Salis2, FUE, 3915g, 15/3/2021

alex7

Well-Known Member
Πάντως ρε παιδιά αυτό που λέτε με το μάκρος του μαλλιού και την ψευδαίσθηση δεν νομίζω ότι είναι νομος .....στην δική μου περίπτωση όσο πιο πολύ αφήνω το μαλλί τοσο πιο πολύ φαίνονται κενά η τεσπά δεν μου αρέσει καθόλου ....ενώ αν κρατάω ένα κοντοκουρεμένο λουκ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος όσο αφορά την κάλυψη....πιστεύω σε περιπτώσεις πολύ λεπτής τρίχας και χαμηλού λογου όπως σε μένα αυτό είναι το σωστό κούρεμα....
Είναι και υποκειμενικό πως αντιλαμβάνεται κάποιος το αποτέλεσμα της Μ.Μ .Γενικά το μακρύτερο μαλλί καλύπτει μέρος των κενών και της αραιής τοποθέτησης των grafts
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Είναι και υποκειμενικό πως αντιλαμβάνεται κάποιος το αποτέλεσμα της Μ.Μ .Γενικά το μακρύτερο μαλλί καλύπτει μέρος των κενών και της αραιής τοποθέτησης των grafts
εγω μιλαω σαν εικονα συνολικα αν το δεις....μπορει καλυψη να πετυχαινεις αλλα κατι να μην σου καθεται καλα και να χτυπαει στο ματι....ενω σε αντιθετη περιπτωση μπορει να ειναι πιο αποκαλλυπτικο στο ματι το λουκ αλλα δεν χτυπαει ασχημα....δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος στο τι λεω.....παντως μιλαω για περιπρωσεις με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα τριχας αλλα και αραιωσης... αν ο αλλος εχει χοντρη τριχα η μικρο σημειο κενο η και πολυ καλο λογο η συνδυασμο αυτων των πραγματων τοτε λογικα να κανει αυτο που λετε.....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
εγω μιλαω σαν εικονα συνολικα αν το δεις....μπορει καλυψη να πετυχαινεις αλλα κατι να μην σου καθεται καλα και να χτυπαει στο ματι....ενω σε αντιθετη περιπτωση μπορει να ειναι πιο αποκαλλυπτικο στο ματι το λουκ αλλα δεν χτυπαει ασχημα....δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος στο τι λεω.....παντως μιλαω για περιπρωσεις με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα τριχας αλλα και αραιωσης... αν ο αλλος εχει χοντρη τριχα η μικρο σημειο κενο η και πολυ καλο λογο η συνδυασμο αυτων των πραγματων τοτε λογικα να κανει αυτο που λετε.....

Γιατί δεν έχεις την απαραίτητη min πυκνότητα. Το έχουμε εξηγήσει πολλές φορές. Το layering δεν διορθώνει τα πάντα. Είναι ένα εξαιρετικό εργαλείο όταν όμως υπάρχει στρατηγική φύτευσης με δυνατές πυκνότητες εκεί που αρχίζει να φυτρώνει το μαλλί και βοηθάει στις πιο πίσω περιοχές.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιατί δεν έχεις την απαραίτητη min πυκνότητα. Το έχουμε εξηγήσει πολλές φορές. Το layering δεν διορθώνει τα πάντα. Είναι ένα εξαιρετικό εργαλείο όταν όμως υπάρχει στρατηγική φύτευσης με δυνατές πυκνότητες εκεί που αρχίζει να φυτρώνει το μαλλί και βοηθάει στις πιο πίσω περιοχές.
Διαφωνώ στην λογική κάλυψη απόκρυψη.....όπως έχω πει πολλάκις προτιμώ ομοιόμορφη πυκνότητα σε όλες τις ζώνες έστω και μικρή παρά να φορτώνω μπροστά και να κάμω λουκ το μαλλί όλο πίσω για να καλύψουν το πίσω .....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το layering πάει πακέτο με τις μμ για να έχεις σπουδαία αποτελέσματα που να μιμούνται (σε καλό βαθμό) την μαμά φύση. Έτσι είναι και μιλάω για την πλειοψηφία των περιπτώσεων και όχι για κάποια NW3 που μπορούν να κάνουν ότι θέλουν. Εξάλλου δεν χρειάζεται να το πας πίσω μπορείς να το πας και πλάγια ή και μπροστά για αυτό μίλησα για στρατηγική φύτευσης. Υπάρχουν πολλές παραλλαγές.
 

