Salis2, FUE, 3915g, 15/3/2021

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
οπότε δεν χρειάζεται να περιμένω ... ας ξενερώσω απο τώρα αφού εμένα ειναι στην hairline...

διοτι η απαντηση τους ηταν σαφέστατη απο 30 εως 35 γκραφτ. αν υποθέσουμε οτι τα 35 τα επιασε στις εντελως αδειες περιοχές οπως κροτάφους/ hairline..... μιλάμε για μετριότητες.?

Τα 60g που στα μέτρησαν, occipital δηλαδή κέντρο πίσω ή στα πλάγια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
salis ειναι απλα μαθηματικα.
2.5 λογος Χ 35 τθ =87.5 τριχες.
αυτη ειναι η εξιωση, εσυ πειραζεις τα νουμερα κ βλεπεις τι μπορεις να εχεις.

για ενα τελειο αποτελεσμα μπροστα θες 110 με 120 τριχες. Εχει ξανα αναφερθει το κομματι των τθ ειναι συναρτωμενο με το λογο.
 

salis2

Member
τωρα για να ειμαι σωστος πρεπει να πω οτι αν υπολογίσουμε το τι μου είπε εξ αρχης ο γιατρος εκανε ακριβός οτι μου είπε, γραφω τι μου ειπε στο πρώτο ποστ μου στο νημα. ασχετα με το τι απανταει ο Vlafo απο κατω..
Τωρα το τι εικονα θα εχω ... ίδωμεν
 

Giorgos-3

Well-Known Member
τωρα για να ειμαι σωστος πρεπει να πω οτι αν υπολογίσουμε το τι μου είπε εξ αρχης ο γιατρος εκανε ακριβός οτι μου είπε, γραφω τι μου ειπε στο πρώτο ποστ μου στο νημα. ασχετα με το τι απανταει ο Vlafo απο κατω..
Τωρα το τι εικονα θα εχω ... ίδωμεν
υπομονη και κρατα μας ενημερους....
 

DGP

Member
Αν πιασεις υψηλη φυτρωση θα εισαι πανω κατω οπως εισαι στις 17 μερες που ποσταρες φωτογραφιες!Μια χαρα δηλαδη!
 

Nik.Mos

Well-Known Member
@salis2 Ειναι δυνατον να σε παιρνει απο κατω απο τον δευτερο μηνα;Και να γραφεις οτι ξενερωνεις;Διαβαζω συχνα πυκνα τα σχολια σου και απο οτι καταλαβαινω εισαι αγχωδης ανθρωπος,αυτο μου βγαζεις,δεν κανει καλο ομως.Μην ασχολεισαι συνεχεια με το κεφαλι σου,απλα ξεχνα τα ολα και συνεχισε την ζωη σου,στον χρονο πανω θα δεις που εισαι και μετα κρινοντας και κανοντας.Θα σου συνιστουσα να απεχεις λιγο απο το φορουμ και να ερχεσαι μονο για να ενημερωνεις την κατασταση σου,θα σε βοηθησει.Φιλικα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φιλε salis σε γνωρίζω μην σε πιάνει πανικός ακόμη και κάτι να στραβώσει διορθώνεται στην περίπτωση σου.
 

salis2

Member
@salis2 Ειναι δυνατον να σε παιρνει απο κατω απο τον δευτερο μηνα;Και να γραφεις οτι ξενερωνεις;Διαβαζω συχνα πυκνα τα σχολια σου και απο οτι καταλαβαινω εισαι αγχωδης ανθρωπος,αυτο μου βγαζεις,δεν κανει καλο ομως.Μην ασχολεισαι συνεχεια με το κεφαλι σου,απλα ξεχνα τα ολα και συνεχισε την ζωη σου,στον χρονο πανω θα δεις που εισαι και μετα κρινοντας και κανοντας.Θα σου συνιστουσα να απεχεις λιγο απο το φορουμ και να ερχεσαι μονο για να ενημερωνεις την κατασταση σου,θα σε βοηθησει.Φιλικα.


