Salis2, FUE, 3915g, 15/3/2021

salis2

Member
καλημέρα και ευχαριστώ, τα γκραφτ ειναι 1890 την πρώτη ημέρα και 2025 την δεύτερη ημέρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αthens2021

Active Member
Kαλημερα, καλη φυτρωση !! Παντως στη φωτο της πρωτης αναρτησης δεν φαινοταν να υπαρχει τοσο μεγαλη περιοχη αδεια.. για τοσα πολλα grafts...! Φανταζομαι δουλεψε και σε περιοχες που ειχες μαλλια, εκτος αν ξεγελα η πρωτη φωτο. Πιστευω η πυκνοτητα θαναι εξαιρετικη!
 

salis2

Member
ακριβός φιλε μου ξεγελά αφάνταστα η φωτο ,βασικα ολα τα χρόνια αντεξα διότι μπορούσα να το κρύβω και δεν φαινόμουν αλλα με χίλιά βάσανα "κομμωτής ειχα γίνει". εχω βγάλει σελφι μετα το ξύρισμα και πριν την ΜΜ, αλλα δεν ήξερα οτι το ΓΑ@@@@δι το κινητο στην εσωτερική κάμερα η ανάλυση ειναι τραγικη... βλέπεις οι μάγκες μας διαφήμιζαν την εξωτερική κάμερα 46 mgpxl. Σκεφτικά να τις ανεβάσω αλλα επειδη εχει βγάλει και η κλινική, θα ζητήσω εκείνες. μην ανεβάζω τζάμπα.
επίσης εξαρχής αυτο που ζήτησα απο τον γιατρο (και ηταν προϋπόθεση για εμενα για να αποφασίσω για ΜΜ) ηταν να πετύχουμε υψηλού επιπέδου πύκνωση ... "ΟΧΙ πύκνωση ΟΧΙ ΜΜ" ηταν ξεκάθαρο για μενα το τι θελω. Εξου και ο Τίτλος του νήματος.
γενικά ειχα διάσπαρτα κενα - ΚΕΝΑ. θα δουμε και τις φωτο συντομα να ακουσω αποψεις και σχόλια .
 

nick90

Well-Known Member
καλημέρα και ευχαριστώ, τα γκραφτ ειναι 1890 την πρώτη ημέρα και 2025 την δεύτερη ημέρα.
Καλή φύτρωση! Τελικά πόσα πλήρωσες για τα 3915 grafts? Πάντως επεκτάθηκε αρκετά η τοποθέτηση των grafts. Είχες όντως τόσα κενά πιο πίσω?
 
Καλησπέρα Vlafo
Αυτό που λες αγαπητέ Vlafo με χαροποιεί ιδιαίτερα και ειναι προς όφελος μου να κανω λάθος. αλλα θα το ξανα ρωτήσω και θα το διορθωθώ αν δεν ισχύει .
στο ερωτημα σου τωρα , 1) δεν ειμαι ο ανθρωπος που θα παει στην αλλη ακρη της ευρωπης για ΜΜ , για Κυπρο ημουν ετοιμος αλλα τελικα δεν το αποφάσισα τοτε, οχι λογο γιατρού εγω δεν ήμουν αποφασισμένος. σκευτομουν να παω στην Πόλη για ερντο αλλα δεν..
2) η επιλογη και γνωριμία του γιατρού εγινε ύστερα απο παρότρυνση φίλου, οταν ομως ειδα και ενα αποτέλεσμα απο κοντα πείστηκα για τις δυνατότητες του γιατρου , ηταν εξαιρετικο αποτελεσμα απιστευτο και δεδομένου που γνωριζα το ατομο πως ηταν πριν την ΜΜ.. το αποφασησα διοτι αν το ξανα μετανιώσω θα κανω αλλα 5 χρονια να το αποφασίσω να κανω. πρεπει να πω οτι το αποτελεσμα που ειδα εγω στον κοινο γνωστό μας ηταν κλασης ανώτερο απο αυτά που ειδα σε φωτο στην κληνικη .
Καλησπέρα μπορείς να μας στείλεις φωτογραφίες να δούμε και εμείς και πού είναι αυτή η κλινική στην Τουρκία και πόσο κοστίζει δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θέλουν να πάνε Τουρκία γιατί η Τουρκία έχει το καλύτερο αποτέλεσμα και όχι η Ελλάδα στο κάτω-κάτω δεν είναι ο γιατρός που σε βάζει τις τρίχες αλλά κάτι αγοράκια και κάτι κοριτσάκια ενώ εδώ στην Ελλάδα όπως λέει ο αγαπημένος μας Τρίκαλα θα τα βάλει ο ίδιος του Καίτη αυτός θα βάλει λιγότερες τρίχες από ότι οι Τούρκοι δεν μπορεί και ο ίδιος να βάλει περισσότερες μήπως κάνουμε κάποιο λάθος μήπως βλέπουμε αποτελέσματα των Τούρκων οι οποίοι πήγαν δύο και τρεις φορές για επέμβαση
 

