Raphael2012, fue, ευαγγελάτος, 1058 grafts, 29/11/2014

aeratos28

Just aeratos
Φιλέ raphael απο αυτό που βλεπω,το αποτέλεσμα σου είναι παρα παρα πολύ καλό και δεν θα έπρεπε να ασχοληθείς παλι με τα μαλλια σου.Πιστεύω οτι είσαι πολύ χαρούμενος πλεον με το νεο look σου και χαίρομαι και εγώ με αυτό γιατί παρακολουθώ απο την αρχή,απο το πρωτο σου νήμα και δένεται οτι έγινε πολύ καλη δουλεια και ενα αποτέλεσμα πολύ φυσικο..εύχομαι όλοι που μπαίνουν σε αυτή τη διαδικασία να έχουν καλά αποτελεσματα..Συγνώμη αν ήμουν επιθετικός σε κάποιο προηγούμενο μνμ αλλά ειχεις 6 μηνες να ενημερωσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

raphael2012

Member
Καλησπέρα παιδιά,

Κλείνουμε επτάμηνο σήμερα και ανεβάζω μερικές ακόμα φωτογραφίες, αυτή τη φορά με πιο κοντά μαλλιά (όχι όμως τόσο κοντά όσο τα είχα στις φωτογραφίες πριν την μεταμόσχευση).

Θα ακολουθήσουν κι άλλες πολύ σύντομα σε διαφορετικές συνθήκες.

Αυτά προς το παρόν!
 

Συνημμένα

  • IMG_8021.JPG
    IMG_8021.JPG
    166 KB · Προβολές: 951
  • IMG_8022.JPG
    IMG_8022.JPG
    118.2 KB · Προβολές: 934
  • IMG_8024.JPG
    IMG_8024.JPG
    118.2 KB · Προβολές: 903
  • IMG_8025.JPG
    IMG_8025.JPG
    119.8 KB · Προβολές: 894
  • IMG_8037.JPG
    IMG_8037.JPG
    88.5 KB · Προβολές: 923

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οχι οτι ειχες τεραστιο προβλημα αλλα με αυτα που μπηκαν εδεσε το γλυκο και εισαι πολυ καλυτερος.
Μια χαρα το μαλλακι!
 

raphael2012

Member
Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια. Οι φωτογραφίες που ακολουθούν είναι αυτές που υποσχέθηκα στο προηγούμενο μήνυμα και είναι τραβηγμένες στις χειρότερες (για το θέμα μας) συνθήκες. ΔΕΝ είναι αντιπροσωπευτικές της καθημερινότητας, αλλά δείχνουν τις αδυναμίες που παραμένουν ξεκάθαρα.

Οι πρώτες τρεις είναι ακριβώς κάτω από ντάλα ήλιο με σχετικά (όχι πολύ) κοντό μαλλί, όπως ζήτησε και ο φίλος Poseidonas. Αυτές είναι και ότι χειρότερο μπορώ να πω από όλες όσες έχω τραβήξει, αλλά μπορεί να είναι αντιπροσωπευτικές πχ. σε μια παραλία. Οι επόμενες είναι κάτω από αναμμένο τεχνητό φως (πρωί).
 

Συνημμένα

  • IMG_8049.JPG
    IMG_8049.JPG
    191.2 KB · Προβολές: 845
  • IMG_8050.JPG
    IMG_8050.JPG
    211.4 KB · Προβολές: 835
  • IMG_8051.JPG
    IMG_8051.JPG
    168.1 KB · Προβολές: 840
  • IMG_8120.JPG
    IMG_8120.JPG
    132.9 KB · Προβολές: 801
  • IMG_8121.JPG
    IMG_8121.JPG
    114.4 KB · Προβολές: 764
  • IMG_8122.JPG
    IMG_8122.JPG
    112.7 KB · Προβολές: 809

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ωραια!
Βαζεις κανα ζελεδακι καμια λακ οταν βγαινεις εξω?
Και αν βαζεις αυξανεται η αραιωση?
Παντως και ετσι καλα ειναι και αν σε ενοχλει λιγο το κενακι βαζεις και τοππικ και ολα καλα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
πολυ καλο το αποτελεσμα σου φιλε. ειχες μαλλια και πριν αλλα τωρα ειναι ακομη καλυτερα.. δοκιμασες να βαλεις κανενα προιον για styling? να φαινεται η hairline λιγο βρεγμενη? επειδη υπαρχουν αρκετα μαλλια ισως να φαινεται ωραιο. σου ευχομαι να απολαυσεις το αποτελεσμα σου και να κρατησει χρονια. ;-)
 