Καλησπέρα επειδη τα περισσοτερα απο οσα αναφερεις χρειαζεται να ανοίξουμε κουβεντα για να σου εξηγήσω τι εννοω ακριβώς, κατι που θα με κανει να ειμαι εδω μεσα συχνά και που δεν μπορω να κανω και δεν ισχύει οπως γράφεις στο ποστ σου , κρατω το πιο σωστο που εγραψες να περιμένω το τελικο αποτελεσμα,, που ειναι αυτο που μετραει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
φίλε @salis2 , είχες μεγάλη επιφάνεια να καλύψεις και γι'αυτό κινηθήκατε και πιο συντηρητικά. Μη κοιτάς τον vlafo, αυτός είχε μικρή επιφάνεια και τον έπαιρνε, Είναι και αναλόγως το πρόβλημα που έχει ο καθένας. Επιπρόσθετα συνήθως κανείς δεν ξεμπερδεύει με την πρώτη επέμβαση. Για τελειοποίηση πάντα χρειάζεται και δεύτερο touch up. Γι'αυτό χαλάρωσε και περίμενε το αποτέλεσμα σου, που αν έχεις πλήρη φύτρωση, είμαι σίγουρος ότι θα μείνεις ικανοποιημένος.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
φίλε @salis2 , είχες μεγάλη επιφάνεια να καλύψεις και γι'αυτό κινηθήκατε και πιο συντηρητικά. Μη κοιτάς τον vlafo, αυτός είχε μικρή επιφάνεια και τον έπαιρνε, Είναι και αναλόγως το πρόβλημα που έχει ο καθένας. Επιπρόσθετα συνήθως κανείς δεν ξεμπερδεύει με την πρώτη επέμβαση. Για τελειοποίηση πάντα χρειάζεται και δεύτερο touch up. Γι'αυτό χαλάρωσε και περίμενε το αποτέλεσμα σου, που αν έχεις πλήρη φύτρωση, είμαι σίγουρος ότι θα μείνεις ικανοποιημένος.

Οτι αν δεν του αρκεί το τελικό αποτελεσμα σίγουρα μπορεί να το διορθώσει όπως είπα παραπάνω άλλα θα μπορούσε να το αποφύγει το touch up.
 

koumparos

Well-Known Member
Χαλάρωσε αδερφέ.Υψηλη φυτρωση να παρακαλάς να έχεις αυτό είναι το ζητούμενο.Εχεις και αρκετά μαλια άρα λογικά πας για πολύ καλό αποτέλεσμα.Σκεψου και το μέλλον διότι βλέπω ότι δεν έχεις ξεμπερδεψει με την τριχόπτωση και θα χρειαστείς και μελλοντικό πλάνο.
 

Disco

Well-Known Member
Οτι αν δεν του αρκεί το τελικό αποτελεσμα σίγουρα μπορεί να το διορθώσει όπως είπα παραπάνω άλλα θα μπορούσε να το αποφύγει το touch up.
Αν έβαζε περισσότερα μπροστά και άφηνε το πίσω, τότε πάλι θα γυρνούσε με άλλη επέμβαση για το πίσω μέρος. Έτσι δεν είναι; Άρα και στις 2 περιπτώσεις θα γυρνούσε πίσω για επέμβαση. Εκτός και αν έβαζε 5000 μοσχεύματα με μία φορά.
 

Heat

Member
Σαλι απεβαλε το αγχος/στρες, δεν βοηθαει. Κοιτα να εισαι χαρουμενος για το δωρο που εκανες στον εαυτο σου.
Μια χαρα θα τα πας, και θα εχεις ενα πολυ ωραιο μαλλι !
 

salis2

Member
Οτι αν δεν του αρκεί το τελικό αποτελεσμα σίγουρα μπορεί να το διορθώσει όπως είπα παραπάνω άλλα θα μπορούσε να το αποφύγει το touch up.


είναι πάρα πολυ πρόωρη ολη αυτή η συζήτηση, ασε που νιώθω οτι θα διαψευστούν οι ανησυχίες μου για την τελικη εικονα μου
 

salis2

Member
Χαλάρωσε αδερφέ.Υψηλη φυτρωση να παρακαλάς να έχεις αυτό είναι το ζητούμενο.Εχεις και αρκετά μαλια άρα λογικά πας για πολύ καλό αποτέλεσμα.Σκεψου και το μέλλον διότι βλέπω ότι δεν έχεις ξεμπερδεψει με την τριχόπτωση και θα χρειαστείς και μελλοντικό πλάνο.


υπάρχει κατι που μπορω να κανω γι' αυτο..? εκτος φινα.
 

koumparos

Well-Known Member
Όχι δεν μπορείς να κάνεις.Προς το παρόν χαλαρώνεις και περιμένεις.Ακομα και να μην πας καλά κάτι θα φυτρώσει δεν μπορεί.Πας μετά για μια διορθωτικη και τέλος.Μην μιζεριαζεις διότι η μιζέρια φέρνει πάντα πάλι μιζέρια.Κλεισε διακόπτες και ασχολείσου από τον τέταρτο και μετά.
 

salis2

Member
Όχι δεν μπορείς να κάνεις.Προς το παρόν χαλαρώνεις και περιμένεις.Ακομα και να μην πας καλά κάτι θα φυτρώσει δεν μπορεί.Πας μετά για μια διορθωτικη και τέλος.Μην μιζεριαζεις διότι η μιζέρια φέρνει πάντα πάλι μιζέρια.Κλεισε διακόπτες και ασχολείσου από τον τέταρτο και μετά.


δεν προλαβαίνω να μιζεριασω φιλε μου .. απλα σημερα Κυριακη ειχα χρόνο να το σκεφτώ και είπα να μπω στο φορουμ.

δεν υπάρχει περίπτωση να μην ειμαι πολυ καλύτερα απο οτι ημουν ,,, το θεμα ειναι αν ειναι αρκετο.
 
Μπλουζα