salis2

Member
καλημέρες σε ολους ,
nick90 ειχα πολλά διάσπαρτα σημεία τα οποία είχαν λίγα μαλλιά και μερικές ΚΕΝΑΡΕΣ που τις ήξερα βέβαια αλλα μάλλον ειχα πείσει και τον εαυτο μου οτι δεν ηταν τόσο μεγάλες ολα αυτά τα χρόνια που "καμφουλαρα" έντεχνα , αλλα μόλις με κουρέψαν και έπεσαν οι "μάσκες" έπαθα ΣΟΚ, μεχρι και του Τυρκαλά του έκανε εντύπωση το θέαμα. ειμαι περίεργος να δω τις φωτο τις κλινικής που πιστευτώ θα ειναι υψηλής ανάλυσης για να δω πόσες είχα ακριβός σε κάθε σημείο. προς το παρόν ανεβάζω την ποιο καθαρή σελφι μου, που βρήκα.
Πράγματι βγάλαμε πολλά γραφτ , αλλα εγω του είχα ζητήσει εξαρχής αφου εχω γεμάτη παρθένα δότρια και αυτος εγγυατε οτι πετυχαίνει πύκνωση ... λοιπον ιδού η Ρόδος Γιατρέ !
Να σου πω μόνο οτι τα τελευταία 500 περίπου γκραφτ κάναμε διάλυμα για να δουμε που θα τα χωρέσουμε, νιώθω οτι το τερμάτισε και γιαυτο νιώθω χαρούμενος, βέβαια το αποτέλεσμα ειναι που μετράει , και αυτό χρειαζόμαστε τουλάχιστον 6 μήνες να το δουμε.
κοστος 4
Αντε να πω και αυτό επειδη θα ηταν άδικο για την Σταυρουλα να μην το αναφέρω η φροντίδα σε οτι χρειαζόμουν ηταν καταπληκτική. τι να πω οτι μεχρι και μοσχαρίσιες μπριζόλες μου παρηγγειλε την πρώτη μερα, και την δεύτερη που ηταν η καθαρά Δευτέρα Χταπόδια μπακαλιάρους τσιπούρες μιδια όστρακα, μόνο χαβιάρι που δεν έφερε, η Σταυρούλα ΟΧΙ ο γιατρός.
 

Συνημμένα

  • InkedIMG_20210314_114216_LI.jpg
    InkedIMG_20210314_114216_LI.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 390

salis2

Member
Καλησπέρα μπορείς να μας στείλεις φωτογραφίες να δούμε και εμείς και πού είναι αυτή η κλινική στην Τουρκία και πόσο κοστίζει δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θέλουν να πάνε Τουρκία γιατί η Τουρκία έχει το καλύτερο αποτέλεσμα και όχι η Ελλάδα στο κάτω-κάτω δεν είναι ο γιατρός που σε βάζει τις τρίχες αλλά κάτι αγοράκια και κάτι κοριτσάκια ενώ εδώ στην Ελλάδα όπως λέει ο αγαπημένος μας Τρίκαλα θα τα βάλει ο ίδιος του Καίτη αυτός θα βάλει λιγότερες τρίχες από ότι οι Τούρκοι δεν μπορεί και ο ίδιος να βάλει περισσότερες μήπως κάνουμε κάποιο λάθος μήπως βλέπουμε αποτελέσματα των Τούρκων οι οποίοι πήγαν δύο και τρεις φορές για επέμβαση

ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΟΙ ΤΟΥΡΚΑΛΑΔΕΣ ΦΟΒΕΡΟΙ ΑΠΙΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΙ...!! :p :p :p

δεν καταλαβαίνω γιατι ρωτάτε εμένα , δείτε την επικεφαλίδα του νήματος.. ;);)
 