Kostas97

Well-Known Member
Το layering πάει πακέτο με τις μμ για να έχεις σπουδαία αποτελέσματα που να μιμούνται (σε καλό βαθμό) την μαμά φύση. Έτσι είναι και μιλάω για την πλειοψηφία των περιπτώσεων και όχι για κάποια NW3 που μπορούν να κάνουν ότι θέλουν. Εξάλλου δεν χρειάζεται να το πας πίσω μπορείς να το πας και πλάγια ή και μπροστά για αυτό μίλησα για στρατηγική φύτευσης. Υπάρχουν πολλές παραλλαγές.
Cvial το δικο σου αποτελεσμα μιας και ειναι απο τα πιο εξαιρετικα που εχω δει εδω, εαν δεν τα κανεις πανω και τα αφησεις κατω δειχνουν αραια;
Θυμαμαι που στο νημα σου ειχες κανει αναφορα στο layering αρκετες φορες και ειχες δειξει και φωτογραφιες.
Επισης σε σχεση με το πως ηταν το αποτελεσμα μετα τη μετ, εχεις παρατηρησει πουθενα μειωση πυκνοτητας;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν μπορείς και δεις την ζώνη C (προφανώς μόνο από πάνω και το μαλλί όλο μπροστά) ναι, γιατί εκεί δεν έχουν μπει πάνω από 25g/cm2. Απλά η ζώνη C καλύπτεται από παντού οπότε με ένα στοιχειώδες layering 5-6cm και χτένισμα είτε προς τα πλάγια είτε προς τα πίσω εξαφανίζεται εντελώς.
 

salis2

Member
οι Φωτο ειναι 17 ημέρες μετα την ΜΜ, νομίζω αριστερό μου κροταφω μπήκαν λιγότερα γκραφτ απο οτι στον δεξιο, ετσι μου φαίνεται ή εκτός και αν έπεσαν ηδη.
 

Συνημμένα

  • 2021-04-02 17_48_33-Window.png
    2021-04-02 17_48_33-Window.png
    2.8 MB · Προβολές: 260
  • 2021-04-02 17_49_28-Window.png
    2021-04-02 17_49_28-Window.png
    2.2 MB · Προβολές: 251
  • 2021-04-02 17_50_04-Window.png
    2021-04-02 17_50_04-Window.png
    1.4 MB · Προβολές: 252
  • 2021-04-02 17_51_17-Window.png
    2021-04-02 17_51_17-Window.png
    2.5 MB · Προβολές: 249

Theodor

Member
οι Φωτο ειναι 17 ημέρες μετα την ΜΜ, νομίζω αριστερό μου κροταφω μπήκαν λιγότερα γκραφτ απο οτι στον δεξιο, ετσι μου φαίνεται ή εκτός και αν έπεσαν ηδη.
Καλα αποτελεσματα και καλη φυτρωση. Απο τις 2 εβδομαδες ξεκιναει το shedding μεχρι τις 8, μπορει καποια graft να πεσουν, φυσιολογικο ειναι.
 

salis2

Member
τελευταία προσπαθώ να μην ξενεροσω... διότι σκεφτομαι οτι με 30 εως 35 γκραφτ το τετρα/εκατοστ. που πέτυχε να τοποθετήσει ο γιατρος κατ απάντηση σε ερώτηση μου ,,, Τι αποτέλεσμα να περιμένω στους εντελως άδειους κροτάφους μου ? και πια η εικόνα της hairline... ? με λογο κατα προσέγγιση 2,5..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Heat

Member
τελευταία προσπαθώ να μην ξενεροσω... διότι σκεφτομαι οτι με 30 εως 35 γκραφτ το τετρα/εκατοστ. που πέτυχε να τοποθετήσει ο γιατρος κατ απάντηση σε ερώτηση μου ,,, Τι αποτέλεσμα να περιμένω στους εντελως άδειους κροτάφους μου ? και πια η εικόνα της hairline... ? με λογο κατα προσέγγιση 2,5..
Καλυτερα να το κρινουμε στο τελικο αποτελεσμα αυτο Σαλι.
Για την ωρα μην ανχωνεσαι, οτι εγινε εγινε .
Παντως εδω λες οτι σου εδινε αλλες υποσχεσεις.