gkast

Active Member
Μια χαρά είσαι Rafael ποτέ μια μεταμόσχευση δεν θα σώσει το πρόβλημα ...αλλά θα στο καλύψει αρκετά ...
Νομίζω από την στιγμή που δεν παίρνεις φινα είναι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα ....
Τώρα εαν ζητάς το κάτι παραπάνω πρέπει να κουμπωθείς με advorad ή φίνα και θα γίνεις τούμπανο σε ενα εξάμηνο το πολύ .....διαλέγεις και παίρνεις ....με οτι αυτό συνεπάγεται
 

raphael2012

Member
Ωραια!
Βαζεις κανα ζελεδακι καμια λακ οταν βγαινεις εξω?
Και αν βαζεις αυξανεται η αραιωση?
Παντως και ετσι καλα ειναι και αν σε ενοχλει λιγο το κενακι βαζεις και τοππικ και ολα καλα.

πολυ καλο το αποτελεσμα σου φιλε. ειχες μαλλια και πριν αλλα τωρα ειναι ακομη καλυτερα.. δοκιμασες να βαλεις κανενα προιον για styling? να φαινεται η hairline λιγο βρεγμενη? επειδη υπαρχουν αρκετα μαλλια ισως να φαινεται ωραιο. σου ευχομαι να απολαυσεις το αποτελεσμα σου και να κρατησει χρονια. ;-)

Ευχαριστώ παιδιά... Το να μπορώ να κάνω styling τα μαλλιά ήταν πάντα το holy grail. Μπορώ να πω πως τώρα είναι τελείως οριακά. Έχω δοκιμάσει λακ με βρεγμένο μαλλί, μαζί με λίγο toppik (βρεγμένο μαλλί και toppik ταιριάζουν όσο λάδι και νερό, αλλά με λίγη δυσκολία και φαντασία κάτι κάνεις) και το αποτέλεσμα ήταν σχεδόν ανεκτό (όχι πολύ καλό όμως).

Δυστυχώς χρειάζεται και τρίτη μεταμόσχευση για να μπορεί να γίνει αυτό. Όταν είχα ρωτήσει στην DHI αν θα μπορώ να βάζω ζελέ πριν την πρώτη των 2500 grafts, μου είχαν πει "βέβαια!"... Ένα απ΄τα ελάχιστα παράπονα που έχω από την γενική εμπειρία μου εκεί.

Μια χαρά είσαι Rafael ποτέ μια μεταμόσχευση δεν θα σώσει το πρόβλημα ...αλλά θα στο καλύψει αρκετά ...
Νομίζω από την στιγμή που δεν παίρνεις φινα είναι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα ....
Τώρα εαν ζητάς το κάτι παραπάνω πρέπει να κουμπωθείς με advorad ή φίνα και θα γίνεις τούμπανο σε ενα εξάμηνο το πολύ .....διαλέγεις και παίρνεις ....με οτι αυτό συνεπάγεται

Στην δεύτερη ήμαστε gkast :) και πάμε για τρίτη... Την επιλογή μου για την φίνα/duta την έχω κάνει εδώ και καιρό. Με τα μαλλιά μου αισθάνομαι καλά μέχρι στιγμής, κάτι που φαίνεται από το γεγονός πως σπάνια αισθάνομαι την ανάγκη πια να βάλω toppik. Στην καθημερινότητα αισθάνομαι καλυμμένος, αλλά πάλι ΟΡΙΑΚΑ και σίγουρα ανασφαλής σε βάθος χρόνου (γιατί και ελάχιστα επιθετική τριχόπτωση να έχει κάποιος, σίγουρα τα μαλλιά δεν θα καλυτερέψουν με τα χρόνια, ας το θέσουμε έτσι).

Το θέμα μου όμως και αυτό που σκοπεύω να ξεδιαλύνω με τις φωτογραφίες σε αυτό το νήμα, είναι να βγεί ένα αξιόπιστο συμπέρασμα για το αν τελικά οι δύο μεταμοσχέυσεις έδωσαν τ'αναμενόμενα και αυτά που έπρεπε να δώσουν, δεδομένων των ~3,500 grafts. Αυτό θα έπρεπε να απασχολεί όλους μας άλλωστε. Θα επανέλθω επ'αυτού :).

Προς το παρόν, σημερινές φωτογραφίες με βρεγμένο μαλλί (αλλά χωρίς ζελέ). Εδώ ίσως μια λακ που απλά φιξάρει και κρατάει το βρεγμένο look θα ήταν ΟΚ.

Σημείωση: το μαλλί εδώ είναι μακρύτερο (κάτι που παίζει πολύ ρόλο) και επίσης εδώ και μερικές μέρες χρησιμοποιώ το σαμπουάν και το conditioner της Syoss, το Full Hair 5 Density & Volume που δίνει "Πυκνά μαλλιά σε 5 διαστάσεις" όπως γράφει επάνω. Στον χωροχρόνο για τις πρώτες τέσσερις και μια πέμπτη για όλα τα παράλληλα σύμπαντα μάλλον θα εννοεί. Οπότε μπορεί να επηρεάζει λίγο την πυκνότητα.
 