Αthens2021

Active Member
Την μεγενθυνα και εμενα δε μου φαινονται τοσο ξεκαθαρα τα κενα που λες. Πχ βαλατε και μεσα στο μπροστινο πρωτο ημικυκλιο που εγω κενα δεν βλεπω.. ! Με βαση αυτα που ηξερα πριν 10 χρονια θα θεωρουσα οτι δυσκολα γινεται, αλλα μαλλον οι τεχνικες εχουν βελτιωθει πολυ και ο γιατρος ειναι εμπειρος. Επειδη στον ιδιο γιατρο θα κανω, μου βαζεις ιδεες να κανω διημερη (!) σου ευχομαι τα καλυτερα φιλε!
 

salis2

Member
Την μεγενθυνα και εμενα δε μου φαινονται τοσο ξεκαθαρα τα κενα που λες. Πχ βαλατε και μεσα στο μπροστινο πρωτο ημικυκλιο που εγω κενα δεν βλεπω.. ! Με βαση αυτα που ηξερα πριν 10 χρονια θα θεωρουσα οτι δυσκολα γινεται, αλλα μαλλον οι τεχνικες εχουν βελτιωθει πολυ και ο γιατρος ειναι εμπειρος. Επειδη στον ιδιο γιατρο θα κανω, μου βαζεις ιδεες να κανω διημερη (!) σου ευχομαι τα καλυτερα φιλε!

Φιλε μου φαίνεται ξεκάθαρα που βάλαμε απο τις φωτο .. μετά ΜΜ.
τωρα γιαυτο που ρωτας για μπροστά, ναι αναγκαστικά το συμπεριλάβαμε οριακά μέσα γιατί δεν ειχε ουτε αυτο σωστη πυκνότητα αλλα ουτε σωστο σχοιμα και θα ειχα μια φραντζα με διαφορετικά μαλλιά.
 

salis2

Member
παιδες ευχαριστώ ολους για τις ευχές σας καλή μου τύχη λοιπον !!!

Ακομη δεν μπορώ να το πιστέψω οτι την εκανα..
Απο σήμερα υποχωρούν σιγα σιγα και κάποια παιξίματα που ειχα , εχθές έλουσα δότρια δεν πόνεσα ,δεν κατάλαβα κατι.. Αύριο το πρώτο λούσιμο.
εχω δει κατι απλούς τρόπους λουσίματος στο YOUTUBE απλο μου φάνηκε . καθε συμβουλή και σχόλιο δεκτο..
Το κεφάλι μου τραβάει στο πάνω μέρος θα μου πειτε φυσιολογικο επέμβαση εκανες , αλλα λογο του οτι ειναι σαν μουδιασμένο ακόμη το σημείο νιώθω οτι κατι γινετε εκει πάνω και εμένα δε με παιζουνε... αρχίζει και η φαγούρα σιγα σιγα απο σήμερα. με την τοποθέτηση ορου όμως καθε 20/30 λεπτα ανακουφίζομαι λιγο. οπως και το τράβηγμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
παιδες ευχαριστω ολους για τις ευχες σας καλη μου τυχη λοιπον !!!

Ακομη δεν μπορω να το πιστεψω οτι την εκανα..
Απο σημερα υποχωρουν σιγα σιγα και καποια πριξυματα που ειχα , εχθες ελουσα δοτρια δεν πονεσα ,δεν καταλαβα κατι.. Αυριο το πρωτο λουσιμο.
εχω δει κατι απλούς τρόπους λουσίματος στο YOUTUBE απλο μου φανηκε . καθε συμβουλή και σχολειο δεκτο..
Το κεφάλι μου τραβάει στο πάνω μέρος θα μου πειτε φυσιολογικο επέμβαση εκανες , αλλα λογο του οτι ειναι σαν μουδιασμένο ακομη το σημειο νιώθω οτι κατι γινετε εκει πανω και εμενα δε με παιζουνε... αρχιζει και η φαγούρα σιγα σιγα απο σήμερα. με την τοποθέτηση ορου όμως καθε 20/30 λεπτα ανακουφίζομαι λιγο. οπως και το τράβηγμα.
τραβηγμα και φαγούρα που θα βαίνει μειούμενη θα έχεις άλλους 2 μήνες .Στους 3 μήνες θα έχουν σταματήσει .Μάλλον και κοκκινίλα στη δότρια 2 μήνες
 

salis2

Member
τραβηγμα και φαγούρα που θα βαίνει μειούμενη θα έχεις άλλους 2 μήνες .Στους 3 μήνες θα έχουν σταματήσει .Μάλλον και κοκκινίλα στη δότρια 2 μήνες