Screenshot_5.jpg
 

salis2

Member
Καλυτερα να το κρινουμε στο τελικο αποτελεσμα αυτο Σαλι.
Για την ωρα μην ανχωνεσαι, οτι εγινε εγινε .
Παντως εδω λες οτι σου εδινε αλλες υποσχεσεις.




Προβολή συνημμένου 34313


αυτο που δεν ξερω ειναι αν τα 35 γκραφτ/εκ. σε περιοχη που δεν εχει καθολου τριχες ειναι αρκετά για ενα πολυ καλο αποτέλεσμα αν οχι τέλειο.

γιαυτο οπως λες καλύτερα να το κρινουμε στο τελικο αποτελεσμα,
 

Heat

Member
αυτο που δεν ξερω ειναι αν τα 35 γκραφτ/εκ. σε περιοχη που δεν εχει καθολου τριχες ειναι αρκετά για ενα πολυ καλο αποτέλεσμα αν οχι τέλειο.

γιαυτο οπως λες καλύτερα να το κρινουμε στο τελικο αποτελεσμα,
Δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια σε αυτο, εξαρτατε και απο τα τριτριχα η τετρατριχα η πυκνωση.

Ο @CVIAL θα μπορουσε να σου πει με σιγουρια, ωστε να σου φυγει και το ανχος
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
αυτο που δεν ξερω ειναι αν τα 35 γκραφτ/εκ. σε περιοχη που δεν εχει καθολου τριχες ειναι αρκετά για ενα πολυ καλο αποτέλεσμα αν οχι τέλειο.

γιαυτο οπως λες καλύτερα να το κρινουμε στο τελικο αποτελεσμα,

Προφανώς δεν είναι αρκετά (στην πλειοψηφία των περιπτώσεων) και ειδικά αν αφορούν μπροστινές ζώνες. Πιο πίσω είναι μια χαρά.
 

Heat

Member
Παει τωρα τον κατεστρεψες, θα το σκευτεται καθε μερα μεχρι τον ερχομενο φεβρουαριο που κλεινει 1 χρονο .
Μολις ειδα οτι η επεμβαση εγινε και στον τ......α.
Με υποσχεσεις κιολας .....
 

salis2

Member
Προφανώς δεν είναι αρκετά (στην πλειοψηφία των περιπτώσεων) και ειδικά αν αφορούν μπροστινές ζώνες. Πιο πίσω είναι μια χαρά.


οπότε δεν χρειάζεται να περιμένω ... ας ξενερώσω απο τώρα αφού εμένα ειναι στην hairline...

διοτι η απαντηση τους ηταν σαφέστατη απο 30 εως 35 γκραφτ. αν υποθέσουμε οτι τα 35 τα επιασε στις εντελως αδειες περιοχές οπως κροτάφους/ hairline..... μιλάμε για μετριότητες.?
 

Αthens2021

Active Member
Δεν παιζει ρολο και η φυσικη πυκνοτητα που εχει το καθε κεφαλι ? Πχ σε εμενα εγινε μετρηση πυκνοτητας στο πισω μερος , στη δοτρια 60/cm2 . Δηλαδη ακομα και εκει που δεν εχω χασει, η πυκνοτητα ειναι χαμηλη. Oποτε φανταζομαι ακομα και να γεμισω καποια αδεια περιοχη μπροστα hairline, θα ειναι με πυκνοτητα μικροτερη η κοντα στο 60 (?!)
 

salis2

Member
Δεν παιζει ρολο και η φυσικη πυκνοτητα που εχει το καθε κεφαλι ? Πχ σε εμενα εγινε μετρηση πυκνοτητας στο πισω μερος , στη δοτρια 60/cm2 . Δηλαδη ακομα και εκει που δεν εχω χασει, η πυκνοτητα ειναι χαμηλη. Oποτε φανταζομαι ακομα και να γεμισω καποια αδεια περιοχη μπροστα hairline, θα ειναι με πυκνοτητα μικροτερη η κοντα στο 60 (?!)


ναι αλλα εσυ 1)Ισως να μην εισαι το παράδειγμα προς σύγκριση, διοτι μπορει να υπαρχει καποιος αυριο που θα εχει εκφυσεως 40 τριχες / εκ. τι θα κάνουμε θα κατεβάσουμε τον πήχη μιας επιτυχημενης ΜΜ 2) σε εσενα θα υπαρχει μια ομοιοτητα.
 
Μπλουζα