και μεσα σε αυτόν τον χρόνο περιλαμβάνονται η τοπική αναισθησία (κρεμα) , η φυγοκέντριση μικρή ποσότητα αίματος, η τοποθέτηση του κίτρινου υγρού που προέκυψε σε ένα μικρό σωλήνα μαζι με εναν ενεργοποιητή καθως και η εφαρμογή της με συριγγα στο τριχωτό της κεφαλής. Είναι μια θεραπεία που διαφημίζεται ότι βοηθάει στη τριχόπτωση αλλα δεν είναι επιστημονικά αποδεδειγμένα οτι το κάνει. Εγώ εχω κάνει 4 περσι και θα κάνω και φέτος αλλά θα ψάξω δερματολόγο για πιο οικονομικά. Δεν υπάρχει καμία διαφορά στην εφαρμογή έιτε δώσεις 200€ είτε 70€. Συνήθως τα 200€ τα πληρώνεις σε κλινικες μμ και τα 70€ με προσωπική συννενόηση με εναν δερματολόγο εκτός κλινικής.

Βίντεο από Ελληνική Κλινική
 

Συνημμένα

  • prp.jpg
    prp.jpg
    29.6 KB · Προβολές: 41

johnysblue

Active Member
Saw palmetto 4 + 1/2 μήνες με Kirkland 5 + 1/2 μήνες και βουρτσακι με llld και σαμπουάν biotrin καθημερινά και 2 φορές την εβδομάδα botaderm. Παρατηρώ αύξηση της donor area . Τριχόπτωση φυσιολογική 5-10 τρίχες περίπου μετά τρίψιμο από εφαρμογή minoxidil η χτενίσμα.


Τα gains σου ειναι καθαρα απτη μινοξ
 

nikolakis007

New Member
Να ρωτήσω κάτι η χρηση του saw palmetto προκαλεί αυξημένη τριχοπτωση τους πρώτους μήνες χρήσης; Το ρωτάω επειδή το εχω ξεκινησει κανα 2 μηνο και βλεπω μια εντονη τριχοπτωση μεχρι στιγμης. (320mg/ημερα softgel της Now food)
 

Gekal

Member
Εμένα μου τη σταμάτησε σε λίγες μέρες.Μπορει απλά να μη σου κάνει δουλειά.
 

gerassis

Well-Known Member
Να ρωτήσω κάτι η χρηση του saw palmetto προκαλεί αυξημένη τριχοπτωση τους πρώτους μήνες χρήσης; Το ρωτάω επειδή το εχω ξεκινησει κανα 2 μηνο και βλεπω μια εντονη τριχοπτωση μεχρι στιγμης. (320mg/ημερα softgel της Now food)

Είναι περιόδος τριχόπτωσης τώρα. Και έγω έχω αυξημένη τριχόπτωση σε σχεση με 1,5 μήνα πριν. Όταν το πρωτοξεκίνησα μου μειώσε αισθητά τη τριχόπτωση στις πρώτες 20 μέρες αλλά ήταν χειμώνας.
 
  • Like
Reactions: spi
Καλησπερα παιδια,
8
Καλησπέρα φίλε,συγνώμη δεν έιδα την ειδοπόιηση μέρες τώρα. Σε έναν δερματολόγο κάνω το prp στα 150
Φαίνεται οτι ο γιατρός που πηγες σου έκανε καλη δουλειά. Το λεω διότι το prp αν δεν γινει σωστά μπορεί να σου κανει και ζημιά. Αν επιτρέπεται σε ποιον πήγες?
 

manly_Man

Well-Known Member
καλησπερα στο φορουμ,

θα ηθελα να σας ενημερωσω για ενα πειραμα που εκανα μονος μου...μετρησα την dht λιγο πριν ξεκινησω το saw palmetto softgel 320 mg, επειτα απο 6 μησι μηνες χρησης saw palmetto softgel 320 mg κ τοπικης λοσιον με saw palmetto ξανα εκανα μετρηση της dht στο ιδιο εργαστηριο, και ειδα οτι οχι μονο δεν μειωθηκε η dht αλλα αυξηθηκε ελαχιστα κιολας κατα 4.08% ... υποτιθεται αφου δρα οπως η φιναστεριδη δεν θα επρεπε να ειχε μειωθει η dht ? καποιος που να εκανε παρομοιες μετρησεις με τις δικες μου;
 
Μπλουζα