οπως φαντάζομαι και νομίζω το αναφέρουν και ολοι οσοι 'καναν ΜΜ προγενέστερα , η φαγούρα ειναι κατι που δεν αντέχεται αλλα η ένταση της ειναι σχετική σε καθε περίπτωση, εγω όμως είμαι απο αυτούς που δεν αντέχουν μια απλής έντασης φαγούρα ( τωρα θα μου πεις και ποιος την αντέχει) ΤΕΣΠΑ. με τρομάζει λίγο αλλά δεν θέλω να το σκέφτομαι, οτι έρθει...θα περάσει.!! αναμένοντας τις μπούκλες.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
οπως φαντάζομαι και νομίζω το αναφέρουν και ολοι οσοι 'καναν ΜΜ προγενέστερα , η φαγούρα ειναι κατι που δεν αντέχεται αλλα η ένταση της ειναι σχετική σε καθε περίπτωση, εγω όμως είμαι απο αυτούς που δεν αντέχουν μια απλής έντασης φαγούρα ( τωρα θα μου πεις και ποιος την αντέχει) ΤΕΣΠΑ. με τρομάζει λίγο αλλά δεν θέλω να το σκέφτομαι, οτι έρθει...θα περάσει.!! αναμένοντας τις μπούκλες.
Νομίζω εξαρτάται από το καθένα....εγώ ας πούμε δεν έχω χειρότερο....η μόνη σκέψη είναι πως θα την παλέψω μετά με την φαγούρα ....
 

Stratos

Well-Known Member
οπως φαντάζομαι και νομίζω το αναφέρουν και ολοι οσοι 'καναν ΜΜ προγενέστερα , η φαγούρα ειναι κατι που δεν αντέχεται αλλα η ένταση της ειναι σχετική σε καθε περίπτωση, εγω όμως είμαι απο αυτούς που δεν αντέχουν μια απλής έντασης φαγούρα ( τωρα θα μου πεις και ποιος την αντέχει) ΤΕΣΠΑ. με τρομάζει λίγο αλλά δεν θέλω να το σκέφτομαι, οτι έρθει...θα περάσει.!! αναμένοντας τις μπούκλες.
βάζε ορό και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι, άσε το χρόνο να περάσει κάνοντας κάτι άλλο, έκανες καλή επιλογή κλινικής και θα πάνε όλα καλά.
 

salis2

Member
βάζε ορό και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι, άσε το χρόνο να περάσει κάνοντας κάτι άλλο, έκανες καλή επιλογή κλινικής και θα πάνε όλα καλά.


αν το αφήσω χωρίς ορο δεν αντέχεται ,, απλά σκέφτομαι αν είναι τώρα τις πρώτες εβδομάδες η υψηλή ένταση της,, και καταλαγιάζει στην συνέχεια ή θα κορυφωθεί περισσότερο π.χ σε ένα μήνα
 

alex7

Well-Known Member
αν το αφήσω χωρίς ορο δεν αντέχεται ,, απλά σκέφτομαι αν είναι τώρα τις πρώτες εβδομάδες η υψηλή ένταση της,, και καταλαγιάζει στην συνέχεια ή θα κορυφωθεί περισσότερο π.χ σε ένα μήνα
θα είναι πιο διαχειρίσιμη μετά από 20 μέρες
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλή επιτυχία φίλε! Πάντως όντως οι φώτο είναι κακές. Δεν καταλαβαίνεις πολλά πράγματα από την τοποθέτηση. Γιατί δεν βάζεις τις φώτο από την κλινική?
 

salis2

Member
Καλή επιτυχία φίλε! Πάντως όντως οι φώτο είναι κακές. Δεν καταλαβαίνεις πολλά πράγματα από την τοποθέτηση. Γιατί δεν βάζεις τις φώτο από την κλινική?


Καλησπέρα ευχαριστώ,
Δεν τις εχω και σήμερα μίλησα και ξέχασα να τις ζητήσω, αλλά καλά που το ανέφερες να στείλω μήνυμα να τις στείλουν ολες πριν και μετα ΜΜ.
 
Μπλουζα