Συνημμένα

  • IMG_8270.JPG
    IMG_8270.JPG
    85.3 KB · Προβολές: 765
  • IMG_8271.JPG
    IMG_8271.JPG
    83.3 KB · Προβολές: 760
  • IMG_8272.JPG
    IMG_8272.JPG
    73.9 KB · Προβολές: 827
  • IMG_8287.JPG
    IMG_8287.JPG
    111.8 KB · Προβολές: 775
  • IMG_8289.JPG
    IMG_8289.JPG
    74.9 KB · Προβολές: 759
  • IMG_8291.JPG
    IMG_8291.JPG
    147.7 KB · Προβολές: 757

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
φιλε ραφαελ γνωμη μου ειναι οτι δεν χρειαζεσαι αλλη μεταμοσχευση. Εισαι μια χαρα χωρις κενα και με καλη πυκνοτητα. τα μαλλια σου απο τις φωτο που βλεπω νομιζω μπορεις να τα κανεις οτι θελεις.. πολυ καλες οι φωτο σου.. θα θελα να δω και μια φωτογραφια με αρκετα βρεγμενο μαλλι ολο χτενισμενο πισω. πχ βγαινεις απο τη θαλασσα και το μαλλι βρεγμενο παει ολο πισω.
παλι πιστευω οτι θα εισαι μια χαρα.
 

tasos33

Well-Known Member
το σαμπουαν δινει ογκο 55 διαστασεων οχι 5..χαχα..αψογος εισαι απο τις φωτο δν φαινεται να θες αλλη
 

aeratos28

Just aeratos
Και εδώ η συνέχεια της..με φωτό σαν αυτές που πάντα ζητούσαμε ,όπως βλέπετε πολλά χρόνια πίσω και ορισμένοι πουθεναδες ,επειδή τους τις ζητάμε νομίζουν ότι τους κάνουμε επίθεση και ότι έχουμε πρόβλημα επειδή μας χάλασαν το αφήγημα..γελάνε και τα τσιμέντα
 

mike1988

Active Member
Και εδώ η συνέχεια της..με φωτό σαν αυτές που πάντα ζητούσαμε ,όπως βλέπετε πολλά χρόνια πίσω και ορισμένοι πουθεναδες ,επειδή τους τις ζητάμε νομίζουν ότι τους κάνουμε επίθεση και ότι έχουμε πρόβλημα επειδή μας χάλασαν το αφήγημα..γελάνε και τα τσιμέντα
Το παιδί εδώ πιθανόν στην 2η να χρειαζόταν και κάποια παραπάνω από 1058 για να ναι υπέρτατο το αποτέλεσμα του...αλλά πολύ εντυπωσιακό πραγματικά....μπράβο που το ξέθαψες κιόλας @aeratos28
 

aeratos28

Just aeratos
Και χωρίς φίνα έτσι?? Και πάλι κοιταχτε τι συζητάμε..ότι υπάρχει ένα θεματακι στο forelock..αν τώρα βλέπαμε αντίστοιχο περιστατικό,που δεν έχουμε δει κανένα από τον γνωστό τύπο,σε τέτοιες συνθήκες ,που δεν έχουμε δει κανένα πάλι,θα πεταγοταν και θα μας έλεγε τα γνωστά ..ότι ζητάμε τον ουρανό με τα άστρα κτλ κτλ..απλά δείτε τι ανέβαζαν τα μέλη από μόνα τους σε φωτό..έξω,με ήλιο ,πανοραμικές..είναι υπερβολή αυτές οι φωτό???ρωτάω απλά.
 

Gianney

Well-Known Member
Και χωρίς φίνα έτσι?? Και πάλι κοιταχτε τι συζητάμε..ότι υπάρχει ένα θεματακι στο forelock..αν τώρα βλέπαμε αντίστοιχο περιστατικό,που δεν έχουμε δει κανένα από τον γνωστό τύπο,σε τέτοιες συνθήκες ,που δεν έχουμε δει κανένα πάλι,θα πεταγοταν και θα μας έλεγε τα γνωστά ..ότι ζητάμε τον ουρανό με τα άστρα κτλ κτλ..απλά δείτε τι ανέβαζαν τα μέλη από μόνα τους σε φωτό..έξω,με ήλιο ,πανοραμικές..είναι υπερβολή αυτές οι φωτό???ρωτάω απλά.
Χαχαχ ο γνωστός τύπος είναι ο γνωστός;
 
Μπλουζα